پیش بینی بت 940
روز جهانی شکار کانگورو

روز جهانی شکار کانگورو

نوزده سال پیش در چنین روزی اتفاقی تاریخی برای فوتبال کشورمان رقم خورد که هر ورق آن تداعی خاطره ای شیرین برای مردم ایران است. 8 آذر سال 1376 در ورزشگاه کریکت م... 5 out of 5 based on 7 ratings.

روز جهانی شکار کانگورو

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 1 اظهار نظر بازدید [ 3083 ] دوشنبه, 8 آذر 1395
:: خبر
روز جهانی شکار کانگورو

نوزده سال پیش در چنین روزی اتفاقی تاریخی برای فوتبال کشورمان رقم خورد که هر ورق آن تداعی خاطره ای شیرین برای مردم ایران است. 8 آذر سال 1376 در ورزشگاه کریکت م...

ارتش سرخ دات كام :

نوزده سال پیش در چنین روزی اتفاقی تاریخی برای فوتبال کشورمان رقم خورد که هر ورق آن تداعی خاطره ای شیرین برای مردم ایران است.

8 آذر سال 1376 در ورزشگاه کریکت ملبورن رویایی واقعی و باورنکردنی در حضور بیش از 85 هزار تماشاگر به تصویر کشیده شد که هنوز هم تمامی آن خاطرات برای مردم ایران وصف ناپذیر است.

صعود از جهنم ملبورن
تیم ملی از روزهای تلخ ریاض ، دوحه ، کوالالامپور و شکست های باور نکردی برابر عربستان، قطر و ژاپن، با اندوخته نه چندان مطمئن با تساوی یک – یک پای به جهنم کریت گراند ملبورن گذاشت تا در حضور سیل تماشاگران استرالیا برابر این تیم صف آرایی کند.

شور و شوق زایدالوصف 60 میلیون ایرانی
اگر سال ها هم بگذرد، هشت آذر انگار برای فوتبالی ها و غیر فوتبالی ها روز دیگری است که اغلب مردم از آن خاطره دارند، همان روزی که به  یک باره وزن کره زمین سبک شد. چرا که شصت میلیون مقابل دیدگان بیش از 85 هزار تماشاگر موفق شدند به جام جهانی 1998 فرانسه صعود کنند.

نسل به یاد ماندنی
نسل فوتبال ما در سال 1376 به قدری قدرتمند و باصلابت بود که فوتبال ایران تا سال های سال از حضور آن ها سود برد و وجود بازیکنان آن نسل در فوتبال ایران منشأ اثرهای مفید و ماندگاری بود. عابدزاده به عنوان دروازه بان شماره یک تیم ملی، سال ها حضوری مقتدر درون دروازه داشت و هنوز هم هر کسی پیراهن شماره یک تیم ملی را می پوشد خواه و ناخواه با او مقایسه می شود.
علی دایی پس از آن بازی راه طولانی پیشرفت را پله پله طی کرد و به سطوح بالای فوتبال دنیا رسید. نایب قهرمان اروپا شد و در لیگ قهرمانان اروپا خوش درخشید و اکنون او آقای گل فوتبال جهان است. خداداد عزیزی، کریم باقری، مهدی پاشازاده، رضا شاهرودی و مهدی مهدوی کیا راهی تیم های خارجی شدند و تا سال ها لژیونر باقی ماندند. هر چند در میان آن ها مهدوی کیا ثبات بیشتری داشت و به موفقیت های بسیاری دست یافت.

نیمه اول
تماشاگران استرالیایی موقع خواندن سرود ملی ایران با سوت کشیدن و سر و صدا به سرود ملی ایران توهین می کنند استرالیا بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه یک بازی آئوریلیو ویدمار در محوطه شش قدم با احمدرضا عابدزاده تک به تک شد که دروازه بان ایران او را ناکام گذاشت.
در ادامه حملات پی در پی استرالیا نتیجه داد و گل دقیقه 32 هری کیول با سانتر آئوریلیو ویدمار استرالیا را از ایران پیش انداخت. استرالیایی ها در تمام نیمه نخست، بر تیم ایران تاختند و موقعیت های زیادی داشتند، در حالی که ایران تنها یک فرصت توسط مهدی مهدوی کیا و آن هم روی فرار انفرادی وی در دقیقه 43 پیدا می کند. در این نیمه علاوه بر گلزنان استرالیا، مارک ویدوکا، استن لازاردیس، رابی اسلاتر و آئوریلیو ویدمار صاحب فرصت های بی شماری شدند.
احمدرضا عابدزاده، دروازه بان و کاپیتان ایران، با درخشش خود و بازیکنانی نظیر مهدی پاشازاده و محمد خاکپور دروازه بان را از دریافت گل های بیشتر نگهبانی کرد و در یکی از فرصت های خطرناک هری کیول از فاصله کم و نزدیک نقطه پنالتی، به دروازه خالی ایران شوت محکمی زد که مهدی پاشازاده، توپ را با ضربه سر و از روی دروازه ایران به کرنر فرستاد. نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم ملی استرالیا پایان یافت.
از قول ویدا بین دو نیمه گفته شد: بچه ها من حرف خاصی برای گفتن ندارم بروید داخل و هر طور که صلاح می دانید بازی کنید.

نیمه دوم
در آغاز نیمه دوم و دقیقه 48 بازی، استرالیا با سانتر استان لازاریدیس و ضربه تمام کننده آئوریلیو ویدمار به گل دوم می رسد با این حال میل بازیکنان استرالیا برای گل زنی چندان کاهش نمی یابد و در حالی که با این نتیجه صعودشان حتمی است باز هم به حملات همه جانبه خود ادامه می دهند بازیکنان ایران که همه چیز را از دست رفته می بینند، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا به گل برسند، اما کافی نیست و تلاش هایشان تنها منجر به یک موقعیت سانتر از جناح چپ استرالیا توسط کریم باقری می شود.
استرالیایی ها همچنان موقعیت های گل را از دست می دهند تا اینکه پیتر هور چهره شناخته شده استرالیایی که بارها در روند مسابقات مختلف اختلال ایجاد کرده بود، وارد زمین می شود و تور دروازه ایران را پاره می کند. بازی حدود 10 دقیقه متوقف می شود و به نوعی باعث افزایش تمرکز بازیکنان ایران و سردرگمی بازیکنان استرالیا می شود. دروازه بان تیم ایران احمدرضا عابدزاده برای حفظ روحیه تیم شروع به انجام حرکات نمایشی و پشتک زدن می کند که پس از بازی بدل به یکی از به یادماندنی ترین صحنه ها برای ایرانیان می شود.
در ادامه، دقیقه 71 در اثر برخورد هری کیول با احمدرضا عابدزاده داور به کیول کارت زرد می دهد. در دقیقه 76 ایران توسط کریم باقری و با دخالت بازیکنانی چون خداداد عزیزی و ابراهیم تهامی گلی به ثمر می رساند و نتیجه بازی 2 – 1 به سود استرالیا می شود چند دقیقه بعد خداداد عزیزی از روی پاس در عمق علی دایی در موقعیت تک به تک با مارک بوسنیچ قرار می گیرد و دروازه او را باز می کند بازی پس از هشت دقیقه وقت اضافی، با نتیجه 2 – 2 به پایان می رسد و ایران به عنوان آخرین تیم به جام جهانی فوتبال صعود می کند.
پس از بازی از قول والدید سرمربی برزیلی تیم ملی فوتبال ایران از تیم ساخته دست محمد مایلی کهن را تحویل گرفته بود گفته شد: من فقط روی نیمکت نشستم و دعا می کردم. البته وقتی صعود کردیم، دلم برای استرالیایی های سوخت چون در آن لحظات می دانستیم چه غم سنگینی در دل دارند، به ویژه کودکان استرالیایی می گریستند و می پنداشتند تیمشان باید برنده این بازی می شد.
بسیاری از طرفداران استرالیایی این بازی را تلخ ترین لحظه در تاریخ ورزش این کشور می دانند گزارشگر استرالیایی بازی پس از پایان آشکارا پیش چشم بینندگان تلویزیونی گریه کرد و صدای جواد خیابانی گوینده ایرانی مستقر در ورزشگاه نیز خبر از گریه و اشک شوق وی می داد. بازیکنان ایران آنقدر خوشحال بودند که پس از سوت پایان بازی، داور مسابقه (ساندروپول) را در آغوش گرفتند.

ویرا پس از این صعود تاریخی کنار گذاشته شد
پس از این صعود تاریخی با تغییرات فدراسیون فوتبال ویرا از تیم ملی کنار گذاشته شد و جای خود را به ایویچ سپرد تا تیم ملی بستری ساخته شود، نیمکتی که به ایویچ هم وفا نکرد. ویرا در سه بازی پر هیجان و نفس گیر توانسته بود ایران را راهی جام جهانی 1998 فرانسه کند.


آمار و جرئیات بازی
ورزشگاه کریکت ملبورن-8 آذر
تماشاگران:85022 نفر – ساعت 12:30 به وقت تهران
داور: ساندروپل

ترکیب استرالیا: مارک بوسنیچ، کرگ مور،استیو هوروات،آلکس توبین،استن لازاریدیس، رابی اسلاتد، ندزلیچ، اولیور ویدمار، کرگ فاستر، مارک ویدوکا، هری کیول
ذخیره ها: ارنی تاچای، تونی ویدمار، گراهام آرنولد
مربی: تری ونه بلز(انگلیس)

ترکیب ایران: احمدرضا عابدزاده، محمد خاکپور، نعیم سعداوی، افشین پیروانی، مهدی پاشازاده، حمید استیلی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا، رضا شاهرودی، خداداد عزیزی
ذخیره ها: ابراهیم تهامی، علیرضا منصوریان، علی اکبر استاد اسدی
مربی: والدیر ویرا(برزیل)


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
  • حمیدرضا قربانیحمیدرضا قربانی :
    دوشنبه, 8 آذر 1395 - 12:05 بعد از ظهر

    تیم ملی هیچ وقت از کیسه ها سودی نبرده. تمام بازی های تاریخی تیم ملی رو پرسپولیسی ها رقم زدن. از این تیم کیسه حقیر تر و بیچاره تر تیمی وجود نداره. در عین پستی احساس بزرگی می کنن. اوباش های دوزاری

نظرسنجی

علت باخت پرسپولیس برابر ذوب آهن را کدام گزینه می دانید؟
  • 1 - اشتباهات بازیکنان
  • 2 - اشتباهات کادرفنی
  • 3 - اشتباهات داوری
  • 4 - بی انگیزگی
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 7 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00
ذوب آهن
ذوب آهن
2 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : حسین زرگر
یکشنبه, 2 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده5
3مهدی طارمی4
4گادوین منشا4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب