پیش بینی بت 940
رونمایی از گاف بزرگ فوتبال ایران؛ برایتون نه مظلومی را می شناسد نه منصوریان!

رونمایی از گاف بزرگ فوتبال ایران؛ برایتون نه مظلومی را می شناسد نه منصوریان!

این روزها، ادعای دو مرد از دو نسل متفاوت از مربیان ایرانی، مبنی بر داشتن پیشنهاد جدی کار از باشگاه برایتون انگلستان، نقل محافل ورزشی شده است. ماجرا با ادعای م... 5 out of 5 based on 11 ratings.

رونمایی از گاف بزرگ فوتبال ایران؛ برایتون نه مظلومی را می شناسد نه منصوریان!

نويسنده : فرزان ایزدشناس 11 اظهار نظر بازدید [ 4863 ] پنجشنبه, 15 مهر 1395
:: خبر ویژه
رونمایی از گاف بزرگ فوتبال ایران؛ برایتون نه مظلومی را می شناسد نه منصوریان!

این روزها، ادعای دو مرد از دو نسل متفاوت از مربیان ایرانی، مبنی بر داشتن پیشنهاد جدی کار از باشگاه برایتون انگلستان، نقل محافل ورزشی شده است. ماجرا با ادعای م...

ارتش سرخ دات كام :

این روزها، ادعای دو مرد از دو نسل متفاوت از مربیان ایرانی، مبنی بر داشتن پیشنهاد جدی کار از باشگاه برایتون انگلستان، نقل محافل ورزشی شده است.

ماجرا با ادعای مبهم علی منصوريان آغاز شد، زماني كه در كنفرانس خبری بعد از بازی استقلال اعلام كرد از يك باشگاه انگليسی پيشنهاد كار داشته ولی به خاطر آبی های تهرانی و اينكه آماده موقعيت های سخت شود آن را نپذيرفته است. او حاضر نشد اسم اين تيم را اعلام كند ولی پافشاری كرد كه اين مسئله صحت دارد و باشگاه انگليسی خواستار حضورش در كادر فنی اين تيم شده است.

يك ادعا و ۱۰ واكنش
ادعای مربی جوان و پرشور استقلال بلافاصله با واكنش هواداران و كارشناسان فوتبال مواجه شد چراكه به زعم بسياری از كارشناسان، او فاقد اولين استانداردهای لازم برای كار كردن در يكی از سخت ترين ليگ های فوتبال جهان، يعنی داشتن رزومه قابل توجه و درخشان و البته مدرك مربيگری از يوفا بود. منصوريان ۴۴ ساله، تنها سابقه مربيگری در باشگاه های نفت تهران و پاس همدان را در كارنامه دارد و مدتی نيز به عنوان دستيار در تيم ملي مشغول به كار بوده و قطعاً اين رزومه آنقدر پربار نيست كه كسی خارج از مرزهای ايران برای كشف استعداد جديد مربيگری جهان به ايران سفر كند و عملكرد عليرضا منصوريان را در نظر گرفته و در نهايت برای حضور در كادر فني باشگاهی انگليسی دعوت به عمل آورد.

تبليغاتی بود؟!
بزرگان فوتبال كشور هم در پی آشفتگی بی جهتی كه عليرضا منصوريان براي خودش و تيمش درست كرده بود به مسئله ورود كردند تا جايی كه مديريت باشگاه رسماً اعلام كرد اين مسئله صحت ندارد و آن را اقدامی تبليغاتی از جانب علي منصور برای تزريق روحيه به بازيكنان تيم تعبير كرد.

 و ناگهان پرويزخان
در گير و دار مصاحبه های افراد مختلف راجع به اين پيشنهاد و نكوهش ايجاد حاشيه بی دليل برای استقلال توسط عليرضا منصوريان، ناگهان پرويز مظلومی، مربی سابق اين تيم مدعی شد سندی دال بر ارائه پيشنهاد رسمی از باشگاه برايتون انگلستان دارد و آن را در اختيار رسانه ها قرار داد.

ادعای پرويز مظلومی، برخلاف گفته های عليرضا منصوريان، مبتنی بر ارائه سندی بود كه او شخصاً در اختيار رسانه ها و سايت های ورزشی قرار داد تا ثابت كند اين پيشنهاد واقعی بوده و او پيش از ساير مربيان ايرانی به كار كردن در انگلستان دعوت شده است. بررسی سند ارائه شده توسط پرويز مظلومی، نياز به دانش حقوقی قراردادها نداشت چراكه اين سند از اولين فاكتورهای لازم برای يك سند رسمی خالی ا ست. سندی كه با لوگوی اتحاديه فدراسيون فوتبال انگلستان و البته اسم يوفا(!) آغاز شده. حتی اگر قرار باشد در نامه ای به اين دو نهاد به صورت همزمان اشاره شود، يا اسم هر دو يا لوگوی هر دو كنار هم قرار خواهد گرفت. سؤال دوم در مورد اين لوگوها اين بود كه قرارداد يك مربی با يك باشگاه چه ربطی به فدراسيون فوتبال انگلستان و يوفا دارد كه بايد لوگو و اسم آنها در اين سند قرار بگيرند؟ نكته سوم عدم تسلط جعل كننده اين سند بر زبان انگليسی و ادبيات رايج در فوتبال انگلستان است. شايد اگر فقط كمی فرصت بيشتری برای توليد آن می گذاشتند می توانستند كار تميزتری ارائه كنند چراكه هر علاقه مندی به فوتبال انگلستان مي داند در اين كشور مربيان فوتبال Manager خطاب می شوند و چنانچه شما قرار باشد به عنوان سرمربی يك تيم ايفای نقش كنيد، قرارداد بين شركت حقوقی ثبت شده برای باشگاه (و نه اسم باشگاه) و Manager بسته خواهد شد. شماره ثبت؟! چرا؟!
جملات اين قرارداد، از كوچك ترين نكات رايج در دستور زبان انگليسي بهره ای نبرده و مشخصاً با استفاده از ابزاری مانند مترجم سايت گوگل تهيه شده است. برای مثال جمله اول قرارداد، بدون داشتن فعل نگاشته شده يا در خط دوم واژه «شماره ثبت» كه در سربرگ های قراردادها در ايران يك واژه رايج است به صورت Established numbers ترجمه شده است.

ايميل هواداران يا ايميل باشگاه
در ادامه، برای ارائه ايميل آدرس رسمی باشگاه، از ايميل ارتباطی هواداران با باشگاه يعنی supporter.services@bhAFC.co.uk استفاده شده است كه قطعاً نمي تواند ايميل رسمی باشگاه برای ارائه پيشنهاد كاری به يك مربی باشد.

شماره پاسپورت يا تعداد پاسپورت
نشانه ديگر برای اثبات جعل كننده سند از گوگل ترانسليت، اين است كه به جای واژه Passport number كه به معنای شماره پاسپورت است، از عبارت Number of passport استفاده شده كه برای بيان «تعداد پاسپورت» در انگليسی استفاده می شود. مثلاً يك نفر می تواند همزمان تابعيت كشور های انگلستان و ايران را داشته باشد، پس او يك پاسپورت ايرانی و يك پاسپورت انگلستانی خواهد داشت كه سر جمع دو پاسپورت مي شود و واژه Number of passport به اين مورد اطلاق می شود.

 تغيير بی موقع مربی
در ادامه اين قرارداد، زمان آغاز آن هشتم آگوست اعلام شده كه سه روز بعد از آغاز اولين هفته اين ليگ به شمار می رود، يعنی در واقع مسئولان اين باشگاه تنها بعد از يك بازی كه در آن هم تيم برايتون در خانه دربی، بازی را صفر-صفر مساوی كرده، تصميم به اخراج مربی اين تيم و استخدام پرويز مظلومی گرفته اند!

۲۰پوند به جای ۲۰هزار پوند
اشتباهات دستور زبانی در ادامه به اوج می رسد ؛ جايی كه حقوق هفتگی مربی را به اشتباه ۲۰ پوند نوشته اند و تصور كرده اند با قرار دادن نقطه در عدد ۲۰,۰۰۰ معنای آن ۲۰ هزار پوند خواهد بود!

در نهايت، در اين قرارداد، هيچ گونه ليستی از خواسته ها، امكانات مورد نياز، برنامه ريزی زمانی برای اردوها، اختيارات طرفين و ماده های فسخ قرارداد و غرامت احتمالی در نظر گرفته نشده كه خود باز نشانه ايی است كه چنين قراردادی كاملاً ساختگی و دور از واقعيت است.

استعلام از برايتون
عليرغم اينكه سند ارائه شده توسط پرويز مظلومي، مشخصاً ايرادات فراوانی از بابت مسائل قراردادها و دستور زبان داشت، به منظور تكميل تحقيقات در مورد ادعای ايشان و همچنين ادعای عليرضا منصوريان مبنی بر داشتن پيشنهاد كار از باشگاه برايتون با آنها تماس گرفتيم و از آنها سه سؤال پرسيديم:

۱) آيا هرگز قصد داشته اند به مظلومی و منصوريان پيشنهاد كار ارائه كنند؟

۲) آيا اسم اين افراد (پرويز مظلومی و عليرضا منصوريان) را قبلاً شنيده اند و اطلاعاتی در مورد آنها دارند يا خير؟

۳) آيا شخصی به نام خانزاده جزو سهامداران اين باشگاه است يا چنين ادعايی صحت ندارد؟پاسخ برايتون

پاسخ باشگاه برايتون به سه سؤال ما در مورد ادعاهای مذکور، به شرح زير است:

«از ايميلی كه ارسال كرديد متشكريم ولی بايد بگويم كه به هيچ عنوان هيچ تماسی با آقای مظلومی نداشته ايم و به ايشان هم هيچ پيشنهادی ارائه نكرده ايم. همچنين بايد اشاره كنيم كه سند ارائه شده (از طرف آقای مظلومی)، سند رسمی از جانب باشگاه ما نيست. ما هرگز حتی اسامی افرادی كه ليست كرده ايد ( عليرضا منصوريان، پرويز مظلومی و خانزاده ) را نشنيده ايم و اعلام می كنيم كه خانزاده سهامدار باشگاه ما نيست. با احترام، پل كميليان (مسئول روابط عمومی و رسانه ای باشگاه برايتون).»

اين پاسخ از جانب روابط عمومی باشگاه برايتون، حجت را بر ما تمام كرد كه ادعای عليرضا منصوريان و پرويز مظلومی مبنی بر داشتن پيشنهاد كار از باشگاه برايتون صحت ندارد. اميدواريم چه به واسطه اغفال توسط دلالان و چه به هر منظور دیگر، از ادامه اين داستان سازی ها پرهيز شود و مصلحت استقلال و البته فوتبال ايران در اولويت قرار گيرد.

واقعيت اين است كه فوتبال ما هرگز در زمينه توليد مربی باكيفيت، موفق عمل نكرده و تصور حضور مربی در فوتبال اروپا، حداقل در حال حاضر، شايد تنها بتواند به سفر كردن آنها به اروپا و تماشای بازی های اين تيم ها محدود باشد.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • سیدحامد سعادتمندسیدحامد سعادتمند :
  پنجشنبه, 15 مهر 1395 - 03:22 بعد از ظهر

  علی دایی که تو همه ی دنیا شناخته شده س تاحالا همچین ادعایی نداشته که از انگلیس پیشنهاد داشته اونوقت همچین ادعایی از طرف شخصی مثل منصوریان که حتی تو فوتبال آسیا هم ناشناخته س واقعاخنده داره،خب حداقل می گفتی از لیگ مولداوی یا موزامبیک پیشنهادداری تاکمتر بهت می خندیدن

 • Amir FarAmir Far :
  پنجشنبه, 15 مهر 1395 - 03:28 بعد از ظهر

  باشگاه جعل و فوتوشاپ و دروغ.

 • محسن جعفریمحسن جعفری :
  پنجشنبه, 15 مهر 1395 - 03:35 بعد از ظهر

  کیسه ها کلا جعلی تشریف دارند در همه زمینه ها این دیگه واسه همه ثابت شده است.

 • هادی آمرههادی آمره :
  پنجشنبه, 15 مهر 1395 - 04:01 بعد از ظهر

  بی درنگ یاد ادعای کذایی هشت تایی کردن پرسپولیس افتادم و خنده ی ملیحی بر لبانم جاری گشت..بی گمان چرا این چنین باید کرد؟آخه چرا لامصبا

 • مرتضی پرسپولیسیمرتضی پرسپولیسی :
  پنجشنبه, 15 مهر 1395 - 08:21 بعد از ظهر

  جعل دوپینگ مافیا... اینه مرام آبیا
  ولی بدترین حالت اینا رو وقتی میشه دید که پرسپولیس بازی داره! همه بدون استثنا وقتی بعد از چند بازی شاهد گل خوردن ما هستن بلند میشن و مشت گره کرده رو رباتیک! بالا پایین میبرن! فقط حالت تهوع به آدم دست میده از دیدن این همه حقارت

 • ali777 moeinali777 moein :
  پنجشنبه, 15 مهر 1395 - 10:22 بعد از ظهر

  من فکر میکنم یه نفر ایستگاه اینارو گرفته )

 • رضا پرسپولیسیرضا پرسپولیسی :
  جمعه, 16 مهر 1395 - 08:37 قبل از ظهر

  بعد از دعوت همکاری از انگلیس''''
  حالا تیم های اسپانیائی از مظلومی و علی منصور دعوت ب همکاری کردن.
  رئال مظلومی،بارسا علی منصور!!!!
  و ب جای الکلاسیکو شاهد
  الکچلللللللون خواهیم بود.
  یا خدا چ شود

 • رضا پرسپولیسیرضا پرسپولیسی :
  جمعه, 16 مهر 1395 - 10:42 قبل از ظهر

  بعد از دعوت همکاری از انگلیس''''
  حالا تیم های اسپانیائی از مظلومی و علی منصور دعوت ب همکاری کردن.
  رئال مظلومی،بارسا علی منصور!!!!
  و ب جای الکلاسیکو شاهد
  الکچلللللللون خواهیم بود.
  یا خدا چ شود

 • رضا پرسپولیسیرضا پرسپولیسی :
  جمعه, 16 مهر 1395 - 10:49 قبل از ظهر

  درود بر شما
  آری چنین است
  اطبا و کاشفان نیز از درمان این شیشتقلالیا عاجزند.
  زنده باد پرسپولیس کبیر

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب