پیش بینی بت 940
ابهامات لیست کی روش

ابهامات لیست کی روش

هر گاه که لیست تیم ملی داده می شود عده ای موافق و بخشی مخالف دارد و این قاعده در مورد لیست اخیر کی روش هم صدق می کند. کی روش 19 بازیکن را دعوت کرده است و کماک... 3 out of 5 based on 5 ratings.

ابهامات لیست کی روش

نويسنده : تورج عاطف 1 اظهار نظر بازدید [ 3266 ] دوشنبه, 10 آبان 1395
:: مقالات
ابهامات لیست کی روش

هر گاه که لیست تیم ملی داده می شود عده ای موافق و بخشی مخالف دارد و این قاعده در مورد لیست اخیر کی روش هم صدق می کند. کی روش 19 بازیکن را دعوت کرده است و کماک...

ارتش سرخ دات كام :

هر گاه که لیست تیم ملی داده می شود عده ای موافق و بخشی مخالف دارد و این قاعده در مورد لیست اخیر کی روش هم صدق می کند. کی روش 19 بازیکن را دعوت کرده است و کماکان مردانی چون آزمون و عزت الهی و دژاگه و پور علی گنجی و شجاعی و انصاری فرد و قوچان نژاد و جهانبخش و احتمالا میلاد محمدی و پژمان منتظری بعدا دعوت می شوند. این قاعده مدتها است که وجود دارد و چه درست و یا غلط باب شده است. البته در رد و تایید این قاعده حرفها زیاد است که در چار چوب این مقاله نمی گنجد. نگاهی به لیست می کنیم و اولین سوال مطرح می شود:

1/ چرا امیری و بیرانوند دعوت شده اند؟ بیرانوند و امیری به علت مصدومیت قاعدتا نباید دعوت می شدند اما در این مسئله چند نکته هم وجود دارد:

1/ کی روش نمی خواهد ستاره های تیمش که امیری و بیرانوند هم جزئی از آن هستند از تیم کنار باشند. او می خواهد بر روند درمان این دو بازیکن نظارت داشته باشد. حمایت تیم را از آنها در هنگام مصدومیت نشان دهد و اگر حکایت این باشد پس چرا این رفتار با منتظری نشد؟ به چه دلیل  کی روش به گروه پزشکی پرسپولیس اعتماد نکرد؟ شاید پرسیده شود می توانستند بجای این دو بازیکن نفرات دیگری دعوت شوند اما پاسخ به این سوال را می توان در جدول رده بندی تیمها دید:

 بعد از بیرانوند که دروازه بان بهترین تیم از بعد خط دفاعی است تیمهای تراکتورسازی با اخباری دعوت شده است. بعد از تراکتورسازی تیم گسترش فولاد با شش گل خورده بهترین خط دفاع را دارد که دروازه بانش خسوس و خارجی است و بعد استقلال بهترین دفاع دارد با 9 گل خورده که دروازه بانش رحمتی است. بازیکنی که مدتها است به تیم ملی دعوت نمی شود و بعد از او بقیه تیمها در 10 بازی آمار گل خورده دو رقمی دارند پس قرعه به نام مظاهری می افتد که دروازه بان مورد قبول است. شاید بهترین انتخاب رحمتی است اما مشکل رحمتی و تیم ملی به نظر حل ناشدنی است این که چرا حقیقی دعوت می شود شاید تجربه او ملاک است. هر چند شاید رحمان احمدی دروازه بان پیکان و وحید طالب لو دروازه بان فولاد که به اندازه مظاهری گل خوردند هم انتخاب های بدی نبودند اما مظاهری جوان تر است. در هر حال تیم ملی سه دروازه بان برای یک بازی می خواهد و انتخاب این سه در صورتی که مسئله رحمتی را حل ناشندنی بدانیم بهترین بود. هر چند انتخاب حقیقی همچنان سوال برانگیز است. بازیکنی که مدتها است از شرایط مسابقه دور است به چه دلیل در تیم ملی است؟

در مورد امیری هم باید گفت او از تیم ملی کنار گذاشته نشده است. به این علت که پکیچ  تیم ملی حفظ شود. تیم ملی یک بازی با سوریه دارد پس کی روش سعی دارد با این کار اتحاد این تیم را حفظ کند. بازیکنان مصدوم نباید به انزوا بروند. ضمن این که در پست امیری ترابی و دژاگه و حاج صفی می توانند بازی کنند. اگر سیستم تیم ملی تغییر نکند

2/ تیم ملی در خط دفاعی چه می کند؟ شایعات می گفتند میلاد محمدی مصدوم است اما به نظر می آید واقعیت نداشته باشد و از سوئی صحبت از بازگشت پژمان منتظری است. تیم ملی در خط دفاعی چه می کند؟ سوال بزرگی است گزینه اول در صورت سلامتی میلاد محمدی همان خط دفاعی در برابر چین و ازبکستان و کره جنوبی است که گل نخورده است. گزینه های بعدی در صورت مصدومیت محمدی شاید انصاری و یا آقائی بتوانند در بازی تدارکاتی با تیم ناشناخته گینه نو آزموده شوند. در سمت راست هم که به احتمال فراوان  رضائیان است. ضمن این که ذخیره ای به نام وریا غفوری هم هست هر چند شاید باید گفت کی روش گزینه های بهتری از بهترین خطوط دفاع لیگ یعنی پرسپولیس و تراکتورسازی داشت و ماهینی و ایران پوریان مدافعین بسیار درخشانی در لیگ امسال بودند. شاید بد نبود این دو مدافع بجای ورویا غفوری که با مشکل مصدومیت بود دعوت می شد. هر چند شاید نظریه اتحاد بازیکنان که در مورد بیرانوند و امیری است در مورد ووریا غفوری هم اعمال شده  است. هر چند که ووریا غفوری چون بیرانوند و امیری نیست که جز مهره های اصلی تیم ملی باشد و نیاز به حمایت داشته باشد. دعوت از ماهینی و ایران پوریان می توانست دامنه انتخاب های کی روش را بالا ببرد. اگر روزی رضائیان نباشد تیم ملی می تواند روی دو ستاره امسال لیگ سرمایه گزاری کند. ایران پوریان امسال 3 پاس گل داده و 4 گل زده است. این آمار برای یک مدافع راست فوق العاده است و در مورد ماهینی هم جای گفتگوی زیادی نیست. او دفاع راست خط دفاعی است که در 10 بازی تنها 3 گل خورده است او سابقه ملی پوش شدن هم دارد و می تواند به تیم ملی دعوت شود ولی ...

3/ تیم در خط میانی با یک تغییر مواجه شده است. کمال کامیابی نیا به تیم برگشته است. تیموریان و کامیابی نیا و ابراهیمی و عزت الهی چهار مهره برای تک هافبک تدافعی ما هستند. مگر آن که کی روش خیال دیگری داشته باشد. یعنی این که بار دیگر تغییر سیستم دهد. کاری که در بازی با ازبکستان شاهد آن بودیم. تیم ملی ما در دو بازی اول با 1-3-2-4 بازی کرد و در دو بازی دوم با 1-4-1-4  آیا کی روش می خواهد تغییر دیگری در سیستم دهد؟ آیا بار دیگر با دو هافبک تدافعی بازی می کند؟ باید به انتظار نشست. سوال مهم در مورد وینگر چپ است که امیری بخوبی در این پست جا افتاده بود در غیاب او چه کسی بازی می کند؟

گزینه ها این گونه هستند: شاید حاج صفی به این پست برود و یا این که از ترابی در این پست اضافه شود. در این صورت در سیستم 1-4-1-4 جای حاج صفی چه کسی خواهد بود؟ اگر حاج صفی وینگر چپ باشد شاید تیم یک مهاجم دیگر وارد میدان شود و تیم تغییر سیستم دهد و به 2-3-1-4 برگردد. یعنی آزمون و قوچان نژاد و یا آزمون و طارمی در جلو باشند. شاید تیم به 1-3-2-4 برگردد در این صورت تیم دو هافبک دفاعی خواهد داشت و یا ابراهیمی و یا کمال کامیابی نیا و شاید تیموریان به کنار عزت الهی بروند و شاید همان 1-4-1-4 باشد یعنی ترابی به پست امیری برود و حاج صفی کنار او باشد و دژاگه و جهان بخش در سمت دیگر پشت تک مهاجم ما باشند .شاید هم دژاگه به پست امیری برود حاج صفی جای خود بازی کند شجاعی و جهانبخش کنار یکدیگر باشند. شاید هم سروش رفیعی هم فرصت خود نمائی پیدا کند و یک مثلث جذاب از نظر تئوری یعنی سروش رفیعی و جهانبخش و در پشت سرشان رضائیان ساخته شود.

در این منطقه همچنان عدم دعوت از محسن مسلمان سوال برانگیز است. خصوصا حال که با مصدومیت امیری این فرصت است که تیم ملی فرصت استفاده از یک پاسور حرفه ای را داشته باشد و حال که مسئله سن با حضور تیموریان مطرح نیست. چرا مبعلی سلطان پاس دعوت نشده است؟

4/ در خط حمله بغیر از طارمی بقیه از خارج می آیند. قوچان نژاد و آزمون و انصاری فرد چهار مهاجمی که باید برای یک پست و شاید دو پست بجنگند. البته شاید کی روش نیم نگاهی به ترابی و رفیعی برای بازیکنان جانشین در این منطقه داشته باشد و شاید این غنای تیم ملی از بعد نیروی انسانی در خط حمله است که گزینه هائی چون ساسان انصاری و بیت سعید و زهیوی و حتی قاضی دعوت نمی شوند.

 به انتظار می نشینیم ...


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
  • ali777 moeinali777 moein :
    سه شنبه, 11 آبان 1395 - 01:10 بعد از ظهر

    نقد خوب و عالی ای بود...امیدوارم بتونیم به جام جهانی صعود کنیم

نظرسنجی

علت باخت پرسپولیس برابر ذوب آهن را کدام گزینه می دانید؟
  • 1 - اشتباهات بازیکنان
  • 2 - اشتباهات کادرفنی
  • 3 - اشتباهات داوری
  • 4 - بی انگیزگی
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 7 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00
ذوب آهن
ذوب آهن
2 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : حسین زرگر
یکشنبه, 2 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده5
3مهدی طارمی4
4گادوین منشا4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب