حرفها بسیارند اما حق با برانکو است

حرفها بسیارند اما حق با برانکو است

در فوتبال اروپا هر تیمی بجز کادر فنی خود از نیروهای دیگری هم برای مشاوره بهره می گیرد. این مردان را مردان سایه (shadow men) می گویند یعنی مردانی که در مطبوعات... 5 out of 5 based on 15 ratings.

حرفها بسیارند اما حق با برانکو است

نويسنده : تورج عاطف 1 اظهار نظر بازدید [ 2520 ] چهارشنبه, 28 مهر 1395
:: مقالات
حرفها بسیارند اما حق با برانکو است

در فوتبال اروپا هر تیمی بجز کادر فنی خود از نیروهای دیگری هم برای مشاوره بهره می گیرد. این مردان را مردان سایه (shadow men) می گویند یعنی مردانی که در مطبوعات...

ارتش سرخ دات كام :

در فوتبال اروپا هر تیمی بجز کادر فنی خود از نیروهای دیگری هم برای مشاوره بهره می گیرد. این مردان را مردان سایه (shadow men) می گویند یعنی مردانی که در مطبوعات می گردند تا ایده های جدیدی را مطرح کنند و یا حتی در بین تماشاچیان می نشینند تا نقطه نظرهای آنها را بدانند و با بسیاری از مراجع در تماس هستند و سرانجام گزارشهائی به سرمربیان تیم ها می دهند. این روشی است که مربیان بزرگی چون سر الکس فرگوسن از آن بهره می گرفتند.

نمی دانیم که آیا برانکو از چنین سیستمی استفاده می کند و یا که خیر؟ چه مردانی به جز کادر فنی و مردان هم وطنش به او گزارش می دهند؟ اما  اگر چنین مردانی وجود داشتند شاید در مورد مسئله رضائیان می توانستند چنین نظرهائی بدهند:

1/ استفاده از فرمول شاهرودی و میناوند
سالها پیش مردی از کشور کرواسی در فوتبال ما بود که استانکو پابلوکوویچ نام داشت. او توانست تیمی بسازد که یکی از بهترین پرسپولیس های چند دهه اخیر است. استانکو با مشکلی به نام شاهرودی و میناوند رو به رو بود. دو بازیکنی که هر دو دفاع چپ بودند و پای چپ داشتند و قدرتمند بودند و شاهد بودیم در سالهائی که شاهرودی مصدوم بود میناوند جای او را در تیم ملی پر کرد. استانکو برای این که از هر دوی این بازیکنان استفاده کند شاهرودی را در دفاع چپ و میناوند را در هافبک چپ برد  و با این کار توانست از قابلیت های این دو استفاده کند. به نظر می رسد این فرمول می تواند برای ماهینی و رضائیان استفاده شود. یعنی رضائیان یک خط جلو برود و بجای احمدزاده در راست باشد و در سمت چپ امیری بازی کند و خط پشت دو مهاجم را با امیری و مسلمان و رضائیان بچینند.

2/ استفاده از فرمول کی روش
کی روش در تیم ملی هافبک خلاق نداشت به همین دلیل او سیستم تیم را عوض کرد و به یک باره سیستم 1-3-2-4 را تبدیل به 1-4-1-4 کرد. او با این سیستم توانست توازن در میانه میدان برقرار کند و از مشکلاتی که در بازی در برابر قطر و چین با آن رو به رو بود رهائی یابد. او با استفاده از تغییر سیستم توانست 6 امتیاز بدست بیاورد به نظر می رسد پرسپولیس هم می تواند سیستم 2-4-4 لوزی خود را به 1-4-1-4 تبدیل کند زیرا:
A/ کمال کامیابی نیا در میانه میدان مجبور نمی شود که تنها باشد و دست به خطاهای بی شمار بزند.
B/از احمد نورالهی استفاده بهتری می شود. در این سیستم در جلوی خط دفاع پرسپولیس کمال می ایستد و بعد 4 هافبک رضائیان در سمت راست و مسلمان و نورالهی در میانه و امیری در سمت چپ استفاده می شود.

3/ استفاده از فرمول کونته و در برخی بازیهای بارسا
کونته سر مربی فعلی چلسی  و سابق تیم ملی ایتالیا از سه مدافع بهره می گیرد در این سیستم می توان از سید جلال در قلب دفاع و انصاری در سمت چپ و ماهینی در راست استفاده کرد  در جلوی این خط یک خط هافبک چهار نفره قرار داد شامل مسلمان و کامیابی نیا و رضائیان در  راست  و نور الهی در چپ در جلوی این خط امیری و طارمی و احمد زاده را گذاشت

4/ استفاده از فرمول پیش فصل برانکو
برانکو در تمرینات آغاز فصل وقتی صحبت از کمبود فوروارد از او می شد اعلام می کرد که رضائیان هم می تواند در خط فوروارد قرار گیرد و زوج طارمی و رضائیان هم می تواند مد نظر او در کنار فورواردهای دیگر نظیر امیری و زاهدی و علیپور باشند و حال شاید حضور رضائیان جنگنده و سر زن و شوت زن و هماهنگ با طارمی بتواند ایده ای چون بردن امیری به پست وینگر چپ و استفاده از زوج رضائیان و طارمی در خط حمله بدهد.

و....

 روشها بی شمارند اما مشکل اینجا است که برانکو زمانی برای آزمون و خطا ندارد. در هر اردوی تیم ملی 6 تا 7 بازیکن اصلی نیستند و از سوئی متاسفانه حذف در جام حذفی باعث شد که برانکو نتواند در این مسابقات به ظاهر ساده تر بخواهد ترکیب های دیگر را امتحان کند و به دلیل این که تیم تا به حال با همین ترکیب نتیجه گرفته نمی تواند حق را به برانکو نداد که تغییراتی به تیمش دهد.

 حرفها بسیارند اما برانکو حق دارد زیرا او فرصتی برای ریسک ندارد.


مرتبط با موضوع
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
  • ali777 moeinali777 moein :
    چهارشنبه, 28 مهر 1395 - 11:14 قبل از ظهر

    حق با برانکوست منتها بازیکن با ارزشی مثل رامین نباید فدای اختلاف دو تا مربی بشه

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
  • 1 - بله
  • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب