ویکتوری بت
ستاره ای که مفت از دست پرسپولیس پرید/ درخشش انصاری، حسرت هوادار

ستاره ای که مفت از دست پرسپولیس پرید/ درخشش انصاری، حسرت هوادار

ساسان انصاری در بازگشت دوباره به فولاد بار دیگر توانسته ستاره تیمش باشد. انصاری که فصل گذشته از جمله ستاره های لیگ بود و با به ثمر رساندن 9 گل و 4 پاس گل در ف... 5 out of 5 based on 22 ratings.

ستاره ای که مفت از دست پرسپولیس پرید/ درخشش انصاری، حسرت هوادار

نويسنده : فرزان ایزدشناس 11 اظهار نظر بازدید [ 15156 ] سه شنبه, 13 مهر 1395
:: خبر ویژه
ستاره ای که مفت از دست پرسپولیس پرید/ درخشش انصاری، حسرت هوادار

ساسان انصاری در بازگشت دوباره به فولاد بار دیگر توانسته ستاره تیمش باشد. انصاری که فصل گذشته از جمله ستاره های لیگ بود و با به ثمر رساندن 9 گل و 4 پاس گل در ف...

ارتش سرخ دات كام :

 ساسان انصاری در بازگشت دوباره به فولاد بار دیگر توانسته ستاره تیمش باشد. انصاری که فصل گذشته از جمله ستاره های لیگ بود و با به ثمر رساندن 9 گل و 4 پاس گل در فولاد یکی از بازیکنان تاثیرگذار این تیم محسوب می شد با عملکرد درخشانش توانست نظر مساعد کادرفنی پرسپولیس را برای حضور در این تیم جلب کند.

این بازیکن چند پسته از جمله خریدهای خوب پرسپولیس در این فصل به شمار می رفت که برخلاف بسیاری از بازیکنان پرادعا و بی کیفیت داخلی و خارجی بدون هیچگونه شرط و شروط و هزینه انچنانی به پرسپولیس پیوسته بود. نیمکت نشینی های مداوم در هفته های ابتدایی لیگ اما برای بازیکن جوانی  مثل او که در تیم فولاد کاپیتان و ستاره مسابقات بود و به امید پیشرفت به تیم بزرگ پرسپولیس پا گذاشته بود سخت بود.

حضور نفراتی مانند عالیشاه و امیری ملی پوش در پست انصاری موجب شد که او از ترکیب اصلی دور بماند و رقابت برای این بازیکن سنگین شود. در 4 هفته ابتدایی انصاری تنها در یک بازی، آن به عنوان بازیکن جانشین فرصت بازی یافت. او در دقایق کوتاهی که برای پرسپولیس مقابل گسترش فولاد به میدان رفت آماده نشان داد و در حالی که راه برای ورودش به ترکیب اصلی پرسپولیس در حال باز شدن بود،  طی اقدامی غیر منتظره تصمیم به جدایی گرفت.

 انصاری از جمله بازیکنانی بود که برانکو به فوتبالش اعتقاد داشت و منتظر فرصتی بود که این بازیکن را به ترکیب اصلی نزدیک کند و اعتقادش را به این بازیکن با مخالفتش نشان داد، اما در نهایت انصاری با دریافت رضایت نامه اش راهی فولاد شد و در بازگشت دوباره به این تیم توانسته ستاره و ناجی تیمش باشد.

ساسان انصاری در هفته پنجم لیگ برتر در بازی مقابل سایپا برای فولاد به میدان رفت و موفق شد برای تیمش گلزنی شد. او در هفته ششم نیز او مقابل پدیده خراسان یک پنالتی برای تیمش گرفت و خودش پنالتی را تبدیل به گل کرد و اولین 3 امتیاز فصل را برای فولاد به ارمغان آورد.

این بازیکن در جام حذفی هم با گلزنی در دقایق پایانی موجب صعود تیمش شد. چه بسا اگر این گل به ثمر نمی رسید سرنوشت فولاد همانند پرسپولیس در ضربات به ناکامی منتهی می شد. همانطور که گفته شد در چند بازی گذشته انصاری ناجی فولاد شده و عملکرد درخشان این بازیکن در بازیهای گذشته ثابت می کند که پرسپولیس با از دست دادن این بازیکن مرتکب چه اشتباه بزرگی شده است.

از دست دادن بازیکن چند پسته ای مانند انصاری یک اشتباه محض بود؛ بازیکنی که می توانست در 3 منطقه برای پرسپولیس به میدان برود. انصاری را می شد به عنوان مهاجم ، وینگر چپ و حتی به عنوان بازیساز در مرکز میدان مورد استفاده قرار داد.  این بازیکن می توانست ذخیره مطمئنی برای تنها بازیساز تیم یعنی محسن مسلمان باشد. در حال حاضر در بین نفرات پرسپولیس تنها فرشاد احمدزاده است که قابلیت طراحی درون زمین را دارد.

 شاید در ظاهر پرسپولیس در همه این پست ها بازیکنان آماده ای را در اختیار داشته باشد و حتی در برخی از آنها بازیکن جایگزین همطراز، که در صورت نیاز از آنها بهره بگیرد. اما بازی مقابل قشقایی نشان داد که نیمکت پرسپولیس در شرایط بحرانی خالی از نفرات با تجربه است.

انصاری مهره با تجربه ای  بود که با وجود سن کم، تجربه 5 فصل بازی در لیگ برتر و سطح فوتبال ایران را داشت و می توانست به نیمکت پرسپولیس وزن دهد. او در جام حذفی می توانست سرنوشت را برای پرسپولیس رقم بزند. اما مدیران تیم بدون در نظر گرفتن این مسئله مهم که پرسپولیس در 3 جام حضور دارد بازیکن خوب و آماده ای مانند ساسان انصاری را از دست دادند. بدون اینکه محرومیت یا مصدومیت احتمالی نفرات تیم را در بازیهای آینده در نظر گرفته باشند.

باید مسوولین باشگاه را بخاطر این سهل انگاری سرزنش کرد. چرا که در یکی دو فصل گذشته باشگاه در  خریدها  و نحوه رفتارش با بازیکنان اشتباهات زیادی داشته است.  در چند فصل گذشته بعضا شاهد ان بوده ایم که مدیران پرسپولیس مهره هایی جذب کرده اند که جز هزینه هیچ سود دیگری برای این تیم نداشته است. تنها کافی نگاهی به خریدهای ناکارامد خارجی تیم داشته باشیم. و مهره های خوبی را که در یکی دو فصل گذشته از دست داده ایم و بعدها بر آن افسوس خورده ایم به یاد آوریم.

 به طور مثال مدیران باشگاه مدافعی مانند لوکا ماریچ که در خط دفاع پرسپولیس جا افتاده بود و یک مدافع آخر بازیساز کم اشتباه نشان داده بود را تنها به دلیل عدم توافق مالی از دست دادند و مدافعی را جایگزین او کردند که نه به لحاظ رزومه قابل قیاس با ماریچ و حتی اومانیا بود و نه به لحاظ سطح فنی و آمادگی بدنی؛ مدافعی که هفته ها زمان برد تا به وزن ایداه ال برسد و بازی نکرده مصدوم شد.  در سالهای گذشته نیز بازیکنان خارجی خوبی مانند گابریل ، بن سون و ماریچ را از دست دادیم و نفراتی مانند گولج، پل یانسکی و پریموف را جایگزین کرده ایم که هرگز از اثر بخشی لازم برخوردار نبوده اند.

   این اتفاقات درباره بازیکنان داخلی بسیار تاسف برانگیز تر می شود، وقتی می بینیم  چگونه جوانهای آینده دار این فوتبال با یک غفلت از دست پرسپولیس می روند و بعدها با حسرت نظاره گر درخشش آنها در تیم های خواهیم بود. اما باید گفت اینبار برای افسوس خوردن بسیار دیر است. فقط امیدواریم ضرری که به پرسپولیس با از دست دادن مهره توانمندی همچون انصاری وارد آمد درس عبرتی شود برای آینده  و مدیران تیم درخرید و فروش بازیکنان بیشتر دقت داشته باشند.

 شیوا دورانگر

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
ویکتوری بت 728
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • آقای فیروزجاهآقای فیروزجاه :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 12:10 قبل از ظهر

  من هیچ حسرتی نمی بینم
  بهترین گزینه برای رفتن ساسان انصاری بود
  هم ترافیک بالایی تو پستش داشتیم و هم در دفاع نیاز بیشتری به مهره داشتیم
  سال بعد میاد چای عالیشاه

 • amin esfandiariamin esfandiari :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 12:13 قبل از ظهر

  همون روزی که رفت من اومدم اینجا گفتم موفق باشه ولی یه جایی بدردمون میخورد مخصوصا تو آسیا ولی بعضیا انگار خواب بودن و از خوشحالی برگشتن رضاییان نا آماده میگفتن اصلا رضاییان میتونه تو پست ساسان بازی کنه
  حالا چیزی که گذشت گذشته و در حال حاضر نمیشه کاریش کرد ولی ما هوادارا میتونیم با حمایت به تیم روحیه بدیم تا بعد از اردو تیم ملی مقابل نفت ببریم

 • محمدجواد _⭐محمدجواد _⭐ :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 12:23 قبل از ظهر

  با احترامی که برای ساسان قاعلم ولی خیلی زود جا زد و با اینکه کم کم داشت به تیم تزریق میشد گذاشت رفت حالا نمیشه چیزیو از دور نظر داد دربارش و امیدوارم موفق باشه و سری بعد اگر صبوری بیشتری به خرج بده چه بسا اگر تو تیم مونده بود میتونست وزنه خوبی رو درغیاب ملی پوشان ایجاد بکنه

 • علی طاهریعلی طاهری :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 12:31 قبل از ظهر

  حسرت نمیخورم ! ساسان بعدها حسرت خواهد خورد هرچند ارزو میکنم وضعیت به گونه ای شود که نه برای ساسان حسرتی بماند نه پرسپولیس

 • دارا توانمنددارا توانمند :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 12:33 قبل از ظهر

  انصاری الان شد حسرت که 6تا ملی پوش را نداشتیم وگرنه حتی اگر دو نفر از خط هافبک مصدوم و محروم باشند بازم اینقدر بازیکن داریم که نگران باشیم.

  الان وقت حمایت از تیم هست و باید با اون چیزی که داریم تا آخرش ادامه بدیم .
  اگه قرار به حسرت خوردن باشه که باید گفت خداحافظ لیگ برتر خداحافظ آسیا
  ما با همین بازیکنان که داریم تا آخرش میریم و فقط و فقط حمایت میکنیم.
  همه ی ما میدونم که برانکو وکلا مربی های اروپایی به اونچیزی مگه دارند نگاه میکنند و با جدیت با همین نفرات ادامه میدن.
  اما ما با گفتن این که نیومد کی رفت و کی چرا اومد به بازیکنان خودمون فشار میاریم پس الان باید از این ها حمایت کرد .
  شما بازی الوان زاده در بازی حذفی را دیدید که از تکنیک بالا و تسلط عالی روی توپ داشت و حرکات خیلی خطرناکی انجام میداد.
  اگر به این بازیکن و سایر بازیکنان مثل محرمی . رحمتی .زاهدی و .. اعتماد کنیم و حمایتشون کنیم صد در صد اعتماد به نفسشون میره بالا و سال دیگه لازم نیست که با قرارداد میلیاردی بیفتیم دنبال بازیکنانی مثل انصاری و رفیعی ...
  ما قرار حداقلش امسال با همین بازیکنان و شاید یک تغییر در نیم فصل در مسیری که داریم حرکت کنیم پس بهتره با حمایت از همین بازیکنان و صد البته جادار فنی کار نا تمام فصل قبل را به نحو.احسنت انجام بدیم.
  همگی به یاد هادی میریم برای قهرمانی .
  برانکو حمایتت میکنیم.

 • هادی واعظهادی واعظ :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 07:05 قبل از ظهر

  آب رفته به جوی دیگه بر نمیگرده.

 • محسن فهیممحسن فهیم :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 07:47 قبل از ظهر

  انصاری را ما قربانی رضائیان کردیم. خوب وقتی که یه عده فشار می آورند رضائیان برگرده همین میشه که مدیران راحت رضایتنامه انصاری را برای فولاد صادر می کنند.

 • صادق پرسپولیسیصادق پرسپولیسی :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 08:36 قبل از ظهر

  اگر این کارها که گفتید انجام میشد اونوقت ما جواب ترکاشوند دلال رو چی میدادیم؟ خداییش راضی میشدید جلوی زن و بچه ش سرشکسته بشه و هیچ پولی از دلالی سر سفرش نبره؟

 • ایبو صامتایبو صامت :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 10:00 قبل از ظهر

  موافقم
  100درصد
  آنهایی که اصراربیجایی به برگشتن رامین داشتندومدام شایعه می ساختندمه ساسات قضدداره به خاطربرگشت رامین جدابشه مسبب این خسارت بودندوگذنه برانکو کفش های ساسات راهم بارامین عوض نمیکرد
  معلوم نیست به امثال رضاشاهرودی و... چه ربطی داره برگشتن رامین؟
  درلباره ماریچ ومایکل هم چندرئزی یه کامنت میذارم که اشتباه کردیم

 • سيد غفار فروزندهسيد غفار فروزنده :
  چهارشنبه, 14 مهر 1395 - 10:56 قبل از ظهر

  ساسان رفت تا زمینه جذب دروازبان فوق العاده کروات بیاد و همه پنالتی ها رو در مقابل رئال مادرید قشقایی شجاعانه خلاف جهت بره

 • مرتضی پرسپولیسیمرتضی پرسپولیسی :
  پنجشنبه, 15 مهر 1395 - 05:42 بعد از ظهر

  با اینکه بعضیا میگن برانکو معصوم هست ولی شکی نیست که اگه زمان به عقب برگرده از بازی اول فیکس میذارش. هرچند که یه سهمیه گلزن نیمکت نشین داره پروفسور هر سال!!!

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب