پیش بینی بت 940
دلایل حرفه ای برانکو برای نیمکت نشینی رامین

دلایل حرفه ای برانکو برای نیمکت نشینی رامین

برانکو به خود حق می دهد که با عصبانیت و تعجب با سوالاتی که از او در مورد نیمکت نشینی رامین رضائیان می شود، مواجه شود. برای او قابل هضم نیست که وقتی تیمش با ار... 5 out of 5 based on 23 ratings.

دلایل حرفه ای برانکو برای نیمکت نشینی رامین

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 6 اظهار نظر بازدید [ 13583 ] یکشنبه, 25 مهر 1395
:: خبر
دلایل حرفه ای برانکو برای نیمکت نشینی رامین

برانکو به خود حق می دهد که با عصبانیت و تعجب با سوالاتی که از او در مورد نیمکت نشینی رامین رضائیان می شود، مواجه شود. برای او قابل هضم نیست که وقتی تیمش با ار...

ارتش سرخ دات كام :

برانکو به خود حق می دهد که با عصبانیت و تعجب با سوالاتی که از او در مورد نیمکت نشینی رامین رضائیان می شود، مواجه شود.

برای او قابل هضم نیست که وقتی تیمش با ارائه یک بازی زیبا برنده شده و صدر جدول را پس گرفته است، چرا باید به جای مسائل مربوط به بازی، به مانند یک متهم، به خاطر بازی ندادن یک بازیکن بازخواست شود؛ حتی اگر آن بازیکن ملی پوشی چون رامین رضائیانی باشد که اخیرا در تیم ملی خود را به خوبی نشان داده است.

* آیا باید برانکو را به دلیل بازی ندادن چند دقیقه ای به رضائیان فاقد سیاست در حذف حاشیه ای مهم در اطراف تیمش دانست؟ از نظر بسیاری برانکو می توانست با به میدان فرستادن رضائیان در دقایق پایانی بازی حاشیه های مربوط به نیمکت نشینی این بازیکن را پایان دهد، اما آیا بازی دادن چند دقیقه ای به رضائیان در بازی مقابل نفت، می توانست جلوی انتقادات را بگیرد و مسئله رضائیان را مختومه کند؟ اگر رضائیان بازیکنی معمولی و غیرملی پوش بود که تازه در این فصل به جمع سرخپوشان پیوسته بود، جواب این سوال می توانست مثبت باشد، اما واقعیت اینست که نه رضائیان و نه هواداران این بازیکن هیچ کدام قانع به حضور چند دقیقه ای در برخی بازی های پرسپولیس نیستند. برای برانکویی که تیمش را در موقعیتی مناسب می بیند، جای دادن رضائیان در ترکیب ثابت به معنای بر هم زدن توازن و هارمونی تیمی است که در هشت هفته با ترکیبی تقریبا ثابت بازی کرده است. بنابراین بازی کردن رضائیان به عنوان یار جانشین در بازی مقابل نفت، تنها مواجه شدن با واقعیت را برای هواداران این بازیکن به تعویق می انداخت.

*برانکو جز آن دسته از مربیانی است که اعتقاد به استفاده از ترکیب ثابت در تیم شان دارند. بر اساس این طرز تفکر، آن چیزی که باعث می شود تیمی به نظم تاکتیکی مورد نظر برسد و اشتباهات و معایبش را به مرور برطرف کند، هماهنگ شدن بازیکنان در جریان بازی هاست. بنابراین تغییر دادن متناوب بازیکنان جلوی این هماهنگی را خواهد گرفت. برانکو از زمان سرمربیگری اش در تیم ملی این طرز تفکر را داشته است. در آن زمان نیز انتقادات زیادی به او از این نظر وارد می شد. او تعدادی بازیکن خاص را صرف نظر از چگونگی نمایش و آمادگی شان در تیم های باشگاهی، به تیم ملی فرا می خواند و برای همه ی بازی ها نیز از یک ترکیب ثابت استفاده می کرد. تنها مصدومیت و محرومیت بازیکنان می توانست این ترکیب را تغییر دهد. کم بودند بازیکنانی نظیر آندو تیموریان که موفق شوند با نمایش عالی خود، به ترکیب ثابت راه پیدا کنند. تیموریان با بازی های بی نقص خود در ابومسلم موفق شد جای محمد علوی را در ترکیب اصلی تیم ملی بگیرد. برانکویی که در مدت زمان حضورش در تیم ملی از ترکیبی ثابت با کمترین تغییرات استفاده کرده بود، در آستانه ی جام جهانی با مصدومیت بازیکنان کلیدی اش نظیر کریمی، مهدوی کیا و هاشمیان روبرو شد. این بازیکنان به هر طریق به جام جهانی رسیدند اما کیفیت همیشگی خود را نداشتند. پس از شکست سه بر یک در بازی اول جام جهانی مقابل مکزیک و اعتراضات زیاد به سرمربی و برخی بازیکنان، برانکو در دو بازی بعد تغییرات زیادی در تیمش داد به نحوی که به غیر از دو دروازبان ذخیره تنها سه بازیکن دیگر که یکی البته مصدوم بود، فرصت بازی به دست نیاوردند و بازیکنانی نظیر معدنچی، کاظمیان، برهانی، خطیبی، بختیاری زاده و شجاعی برای ایران به میدان رفتند. بدین ترتیب برانکو تحت تاثیر شرایط غیرنرمالی که از بیرون به اردوی تیم ملی تحمیل شده بود،از رویه ی همیشگی خود در استفاده از یک ترکیب ثابت دست کشید و عدم نتیجه گیری مناسب باعث شد تا این مربی در اعتقادش به استفاده از ترکیب ثابت راسخ تر شود.

*اکنون برانکوی با تجربه تر دلیلی نمی بیند تا دست به ترکیب تیمی بزند که هفته به هفته هماهنگ تر شده و برای او صدر جدول را به ارمغان آورده است. به همین دلیل حاضر نیست تا ربیع خواه که در اصل چپ پا و مدافع چپ نیست را از ترکیب بیرون بگذارد تا آرام طبع از مصدومیت بازگشته را که یک مدافع چپ تخصصی است و اتفاقا به او اعتقاد زیادی دارد را جانشین ربیع خواه کند. همین طور برای این مربی هیچ دلیل موجهی وجود ندارد که رضائیان را جانشین ماهینی موفق در دفاع راست کند و یا حتی با بردن ماهینی به چپ یا دفاع وسط، برای رضائیان در راست جایی باز کند. از نظر برانکو سری که درد نمی کند نیازی به دستمال بستن ندارد! حتی استفاده از رضائیان در یک خط جلوتر به عنوان وینگر یا بازیکن میانی نیز توجیهی ندارد آن هم وقتی که بازیکنان این پست از فصل قبل در کنار هم مشغول به بازی بوده اند.

*برانکو می توانست رضائیان را در بازی مقابل نفت بازی دهد اما با کمی تأمل می توان پی برد که آن چه او را مجاب به این اتخاذ این تصمیم نکرد، لجبازی با این بازیکن یا کی روش نبوده است.

اگر برانکو رضائیان را در ده دقیقه پایانی جانشین ماهینی می کرد، به قیمت دادن پالس منفی به ماهینی، چند روزی را آرام و بدون اجبار به پاسخگو بودن در مورد موضوع رضائیان سپری می کرد. اغلب بازیکنان حرفه ای این تجربه را دارند که اگر متوجه اعتماد نیم بند مربی به خود شوند و احساس کنند که با کمترین اشتباه احتمال جایگزینی رقیبی دیگر در زمین برای آن ها وجود دارد، دچار تشویشی می شوند که از کیفیت بازی آن ها خواهد کاست. تعویض ماهینی حتی در دقایق پایانی می توانست آغازگر روند نزولی این بازیکن در بازی های بعد باشد و برانکو با تجربه ی خود این را به خوبی می داند. اگر ماهینی با بازیکنی نظیر صادق محرمی تعویض شود، شرایط ذهنی متفاوتی پیدا خواهد کرد نسبت به زمانی که با رضائیان به عنوان رقیب اصلی خود تعویض شود. همین موضوع برای هر بازیکن دیگری غیر از ماهینی نیز می توانست بوجود آید اگر برانکو رضائیان را به جای او به بازی می فرستاد.

*انتقال رضائیان به یک خط جلوتر، جایی که بازیکنی نظیر احمدزاده یا عالیشاه بازی می کنند، نیز منجر به تغییر سبک بازی پرسپولیس خواهد شد، چرا که رضائیان قابلیت حفظ توپ و بازیسازی این دو بازیکن را ندارد و اصولا او بیشتر بازیکنی لب خط محسوب می شود. به همین دلایل برانکو احتمالا ترجیح می دهد که شروع بازی رضائیان در پرسپولیس این فصل با حضور در ترکیب اصلی باشد آن هم وقتی که محرومیت یا مصدومیت بازیکنی او را مجبور به این کار کند، به خصوص این که رضائیان بیش از آن که با پرسپولیس تمرین کرده باشد، در تمرینات تیم ملی حاضر بوده و بنابرابن امکان هماهنگ کردن این بازیکن برای استفاده از او در پستی غیر ار دغاع راست وجود نداشته است. از طرفی بازی دادن چند دقیقه ای به رضائیان این تلقی و انتظار را نیز بوجود می آورد که باید به زودی منتظر حضور این بازیکن در ترکیب اصلی بود. اگر برانکو رضائیان را در بازی مقابل نفت به میدان می فرستاد، تا چند روز از گزند انتقادات در امان بود اما در عوض از بازی بعد انتقادات نه نسبت به بازی نکردن رضائیان که به عدم حضور او در ترکیب اصلی باز می گشت و بنابراین این معضل حاشیه ای همچنان با برانکو و پرسپولیس می ماند. برانکو ترجیح داد تا عافیت طلبی نکند و به قولی سیاست به خرج ندهد. او خوب می داند که کوتاه آمدن در موضوع رضائیان او را مجبور به عقب نشینی های بیشتر می کند و چه عقب نشینی بدتر از اصلی چون استفاده از ترکیب ثابت که برانکو به آن اعتقادی اساسی دارد.

*این که در آینده برانکو تسلیم نظر منتقدان می شود و رضائیان را به ترکیب اصلی تیمش وارد می کند، چندان مشخص نیست. اما اکنون مشخص می شود که چرا او چندان تمایلی برای بازگشت مدافع راست ثابت تیم ملی به تیمش نداشت. او خوب می دانست که بازگشت این بازیکن با خود حاشیه می آورد. در این میان نقش رضائیان در برخورد با این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. بازیکنی که در تیم ملی ثابت است با چند دقیقه بازی کردن در هر مسابقه راضی نمی شود، اما او تاوان تصمیمات خود را می دهد. برانکو نه با رضاییان لجبازی می کند و نه با کی روش، او خوب می داند که فعلا چاره ای جز نیمکت نشین کردن این بازیکن ندارد.

نویسنده : حجت شفیعی


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • سهیل اطیارسهیل اطیار :
  یکشنبه, 25 مهر 1395 - 04:22 بعد از ظهر

  اگر هوادارای پرسپولیس اون رگشون گل نکنه پرسپولیس میتونه موفق بشه امسال. رامین در مقابل پرسپولیس هیچ ارزشی نداره

 • Amir FarAmir Far :
  یکشنبه, 25 مهر 1395 - 04:46 بعد از ظهر

  بحث لج کردن نیس...تیم داره نتیجه میگیره با این ترکیب و برانکو کاملا حق داره...
  از طرفی ایا پرسپولیس رامین رو کنار گذاشت؟ کی اول فصل تلفن های باشگا رو جواب نمی داد؟ کی خودسرانه با داشتن قرارداد رفت ترکیه با تیم ترکی قرارداد بست؟
  برای من و هوادارهای دیگه مطمئنا سربلندی پرسپولیسه مطرحه...اگه این سربلندی و پیروزی با کبودن رامین روی نیمکت بدست میاد صد در صد کار درستیه...برانکو میگه رامین با ما تمرین نکرده و هماهنگ نیس کاملا هم درست میگه...
  به هر حال پیشبینی میکنم 2-3 جلسه دیگه از رامین بازی بگیره .... شاید با بردن ماهینی به چپ جای ربیع خواه... هرکاری که برانکو تصمیم بگیره مطمئن باشین بهترین کاره...
  یادمون نره سال های پیش رو...یادمون نره بازیکنای خودسر رو و افولشون رو...

 • دارا توانمنددارا توانمند :
  یکشنبه, 25 مهر 1395 - 05:24 بعد از ظهر

  بله
  بازی دادن به رضاییان دردسر بیشتری دارد تا بازی نکردن.
  شاید اگر این تعطیلات نبود همانطور که پست امیری و انصاری با تمرینات تغییر کرد پست رضاییان توسط مربیان پرسپولیس تغییر میکرد و امکان بازی کردنش بود.
  مهم پرسپولیس هست .
  هیچ وقت شب قدر را فراموش نخواهم کرد چون نه تنها کار زشت رضاییان ناراحتم و نمیدونم چیزی بگم با من کرد باعث شد یکی از کار های مهم زندگیم را با شکست پشت سر بزارم .
  هر وقت به این شکست فکر میکنم به خودم یاد آوری میکنم که هرگز کسی را که لیاقت نداره را بی جهت بهش بال و پر ندم تا فردا بخواد همه ی رشته های منو پنبه کنه.
  برای من پرسپولیس مهمه و فرقی نمیکنه کی داره بازی میکنه فقط مهم کیفیت بازیش هست .
  از برانکو حمایت میکنم و از شماها هم میخوام حمایت کنید این تیم ساخته خودشه و این بازیکنان بدون برانکو فقط یک بازیکن متوسط هستند.
  فقط کافی هست به کیفیت بازیکنان بعد از جدای از پرسپولیس نگاه کنید.
  آیا کسی دیگه مخالف جدای کمندانی و بنگر و ... هست.

 • آقای فیروزجاهآقای فیروزجاه :
  یکشنبه, 25 مهر 1395 - 08:14 بعد از ظهر

  البته تو بازی مقابل نفت محرمی به جای احمدزاده وارد زمین شد نه ماهینی / برای پست وینگر راست

 • ایبو صامتایبو صامت :
  یکشنبه, 25 مهر 1395 - 08:24 بعد از ظهر

  متن بسیارخوب وسنجیده ای ست
  بهتراست طرفدارپرسپولیس باشیم تاطرفداریک بازیکن

 • محسن فهیممحسن فهیم :
  یکشنبه, 25 مهر 1395 - 09:08 بعد از ظهر

  همین هایی که الان میگن چرا رضائیان بازی نمیکنه، اگه برانکو رضائیان را بازی بده والله دوباره بازی کردن را چماق می کنند و بر سر برانکو و پرسپولیس می کوبند که دیدید برانکو در مقابل فشارها کوتاه اومد!؟ اگه کیروش بود کوتاه نمیومد و فلان و بهمان و 1000تا داستان دیگه. این بحثها دیگه تموم شده است و حرف آخر را سرمربی میزنه

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب