ویکتوری بت
تركه های بي انصافي بر قامت يك استعداد

تركه های بي انصافي بر قامت يك استعداد

عبدالصمد ابراهيمی وکیل مهدی طارمی مطالبی را در خصوص اتفاقات و واکنش های روزهای اخیر به ضعف مهدی طارمی در گلزنی نگاشته است که در ادامه با هم آن را می خوانیم: ا... 5 out of 5 based on 25 ratings.

تركه های بي انصافي بر قامت يك استعداد

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 15 اظهار نظر بازدید [ 11375 ] سه شنبه, 9 آذر 1395
:: خبر ویژه
تركه های بي انصافي بر قامت يك استعداد

عبدالصمد ابراهيمی وکیل مهدی طارمی مطالبی را در خصوص اتفاقات و واکنش های روزهای اخیر به ضعف مهدی طارمی در گلزنی نگاشته است که در ادامه با هم آن را می خوانیم: ا...

ارتش سرخ دات كام :

عبدالصمد ابراهيمی وکیل مهدی طارمی مطالبی را در خصوص اتفاقات و واکنش های روزهای اخیر به ضعف مهدی طارمی در گلزنی نگاشته است که در ادامه با هم آن را می خوانیم:

اول:
اين نوشتار موضع من به عنوان يك هوادار است نه وكيل مهدي طارمی. توضيح تكميلی اينكه از روزی كه مهدی از تركيه برگشته مجموعا سه بار همديگر را ديده ايم.يك بار خيلی اتفاقی در باشگاه كه همراه خانواده مرحوم نوروزی براي پيگيری طلب او آمده بود، يك بار درب منزل خودمان كه شناسنامه اش نزد من بود و آمد بگيرد و يك بار هم منزل خودش براي پيگيری يك كار حقوقی. بعيد می دانم تعداد تماس های تلفنی مان هم بيشتر از پنج بار بوده باشد پس تصور عبثی است كه گمان كنيد تمام طول روز را كنار مهدی هستم و حالا هم از روی رفاقت اين كلمات را كنار هم می چينم. به جای نام مهدی هر اسم ديگری را می توان در اين سطرها جای داد.

دوم:
امروز سيل هجمه ها به سمت مهدی طارمی روان است. اديبان و معلمان اخلاق، تركه تنبيه به دست گرفته اند و بر پيكرش شلاق می زنند به رسم ديرينه ای كه ديروز و ديروزها مجتبی محرمی و مجاهد و علي نيكبخت و پيام صادقيان و محمد عباس زاده را نواخته اند و نواخته ايم.نه از كردار آنهايی كه نام بردم اطلاعی دارم و خدای ناكرده با اين جملات قصد دارم اتهامي را متوجه آنها كرده باشم و نه در قالب قياس طارمی را مسافر مسيری كج بدانم كه به گمانم مهدی هنوز همان پسر ساده دلی است كه روزی درخشش الماس گونه اش چشم علی دايی را گرفت و ره صد ساله را يكساله رفت.نه؛صرفا قصدم يادآوری پيشينه مان در حمله به داشته هايمان است. ما اولوالعزم های سرازير شده از آسمان داريم به كجا می رويم؟ ردای ربانيت مان را از كدام حجره الهی برتن كرده ايم و نعوذبالله گوشه كتاب وحی مان نوشته ايم هوالغافل و سزوار اين همه سرزنش!

حمله به يك جوان مستعد بيست و چهار ساله با كدام مستند و ادله؟ عزيزی كه طارمی را نقد كرده و ترديدی ندارم از سر دلسوزی بوده آيا شاهد شب بيداری های طارمی و پياده روی شبانه اش بوده؟ به اين انديشيده ايم بيان "شنيده ها" چه هجمه ای عليه اين بازيكن ايجاد می كند؟ تصور كرده ايد خانواده اش در دور دست ترين نقطه از پايتخت با خواندن اين جملات چه وضعی دارند؟ به كدام گناه؟اينكه توپ هايش تبديل به گل نشده؟ گلزن تر از او با كمترين فشار روحی و روانی چند گل زده اند؟

براي اينكه طارمی بتواند گلزن ايده آلی باشد چه كرده ايم؟ فوتبال خودرو و خودآموخته اش را در همه اين سال ها چقدر صيقل داده ايم و نواقصش را برطرف كرده ايم؟چگونه می شود كه تا طارمی گل می زند آن را به سبب نكاتی می دانيم كه به او يادآوری كرده ايم و تا راه توپش به سمت خارج از چارچوب پايش را به چوب فلك می بنديم و معلمی را از ياد می بريم؟

بزرگ سپيد مويی كه حرمتش مرا وادار می كند تمام قد مقابلش تعظيم كنم از فرهنگ غنی پرسپوليس و عدم تطابق فرهنگی طارمی با اين فرهنگ سخن گفته به نوعی كه انگار تنها "پسر نوح" پرسپوليس مهدی طارمی است. نمی خواهم همه ديروزها را مرور كنم و اشتباهات ديگران را فهرست نمايم كه قياس با اشتباهات ديگران خود بزرگ ترين اشتباه است اما طارمی در بيست و يك سالگی از ليگ يك به پرهوادارترين تيم آسيا آمده است. او از نقطه ای محروم كه مردمان با صفا و صادقش اغلب در پی رزق حلال زير آفتابی كه سيلی به صورت شان می زند و دل به دريا می زنند به پايتختی آمده كه همه می دانيم چه دام و تله و خندق هايی براي اينگونه جوانان دارد. در ديار ما بوشهر، ما جنوبی ها اگر كسی بلغزد دستش را می گيريم، به ما پا گرفتن نياموخته اند.

برای حفظ او كه امانتی در دست ماست چه كرده ايم؟ نشستيم و زيرچشمی قدم هايش را در پياده روی شبانه شمرديم و ضرب در تعداد موقعيت های از دست رفته اش در بازی ها كرديم و درمورد عدم تطابق فرهنگی اش با فرهنگ پرسپوليس گفتيم و ازاخلاق مداری جذر گرفتيم؟همين؟ به هر دانشگاه و مدرسه ای كه بروی تدريس و آموزش وظيفه استاد و معلم است. فرهنگ غنی پرسپوليس و حتی استقلال را كدام مان برای اين جوان ها تدريس كرديم؟ كدام شان می داند دهداری اولين سرمربی تاريخ پرسپوليس بود و همين چند روز قبل سالگردش را پشت سر گذاشتيم بی آنكه يادی از او در سايت باشگاه شود يا در همين بازی آخر با پيكان، عكسی از اين بزرگ مرد جنوبی مبارز با بازيكن سالاری را دست يكی از اين بازيكنان بدهيم؟ از تك تك بازيكنان بپرسيد مقبره دهداری در كدام قطعه بهشت زهراست و كنار او كدام پيشكسوت آرميده. اگر 5 نفر دانستند مرا در همان قطعه دفن كنيد. عمو؛ كدام فرهنگ را برايشان تدريس كرده ايم كه حالا از جزوات تدريس نشده امتحان می گيريم و رفوزه میكنيم و خلاص؟! كدام پيشكسوت را در هر بازی سر ميز شام آورديم تا ده دقيقه از ابهت اين فرهنگ حرف بزند؟ كدام شان می داند پرسپوليس بزرگ مردی فرهيخته چون خود شما داشته كه رخت ديپلمات هم بر تن كرده ايد؟ موزه تاريخ و فرهنگ مان كجاست عمو؟

اين تركه ها را قبلا به پيكر خيلی ها زده ايم!به گمانم مقصد اين احرام بر تن كرده ها كعبه نباشد كه اگر بود در مورد قبلي ها صدق مي كرد.ذبح و تشييع و تدفين استعدادها كار سختي نيست. براي احيا و آموزش چه داريم؟

سوم: هرچه گفتم و نوشتم اگر جفايي به قامت بلند عزيزان پيشكسوت بوده باشد سرم را به نشانه شرمساري پايين مي اندازم و پوزش مي طلبم كه اگر اينجا درد دل نكنم درد دل ها تلنبار مي شوند.

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
ویکتوری بت 728
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • حسن مغانلوحسن مغانلو :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 12:33 قبل از ظهر

  طارمی گل میزنه و همه دشمنان پرسپولیس ساکت میشن.فقط در عجبم از این که پیشکسوتان به اقای طارمی حمله می کنند .چرا باید چنین باشه اگه به طارمی فشار بیارن صددرصد چوب این حماقت را پرسپولیس خواهد خورد واین خواسته دشمنان پرسپولیسِ

 • ALI PERSPOLISIALI PERSPOLISI :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 12:53 قبل از ظهر

  درسته ولی مهدی باید تلاش کنه باید تمرین گلزنی کنه!اینجوری که نمیشه مااین همه حرص وجوش بخوریم که مهدی بیادوپخته بشه !پرسپولیس جای آزمون و خطا نیست

 • شعبانعلی میردارپاقلعهشعبانعلی میردارپاقلعه :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 12:53 قبل از ظهر

  کاش این بچه اونقدری که طرفداراودوست دارانش نگرانشن خودشم بفکربودتایه استعداد ناب اینگونه به نابودی کشیده نشه...قدرخودشونمیدونه مادیگه چکارمیتونیم بکنیم بزاربره به زبالدان تاریخ خودش ضررمیکنه

 • ماکان وکیلیماکان وکیلی :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 01:41 قبل از ظهر

  تلاش کردن در حوزه وظیفه ارزش داره حالا کلا ایرانو پیاده رویی کنه به هر دلیلی!مگه سردار آزمون چند سالشه !!حرفه ای گری سن و سال نمیشناسه تو فوتبال.طارمی دو تا موقعیت تک به تک توی دو بازی به یک شکل خراب کرد این یعنی چی؟؟؟یه فوتبالیست آماتور وقتی سری اول خراب کنه سری بعدی سعی میکنه بهتر استفاده کنه ولی طارمی اصلا قرار نیست از اشتباهاش درس بگیره!!!

 • هومن دلانهومن دلان :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 04:17 قبل از ظهر

  آقای وکیل جو الکی نده!
  حالا که گفتی بزار بگم فک نکنی پرسپولیسیا حالیشون نیست!مث خودت دونه دونه فجایع تو رو میشمارم!
  1_اولا تو در مورد آینده مهدی حرف نزن!تو اگر سر سوزنی به فکر آینده مهدی بودی نمیبردیش ریزه اسپور تا به خاک سیاه بشونیش!!
  2_هواداره پرسپولیس خیلی بهتر از تو تشخیص میده که مهدی استعداد ذاتی داره ولی این تویی که نمیفهمی استعداد تنها کافی نیست!!
  دیگه استعداد از مسی و رونالدو بالاتر داریم؟؟؟!!!
  کیه که ندونه این دوتا شب و روز و زندگیشون فوتیاله و فوتبال و فوتبال؟؟؟
  کیه که ندونه اینا خودشون حداقل 5 ساعت انفرادی تمرین میکنن؟؟؟زود میخوابن زو بیدار میشن و و و و....
  3_همین شماها با بت ساختن از یه جوون با استعداد نابودش میکنید!!!چون نمیزارید زحمت و ممارست بکشه و پله پله بیاد بالا!!چون بهش القا میکنید که تو بهترینی!!و مهدی هم واقعا باور کرده که بهترینه!!تو در حقش جفا کردی نه ما هوادارای دلسوز!
  4_تو میدونی پرسپولیسی بودن یعنی چی؟؟میدونی پرسپولیس کبیر چیه؟؟؟
  از علی پروین بزرگتر تو ایران داریم؟؟؟
  فقط یکسال نتیجه نگرفت!با 50 تا قهرمانی که برامون اورده بود هوادارا بیرونش کردن!!درخشان که پرسپولیس تا ابد بهش مدیونه نتیجه نگرفت هوادارا بیرونش کردن!!حمیدخان استیلی که دوران بازیگریش انقدر باتعصب بود و میدوید که من شرمنده میشدم!!نتیجه نگرفت و....
  میخوای بگی مهدی طارمی از اینا بزرگتره؟؟؟
  عزیزه دل برادر هوادار پرسپولیس گل میخواد!برد میخواد!جام میخواد!نه سخنرانی جنابعالی رو!
  5_ما هوادارا به اندازه کافی تاوان جوونیه طارمی رو دادیم!و بارها تا دم سکته از دستش پیش رفتیم!ولی الان سالیه که هرررررررررررررررررررررررجوری شده میخوایم قهرمان شیم و با احدالناسی تو این زمینه شوخی نداریم!!
  تو اگه دلسوزی به آقا مهدی بگو تمرین کنه!
  بهش بگو تمرکز کنه!
  بهش بگو از حاشیه بکشه کنار!
  آره آقای وکیل!!!
  تو خودت بیشترین تقصیرو داری نه 4 تا هواداری که کل زندگیش دنیاش و آخرتش (پرسپولیسه)!
  برو فکر نکن ما بچه ایم و عر عر....
  برو دنبال کارت عمو...برو خودمون میدونیم چیکار باید بکنیم!

 • محسن فهیممحسن فهیم :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 07:02 قبل از ظهر

  اگر کسی شخصیت داشته باشه با دوتا انتقاد از بین نمیره که هیچ براش موتور محرکه هم هست. امسال سال سوم حضور طارمی در پرسپولیس است و پرسپولیس باید اوج استفاده از این استعداد را ببره نه اینکه هنوز درگیر حاشیه ها و مسائلی باشه که پارسال بوده. حالا گل نزدن به کنار، طارمی چیکاره هست شب قبل از بازی در حالی که همه بازیکنها با اسپانسر عکس گرفتند قهر میکنه و اردوی پرسپولیس را ترک میکنه!؟ آیا اون موقع انتقاد بود!؟ تنبیه بود!؟ کمک این نیست که این بازیکنها را مثل بچه 3 ساله مدام حمایت و محبت های بی خود و بی دلیل کنند. مردم هم اینقدر بخشنده و یا شایدم فراموشکار هستند که با دوتا گل همه چیز را از یاد می برند. آقای وکیل شما بهتره به مهدی یادآوری کنی اینجا به همه تیمهای ایران متفاوته حتی با استقلال که کاوه هم گل نمیزنه و پول بیشتری هم گرفته. باید بهش بگی بجای چرخ شدن توی فضای مجازی برو روزی نیم ساعت بیشتر تمرین کن تا با دوتا گل و دوتا بازی خوب همه چیز رادرست کنه فقط با دوتا بازی خوب. البته نه اینکه بعد دوتا گل دوباره همه چی یادش بره نه باید روند را ادامه بده. بهتره بهش بگی اول فصل با ترکیه رفتنش چه حرکت ناجوانمردانه ای کرد که تا مدتها سوهان روح هواداران بود و زجرآور بود. اگر شما وکیلی و خیرخواه طارمی برو اینا را بهش بگو. بهش مشورت بده تا تصمیمات ابلهانه و احمقانه دیگری مثل رفتن به ترکیه نگیره

 • محسن فهیممحسن فهیم :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 07:10 قبل از ظهر

  طارمی یادش باشه ما قهرمانی پرسپولیس را فدای آقای گلی ایشون و صدالبته رفتارهای بچه گانه ایشون کردیم. بخاطر پنالتی بازی تراکتور قهر کرد، پنالتی بازی با سایپا را خراب کرد، 6 موقعیت مسلم و تک به تک را بازی با استقلال اهواز از دست داد، توی دربی سر پنالتی دعوا کرد و از دست داد و بعد دربی هم هوای رفتن به اروپا بخ سرش زد و تعطیل شد. اگر طارمی حرفه ای بود که ما قهرمان شده بودیم. ما نمیتونیم مثل فصل قبل حمایتهای بدون انتقاد بکنیم و بعدش هم قهرمانی را از دست بدیم. ما این فصل قهرمانی را می خواهیم. آقای وکیل برو به طارمی بگو رفتارش را عوض کنه و رفتار حرفه ای را بیاموزه. برو بهش بگو این چیزی که توی زمین اتفاق میفته نتیجه رفتار بیرون زمینش هست. از تغذیه و خواب بگیر تا تفریحات دیگه و . . . برو بهش بگو اگه میخواد موفق بشه زندگی نامه بازیکنان بزرگ تاریخ فوتبال مثل رونالدو، زیدان، باتیستوتا و . . . را بخونه. زیدان زمانی که بازی می کرد می گفت من ساعت 10 سب را ندیدم. اونم کجا!؟ ناف اروپا نه یه روستای دورافتاده. بزرگ شدن طارمی به انتقاد نکردن ما نیست به افکار و رفتار خودش برمیگرده که این چیزها را متوجه بشه

 • ایموند ایوانکوویچایموند ایوانکوویچ :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 07:27 قبل از ظهر

  دقیقا با حرف هاش موافقم پیشکسوتی که فقط سوتی دادن بلده اصلا پیشکسوت نیست برید مصاحبه هاش رو ببینین همش میگه من خبر ندارم
  مگه همین گاوه چقدر گل زده که طارمی نزده تازه طارمی نصف بازی هارو هم بازی نکرده. از این بچه حمایت کنیم و بزاریم که بهتر بشه

 • meysam Gheisarmeysam Gheisar :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 09:09 قبل از ظهر

  واقعا این فرشاد پیوس چقدر باس نادون باشه که به بازیکن تهمت شب زنده داری بزنه یکی نیست بگه تو مگه شبا پیشش میخوابی؟ اون کاشانی که هیچ سودی برامون نداشته مدام از فرهنگ نداشته قدیم میگه یادشون رفته اسطوره های قدیم دایی و پروین چطور همش به هم توهین می کردن .

 • ایبو صامتایبو صامت :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 10:06 قبل از ظهر

  طارمی این جمعه گل میزنه
  آخرفصل هم آقای گله
  تعجب میکنم کسی چراحواسش نیست که اوبیشترازآنکه درپرسپولیس تمرین گلزنی کرده درتیم ملی تمرین کرده که بال راست وچپ باشه.

 • آقای فیروزجاهآقای فیروزجاه :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 10:41 قبل از ظهر

  یکی به طارمی بفهمونه صبر هوادارا هم حدی داره
  منظور من اصلا خراب کردن موقعیت هاش نیست
  بحث من اخلاقیه
  ایشون کارایی انجام دادن و میدن که با فرهنگ باشگاه همخونی نداره
  آقای طارمی؛ در مقابل باشگاه بزرگ پرسپولیس هیچی نیستی

 • دارا توانمنددارا توانمند :
  سه شنبه, 9 آذر 1395 - 11:51 قبل از ظهر

  کافی هست پرسپولیس یک بازی مساوی کنه یا موقعیتهاش گل نشه که سیلی از مصاحبه افرادی را ببینیم که از قوی تر بودن پرسپولیس دهه شصت و گل زدن های پیوس و پایان رافت و بزیک وناصر محمد خانی میگن.
  کلا این افراد فکر میکنن تنها راه تو چشم بودن همین مصاحبه ها هست.

 • OPPPP @@@OPPPP @@@ :
  چهارشنبه, 10 آذر 1395 - 01:44 بعد از ظهر

  هوادارای عزیز تو رو خدا جای این که اون کاریو که دشمن میخواد ( انتقاد متخرب) انجام بدین بیایین و از طارمی حمایت کنین
  اون بهترین گل زن پرسپولیس بود یادتون رفته؟

 • ایموند ایوانکوویچایموند ایوانکوویچ :
  چهارشنبه, 10 آذر 1395 - 04:18 بعد از ظهر

  معلومه بعضی کیسه های عقده ای هستند فقط واسه منفی دادن میان.

 • هومن دلانهومن دلان :
  پنجشنبه, 11 آذر 1395 - 04:02 قبل از ظهر

  خیلی برام عجیبه!!!!!!!!!!!
  این روزا فرشاد احمدزاده که از بهترین بازیکنای تیم امسال تا الان بود شده سیبل انتقادات و همچنین برانکو که فرشادو فیکس تو پست بال راست در 4 4 2 الماس بازی میده!!!
  چطوری بعضیا میتونن بازیه بی نظیر فرشادو نبینن و اصن چطوری وقتی در مورد یه سیستمی که شرح وظایفش رو نمیدونن نظر بدن؟؟؟؟
  چرا نمیخوایم قبول کنیم که علم ما اندازه پروفسور که هیچی یک ملیونمش هم نیست!!
  اصن من برام عجیبه این افراد به ظاهر کارشناس منتقد چطوری تاکتیک پرسپولیسو نمیدونن!!!؟؟؟
  تو سیستمه 4 4 2 الماس وظیفه محوره پروفسور برانکو همممممممممممه باید بدوند و پرس کنن و بعد از اون دنبال فضا سازیای طولی و عمقی باشن.
  کمال فرشاد و پیستون چپ(چه عالیشاه چه امیری و...) بیشترین آمار دوندگی و توپ گیری و ((بیگینگ اتک)) رو دارن!!
  و به قول معروف فضا سازی میکنن برا استفاده مثلث علیپور مسلمان و طارمی!!!
  فرشاد همه جای زمین هستش!تو تمام نبردهای هوایی و زمینی شرکت میکنه با اون چثه کوچیکش!
  و از همه مهمتر فوق العاده باتکنیکه و تو هر بازی حداقل 5_7 ضربه ایستاگی فوق العاده خوب برا تیم میگیره!!
  کسایی که میخوان انتقاد کنن لااقل 4 تا بازی پرسپولیسو ببینن با دقت!
  فعلا بیشتر حرفی نمیزنم تا بازیا این هفته شروع شه که اونموقع حرفای زیادی برا گفتن دارم!

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب