پیش بینی بت 940
معمارزاده: گفتند رفت پرسپولیس از تیم ملی خطش بزنید!

معمارزاده: گفتند رفت پرسپولیس از تیم ملی خطش بزنید!

دروازه بان پیشین پرسپولیس به افشاگری در مورد اتفاقاتی پرداخت که در طول سال های گذشته برایش رخ داده است. مدت ها این سوال در ذهن بسیاری از علاقمندان فوتبال بود ... 1 out of 5 based on 9 ratings.

معمارزاده: گفتند رفت پرسپولیس از تیم ملی خطش بزنید!

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 5 اظهار نظر بازدید [ 7560 ] یکشنبه, 18 مهر 1395
:: خبر
معمارزاده: گفتند رفت پرسپولیس از تیم ملی خطش بزنید!

دروازه بان پیشین پرسپولیس به افشاگری در مورد اتفاقاتی پرداخت که در طول سال های گذشته برایش رخ داده است. مدت ها این سوال در ذهن بسیاری از علاقمندان فوتبال بود ...

ارتش سرخ دات كام :

دروازه بان پیشین پرسپولیس به افشاگری در مورد اتفاقاتی پرداخت که در طول سال های گذشته برایش رخ داده است.
مدت ها این سوال در ذهن بسیاری از علاقمندان فوتبال بود که چگونه یک دروازه بان به عنوان نفر اول گزینۀ مدنظر مربی دروازه بان های تیم ملی قرار می گیرد. اما بدون حتی یک بازی دوستانه برای همیشه از حضور در جمع ملی پوشان محروم می شود؟!
میثاق معمارزاده در طول دوران ورزشی خود با فراز و نشیب های متعددی رو به رو شد. بروز برخی اتفاقات برگردن دیگران بود و البته خودش هم اشتباهاتی مرتکب شد.
معمارزاده در آستانۀ شروع یک فعالیت اقتصادی است و خیلی دل پری از ناملایمات دارد. او قصد صحبت در مورد گذشته را نداشت اما بالاخره دست به افشاگری زد.
اظهارات معمارزاده را در ادامه می خوانید:

* از فوتبال فاصله گرفتید؟ فصل قبل باز فعالیتی داشتید؟
- امسال هم شرایطی بود که به کارم ادامه بدهم. اما خب دیگر قصد نداشتم در لیگ یک بازی کنم. برای حضور در لیگ برتر هم صحبت هایی ضمنی شد، اما در عمل اتفاقی رخ نداد. البته برای نیم فصل احتمال این وجود دارد که برگردم.

* این دوران فوتبال شما یک پروسۀ عجیبی داشت.نوسان اتفاقات خیلی بود؟
- اتفاقاتی بود.حرف هم برای گفتن زیاد است. حالا من چه بگویم؟ الان هر صحبتی بکنم یا می گویند الان که نیست یا ضعیف بوده که کنار رفته. خدا را شکر افراد خاله زنک در این فوتبال کم نیستند. البته بلانسبت انسان هایی شریفی که آنها هم تعدادشان کم نیست. اگر روزی به فوتبال برگشتم، در مورد خیلی از مسائل حرف برای گفتن دارم.

* هنوز سوأالات زیادی برای مردم وجود دارد که برای میثاق معمارزاده چه اتفاقی افتاد؟
- برای مردم توضیح می دهم که بر من چه گذشت. من تصمیمات بسیاری که در مورد فوتبالم گرفتم بیشتر نه از روی عقل و فکر،بلکه بیشتر از روی احساس بود. خب برخی از آنها هم اشتباه بود. الان شما هر سوألی دوست دارید بپرسید و من جواب می دهم. اما اهل نالیدن نیستم.

* از این جا شروع می کنم که شما در اولین اردوی تیم ملی با هدایت کارلوس کی روش توانستید نظر مثبت مربی دروازه بان ها را به عنوان نفر اول جلب کنید. اما بدون حتی یک بازی تدارکاتی در بازگشت به ایران خط خوردید! چه اتفاقی افتاد که به این راه ختم شد؟
- این مسئله برمی گردد به قراردادی که با پرسپولیس بستم. بودند کسانی که دوست نداشتند من با پرسپولیس قرارداد ببندم. وقتی این اتفاق افتاد ما در اتریش بودیم. پدرم به نمایندگی از طرف من به باشگاه رفت و با آقای کاشانی قرارداد بست. همان روز رفتارها با من در اردوی اتریش تغییر عجیبی کرد. روزی هم که به تهران برگشتیم به من گفتند حالا برو بعد خبرت می کنیم.

* یعنی چه که برو بعد خبرت می کنیم؟ مگر برای تست دادن به تیم ملی رفته بودی؟
- تست که نه. چون من را با شرط و شروط آوردند. چون زمان افشین قطبی در تیم ملی اتفاقاتی رخ داده بود که سبب شد در یکی دو اردوی تیم ملی حاضر نشوم. گفتند رفتی در "بلک لیست". سعید جوشش که آن زمان از مربیان فولاد بود با من تماس گرفت. به من گفتند به عنوان یکی از چهار دروازه بان به اردوی تیم ملی می آیی؟ گفتم البته که می آیم.

* ماجرای "بلک لیست" چه بود؟!
- برای جام ملت های آسیا با وجود این که بهترین دروازه بان آن فصل شناخته شدم، باز به تیم ملی دعوت نشدم. این اتفاق زمان سرمربیگری افشین قطبی اتفاق افتاد.البته از ایشان خیلی تشکر می کنم. اما خب یک اتفاقاتی افتاد که از طرف فدراسیون در بلک لیست قرار گرفتم. من هیچ مشکلی با افشین قطبی نداشتم. ایشان هم من را دوست داشت.

* خب اتفاقات زمان افشین قطبی چه ارتباطی با دورۀ کارلوس کی روش داشت؟
- کی روش که امد از طرف فدراسیون با من تماس گرفتند که اگر به عنوان یکی از چهار دروازه بان می آیی، بیا. اما اگر ادعای گلر اول بودن داری که نیا. گفتم نه ادعایی دارم و نه شرط خاصی. اگر قرار است حضور داشته باشم، دعوتم بکنید می آیم.

* چه کسی از فدراسیون با شما صحبت کرد؟
- خیلی از آن روز گذشته و الان فرد مورد نظر را به خاطر نمی آورم. ما رفتیم اتریش و آنجا پیراهن شماره 12 را به من دادند. شماره ها هم به گونه ای تقسیم شد که نفرات را مشخص می کردند. گفتند احتمال دارد گلر اول یا دوم باشی.

* آن زمان یک صحبتی در رسانه ها منتشر شد که مربی دروازه بان ها گفته که میثاق، تو شماره یک من هستی، صحت دارد؟
- از اطرافیان تیم ملی هم این صحبت با من شد. حالا الان نمی خواهم اسم آن شخص را ببرم. از نفرات مدیران رده بالای فدراسیون و یکی از باشگاه ها بود. به من گفت شما دروازه بان شماره یک تیم ملی هستی.

* خب بعد چه شد که شماره یک تیم ملی به طور کل کنار گذاشته شد؟
- خب همان طور که گفتم، در اتریش بودیم که پیشنهاد پرسپولیس به من رسید. چون این تیم را دوست داشتم و دارم دیگر به چیزی فکر نکردم. چون دورۀ قبل هم با یک حرکت ناجوانمردانه از پرسپولیس رفته بودم و الان نمی خواهم در آن خصوص صحبت کنم. این سوال برای خودم و خیلی های دیگر بود که من چرا به عنوان یکی از بهترین های پرسپولیس، در پایان فصل دیگر در این تیم جایی نداشتم. بعد از آن به فولاد رفتم و آنجا شرایط خوبی داشتم.

* یعنی از بازگشت به پرسپولیس پشیمان شدی؟
- خیر؛ من پرسپولیس را دوست داشتم و الان هم دارم. فکر کردم باید برگردم و جایگاهم را پس بگیرم. با پرسپولیس سفید هم امضاء کردم. بعد خیلی ها گفتند و الان هم می گویند، تو که با پرسپولیس قرارداد سفید امضاء کردی چه گونه از این تیم طلب داری؟

* چه دخلی به سفید امضاء کردن دارد، طلب داشتن؟
- از حبیب کاشانی هم بپرسید، من هیچ رقمی در قراردادم ذکر نکرده بودم.

* ارتباط سفید امضاء کردن با پرسپولیس و خط خوردن از تیم ملی را هنوز متوجه نشده ام؟
- میانه های اردوی اتریش بود که از برخی رفتارها توجه شدم که قرار است خط بخورم. چون با پرسپولیس قرارداد بسته بودم.

* یعنی تیم ملی با پرسپولیس مشکل داشت؟
- مشکل آنها با این مسئله بود که من به پرسپولیس نروم. یک خط هایی دادند که اگر میثاق معمارزاده به پرسپولیس رفت از تیم ملی خط بخورد.

* یعنی اگر به تیم دیگری می رفتی، سرنوشت دیگری برایت رقم می خورد؟
- بله، گفتند اگر رفت پرسپولیس از تیم ملی خطش بزنید. البته من با خط خوردن از تیم ملی مسئله ای نداشتم. می خواستم در پرسپولیس به خواسته هایی که داشتم، برسم. وقتی هم از اردوی اتریش برگشتیم، به تمرینات پرسپولیس اضافه شدم و اتفاقات پرسپولیس شروع شد. اتفاقاتی که خودش جداگانه ساعت ها بحث لازم دارد.

* فکر کنم ضربه ای که در پرسپولیس متحمل شدی از ضربۀ تیم ملی سنگین تر بود؟
- بله این ضربۀ دوم به مراتب برای من سخت تر بود. چون با حیثیت ورزشی من بازی کردند. چون پشتوانه ای جز خدا در این فوتبال نداشتم. خودم زحمت کشیدم و مربیانی که به من لطف کردند. البته من هم جواب محبت تمام مربیانم را داده ام.

* منظورت از پشتوانه نداشتن در فوتبال چه بود؟
- کسی من را به فوتبال نیاورده است. مثلا خبرنگار فلان روزنامه یا تلویزیون و یا هر شخص دیگری. من در زمین خاکی بازی کرده ام. مسافت 50، 60 کیلومتری را برای تمرین و بازی رفته ام. همۀ وجودم را برای فوتبال گذاشتم. اما در پرسپولیس شرایطی بر من تحمیل شد در آن دوره که حس کردم با حیثیتم بازی می شود. من یک سری خصوصیات اخلاقی دارم که کسانی که من را می شناسند از آنها آگاهی دارند. دیدم یک سری می گویند میثاق معتاد است! یک سری می گفتند شب نشینی دارم. اما این مسائل در ذات من نبوده و نیست. پدر و مادرم می دانند که هر روز بعد از تمرین و بازی به خانه می روم.

* روزهای بدی را هم درون دروازه پرسپولیس با نتایج بدی به همراه داشتی؟
- خب فشارهایی که روی من وارد می کردند سبب شد تا حد زیادی تمرکزم را به هم بزنند. هر چند در آن سال در نیم فصل اول من تنها 3 بازی درون دروازۀ پرسپولیس ایستادم. این خودش بزرگترین ضربه به من بود که چه اتفاقی افتاده که من تنها 3 بازی طی یک نیم فصل بازی کرده ام! هفتۀ سوم بود که به حمید استیلی گفتم دیگر نمی آیم. من اصلا اشتباه کردم با شما کار کردم.

* مورد شما فقط با کادرفنی بود یا با مدیریت هم مسئله داشتید؟
- هفتۀ سوم بود که به حمید استیلی گفتم دیگر نمی آیم. اما هفتۀ فکر کنم هشتم بود که آقای رویانیان آمد. من آمده بودم که به پرسپولیس کمک کنم. اما رفتارهای خوبی با من نشد. البته آن رفتارها هم دلیل داشت.

* مگر انتخاب خود حمید استیلی نبودی؟
- پیش از رفتن به اردوی اتریش، در اردوی تهران بودیم. همان زمان من پیشنهادات زیادی داشتم. به دلیل دوری از خانواده نمی توانستم در فولاد بمانم و محبت هواداران و مسئولان این تیم را پاسخ بدهم. از سپاهان پیشنهاد جدی داشتم. چند باشگاه مطرح دیگر هم صحبت های خیلی جدی با من کرده بودند. در اتریش هم سپاهانی ها پیگیر من بودند. آقای کاشانی با من تماس رفت و گفت می آیی پرسپولیس؟ گفتم بله. این بدون هیچ واسطه ای بود. چون سری قبل گفته بودند سفید امضاء کن و من گفته بودم باید فکر کنم. گفتند حتما این پول زیاد می خواهد و با همین ترفند من را کنار گذاشتند. آقای کاشانی پرسید چقدر می خواهی؟ گفتم هر چقدر خودتان بنویسید قبول دارم. گفتند سقف قرارداد ما 500 میلیون تومان است. چون شما هم تیم ملی هستی 500 میلیون می نویسیم. گفتم هر چقدر برای علی کریمی می نویسید، برای من کمتر بنویسید. از همان جا هجمه ها علیه من زیاد شد و دوستانی که خط و خطوط علیه من می دادند.

* آیا واقعا به قدر کافی برای اثبات حقانیتت در آن شرایط مبارزه کردی؟
- برای اثبات خودم نیازی به مبارزه نبود. هزینه های دیگری لازم داشت. خیلی واضح می گویم. من همیشه برای اصحاب رسانه و آنهایی که با شرافت قلم می زنند احترام قائلم. قشر عظیمی از این افراد، آدم های درست و سالم و نان حلال خوری هستند. اما خب برخی رسانه ها دست یک عدۀ معدود آدم های کاسب افتاده است. هر زمان که اسم من وسط می آید، حملات زیادی علیه من انجام می دهند. من اهل زد و بند در فوتبال نبوده ام. برای همین با من دشمنی خاصی دارند. تا آخر زندگی هم با هیچ کسی زد و بند نمی کنم. سعی داشتند یک چیزی از من بگیرند و جو را عوض کنند. مبارزۀ من درون مستطیل سبز بود. من مبارزه ام را کردم. هفت سال کشاله ام پاره شده بود. سال قبل از پرسپولیس عمل جراحی داشتم. این را دکترها هم تأیید کردند. اما از باشگاه گفتند تا روزی که می توانی بیا و بازی کن.

* پزشکان وقت پرسپولیس هم مصدومیتت را تأیید کردند؟
- من تا به حال این موضوع را جایی نگفته ام. برای جام ولایت من 21 روز بود تمرین نداشتم. چون پارگی کشاله داشتم. گفتند الان گُلر نداریم و تو بیا و و بازی کن. گفتم نمی توانم بازی کنم. آقای رویانیان مقابل هتل اوین با من صحبت کرد و گفت تو بیا به خاطر من بازی کن. هزینه هم هر چقدر شد، من می دهم. گفت که طلب های قبلی ات را می دهم، پول آینده ات را می دهم. گفتم من نه به خاطر شما و نه به خاطر هیچ فرد دیگری بازی نمی کنم. اگر بازی کنم به خاطر هواداران و به خاطر پرسپولیس بازی می کنم.

* خب چه شد که موافقت کردی؟
- شما فیلم آن بازی ها را ببینید. حتی ضربات کنار دروازه را نمی توانستم بزنم. به زور آمپول و با کشاله ایی که 7، 8 سانت پارگی داشت بازی می کردم. دکتر چشمه سری در جریان بود. گفت میثاق باید عمل جراحی انجام بدهد. آقای رویانیان گفت که تشخیص شما اشتباه است. خودشان دو تا دکتر آوردند هتل تیم. حتی دکتر خودشان هم که من را معاینه کرد، گفت این بازیکن نمی تواند بازی کند. به هر صورت گفتند بازی کن، آبروی کشور است. بالاخره بازی کردم و گذشت و به نیم فصل رسیدیم. از تیم تراکتورسازی پیشنهاد داشتم. اما قرارداد داشتم.

* زمان دنیزلی چه شرایطی داشتی؟
- دنیزلی به من اعتقاد داشت. زمانی که پاس بود، ما با سایپا قهرمان شدیم و کار من را دیده بود. روز اول با من صحبت کرد. حتی گفت که میثاق شماره یک من است و مهم نیست نفر دوم چه کسی را می خواهید بیاورید. بازی مقابل ملوان در انزلی شد و شب در تلویزیون مصاحبۀ آقای رویانیان را دیدیم که می گفت من دارم گلر جدید می آورم. این موضوع در هفتۀ اول دور برگشت بود. فشار سنگینی روی بازیکنان وارد کردند. بازیکن آزاد را مازاد معرفی کردند.

* بعد از آن یک مدتی از فوتبال دور بودی؟
- همان سال باز آقای رویانیان با من صحبت کرد و گفت تو را برای ادامه حضور در پرسپولیس می خواهیم. با برونو متسو صحبت کرده ام. اما وقتی این مربی فرانسوی منتفی شد، گفت که مانوئل خوزه گفته که نیلسون را می خواهد. بعد من ماندم بیرون. تا نیم فصل هم با پیکان تمرین می کردم. بعد نیم فصل دوباره با سپاهان صحبت کردم. ذوب آهن هم من را می خواست. اما در نهایت منتظر این تیم آن تیم ماندن باعث شد بیرون بمانم. تا این که فصل قبل سیدفراز فاطمی تماس گرفت و گفت که برای پارسه تو را می خواهیم.

* خب ناگفته هایت را بگو. ما منتشر می کنیم و مردم قضاوت می کنند؟
- آن سال در پرسپولیس به این راحتی ها برای من نگذشت. خیلی مسائل و اتفاقات را نگفتم. آن قدر شرایط آشفته و سخت بود. من از برخی بزرگان پرسپولیس گلایه دارم که حتی یک نفر از پیشکسوتان با من صحبت نکرد که چه مشکلاتی داری؟ باز جا دارد از امیر قلعه نویی تشکر کنم که با من صحبت کرد. این مسائل حتی روی خانوادۀ من هم تأثیر گذاشت. من زانویم را در پرسپولیس داشتم. رباط صلیبی ام در این تیم پاره شد. در آلمان رباط صلیبی ام را با هزینۀ شخصی خودم عمل کردم. همان سال هم یک نفر از باشگاه پرسپولیس با من صحبت نکرد که جویای حالم بشود. تنها تماس گرفتند که بگویند می خواهیم اسم تو را از لیست تیم خارج کنیم. ضربات زیادی به من زدند.

* به هر دلیل که من فنی نیستم تا قضاوت کنم، شرایط خوبی هم درون دروازه نداشتی؟
- خب در دو بازی من 4 گل هم خوردم. این بزرگترین ضعف من شمرده می شود. در صورتی که فصل قبل از آن 5 بازی متوالی پرسپولیس شکست خورده بود. اما کسی حرفی نزد. اگر من بودم که اعدامم می کردند. اما دو تا بازی را چنان سر من خراب کردند که کل سیستم فوتبال من را از بین بردند. با یک گل خوردن چنان جو را علیه من مسموم می کردند که امکان کنترل شرایط از دستم خارج می شد. در حالی که من بهترین نوع زندگی و تمرین را داشتم. به هر شکل تصمیم بر این بود که من را بزنند. لابد جای کسی را تنگ کرده بودم. خیلی متأسفم که در این فوتبال اتفاقاتی می افتد که یک فوتبالیست را به راحتی محو می کنند. من را از تیمی دور کردند که با آن زندگی می کردم. پدرم من را طوری تربیت کرده که اگر هر کاری بکنند به هر قیمتی برای ماندن در فوتبال تن به هر کاری نمی دهم. می توانستم هزاران زد و بند کنم و بروم در جام جهانی هم بازی کنم. اما برای من هرگز چنین اتفاقاتی را نخواهید دید، تا روزی که زنده ام، بخواهم با زد و بند حق کسی را پایمال کنم.

* زمانی که به پرسپولیس آمدی این شایعه مطرح شد که فصل قبل گل مشکوکی برابر پرسپولیس خورده بودی؟
- حالا هر کسی دوست دارد بگوید که میثاق معمارزاده در سایپا و برابر پرسپولیس گل آن مدلی خورد. من در برنامۀ 90 به عادل فردوسی پور هم گفتم. در آن بازی بهترین بازیکن زمین بودم. آن صحنه هم تنها یک اتفاق بود و من که در فوتبالم اسیر اتفاقات زیادی شدم. بعد هم زمان آن بازی مدیرعامل پرسپولیس حبیب کاشانی بود. وقتی من به پرسپولیس آمدم داریوش مصطفوی مدیرعامل بود. پس این ادعا نمی تواند درست باشد. ضمن این که من با پیکان قرارداد داخلی بسته بودم که آقای مصطفوی پیشنهاد پرسپولیس را مطرح کرد. اینها را گفتم چون مردم خیلی مسائل را نمی دانند و همه را به یک چشم می بینند و قضاوت می کنند. شاید یک روزی روز من نبوده، اما هیچ وقت در تمام دوران فوتبالم یک درصد هم کم نگذاشته ام.

* الان چه شرایطی داری؟
- هر روز تمریناتم را دارم. می توانم ثابت کنم همین الان شرایطم از خیلی دروازه بان هایی که در لیگ برتر حضور دارند بهتر است. همین الان از خیلی ها سرحال ترم. امید به خدا نیم فصل دوم به لیگ برتر برمی گردم تا به آنهایی که نمی توانند حضورم را تحمل کنند، یک چیزهایی را ثابت کنم.

* تو قصد داری به فوتبالی برگردی که از ناملایماتش گله داری؟
- در این فوتبال آن قدر داستان هست که تمام شدنی نیست. اگر قرار باشد به خواست خدا برگردم، بالاخره من هم یک تمهیداتی در نظر دارم. اما با هیچ یک از آنهایی که سعی کردند زیر پای من را خالی کنند سازش نخواهم کرد. شما خواهید دید به محض این که قرارداد با تیمی ببندم، چه هجمه ای علیه من درست خواهد شد. این مسائل برای من عادی است. چون آنهایی که با من دشمنی و عناد دارند را می شناسم. اگر این روش سازش ناپذیری راه راست بوده که من راهم را درست آمده ام. اما اگر در این فوتبال اهل بعضی کارها نباشی و هزینه های جانبی را نپردازی، صد در صد شما را خواهند زد. الان یک فوتبالیست به من نشان بدهید که با این مشکلات مواجه نشده باشد.

* خیلی صحبت از فساد در فوتبال و ریشه کن کردن آن شد. حتی پای مجلس شورای اسلامی هم به میان آمد. اما در عمل اتفاق خاصی رخ نداد؟
- خب وقتی از افراد فاسد در این مورد سوأل کنید، معلوم است که چیزی روشن نمی شود و ابهامات باقی می ماند. فکر می کنم آنهایی که به دنبال روشن شدن این قضیه افتادند، راه را اشتباه رفتند. خیلی ها در این فوتبال افراد واقعا سالم و زحمت کشی هستند که حساب شان از معدود افراد فاسد جداست. اما من وقتی می دیدم از یک سری افراد سوال می شود که خودشان از عوامل فساد در این فوتبال هستند. خب مشخص است که به جواب نمی رسی. یا اگر هم به جواب برسی، می بینی که آن قدر فضا آلوده است که ترجیح می دهی این دیگ را هم نزنی، به سود همه خواهد بود. همه خوشحال به زندگی شان ادامه می دهند. چون پیدا کردن منابع فساد در این فوتبال خیلی نیاز به تحقیق ندارد.

* باز تکرار می کنم، شما قصد داری به همین فضای آلوده برگردی و نمی توانی ماسک بزنی و نفس بکشی؟
- من روزی که تصمیم گرفتم فوتبالیست بشوم از روی علاقه بود. چون پولی هنوز در این فوتبال نبود. سال 1372 در زمین خاکی شروع کردم به فوتبال بازی کردن. به عشق فوتبال، فوتبال بازی می کردم، نه به عشق پول. امروز هم که تصمیم گرفته ام برگردم برای خود فوتبال است که دوستش دارم. چهار سال از بهترین روزهایی که می توانستم در فوتبال داشته باشم را از من گرفتند. الان هم که می خواهم برگردم نهایت سال دیگر بازی کنم. اگر شد که برمی گردم. اگر هم نشد که بزرگتر از من را هم تباه کرده اند.

* برخورد مردم در این مدت با شما چگونه بوده است؟
- در صفحات اجتماعی حملات زیادی به من شد که البته قابل استناد نیست. خدا هادی نوروزی را رحمت کند. چه زود هم سالگردش شد. روزی که برای وداع با هادی نوروزی به ورزشگاه آزادی آمده بودم، موقع خروج بیرون درب ورزشگاه حدود دو سه هزار نفر ایستاده بودند. همه طرفداران پرسپولیس بودند و به من لطف داشتند. حتی یک مورد هم ندیدم حرف نامربوط به من بزنند. در خیابان و هر جایی که می روم، مردم به من لطف دارند.

* در این مدت که دور بودی، فوتبال داخلی را دنبال می کردی؟
- به دلیل رفتارهایی که با من صورت گرفت، چندان رغبتی به تماشای مسابقات نداشتم. فقط بازی های مهم پرسپولیس را می دیدم. چون ضربات سنگینی به من وارد شد.

* خب از پرسپولیس بگو؟
- در این دو سال اخیر شرایط پرسپولیس خیلی خوب شد. با جوانگرایی که صورت گرفت و این که برانکو را آوردند او توانسته دیسیپلین و نظم خاصی را در پرسپولیس حکمفرما کند. پیش از این پرسپولیس به یک باشگاه بحران زده تبدیل شده بود. یعنی هر کسی می آمد آن آرامش لازم برای کار را نداشت. هر کسی هم می رسید، یک ضربه ای به این تیم می زد و می رفت. اما در این دو سال با آرامشی که حاکم شده و جوان های خوبی که آمده اند، شرایط خوبی مهیا شده. شاید پیش از این بتوان گفت بازیکنان بزرگی در پرسپولیس حضور داشته اند. اما این آرامش امروزی وجود نداشته. فشار سنگینی که روی بازیکنان بوده را نتوانستند مدیریت کنند. اما حالا یک تیم یک دست و هماهنگ را می بینیم. اقبال خوبی هم به سوی این تیم متمرکز شده تا نتیجه بگیرد.

* نظر کارشناسی به عنوان یک دروازه بان در مورد عملکرد بیرانوند داری؟
- خب نظر من با نظر مردم تفاوت هایی دارد. در استعداد بالای بیرانوند شکی نیست. اما این را هم باید در نظر گرفت که دفاع تیمی پرسپولیس قوی شده است. شما در مورد قضاوت پیرامون عملکرد نه تنها علیرضا بیرانوند، بلکه هر دروازه بان دیگر باید چند فاکتور فنی خاص را در نظر بگیرید.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • شعبانعلی میردارپاقلعهشعبانعلی میردارپاقلعه :
  یکشنبه, 18 مهر 1395 - 12:04 بعد از ظهر

  موفق باشی میثاق جان....فوتبال بی رحمه ...کسی رونداشته باشی بیچاره ت میکنن

 • محمدجواد _⭐محمدجواد _⭐ :
  یکشنبه, 18 مهر 1395 - 12:37 بعد از ظهر

  بنده خدا چه دله پری داشته واقعا اون چیزی که داخله گوده با خارج از گود متفاوته
  ایشالا برگرده و موفق باشه

 • محمد تابناکمحمد تابناک :
  یکشنبه, 18 مهر 1395 - 12:47 بعد از ظهر

  خدایا جواب خائنین به پرسپولیس که یکیشون همین معمار زاده بود رو خودت بده...چقدر گل رشوه ای خورد ..چقدر اذیتمون کرد...از هر جا شوت میزدن گل میخورد...این معمار زاده ..شیث رضایی تو دربی ها چقدر خیانت کردن...این اخریش هم بابک حاتمی که قهرمانی رو ازمون گرفت

 • Mojtaba 24Mojtaba 24 :
  یکشنبه, 18 مهر 1395 - 01:40 بعد از ظهر

  هر جا هستی موفق باشی
  ایشالا ی روزی فوتبال ما هم پاک بشه

 • ali777 moeinali777 moein :
  یکشنبه, 18 مهر 1395 - 08:19 بعد از ظهر

  موفق باشی عزیز

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب