پیش بینی بت 940
پایه های پرسپولیس در سه رده قهرمان می شوند

پایه های پرسپولیس در سه رده قهرمان می شوند

 نگاه مدیریت پرسپولیس به رده پایه ها در طول دو سال اخیر به خوبی توانسته شرایط سرخپوشان را در این رده متفاوت و امیدوارکننده کند. در حالی که پرسپولیس در فص... 5 out of 5 based on 12 ratings.

پایه های پرسپولیس در سه رده قهرمان می شوند

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس بدون نظر بازدید [ 7468 ] چهارشنبه, 12 آبان 1395
:: خبر
پایه های پرسپولیس در سه رده قهرمان می شوند

 نگاه مدیریت پرسپولیس به رده پایه ها در طول دو سال اخیر به خوبی توانسته شرایط سرخپوشان را در این رده متفاوت و امیدوارکننده کند. در حالی که پرسپولیس در فص...

ارتش سرخ دات كام :

 نگاه مدیریت پرسپولیس به رده پایه ها در طول دو سال اخیر به خوبی توانسته شرایط سرخپوشان را در این رده متفاوت و امیدوارکننده کند.

در حالی که پرسپولیس در فصول گذشته در رده پایه ها شرایط ناامید کننده ای داشت، اکنون توانسته با تغییر نگاه نسبت به رده پایه های خود، اکنون شرایط ایده آلی کسب کند که می تواند در آینده کمک زیادی به این تیم کند. در سال های گذشته پرسپولیس به هیچ وجه وضع مناسبی در رده های پایه نداشت، به طوری که اکثر مواقع در رده های پایین جدول جای داشت اما امسال وضع متفاوت است. در این راه نمی توان از مدیریت علی اکبر طاهری و نگاه ویژه او به این بخش حساس غافل ماند. او در ابتدای این فصل مصطفی قنبرپور، مربی سابق رده های پایه در بخش ملی را که در لیگ پانزدهم به عنوان عضو کادر فنی برانکو ایوانکوویچ فعالیت می کرد، به عنوان مدیر آکادمی خود منصوب کرد.

او با تجربه ای که از کار با جوانان داشت، توانست اتفاقات خوبی در این باشگاه رقم بزند که در آینده پرسپولیسی ها می توانند بهره بیشتری نیز از آن ببرند؛ خصوصا اینکه این حضور باعث شده تا بی توجهی به این بخش کاهش یابد و پایه ها بدون مشکلات مالی و امکانات در جدول رقابت های خود به نتایج مطلوبی نیز دست یابند؛ این مساله به حفظ اعتبار نام پرسپولیس نیز کمک کرده است.

در فصل جدید جمشید شاه محمدی، منوچهر عبدا...نژاد و منصور هاشمی در تیم های پایه پرسپولیس نتایج فوق العاده ای کسب کردند و هر سه تیم در رده قابل توجه چهارم قرار دارند. این رده چهارمی وقتی مهم و قابل توجه به نظر می آید که بدانیم طی ده سال گذشته سه باشگاه مقاومت، پیکان و سایپا با سازماندهی مناسب و تجهیزات کامل همواره در راس لیگ های پایه قرار داشته اند. نزدیکی به این تیم ها در هر رده ای، اتفاقی کاملا ویژه و دشوار به حساب می آید.

در حال حاضر هر سه لیگ نوجوانان، جوانان و امیدها وارد نیم فصل دوم شده اند و تیم های پرسپولیس در شروع نیم فصل دوم نتایجی درخشان و امیدوارکننده گرفته اند تا جایی که مربیان شان جسارت حرف زدن از قهرمانی و رقابت شانه به شانه با سه غول تیم های پایه را پیدا کرده اند و برای این باشگاه ها و تیم هایشان کری می خوانند. همین یکشنبه گذشته بود که امید پرسپولیس، مقاومت را در هم کوبید و این تیم را از صدر پایین کشید. قبل از آنها نیز تیم جوانان پیکان را شکست داد تا ضمن انتقام دور رفت فاصله اش را با صدر کم کند.

نکته مهم دیگری که در تیم های این فصل پایه پرسپولیس به چشم می آید، عملکرد درخشان آنها در دربی ها برابر رقیب سنتی شان است. استقلال که طی سال های اخیر عملکرد بهتری در رده پایه ها داشت و به واسطه آن موفق به پیروزی در دربی مقابل پرسپولیس می شد، در این فصل نتوانسته شرایط جالب توجهی برابر سرخپوشان به خود اختصاص دهد و در دربی های انجام شده، پایه های پرسپولیس دو برد و یک تساوی را در کارنامه خود ثبت کرده است.

در حال حاضر تیم نوجوانان پرسپولیس به مربیگری منصور هاشمی تیم چهارم جدول است و 9 امتیاز با صدر فاصله دارد. این تیم مقاومت، پیکان و سایپا را بالای سرش می بیند. تیم جوانان هم با 5 امتیاز اختلاف نسبت به صدر جدول در رتبه چهارم قرار گرفته و اینجا هم پیکان، سایپا و مقاومت در رتبه های بالاتر قرار دارند. در لیگ امیدها پیکان، مقاومت و عقاب بالای سر پرسپولیس هستند اما تیم شاه محمدی 8 امتیاز با صدر اختلاف دارد.  این موفقیت ها در حالی به دست آمده که مثل هر سال به خاطر مشکلات مالی و البته علم بازیکنان به اینکه بعید است به تیم بزرگسال پرسپولیس برسند، بازیکنان تیم های جوانان و امید فصل قبل پرسپولیس سر از تیم های متمول تر در آورده و بعضا ستاره های این تیم ها در فصل جاری هستند.

تیم نوجوانان پرسپولیس با سرمربی گری منصور هاشمی در رده ۴جدول رده بندی جای دارد و فاصله اش با صدر جدول ۹امتیاز است.

این نگرش در صورت ادامه و تکمیل می تواند پرسپولیس را در بحث آکادمی و استفاده از بازیکن دست پرورده باشگاه به شرایط مطلوبی نزدیک کند و سالیانه میلیاردها تومان سود به باشگاه برساند. جدی ترین بازیکنی که اکنون با حضور در رده پایه های این باشگاه توانسته نظر برانکو ایوانکوویچ را نیز به خود جلب کند حمید طاهرخانی است. بازیکنی که با تکنیک و شم بالای گلزنی خود یکی از آینده داران فوتبال ایران شناخته می شود که می تواند در صورت بهره مندی از مسیر درست، در ترکیب اصلی سرخپوشان نیز بازیکنی کارآمدی باشد که البته بر پایه همان اصل توجه به رده های پایه شکل گرفته است.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740

نظرسنجی

بنظر شما پرسپولیس می تواند الدحیل را از پیش روی بردارد؟
  • 1 - بله
  • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب