پیش بینی بت 940
آقای کلانی بی انصافی می کنید

آقای کلانی بی انصافی می کنید

حسین کلانی را می شناسیم. او مردی است که از شاهین به پرسپولیس و بعدها د باره پیکان رفت و نزدیک به ده سال در فوتبال ایران و 6 سال ملی پوش بود. او در دوران بازیگ... 5 out of 5 based on 7 ratings.

آقای کلانی بی انصافی می کنید

نويسنده : تورج عاطف 5 اظهار نظر بازدید [ 3570 ] شنبه, 4 دی 1395
:: مقالات
آقای کلانی بی انصافی می کنید

حسین کلانی را می شناسیم. او مردی است که از شاهین به پرسپولیس و بعدها د باره پیکان رفت و نزدیک به ده سال در فوتبال ایران و 6 سال ملی پوش بود. او در دوران بازیگ...

ارتش سرخ دات كام :

حسین کلانی را می شناسیم. او مردی است که از شاهین به پرسپولیس و بعدها د باره پیکان رفت و نزدیک به ده سال در فوتبال ایران و 6 سال ملی پوش بود. او در دوران بازیگری یکی از بهترین فورواردهای ایران بود و در رشد او مربیان بی شماری نقش داشتند که بی شک آلن راجرز سرمربی بی نظیر پرسپولیس یکی از آنها است. او در تیم ملی زیر نظر بیاتی و رنجبر موفق شد دو بار قهرمان جام ملتهای آسیا شود. او بعد از انقلاب به آمریکا رفت و مهندس معمار شد. از او نقل قول است که نزدیک به 20000 جلد کتاب دارد که در زمینه های مختلف است. حسین کلانی مردی است که تجربه بازی در تیم ملی و تیم پرسپولیس را در عالی ترین سطح دارد و سخن از علم و دانش و فرهنگ برتر می کند اما اظهار نظر اخیر او فاصله ای بعید با همه پیشینه او بعنوان یک فرد تحصیل کرده و بازیکن اسبق تیم ملی دارد. او می گوید: من در مجموع مخالف بازیکن و مربی خارجی هستم چرا که عدم شناخت فرهنگی و عدم همزبانی در فوتبال تاثیرات زیادی دارد.

این سخن از زبان مردی است که سالها در آمریکا زندگی می کرده است و به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کرده است و بی شک با واژه " دهکده جهانی " آشنائی دارد. جهان پیرامون ما این روزها با واژه بیگانگی با فرهنگ بخاطر عدم دانستن زبان مشکل دارد خصوصا در فوتبال که کمتر شاهد هستیم که در کشوری با این طرز تفکر زندگی کنند.

این که برانکو بعد از سالها زندگی در ایران با مشکل صحبت کردن به زبان فارسی مواجه است ایراد بزرگی است. در زندگی نامه گواردیولا و کارلو آنجلوتی می خوانیم که این مربیان معتقدند برای ارتباط برقرار کردن با تیم و فرهنگ یک کشور باید به زبان آنها صحبت کرد و با رسانه ها با زبان خودشان مکالمه نمود اما از یاد نبریم که کارلتوآنجلوتی و گواردویلا بعلت  زبان ایتالیائی و اسپانیائی خود راحت تر می توانستند به زبان های آلمانی ( بایرن مونیخ ) و انگلیسی ( منچسترسیتی ) برای گواردیولا و " فرانسوی ( پاری سن ژرمن ) و چلسی ( انگلیسی) و رئال مادرید ( اسپانیائی ) برای کارلتو آنجلوتی نزدیک شوند تا برانکو کروات به زبان فارسی اما از یاد نبریم برانکو سالها است که با فارسی آشنا شده است و از سوئی کارلتو آنجلوتی و گواردیولا از دستیارانی استفاده می کردند که به زبانهای آنها در آن کشورها استفاده می کردند و حتی برخی از بازیکنان بعنوان مثال زلاتان ایبراموویچ در روزگار حضور آنجلوتی در پاری سن ژرمن و یا زیدان در روزگار فعالیت او در رئال بخاطر تسلط به زبان ایتالیائی به او کمک می کردند اما بی شک یافتن ستارگان و مربیانی مسلط به دو زبان کروات و فارسی سخت است. اما برانکو هم قصور کرده است اما این که بخواهیم بخاطر این ویژگی با مربیان و بازیکنان خارجی مخالفت کنیم سخنی بسیار نسنجیده از حسین کلانی است که باید بی شک در جهان امروز فوتبال ببیند که مربیان و بازیکنان با کیفیت خارجی چگونه تیمها را متحول می کنند و اصولا این تز که مثلا در ایتالیا فقط ایتالیائی مربی و بازیکن باشد و یا در اسپانیا و فرانسه و آلمان و انگلیس و دیگر نقاط جهان با این تز عمل کنند تفکر صد در صد اشتباهی است. از سوئی دیگر او چگونه می تواند برانکو را در زمره مربیانی در سطح ایران قرار دهد؟ کدام مربی ایرانی سابقه مربیگری در نیمه نهائی جام جهانی دارد؟ کدام مربی ایرانی سابقه ای به اندازه سابقه مربیگری مردانی چون برانکو و دنیزلی و استانکو و زنده یاد ایویچ و کی روش  ... را دارند؟ آقای کلانی بی انصافی می کنید.

حسین کلانی سخن از تجربه می کند و علمی که معتقد است باید حاکم بر فوتبال شود اما ایشان نه تجربه مربیگری و نه با این طرز تفکر می توانند در جهان امروز فوتبال سخنی درست بیان کند. بستن مرزهای فوتبال در هیچ جای جهان تبلیغ نشده و مفید هم نیست و حسین کلانی کافی است تنها در سیل فوتبال هائی که پخش می شود و یا سیاهه باشگاه های کشور ببیند که فاصله فوتبال دنبا با طرز تفکر او چه بی کران است.

 مشکل پیشکسوتان ما همواره این است آنها همچنان در گذشته زندگی می کنند که بی شک راهگشای حل مشکلات امروزی نمی تواند باشد.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • مرتضی پرسپولیسیمرتضی پرسپولیسی :
  شنبه, 4 دی 1395 - 10:41 بعد از ظهر

  بهترین مربیان پرسپولیس بعد از انقلاب برانکو و دنیزلی هستن و هرکس غیر از این بگه حتما نونش بریده شده! چون همه میدونن اغلب مربیان داخلی باند چند ده نفره دارن و همیشه زیر پای خارجی ها رو خالی میکنن تا نون ...شونو بخورن! البته حسین کلانی برای من محبوبترین بازیکن قبل انقلاب هست و مطمئنم برای تحریک برانکو به جدیت در یادگیری و بیشتر از اون استفاده از کلمات و جملاتی که از زبان فارسی یاد گرفته اینو گفته و همچنین بخاطر تجربه تلخ اوکراینی ها که همه هواداران و رسانه ها از روز اول میگفتن اینا بدرد نخور هستن ولی مدیران و کادر فنی بخاطر عدم کمک رساندن هدایتی به تیم این حرفا رو قبول نداشتن!

 • omid 110omid 110 :
  یکشنبه, 5 دی 1395 - 12:02 قبل از ظهر

  کلانی مشاور سیاسی بود...با سیاسی رفتن اسپانیا تا رئال مادرید رو دعوت کنن و اون افتضاح رو درست کردن..میخوام بدونم اگر حمید سیاسی در زمان حضورش توی پرسپولیس یه مربی خارجی میورد بازهمهمین اقای کلانی اینجوری میگفت و مخالفت میکرد..بچاپ دمت گرم

 • omid 110omid 110 :
  یکشنبه, 5 دی 1395 - 12:03 قبل از ظهر

  زمانی که مشاور حمید سیاسی بود و اونجوری از اون زندانی حمایت میکرد شناخته شد..ایا اگر حمید سیاسی یه مربی خارجی برای تیم میورد بازهم کلانی اینجوری میگفت و با مربی خارجی مخالفت میکرد..همین الان اگر توی باشگاه پست داشته باشه دیگه اینجوری مصاحبه نمیکنه..خواهشا تایید کنید

 • omid 110omid 110 :
  یکشنبه, 5 دی 1395 - 12:55 قبل از ظهر

  ..رفتار پیشکسوتها همیشه همینجوری بوده...وحید قلیچ بعد از اینکه پرسپولیس با ضربات پنالتی توی جام حذفی به قشقایی باخت اون مصاحبه تند رو کرد و گفت برانکو راشودویچ رو از نانوایی اورده و راشودویچ توی کرواسی نانوا بوده اما وقتی که توی 3تا بازی دروازه خودش رو بسته نگه داشته و توی 5تا بازی که توی ترکیب بود 2تا گل خورد که انصافا روی هیچکدوم هم مقصر نبود هیچ حرفی نزد و از دورازه بان تیم تعریف نکرد..مرتضی فنونی زاده از اول فصل هیچ حرفی نزد اما فورا بعد از باخت به ذوب اهن که اولین باخت تیم بود مصاحبه کرد و گفت تعویضهای برانکو عامل باخت پرسپولیس بود..معمولا فقط بعد از باخت حرف میزنن و مصاحبه میکنن وقتی که تیم برنده هست هیچ وقت تعریف نمیکنن و حمایت نمیکنن و فقط بلدن در مواقع باخت و ناکامی انتقاد بکنن..لطفا تایید کنید

 • محمد چوبندمحمد چوبند :
  یکشنبه, 5 دی 1395 - 01:42 قبل از ظهر

  سلام
  الان مهندس کلانی حرفی زده که شاید زیاد هم به حر فش مطمئن نیست ضمن اینکه از ایشان که فردی تحصیل کرده ودنیا دیده است کمی تا حدودی بعیده .
  ولی زیاد گیر ندین به اظهار نظرهای مثبت مهندس هم بپر دازید.

نظرسنجی

پرسپولیس برابر ذوب آهن به چه نتیجه ای دست پیدا می کند؟
 • 1 - برد
 • 2 - مساوی
 • 3 - باخت
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ذوب آهن
ذوب آهن
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : حسین زرگر
یکشنبه, 2 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : هیتی بیریرا (سنگاپور)
دوشنبه, 27 فروردین 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور18
2فرشاد احمدزاده5
3مهدی طارمی4
4گادوین منشا4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب