پیش بینی بت 940
«خدا» را معاف کنید لطفا!

«خدا» را معاف کنید لطفا!

نفت تهران در پی یک بازی جنجالی و پرحاشیه موفق شد سپاهان را در اصفهان شکست بدهد و به فینال مسابقات جام حذفی راه پیدا کند. اوج بحران در این مسابقه، پنالتی مشکوک... 5 out of 5 based on 28 ratings.

«خدا» را معاف کنید لطفا!

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 12 اظهار نظر بازدید [ 15564 ] شنبه, 11 دی 1395
:: خبر
«خدا» را معاف کنید لطفا!

نفت تهران در پی یک بازی جنجالی و پرحاشیه موفق شد سپاهان را در اصفهان شکست بدهد و به فینال مسابقات جام حذفی راه پیدا کند. اوج بحران در این مسابقه، پنالتی مشکوک...

ارتش سرخ دات كام :

نفت تهران در پی یک بازی جنجالی و پرحاشیه موفق شد سپاهان را در اصفهان شکست بدهد و به فینال مسابقات جام حذفی راه پیدا کند. اوج بحران در این مسابقه، پنالتی مشکوکی بود که در دقایق پایانی به سود سپاهان اعلام شد. این پنالتی که کارشناسان داوری هم در مورد آن نظرات ضدونقیضی داشته اند، اعتراض شدید دایی را به دنبال آورد و باعث شد او از کنار زمین اخراج شود. در نهایت هم بهترین بازیکن سپاهان یعنی احسان حاج صفی این ضربه را از دست داد تا نفت به فینال برسد. بعد از این مسابقه اظهارات کوتاهی از علی دایی منتشر شد که کاملا قابل بحث است. سرمربی نفت دوباره همان اشتباه به شدت رایج و تکراری را مرتکب شد و با گره زدن موضوع این پنالتی به مسایل ماورایی، گفت: «وقتی داور برای سپاهان پنالتی گرفت به دروازه بان مان گفتم اگر این توپ گل شود فوتبال را کنار خواهم گذاشت. من مطمئن بودم که خدای بالای سر، حق را به حق دار می رساند. حالا هی بروند تقلا کنند، وقتی آن بالایی نخواهد هیچ اتفاقی نمی افتد.» موضوع واضح است؛ شهریار ادعا می کند چون پنالتی اعلام شده به سود سپاهان ناحق بوده، به گل تبدیل نشده تا عدالت رعایت شود؛ اما آیا واقعا می شود فوتبال را به این شکل تفسیر کرد؟

فروردین88 اوج درگیری بین محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی بود. در همین حین سایپا و استقلال به مصاف هم رفتند و در شرایطی که نزدیک بود آبی ها بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند، سایپا در دقیقه آخر با گل کاظم برجلو کار را به تساوی کشاند. این مساوی تیم قلعه نویی را کمی از قهرمانی دور کرد؛ آنچه حاجی مایلی در مصاحبه های بعد از بازی و نیز بیانیه تاریخی اش علیه سرمربی وقت استقلال، از آن به عنوان یک نشانه غیبی نام برد. مایلی کهن پس از آن مسابقه با اشاره به گل دقیقه90 تیمش گفته بود: «هيچ دستي برتر و بالاتر از دست خداوند عزوجل نيست و اوست كه اگر بخواهد كسي را خوار نمايد، خوار و اگر كسي را عزيز بداند عزيز خواهد كرد.» با وجود این، همان فصل استقلال مقام قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد و قلعه نویی غرق در شور و شعف شد. جالب اینکه قهرمانی آبی ها در شهر مشهد به دست آمد تا قلعه نویی و دوستانش هم بحث را «اعتقادی» کنند و از قهرمانی لیگ هشتم در جوار بارگاه امام هشتم سخن بگویند!

اصلا چرا راه دور برویم؟ همین علی دایی در لیگ سیزدهم سرمربی پرسپولیس بود و مسابقه اش با همین تیم سپاهان در اصفهان به جنجالی بی سابقه در تاریخ فوتبال ایران تبدیل شد. محسن قهرمانی در دقیقه دوم آن بازی یک پنالتی حیرت انگیز به سود سپاهان اعلام کرد و به مدافع پرسپولیس هم کارت قرمز داد. کیفیت اتفاقی که در این صحنه رخ داد طوری بود که برای اولین بار بحث فساد و احتمال ارتشای یک داور به طور علنی در رسانه ها مطرح شد و قهرمانی ماه ها از صحنه قضاوت دور ماند. حالا از دایی می پرسیم سرنوشت آن پنالتی ناحق چه شد؟ جالب است که هادی عقیلی آن را گل کرد و وقتی داور دستور تکرار ضربه را داد، باز هم توپ را به تور چسباند! همان گل و همان اخراج یکی از مهمترین عواملی بود که باعث شد پرسپولیس دایی در پایان فصل روی پله دوم بماند و جام را لمس نکند. راستی چرا فرضیه امروز شهریار، آن روز جواب نداد؟

در تئوری بافی ها و بازی های تان با کلمات، «خداوند» را معاف کنید لطفا! باور کنید شأن و جایگاه این مفهوم خیلی اجل از کشمکش های فوتبالی است. اگر قرار باشد کیفر الهی را به عنوان یک قانون و قاعده در فوتبال جا بیندازیم، از فردا همه در مستطیل سبز به دنبال فرشته عدالت خواهند بود و ممکن است با گل شدن یک پنالتی ناحق، کل باورهای شان زیر سوال برود. فوتبال فقط یک بازی است که قرار نیست همیشه در آن جوانمردترها یا شایسته ترها پیروز شوند. تا به حال هزاران بار در نقاط مختلف جهان تیم هایی به پیروزی یا حتی قهرمانی دست یافته اند که سال ها بعد فساد و تبانی مدیران آنها به اثبات رسیده و یا موضوع چنان مشمول مرور زمان شده که هیچ کاری از دست «قانون» برنمی آمده است. پس لطفا کارتان را انجام بدهید و اتفاقات خوشایند خودتان را به بدترین شکل ممکن تئوریزه نکنید!

نویسنده: رسول بهروش

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • meysam Gheisarmeysam Gheisar :
  شنبه, 11 دی 1395 - 12:17 قبل از ظهر

  دمتون گرم. حرف دل آدم رو میزنید. مربیهای بی دانش ایرانی نه عملکردشون حرفه ایه نه حرف زدن و نه رفتارشون. همین دایی با گفتن لابی داشتن با خدا سرمربی تیم ملی شده بعد اون همه گند زد به تیم ملیه. مربی های عوام فریب

 • Amir FarAmir Far :
  شنبه, 11 دی 1395 - 12:22 قبل از ظهر

  یاد دیالوگ زیبای "نجات سرباز رایان" افتادم:

  کاپیتان : نترسین برین جلو... خدا با ماست...
  سرباز : اگه خدا با ماست، پس کی با اوناست، که دارن ما رو تیکه پاره میکنن؟!!!

 • alireza kamoeialireza kamoei :
  شنبه, 11 دی 1395 - 01:01 قبل از ظهر

  چه جالب!!!!مثل اینکه خیلیا با دایی مشکل دارن هنوز مثل نویسنده این حکایت

 • سهیل اطیارسهیل اطیار :
  شنبه, 11 دی 1395 - 01:05 قبل از ظهر

  عالی بود آقای بهروش

 • یاسین گلشنیاسین گلشن :
  شنبه, 11 دی 1395 - 01:24 قبل از ظهر

  خیلی خوب و جالب نوشتین، احسنت

 • هومن دلانهومن دلان :
  شنبه, 11 دی 1395 - 04:10 قبل از ظهر

  مرررررررررررررررررررررسی استاد رسول بهروش واقعا دستخوش!
  یادمه آقای مربی نفت تهران!مربی پرسپولیسی بود که گلچین ستاره های آسیا بود!از خط دروازه تا حمله جوون و مسن بهترینهای ایران و تیم ملی بودن!
  همونسال با برد راه آهن تو آزادی میتونستیم قهرمان شیم ولی بازی مساوی شد و جام رو از دست دادیم!همین آقا مث همیشه دستاشو بلند کرد و گفت یا زهلا یا زهلا!و از خوشحالی داشت سکته میکرد!در صورتی که همه بازیکنای متعصب گریه میکردن این آقا با خدای فرضیش حال میکرد!
  برمیگردم به فصل قبل!تیم برانکو در عین شایستگی از رتبه 15 ام میاد با 4 تا بچه که حتی یکیشونم نیمچه ستاره نیست!تا بازی آخر و با تفاضل گل قهرمانی رو از دست میده و غم دنیا تمام وجودشو فرامیگیره و از هوادارا عذرخواهی میکنه که ببخشید پرسپولیس کبیر نایب قهرمان شد!
  ((تفاوت را احساس کنید))!
  یادمه آقای شومن با پرسپولیس از هرررررررررر تیمی 4 تا 4 تا میخورد میگفت هر دو نیمه سر بودیم و حقمون باخت نبود!!!!!!!!!
  پرسپولیسو با خاک یکسان کرد و من به شخصه ازش نمیگذرم!
  بازم یادم افتاد!
  دو روز قبل از دربی با پرسپولیس مخوف(نیلسون سیدجلال بنگر پولادی ماهینی رضا حقیقی صادقیان مسلمان خلعتبری سید صالحی عالیشاه و انبوهی از ستارگان) تمرینو به خاطر ((پول)) به هم زد!!
  افتضاحات و لکه های ننگ این آقا و رفت و برگشت شدن تو دربی و کابوس علیعسگر و و و و و و و و و و و خاطرات شوم مهندس تو پرسپولیسه!!
  حمید درخشان 30 سال بیکار بود! اما اومد با ضعیفترین پرسپولیس تاریخ داربی رو از قلعه نویی برد!و بعدم پروفسور رفت و برگشتو برامون جبران کرد!
  این آقای ادعا ((عوام فریبه))!
  طارمی.نورالهی.عالیشاه و...رو اورد دمش گرم!(((((((وظیفش بوده بازیکن تاثیر گزار بیاره!)))))))
  یادتون نره وظظظظظظظظظظظظیفش بوده!!!!
  مث همه مربیای دنیا!!
  درخشانم علیپورو اورد تک گل دربی 70 رو به زیباترین شکل ممکن زد!
  ژوزه(!) نیلسون رو اورد!
  برانکو از انصاری تستی بازیکن 10 میلیاردی ساخت!از کامیابی نیا مسلمان فرشاد علیپور رضاییان عالیشاه و...که بازیکنای عادی بودن ستاره ساخت!
  آقای ((یا زهلا یا زهلا)) هیچی به جز یه *شومن* نیست!
  یه شومن درجه 1 و ممتاز!
  خدا رو میلیاردهااااااااااااااااا میلیارد شکر از شر دایی و درخشان و استیلی و و و و و...راحت شدیم و هوادارای با شعورمون فهمیدن برانکو و امثالهم باید وارد فوتبال ما بشن تا یه روح جدید تو فوتبالمون دمیده بشه!
  یک ثانیه تصورش هم محاله برانکو عین لاتهای چاله میدونی واسه داور شاخ و شونه بکشه و بخواد تیمو بکشونه بیرون و...!!!
  در این فوتبالو گل بگیرید که این به اصطلاح اسطوره!!!!!!!!!!با رفتار بچگانش و شومن بازی تو این فوتباله!
  خدا رو شکر خداروشکر که این اسطوره(!) رو دیگه رو نیمکته عشقم نمیبینم!
  زنده باد برانکو زنده باد پرسپولیس کبیر
  لعنت تا قیامت بر بدخواه پرسپولیس کبیر

 • محسن فهیممحسن فهیم :
  شنبه, 11 دی 1395 - 06:36 قبل از ظهر

  علی دایی بازی را به جنجال نکشونه نمیتونه ببره. فنی چیزی برای عرضه نداره. الان توی بازیهای پرسپولیس جرأت اینکارها را نداره فقط داره رقبا را قلع و قمع میکنه خخخخ . البته خدا هست، خدا در درون توست. وقتی جایی احساس کردی بهت ظلم شده و تمام انرژیهات متمرکز شد میتونی ماورایی هم عمل کنی. پس خدا و ماورا هم وجود داره. توی اون صحنه من هم که داشتم بازی را میدیدم حس کردم داور داره به نفت ظلم میکنه و خواسته یا ناخواسته گفتم خدا کنه این پنالتی گل نشه. انرژیهای مثبت و منفی مردم پای تلوزیون تأثیر داره

 • ناشناس ناشناس :
  شنبه, 11 دی 1395 - 11:47 قبل از ظهر

  علی دایی از لحاظ فنی زیر صفره

  هیچوقت هم اسطوره پرسپولیس نبوده

  خوشحالی زایدالوصفش در زمان گل خوردن پرسپولیس بعنوان مربی تیم رقیب رو هیچوقت
  نمیتونم فراموش کنم

 • عشق پرسپولیسیعشق پرسپولیسی :
  شنبه, 11 دی 1395 - 12:28 بعد از ظهر

  دوستان واقعا از اظهار نضر شما متعجب و شگفت زده شدم...چقدر ما آدم های حزب بادی هستیم...یکی علی دایی رو اسطوره نمیدونه و یکی نوع حرف زدن علی دایی رو مسخره می کنه و یکی قهرمان نشدن اون سال پرسپولیس رو می چسبونه به علی دایی ولی نمیگه چه بر سر پرسپولیس اون سال اومد که پرسپولیس شانس آورد که دوم شد...
  نمیدونم چی بگم...اینها همان افرادی هستن که برانکو با یک باخت میشه منفور...من نگران اون روز پرسپولیس هستم که پروفسور رو فحش بدن و توهین کنن.ما هیچوقت اتفاقات خوب یادمون نمی مونه حتی اگر 1 ساعت قبل اتفاق بیوفته...با یک برد ژنرال و شهریار و پروفسور و ... میگیم و با یه باخت توهین و فحاشی...فرهنگ پرسپولیسی های داخل استادیوم خیلی تغییر کرده ولی فرهگ پرسپولیسی های فضای مجازی همونی هست که بوده.
  در مورد نویسنده : من نمیدونم چه اتفاقی افتاده و چی شده که اینو نوشتی ولی خیلی مزخرف بوده...گل به خودی داری میزنی آقای نویسنده...
  لطفا چاپ کن...چون نظر متفاوت از نظرات هم سوهای شما هست...من طرفار علی دایی و برانکو ... نیستم بلکه طرفدار پرسپولیسم ولی جلوی اشتباه باید وایساد...
  لطفا چاپ کن...ممنونم

 • هوادار قدیمیهوادار قدیمی :
  شنبه, 11 دی 1395 - 12:31 بعد از ظهر

  با درود
  ...نمیدونم به این افکار بخندم.......یا گریه کنم............
  واقعا باعث تاسفه تو سال 2017 هستیم ولی هنوز..خرافات تمام زندگیمونو فرا گرفته............
  ....جام رو به کسی میدن که کار وتلاش بیشتری بکنه..
  دعای40میلیون هوادار با پرسپولیسه..چرا دهساله خدای این 40میلیون بهشون جام نمیده............
  700-800سال قبل.............شاعر بزرگ ایران زمین سعدی شیرین سخن گفت.........
  نابرده رنج گنج میسر نمی شود مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
  آری دوستان.....جامو به تیمی میدن که کار بیشتر بکنه...
  دقیقا چیزی که برانکو وکادرفنی بهش اعتقاد دارن........کار وتلاش وتمرین بیشتر............

 • عشق پرسپولیسیعشق پرسپولیسی :
  شنبه, 11 دی 1395 - 12:41 بعد از ظهر

  دوستان واقعا از اظهار نضر شما متعجب و شگفت زده شدم...چقدر ما آدم های حزب بادی هستیم...یکی علی دایی رو اسطوره نمیدونه و یکی نوع حرف زدن علی دایی رو مسخره می کنه و یکی قهرمان نشدن اون سال پرسپولیس رو می چسبونه به علی دایی ولی نمیگه چه بر سر پرسپولیس اون سال اومد که پرسپولیس شانس آورد که دوم شد...
  نمیدونم چی بگم...اینها همان افرادی هستن که برانکو با یک باخت میشه منفور...من نگران اون روز پرسپولیس هستم که پروفسور رو فحش بدن و توهین کنن.ما هیچوقت اتفاقات خوب یادمون نمی مونه حتی اگر 1 ساعت قبل اتفاق بیوفته...با یک برد ژنرال و شهریار و پروفسور و ... میگیم و با یه باخت توهین و فحاشی...فرهنگ پرسپولیسی های داخل استادیوم خیلی تغییر کرده ولی فرهگ پرسپولیسی های فضای مجازی همونی هست که بوده.
  در مورد نویسنده : من نمیدونم چه اتفاقی افتاده و چی شده که اینو نوشتی ولی خیلی مزخرف بوده...گل به خودی داری میزنی آقای نویسنده...
  لطفا چاپ کن...چون نظر متفاوت از نظرات هم سوهای شما هست...من طرفار علی دایی و برانکو ... نیستم بلکه طرفدار پرسپولیسم ولی جلوی اشتباه باید وایساد...
  لطفا چاپ کن...ممنونم

 • عشق پرسپولیسیعشق پرسپولیسی :
  شنبه, 11 دی 1395 - 12:49 بعد از ظهر

  دوستان واقعا از اظهار نضر شما متعجب و شگفت زده شدم...چقدر ما آدم های حزب بادی هستیم...یکی علی دایی رو اسطوره نمیدونه و یکی نوع حرف زدن علی دایی رو مسخره می کنه و یکی قهرمان نشدن اون سال پرسپولیس رو می چسبونه به علی دایی ولی نمیگه چه بر سر پرسپولیس اون سال اومد که پرسپولیس شانس آورد که دوم شد...
  نمیدونم چی بگم...اینها همان افرادی هستن که برانکو با یک باخت میشه منفور...من نگران اون روز پرسپولیس هستم که پروفسور رو فحش بدن و توهین کنن.ما هیچوقت اتفاقات خوب یادمون نمی مونه حتی اگر 1 ساعت قبل اتفاق بیوفته...با یک برد ژنرال و شهریار و پروفسور و ... میگیم و با یه باخت توهین و فحاشی...فرهنگ پرسپولیسی های داخل استادیوم خیلی تغییر کرده ولی فرهگ پرسپولیسی های فضای مجازی همونی هست که بوده.
  در مورد نویسنده : من نمیدونم چه اتفاقی افتاده و چی شده که اینو نوشتی ولی خیلی مزخرف بوده...گل به خودی داری میزنی آقای نویسنده...
  لطفا چاپ کن...چون نظر متفاوت از نظرات هم سوهای شما هست...من طرفار علی دایی و برانکو ... نیستم بلکه طرفدار پرسپولیسم ولی جلوی اشتباه باید وایساد...
  لطفا چاپ کن...ممنونم
  لطفا چاپ کنید...این 100 بار خواهش

نظرسنجی

پرسپولیس برابر ذوب آهن به چه نتیجه ای دست پیدا می کند؟
 • 1 - برد
 • 2 - مساوی
 • 3 - باخت
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ذوب آهن
ذوب آهن
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : حسین زرگر
یکشنبه, 2 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : هیتی بیریرا (سنگاپور)
دوشنبه, 27 فروردین 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور18
2فرشاد احمدزاده5
3مهدی طارمی4
4گادوین منشا4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب