پیش بینی بت 940
عالیشاه: آرامش و امنیت کشورمان مرهون خون شهداست / دایی ام پس از 50 روز حضور در جبهه شهید شد

عالیشاه: آرامش و امنیت کشورمان مرهون خون شهداست / دایی ام پس از 50 روز حضور در جبهه شهید شد

بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کشورهایی مانند سوریه و عراق درگیر جنگ با تروریست ها هستند اما ما در کشوری آرام و امن زندگی می کنیم که حاصل جانفشانی کسانی است ک... 5 out of 5 based on 6 ratings.

عالیشاه: آرامش و امنیت کشورمان مرهون خون شهداست / دایی ام پس از 50 روز حضور در جبهه شهید شد

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس بدون نظر بازدید [ 1925 ] دوشنبه, 17 آبان 1395
:: خبر
  • ارتش سرخ دات کام
  • »
  • خبر
  • »
  • عالیشاه: آرامش و امنیت کشورمان مرهون خون شهداست / دایی ام پس از 50 روز حضور در جبهه شهید شد

عالیشاه: آرامش و امنیت کشورمان مرهون خون شهداست / دایی ام پس از 50 روز حضور در جبهه شهید شد

بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کشورهایی مانند سوریه و عراق درگیر جنگ با تروریست ها هستند اما ما در کشوری آرام و امن زندگی می کنیم که حاصل جانفشانی کسانی است ک...

ارتش سرخ دات كام : بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کشورهایی مانند سوریه و عراق درگیر جنگ با تروریست ها هستند اما ما در کشوری آرام و امن زندگی می کنیم که حاصل جانفشانی کسانی است که برای آرامش ما از آسایش و جان خود گذشتند.
 زمانی که امید عالیشاه بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گل اول تیمش مقابل سپاهان را به ثمر رساند، دوان دوان به سمت نیمکت تیمش آمد تا پیراهنی را که روی آن عکس یک شیهد والامقام دفاع مقدس نقش بسته بود را رو به سوی دوربین های تلویزیونی نشان دهد تا همه مردم ایران و حتی کسانی که این فوتبال را در خارج از ایران می دیدند، با این شهید آشنا شوند.
شهید صفرعلی عالیشاه، دایی امید عالیشاه همان فردی بود که عکسش بر روی آن پیراهن نقش بسته بود، آن هم یک شهید کم سن و سال که زمان زیادی را نتوانسته بود در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته باشد و خیلی زود به فیض عظیم شهادت رسید. شهید صفرعلی عالیشاه متولد سال 1348 بود و در سال 1365 خیلی زود دنیای فانی را ترک کرد و به دیار باقی شتافت تا به آرزوی دیرینه اش جامه عمل بپوشاند. به همین دلیل امید عالیشاه در گفت وگویی در خصوص این شهید و مسائل دیگر صحبت هایی کردیم که در زیر می خوانید:

در ابتدای مصاحبه بگو چه شد در بازی با سپاهان تصمیم گرفتی عکس شهید عالیشاه را نشان دهی؟
باید بگویم صفرعلی عالیشاه دایی من بود که در نبرد جنگ تحمیلی مثل خیلی دیگر از هموطنان مان به جبهه رفت تا از ناموس و خاک کشور دفاع کند و حتی جانش را بر سر این راه گذاشت.

از شهادت دایی ات اطلاعاتی داری ؟
من به دنیا نیامده بودم که دایی ام شهید شد، اما می دانم او در سال 1348 به دنیا آمد و طبق اطلاعاتی که از خانواده ام گرفتم، 13 اسفند سال 65 به شهادت رسیده است. طبق اطلاعاتی که دارم دایی ام در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای 5 به شهادت رسیده است. آن زمان عده زیادی در این عملیات به شهادت رسیدند که صفرعلی عالیشاه هم یکی از آن افراد بود.

با اینکه دایی ات را ندیده ای، اما قطعاً از خصوصیات اخلاقی اش اطلاعاتی داری. می خواهم کمی از دایی ات برای ما بگویی و اینکه از نظر دیگران صفرعلی عالیشاه چطور آدمی بود؟
 نه به خاطر اینکه او دایی من است این حرف ها را می گویم، اما واقعاً همه کسانی که دایی من را دیده اند می گویند که او از همان جوانی فرد متدینی بود که به مسائل دینی اهمیت خاصی می داد. صفرعلی عالیشاه تا جایی که من می دانم در رشته تجربی تحصیل می کرد و کلاس سوم دبیرستان بود که تصمیم گرفت به جبهه برود، بعد از اینکه به جبهه رفت، 50 روز بعد به شهادت رسید. او مجرد بود و سن کمی داشت که فکر می کنم حدوداً 18 ساله بود که به فیض شهادت نائل شد. هنوز هم عکس های دایی شهیدم در محله مان نصب است و همه برای او احترام خاصی قائل هستند، به خصوص افرادی که در زمان زنده بودن او دایی ام را می شناختند.

فارغ از مسائل فوتبالی و شعارهای همیشگی که کلیشه ای هم هستند، می خواهم نظرت را درباره اینکه چه نگاهی به شهدا داری، بگویی.
به هر حال هرچه بخواهم بگویم شاید نگاه کلیشه ای پیدا کند، اما باید به این باور برسیم که اگر شهدا نبودند، الان ما این قدر در آرامش نبودیم، امنیت امروز ما مرهون جانفشانی های کسانی است که بدون هیچ چشمداشتی و تنها برای حفظ تمامیت ارضی کشور، به جبهه رفتند و جان خودشان را از دست دادند. ما حتی مدیون اسرا و جانبازان هم هستیم؛ چراکه هرچه داریم از آنهاست. شما ببینید همین حالا کشورهایی مثل سوریه و عراق درگیر جنگ با تروریست ها هستند و هر روز در اخبار می خوانیم گروهی به اسم داعش چه بلاهایی به سر مردم این کشورها می آورند، اما ما در کشوری زندگی می کنیم که آرامش و امنیت داریم که آن هم حاصل جانفشانی همان کسانی است که برای آرامش ما از آسایش و جان خودشان گذشتند، شاید اگر آنها نبودند، ما هم همان وضعی را پیدا می کردیم که الان سوریه و عراق به آن گرفتار هستند. ما همین الان هم مدیون مدافعان حرم و شهدای فداکار آن هستیم.

مادرت درباره برادر شهیدش چه چیزهایی برای شما تعریف می کند؟
باور کنید او همیشه از خوبی های شهید صفرعلی عالیشاه می گوید. هنوز که هنوز است و با اینکه نزدیک به 30 سال از شهادت دایی ام می گذرد، اما مادرم هر بار که عکس برادر شهیدش را می بیند، نمی تواند جلوی اشک هایش را بگیرد و بی اختیار گریه می کند، البته این موضوع فقط مربوط به مادرم نیست، شاید باور نکنید اگر بگویم پدربزرگم هنوز هم عکس یا نشانه ای از دایی ام می بیند از حال می رود. به هر حال او یک جوانی بود که از جوانی و تفریحاتش گذشت و در عین جوانی به دفاع از کشور پرداخت.

این روزها عکس های زیادی از شهدای مدافع حرم، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر روی در و دیوار شهر خودنمایی می کند و جالب اینجاست که همه مردم فارغ از هر نگاه سیاسی که دارند، به این شهدا احترام خاصی می گذارند.  نظر تو به عنوان یک شهروند چیست که این عکس ها می توانند حامل چه پیامی باشند؟
بدون شک هر شهید با یک تفکر و هدفی به جبهه رفته که وظیفه ما شناختن این هدف هاست. من پیشنهادی دارم و آن این است که در صورت امکان و در صورتی که شرایط فراهم بود، در کنار هر شهید زندگینامه و رزومه ای از آن شهید بنویسند تا با شهدا بیشتر آشنا شویم و بدانیم که آنها با چه نیتی به جبهه رفتند. خیلی از این شهدا ما را نمی شناختند، اما حاضر شدند جان خودشان را به خطر بیندازند تا مایی که نمی شناختند، در آرامش و آسایش باشیم. فکر نمی کنم نمونه این موضوع در دنیا وجود داشته باشد. به همین دلیل معتقدم همیشه باید قدردان شهدا باشیم.

آیا در خانواده شما به جز شهید صفرعلی عالیشاه، فرد دیگری هم بوده که شهید شده باشد یا اینکه به درجه جانبازی رسیده باشد؟
تا جایی که من می دانم، نه و فکر می کنم شهید عالیشاه تنها شهید در خانواده ما بوده است.

چه شد که تصمیم گرفتی برای اولین بار عکس دایی شهیدت را در بازی با سپاهان رونمایی کنی؟
از مدت ها پیش این برنامه را داشتم که بعد از گلزنی عکس شهید صفرعلی عالیشاه را نشان دهم، البته این پیراهن را برای دربی آماده کرده بودم تا اگر گل زدم در دربی این عکس را نشان دهم، اما قسمت نشد که در بازی با استقلال گل بزنم و به همین دلیل در بازی با سپاهان و زمانی که گل اول پرسپولیس را زدم، عکس دایی شهیدم را به همه نشان دادم، البته هیچ هدف خاصی پشت این کار نبود و تنها هدف من زنده نگه داشتن یاد شهید عالیشاه بود که در 18 سالگی شهید شد و از بین ما رفت.

درباره درگذشت مرحوم منصور پورحیدری پیشکسوت نامدار باشگاه استقلال چه صحبتی داری؟
واقعا اتفاق تلخی رخ داد که آقای پورحیدری از بین ما رفت. حضور این بزرگان برای کشور و فوتبال غنیمت است و واقعا پرسپولیسی ها هم از این اتفاق تلخ شوکه شده اند و همه ما در کنار دوستان استقلالی مان عزادار هستیم. من از صمیم قلب این ضایعه تلخ را به خانواده محنرم مرحوم پورحیدری، هواداران و اعضای تیم استقلال و همه مردم ایران تسلیت می گویم و امیدوارم روح آقای پورحیدری در آرامش کامل باشد. امیدوارم سایه این بزرگان روی سر فوتبال ما بماند و دیگر شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740

نظرسنجی

بنظر شما پرسپولیس می تواند الدحیل را از پیش روی بردارد؟
  • 1 - بله
  • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب