پیش بینی بت 940
مکانی: در دلم پرسپولیس را با دنیا عوض نمی کنم / باز هم شلوار زرد می پوشم

مکانی: در دلم پرسپولیس را با دنیا عوض نمی کنم / باز هم شلوار زرد می پوشم

سوشا مکانی روزهایی آرام و بی حاشیه را در فوتبال نروژ پشت سر می گذارد. او بعد از یک سال پرفراز و نشیب در پرسپولیس حالا خیلی دورتر از ایران به دنبال اهدافی است ... 5 out of 5 based on 20 ratings.

مکانی: در دلم پرسپولیس را با دنیا عوض نمی کنم / باز هم شلوار زرد می پوشم

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 3 اظهار نظر بازدید [ 6248 ] شنبه, 17 مهر 1395
:: خبر
مکانی: در دلم پرسپولیس را با دنیا عوض نمی کنم / باز هم شلوار زرد می پوشم

سوشا مکانی روزهایی آرام و بی حاشیه را در فوتبال نروژ پشت سر می گذارد. او بعد از یک سال پرفراز و نشیب در پرسپولیس حالا خیلی دورتر از ایران به دنبال اهدافی است ...

ارتش سرخ دات كام :

سوشا مکانی روزهایی آرام و بی حاشیه را در فوتبال نروژ پشت سر می گذارد. او بعد از یک سال پرفراز و نشیب در پرسپولیس حالا خیلی دورتر از ایران به دنبال اهدافی است که پیش از آن ممکن بود خیلی دور از دسترس وی به نظر بیاید. اما وی با خوشبینی از آینده صحبت می کند و با اعتماد به نفس از بالارفتن پله ها می گوید.
اظهارات مکانی را در ادامه می خوانید:

* باتوجه به اتفاق هایی که فصل گذشته افتاد می توان گفت سوشا مکانی از ایران فرار کرد؟
- نه نمی شود چنین حرفی درباره تصمیم من زد چرا که من از قبل تصمیم را گرفته بودم. من از اواسط فصل پیش به آقای برانکو و ایگور پانادیچ گفته بودم می خواهم فوتبالم را در اروپا پیگیری کنم و حتی آقای برانکو به من گفتند که تصمیمی درستی است و حتما در آنجا موفق خواهی شد. فقط این را می توان بگویم کسانی که باید می دانستند در جریان رفتن من به نروژ بودند.

* اینکه حدود 6 ماه است که از فضای فوتبال ایران دور شده ای تو را اذیت نمی کند؟
- من الان نباید در رسانه های ایران باشم چرا که کارم جای دیگری است و تمام تمرکزم روی کاری است که انجام می دهم. من برای هدفی خاص به فوتبال اروپا آمده ام و طبیعتا فقط هدفم را دنبال می کنم. خدا را شکر در مسیر جدیدی که پیدا کرده ام همه از من راضی هستند، از هواداران تیم مان گرفته تا بازیکنان، مربیان و مدیران باشگاه و این از همه چیز مهمتر است.

* سوشا مکانی در ایران زندگی پرحاشیه ای را تجربه کرده است. اینکه در این سطح در حاشیه بودی به فوتبالت لطمه نزد؟
- واقعیتش را بخواهید من دوست ندارم به گذشته برگردم حالا می خواهد این گذشته وحشتناک باشد یا فوق العاده. واقعیت این است که زندگی شخصی من به خودم مربوط است و بهتر است من را در زمین بازی قضاوت کنید ضمن اینکه من الان مسیر زندگی خودم را طی می کنم و به هیچ چیزی فکر نمی کنم. طبیعی است که من راهم را می روم و در این مسیر پستی و بلندی ها و سنگ ریزه هایی هم وجود دارد. اما من بی توجه به آن راه اصلی ام را برای فتح یک قله بزرگ می روم.

* اگر به گذشته برگردی باز هم شلوار زرد و تیپ های عجیب و غریب را برای پوشش خود انتخاب می کنی؟
- باز هم شلوار زرد می پوشم چون از نظر من شلوار زرد مشکلی ندارد و این زندگی شخصی خودم بود. آدم می تواند دو شخصیتی باشد و در ظاهر یک طور رفتار کند و لباس بپوشد و در باطن مدل دیگری رفتار کند اما من کار خودم را انجام می دهم و سلیقه خودم را دارم حالا اگر این سلیقه با باور عمومی جامعه مغایرت داشته باشد هم چندان مهم نیست چرا که من هیچ وقت در مورد پوشش کسی نظر نداده ام و کسی هم حق ندارد در مورد پوشش من حرف بزند. تا حالا هرگز به کسی نگفته ام لباسی که پوشیده ای قشنگ است یا زشت است و انتظار ندارم که کسی در این مورد نظر بدهد.

* خیلی ها می گویند سوشا مکانی، دروازه بانی که تجربه حضور در تیم ملی را دارد همان راهی را انتخاب کرده که نیکبخت واحدی در سال های اوجش انتخاب کرد و البته ضربه شدیدی هم خورد. این موضوع را تایید می کنی؟
- من با حرف هایی که در مورد علیرضا نیکبخت واحدی می زنند ندارم اما به جرات می گویم که نیکبخت یکی از 3 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران است و من همیشه به او بابت یک اسطوره احترام می گذارم. کاری ندارم که با نیکبخت برخورد خوبی نشد اما من هرگز راه علیرضا نیکبخت واحدی را بد نمی دانم و به همین دلیل همیشه به او احترام می گذارم.

* فصل پیش به گفته بیشتر کارشناسان تو مقصر اصلی قهرمان نشدن پرسپولیس شناخته شدی. این حرف ها ناراحتت نمی کند؟
- من اصلا کاری به حرف ها و حواشی دور و برم ندارم و همیشه عادت کردم که به مسیر مستقیمم نگاه کنم. اینکه در اطرافم چه می گذرد برایم مهم نیست اما این را باید بگویم که باعث افتخارم است که در تیمی حضور داشتم که شرایط سخت قعر جدول را تحمل کرد و در روز آخر برای قهرمانی می جنگید. این باعث افتخار من است و حالا اینکه عده ای چه می گویند برایم مهم نیست.

* ولی خیلی ها می گفتند که سوشا مکانی قهرمانی را از پرسپولیس گرفته است و در واقع تو نباید به این موضوع افتخار کنی؟
- این را یک بار برای همیشه می گویم و آن هم این است که دروازه بانی یک پست خاص است و فقط کسی که قبلا دروازه بان بود می تواند در مورد من نظر بدهد. شاید افرادی باشند که تجربه حضور در درون دروازه را نداشتند اما به من نقد فنی کردند. من حرف های آنها را گوش دادم اما هرگز تاثیری روی کارم نداشت و فقط اگر یک دروازه بان قدیمی نقدی به من کرد آن را اجرا کردم. پس برایم مهم نیست که افرادی که در درون دروازه قرار نگرفته اند در مورد من چه می گویند.

* تو الان با کلین شیت هایی که در لیگ نروژ انجام داده ای یکی از دروازه بان های موفق ایران محسوب می شوی، کمی در مورد شرایطت صحبت می کنی؟
- واقعیتش را بخواهید خودم هم نمی دانم چند کلین شیت کرده ام چون این موضوع واقعا برایم مهم نیست. کلین شیت آماری است که فقط در ایران مهم است و در دنیا همه در مورد عملکرد فنی یک دروازه بان صحبت می کنند. در نروژ هواداران، هم تیمی هایم، مربیان و مدیران باشگاه از من راضی هستند و همین برای من بزرگترین پاداش است. در فوتبال اروپا به اندازه زحمتی که می کشی پاداش می گیری و لزومی ندارد به حواشی توجه کنی.

* با عملکردی در پیش گرفته ای فکر می کنی بار دیگر درهای تیم ملی به روی تو باز می شود؟
- حتما؛ من احساس می کنم وقتی راهت را درست می روی حتما اتفاق های خوب پشت آن است. الان یکی از فرزندان کشور ایران به جای من در تیم ملی حضور دارد، به جای من که به جای خودش. تلاش می کند تا ایران را سربلند کند و من برای تمام دروازه یان های تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم. دوست دارم این را هم بگویم که اگر روزی به تیم ملی دعوت شدم به جای خودم دعوت شدم نه جای کس دیگری.

* با شرایطی که داری انگار دوست نداری دوباره به فوتبال ایران برگردی. این موضوع درست است؟
- اول باید بگویم که من دو سال دروازه بان اول پرطرفدارترین و بزرگترین تیم در فوتبال آسیا بوده ام. به پرسپولیسی بودنم افتخار کرده ام، می کنم و خواهم کرد و هیچ وقت یادم نمی رود که در چه تیم بزرگی بازی کرده ام و در دلم این تیم را با دنیا عوض نمی کنم. با این حال الان مسیر جدیدی را در فوتبالم پیگیری می کنم و دوست دارم این مسیر را تا پایان بروم. مطمئن باشید پایان این راه بعد از مدت ها سختی یک مسیر شیرین خواهد بود.

* در مورد تجربه بازی در لیگ 2 نروژ صحبت کن. خیلی ها می گویند لیگ این کشور چندان سطح بالا نیست.
- اول این را بگویم که لیگ نروژ مثل خیلی از کشورها لیگ یک، دو ، سه و چهار ندارد. نام یک لیگ تی پی لیگا است که در آن تیم های قدرتمند نروژ بازی می کنند و لیگ پایین تر اوبوس لیگا است که ما در آن بازی می کنیم. بد نیست بدانید تیمی که من در آن بازی می کنم میوندالن سال گذشته در تی پی لیگا بازی می کرد و امسال در اوبوس لیگا. ما در این لیگ تمام تیم های بالای سری مان را با اختلاف شکست داده ایم و این شانس را داریم که در پلی آف به تی پی لیگا صعود کنیم. در حال حاضر تیم ششم جدول رده بندی هستیم و با همین رتبه در پلی آف شرکت می کنیم اما باید در 3 هفته مانده به پایان این لیگ اختلاف 4 امتیازی مان را با تیم سوم جدول کم کنیم چراکه اگر سوم شویم این حسن را دارد که در تک بازی پلی آف میزبان خواهیم بود و در غیراینصورت باید میهمان باشیم.

* برای تو پیشنهادی از تیم های بهتر آمده است؟
- همین الان که دارم با شما صحبت می کنم حداقل از 4 تیم تی پی لیگا که رتبه های خوبی دارند پیشنهاد دریافت کرده ام. من واقعا باید از آقای امیر سلطانی و خانم سمیرا سمیعی تشکر ویژه داشته باشم که برای من زحمت می کشند و امیدوارم در مسیری که می روم بهترین اتفاق ها را تجربه کنم.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • مصطفی الیگودرزمصطفی الیگودرز :
  شنبه, 17 مهر 1395 - 12:38 بعد از ظهر

  درود به غیرتت

 • امیر نیکروشامیر نیکروش :
  شنبه, 17 مهر 1395 - 06:38 بعد از ظهر

  اول از هر چیز بگم، برای سوشا آرزوی موفقیت و شادی و از همه مهم تر آرامش میکنم
  و باید بگم خیلی خوشحالم که امسال دروازبان بسیار بهتری مثل بیرانوند داریم و بعد از سالها، احساس آرامش میکنم و تز حملات، سانترها و ضد حملات حریفان نمیترسم ولی یک جمله سوشا گفت که باید با آب طلا بنویسند،باید این جمله بشود فرهنگ جامعه
  اگر به گذشته برگردی باز هم شلوار زرد و تیپ های عجیب و غریب را برای پوشش خود انتخاب می کنی؟
  - باز هم شلوار زرد می پوشم چون از نظر من شلوار زرد مشکلی ندارد و این زندگی شخصی خودم بود. آدم می تواند دو شخصیتی باشد و در ظاهر یک طور رفتار کند و لباس بپوشد و در باطن مدل دیگری رفتار کند اما من کار خودم را انجام می دهم و سلیقه خودم را دارم حالا اگر این سلیقه با باور عمومی جامعه مغایرت داشته باشد هم چندان مهم نیست چرا که من هیچ وقت در مورد پوشش کسی نظر نداده ام و کسی هم حق ندارد در مورد پوشش من حرف بزند. تا حالا هرگز به کسی نگفته ام لباسی که پوشیده ای قشنگ است یا زشت است و انتظار ندارم که کسی در این مورد نظر بدهد.
  ای کاش همه یاد بگیریم، به پوشش، عقاید، باورها، خرافات و ... دیگران احترام بگذاریم، اگر یک نفر درخت را مقدس میداند تا زمانی که جهل او به ما آسیب نمیرساند حق نداریم او را مورد تمسخر یا بازخواست قرار دهیم. اگر یک نفر دلش میخواهد شلوار کوتاه بپوشاد، یک نفر سرش را تیغ بیندازد، یا دیگری موهایش را ببافد به من و شما و هیچ کس دیگر ربطی ندارد، نه حق داریم مواخذه اش کنیم، نه حق داریم مسخره اش کنیم نه حق داریم با انگشت به هم نشانش دهیم، ....
  تاریخ به ما نشان داد، انسان ظاهرالصلاح با محاسن و جای مهر بر پیشانی، بسیار آسیب رسان تر و خطر ناک تر از همین انسان های به قول عوام، جلف و شیرین عقل و هیپی و ... بودند. از همین امروز با خود ۲ کار را تمرین کنیم، اول اینکه به پوشش، ظاهر، باورها و ... دیگران هیچ کاری نداشته باشیم و از روی ظاهر افراد قضاوت نکنبم و کار دوم از ریختن زباله در خیابان، جوی آب، گذر و ... پرهیز کنیم و به فرزندان و دوستان بگوییم. با همین کارهای ساده میشه کم کم محیط کشورمون رو بهتر کنیم و کمتر احساس نیاز به مهاجرت و ... داشته باشیم.

 • monireh hoseynimonireh hoseyni :
  یکشنبه, 18 مهر 1395 - 05:53 قبل از ظهر

  صحبتاش درسته ولی اینو باید بدونی که توو یه آدمه معمولی نیستی که هر جوری میخوای رفتار کنی و شلوار زرد بپوشی...توو فوتبالیستی یه محدودیاتی داری که خودتو ،،تیمتو زیر سوال می بره..تو باون کارات اول به خودت بعد به پرسپولیس ضرر رسوندی..اگه الانم اونجایی به خاطر شیش ماهههه محرومیته... اقای باب اسفنجی..

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب