پیش بینی بت 940
ایران و گوهرهایش

ایران و گوهرهایش

جاودانه آوای ایران را بارها زمزمه کردیم سرود ای ایران با شعر حسین گل گلاب و با ملودی که روح الله خالقی در 27 مهرماه سال 1323 در تالار دانشکده افسری تهران اجرا... 5 out of 5 based on 10 ratings.

ایران و گوهرهایش

نويسنده : تورج عاطف 2 اظهار نظر بازدید [ 2777 ] چهارشنبه, 21 مهر 1395
:: مقالات
ایران و گوهرهایش

جاودانه آوای ایران را بارها زمزمه کردیم سرود ای ایران با شعر حسین گل گلاب و با ملودی که روح الله خالقی در 27 مهرماه سال 1323 در تالار دانشکده افسری تهران اجرا...

ارتش سرخ دات كام :

جاودانه آوای ایران را بارها زمزمه کردیم سرود ای ایران با شعر حسین گل گلاب و با ملودی که روح الله خالقی در 27 مهرماه سال 1323 در تالار دانشکده افسری تهران اجرا شد و همه ما سالها با آن خاطره داریم:

ای ایران ای مرز پرگُهر
ای خاکت
سرچشمهٔ هنر
دور از تو اندیشهٔ بَدان
پاینده مانی تو جاودان

 و حالا در روز 20 مهر 1395 نزدیک به 72 سال پیش یک بار دیگر ایران و گوهرهایش را دیدیم. تیم ملی فوتبال ایران در بازی به واقع تماشائی توانست از سد کره جنوبی بگذرد. در بازی که گوهرهای تیم ملی ایران را به وفور می دیدیم و آن گوهر ها بی کران بودند.

1/ کارلوس کی روش : او تیم ملی را ساخته است
تیم ملی که قدرت بدنی عالی دارد، از سرعت خوبی برخوردار است و قابلیت چرخش و حفظ توپ را دارد و از یک بازی تاکتیکی پیروی می کند. تیم ملی ایران در دو بازی اخیر خود در برابر ازبکستان و کره جنوبی 6 امتیاز کسب کرده است. تیمی که توانسته است کار تاکتیکی خوبی داشته باشد. سیستم 1-4-1-4 تیم ملی بسیار عالی عمل می کند. سیستمی که در پاره ای از مواقع و در دو بازی در برابر ازبکستان و کره جنوبی و در اواخر بازی تبدیل به 1-3-2-4 می شود. کارلوس کی روش گوهر اول است. او گوهر تیمی به واقع تیم یعنی تیم ملی ایران را ساخته است. این تیم تمامی قاعده های بازی را بر هم زده است. تیم ما سرعتی تر از کره جنوبی است. از حربه سرعت بخوبی بهره می گیرد. در مقابل ازبکستان قدرتی تر از این تیم است. در بازی با کره جنوبی گوئی تاریخ وارونه شده است. این کره ای ها بودند که سانتر بر روی دروازه می کردند. سانترهائی که هیچ کدام خطر جدی برای تیم ملی ما درست نکنند و این تیم ما بود که در ضد حمله با سرعت کار می کرد. آیا کسی می تواند باور کند ایران سرعتی و در ضد حمله بالات از تیم برتر شرق آسیا یعنی کره جنوبی است؟ بلی باید باور کنیم تیم ما خوب گل می زند و موقعیت
ایجاد می کند و کم فضا و موقعیت به تیم مقابل می دهد. کره ای ها هیچ گاه نتوانستند
بیرانوند را با خطری بزرگ مواجه کنند. کره ای ها سعی دارند برای نهمین بار پیاپی به جام جهانی صعود کنند و با 15 لژیونر به ایران آمدند اما این تیم ما بود که با تجربه و بی هیچ غفلت بازی می کرد. هنر تیم ساختن کی روش گوهر بی نظیری است.

2/ بازیکنان تیم ملی : تیم ملی ایران از بازیکنانی استفاده می کنند که همگی گوهر هستند. نگاهی به دروازه بان تیم ملی می کنیم:

بیرانوند او 4 کلین شیت دارد و رکورد تاریخی برای دروازه ایران در راه جام جهانی ساخته است.

خط دفاعی تیم ملی در بازی اول در برابر قطر مشکلاتی داشت اما به مرور این خط دفاعی کامل تر شد. منتظری را در بازی چین از دست دادیم اما حالا غیبت او را حس نمی کنیم. پور علی گنجی و سیدجلال حسینی در قلب دفاع ایران هیچ روزنه ای به حریفان نمی دهند. در سمت راست رضائیان است بازیکنی که حالا تعادل در حمله و دفاع را بیشتر دارد. کی روش که در میانه میدان بازیکن فانتزی ندارد و علاقه ای هم ندارد از پاسورهای مشهور لیگ چون مسلمان بهره بگیرد دست به ابتکار جالبی زده است. او با مثلث های کناری خود به دروازه ها نزدیک می شود. مثلث سمت راست ما  رضائیان و جهانبخش و دژاگه پایه گزار گل ما شدند و رضائیان براستی در این بازی یک ستاره بود. در سمت چپ یک مدافع چپ جوان داریم. میلاد محمدی جوان فوق العاده ای که هر بازی اعتماد به نفس بیشتری دارد. او حالا با جسارت بیشتری حمله می کند و با احسان حاج صفی و امیری مثلث سمت چپ را ساخته اند. مثلثی که در بازی با ازبکستان خیلی خودش را نشان نداد اما در بازی در برابر کره جنوبی بسیار بهتر بود. این خط دفاعی گل بخور در 360 دقیقه نبوده است.

خط میانی ما با 5 بازیکن شکل گرفته است. سعید عزت الهی بعنوان تنها هافبک تدافعی در جلوی خط دفاعی است. سعید که کمی در بازی های قطر و چین کم فروغ بود حالا در این دو بازی بهتر است. او در بازی با کره جنوبی باعث شد ستارگان خط میانی کره جنوبی نتوانند از قلب دفاع ما نفوذ کنند. سعید بهتر هم خواهد شد. او در فاز تهاجمی کمی سردرگم است. در جلوی او جهانبخش و دژاگه در راست و حاج صفی و امیری در چپ بودند. دژاگه در این بازی یک فوق ستاره بود. او کاپیتان تیم ما بود. کمتر توپی را لو داد. ضرب آهنگ تیم ما را حفظ می کرد به موقع پاس می داد. حرکات تماشائی او و جهان بخش و رضائیان آرامش تیم ما و کابوس کره جنوبی بود. مثلثهای کی روش در این بازی به عمق عالی می زنند. پاس های خوبی می دهند و مثلث سمت راست بسیار بهتر بود. در سمت چپ امیری یک بازیکن بسیار موثر است. سرعتش و غنای تکنیکی امیری بسیار به کمک تیم ملی می آید. حاج صفی در پست جدیدش نسبت به بازی با ازبکستان بهتر بود. اما هنوز نیاز به جا افتادن بیشتر در این پست دارد. ضمن این که روی نیمکت ما گوهرهای دیگر هم  هستند که در این دو بازی به میدان نیامدند. سروش رفیعی و مهدی ترابی که شاید بازی با سوریه نوبت به آنها برسد. خط میانی ما در بازی با کره جنوبی به موقع جمع می شد و در موقع ضد حمله هم کاررائی بالائی داشت.

خط حمله: سردار آزمون گل ما را زد. گل او یک گل زیبا از یک بازیکن با کیفیت های بین المللی است. او در اوایل بازی کمی سردرگم بود. اما به مرور بهتر شد کمی درک او از بازیکنان کناری اش یعنی امیری در چپ و رضائیان و جهان بخش باید بیشتر شود. آزمون می تواند در کنار شم گل زنی اش همکاری بیشتری در هنگام تهاجم تیم داشته باشد. وقتی که تیم به یک باره با امیری و جهانبخش ( رضائیان ) با سه مهاجم حمله می کند.

 حالا ما به صدر جدول و به بام آسیا رفته ایم با گوهرهای ایران و ناخود آگاه با بام و گوهر به یاد خاطره ای دیگر می افتم:
 شعر "باران" یک شعر تقریبا طولانی و بسیار زیبا می باشد و قسمت کمی در کتاب درسی ما چاپ می شود از یادگارهای زیبای دکتر مجدالدین میرفخرایی ( گلچین گیلانی ) میباشد.
باز باران،
با ترانه،
با گوهر های فراوان
می خورد بر بام خانه

و حالا این گوهرهای ما هستند که بر بام آسیا چون بارانی می بارند. به امید بهترین ها از ایران و گوهرهای فراوانش.

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • OPPPP @@@OPPPP @@@ :
  چهارشنبه, 21 مهر 1395 - 03:48 بعد از ظهر

  تیم ملی پرسپولیس

 • ali777 moeinali777 moein :
  پنجشنبه, 22 مهر 1395 - 11:06 قبل از ظهر

  عالی بودن دمشون گرم..... فقط کاش بازیکنا یه خورده از خودگذشتگی داشته باشن..مثلا در یک صحنه اگه سردار آزمون به رامین پاس میداد شاید الان نتیجه یه چیز دیگه ای بود

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب