بت یاور
ewalk    محل تبلیغ شما
هُورا کِش هایی که تیغ به جان فوتبال ایران می زنند/ رؤسای خنده و سکوت، کارگردان فیلم های مسعود کیمیایی!
-10
3
13

هُورا کِش هایی که تیغ به جان فوتبال ایران می زنند/ رؤسای خنده و سکوت، کارگردان فیلم های مسعود کیمیایی!

این روزها سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس به جان هم افتاده اند و ما هم برای آنها «هورا» می کشیم، دریغ از اینکه بازنده این دعوا فوتبال ایران است و فدراسیونی که از ... 1 out of 5 based on 16 ratings.

هُورا کِش هایی که تیغ به جان فوتبال ایران می زنند/ رؤسای خنده و سکوت، کارگردان فیلم های مسعود کیمیایی!

چهارشنبه, 15 دی 1395 - 12:52 بعد از ظهر - 4 January 2017
:: خبر ویژه
 • ارتش سرخ دات کام
 • »
 • خبر ویژه
 • »
 • هُورا کِش هایی که تیغ به جان فوتبال ایران می زنند/ رؤسای خنده و سکوت، کارگردان فیلم های مسعود کیمیایی!

نويسنده : فرزان ایزدشناس7 نظرات [ 3940 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 86206لینک خبر : http://www.arteshesorkh.com/index/post_86206/

ارتش سرخ دات كام :

 این روزها سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس به جان هم افتاده اند و ما هم برای آنها «هورا» می کشیم، دریغ از اینکه بازنده این دعوا فوتبال ایران است و فدراسیونی که از گذشته تا امروز تماشاگر بوده؛ تماشاگری ساکت که فیلم را تا پایان می بیند.

کم نیستند آنهایی که «هورا» می کشند؛ سوت و جیغ و دست می زنند؛ کم نیستند عده ای که برانکو ایوانکوویچ و عده دیگر کارلوس کی روش را برنده بازی جنجالی این روزهای فوتبال ایران می دانند. برنده کدام است؟ برانکو با جنجال درست کردن برای تیمش برنده چه چیزی می شود یا برعکس کی روش با از دست دادن هفت ملی پوش خود که تقریباً اسکلت اصلی تیمش هستند، برنده چه چیزی خواهد شد؟ مثل اینکه ما هم عادت کرده ایم به یار کشیدن و دعوا کردن؛ به طرف این و آن را گرفتن و به دنبال ضربه زدن به دیگری؛ چه چیزی عایدمان می شود، خودمان هم نمی دانیم.

با این حال انگار عادت کرده ایم جناح بندی کنیم، یک نفر را منجی بدانیم و با هر تیغی که به منجی روبه رویی می زند، پشت سرش «هورا» بکشیم. فکر می کنیم این فوتبال بازیچه است؛ فیلم است؛ فیلمی از جنس فیلم های مسعود کیمیایی. همه منتظریم که در این فیلم یک نفر چاقو بخورد و از پا در بیاید؛ زمین بخورد و دیگر بلند نشود. انگار عادت کرده ایم که فیلم هایی با این ژانر را تجربه کنیم؛ دهه اش فرقی ندارد که 40 باشد و قیصر یا جلوتر بیاییم وارد قرن 21 شویم و همچنان اسیر فیلم هایی شبیه قیصر باشیم. همیشه دنبال قهرمان ساختن هستیم تا این قهرمان برای ما بجنگد و ما هورا بکشیم.

اختلاف برانکو ایوانکوویچ و کارلوس کی روش که هر دو محبوبیت بالایی بین هواداران فوتبال دارند، مسئله ماندگاری نیست و این اختلاف یک روز به پایان می رسد. به هر نحوی که هست این اختلاف یک روز تمام شدنی است و چیزی که ماندگار خواهد شد زخمی است که بر پیکر فوتبال می ماند. تیغ هایی است که یک روز برانکو در نقش منجی عده ای از هواداران به جان فوتبال می زند و روز دیگر این تیغ در دستان کی روش است و به بی رحمانه ترین شکل ممکن می زند به هر آن کسی که حقش تیغ خوردن نیست؛ همانطور که قبلاً هم به هر دلیلی حتی به مقامات بالادستی اش زده بود. اینجا فرقی ندارد که حق و ناحق چیست، اما بحث هم در مورد اینکه حق با برانکو است یا کی روش، نیست. حقی که سرمربی کروات پرسپولیس دارد تا تیمش را در نیم فصل تقویت کرده و برای لیگ قهرمانان آسیا و ادامه لیگ آماده کند و حقی که سرمربی پرتغالی تیم ملی دارد تا در راه جام جهانی 2018 روسیه بازیکنانش را در فرصت به دست آمده در اختیار بگیرد اما در اردویی که از قبل اعلام شده نه اردویی که به یکباره برپا شده است آن هم بدون بازیکنان لژیونر و بدون بازی تدارکاتی. هم برانکو و هم کی روش حق دارند، اما هیچکدام از آنها حق این را ندارند که برای به دست آوردن این حق تیغ شان را به جان فوتبال ایران بکشند و ما هم دو دسته شویم و برای آنها «هورا» بکشیم.

نه برانکو و نه کی روش این روزها خود واقعی شان نیستند و در حال نقش بازی کردن هستند. نقش منجی جناح بندی هایی که در فوتبال امروز ما صورت گرفته است. کارگردان هم مدیرانی هستند که هر کدام با نوع مدیریتی که داشتند، فوتبال امروز را شبیه به فیلم های مسعود کیمیایی کردند و حالا ما منتظریم ببینم انتهای این فیلم تیغ محکم تر را برانکو به کی روش می زند یا برعکس و منتظریم ببینیم کدام یک از پا در می آید. بهتر است پرده از چهره این کارگردان ها برداشته شود که یکی علی کفاشیانی بود که هر وقت چنین اختلافاتی پیش آمد فقط خندید و وعده جلسه تعاملی بین مربیان باشگاهی با کی روش را عملی نکرد. مسعود کیمیایی جدید این فوتبال هم مهدی تاج است که کم می خندد، اما سکوت می کند. جایی که نیاز است ورود کند، اصلاً پیدایش نیست و فقط صدایی از فدراسیون تحت هدایتش خارج می شود که این صدا هم یک طرفه است.

فدراسیون فوتبال پیش از هر چیزی باید پاسخگوی این مسئله باشد که چرا به برگزاری اردوی تیم ملی در اماراتی که حتی حاضر نیست از بازی دوستانه ما میزبانی کند، رضایت داده است. سؤالی که در این چند وقت بارها پرسیده شده و تاج ترجیح داده سکوت کند. این سؤال به تنهایی حسابی جای بحث دارد و پس از آن این سؤال باید پرسیده شود اردوی تیم ملی در تقویمی که وجود نداشت چرا گنجانده شد و چرا در این خصوص تعاملی صورت نگرفت؟ چرا تا روز آخر، برگزاری یا عدم برگزاری اردو مشخص نبود تا برانکو منتظر قطعی شدن اردو باشد و در قامت یک منتقد جدی قد علم کند. پس از آن فدراسیون فوتبال چرا پاسخ روشن و قانع کننده ای نتوانست به سرمربی پرسپولیس بدهد تا این بار کی روش با بازگرداندن ملی پوشان پرسپولیس تیغ خود را به جان این فوتبال بکشد، اقدامی که بیشتر بوی لجبازی می داد تا جوابی مستدل به پرسش سرمربی پرسپولیس که خواسته بود او را درباره برگزاری اردوی دبی قانع کنند. اینجا هیچ کس به فکر قانع کردن نبود چرا که تیغی که در دست داشت مانع واقع بینی می شد.

حالا یکی می گوید برانکو برنده این بازی است و دیگر کی روش را برنده می داند. یکی تیغ سرمربی پرتغالی تیم ملی را بُرنده تر می داند و دیگری تیغ سرمربی کروات پرسپولیس را؛ ما هم فقط بلدیم برای آنها «هورا» بکشیم. ما فقط بلدیم برای آنها سوت و جیغ و دست بزنیم. فکر می کنیم در سینما نشسته ایم و فیلم قیصر مسعود کیمیایی می بینیم و منتظریم ببینیم کدام یک از پا در می آید. دریغ که این دعوا برنده ندارد، اما بازنده چرا؛ یک بازنده بزرگ به نام فوتبال ایران.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
تلگرام ارتش سرخ
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • ALI PERSPOLISI ALI PERSPOLISI :
  چهارشنبه, 15 دی 1395 - 01:04 بعد از ظهر
  گزارش
  پاسخ
  25
  2

  حرف برانکومنطقیه همه پیشکسوتان هم حرفشوتاییدکردن!مشکل ازمردموزامبیکیه

 • آقای فیروزجاه آقای فیروزجاه :
  چهارشنبه, 15 دی 1395 - 01:07 بعد از ظهر
  گزارش
  پاسخ
  16
  1

  این داستان باید با مصالحه حل بشه
  کیروش سرش به کارش باشه و حداقل طبق برنامه سازمان لیگ رفتار کنه
  برانکو به تعطیلات پی در پی لیگ اعتراضی نکرد
  اما این اردو اونم تو نیم فصل بدون حتی بازی دوستانه برای چی هست؟

 • ناشناس ناشناس :
  چهارشنبه, 15 دی 1395 - 01:51 بعد از ظهر
  گزارش
  پاسخ
  8
  0

  چرا برانکو رو فقط نشونه گرفتن خبرنگاران . اخه چرا کسی یه دفعه انتقاد نمیکنه از این کیروش؟؟؟؟؟؟ یا میترسن خبرنگاران یا تو حرف زدن با کیروش دست و پاشون رو گم میکنن

 • محسن جعفری محسن جعفری :
  چهارشنبه, 15 دی 1395 - 01:55 بعد از ظهر
  گزارش
  پاسخ
  6
  0

  همه میدوند حق با برانکو است هدف کیروش نتیجه نگرفتن پرسپولیس برانکو است چون مثل بعضی ها ترسو نیست و حرف حق زده کیروش بهش برخورده و خواسته تلافی کنه

 • هادی واعظ هادی واعظ :
  چهارشنبه, 15 دی 1395 - 02:00 بعد از ظهر
  گزارش
  پاسخ
  4
  0

  ویروس هیچ کاری نمیتونه کنه تا وقتی ما پشت برانکو باشیم

 • امين 110 امين 110 :
  چهارشنبه, 15 دی 1395 - 02:03 بعد از ظهر
  گزارش
  پاسخ
  6
  0

  اگرما يه نظري به كل تاريخ فوتبال مان بندازيم تاكنون چنين برنامه ايي كه تمام تيمهاي ليگ برترويا دسته يك درنيم فصل درحال استراحت وكادرفني براي تقويت تيمهايشان براي جذب بازيكن درتكاپوميباشن اردوي بي دليل ومنطق براي چي چرا كيروش خفه خون گرفته چرا فدراسيون جلو اين همه خودخواهي ان نمي ايسته پاسخگوي اين همه چراها كي بايدبده

 • فاطمه میرکریمی فاطمه میرکریمی :
  پنجشنبه, 16 دی 1395 - 10:37 قبل از ظهر
  گزارش
  پاسخ
  0
  0

  این تاج داره پرسپولیسو نابود میکنه

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی سایر کاربران لطفا کامنت مربوطه را گزارش دهید .

:: استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد.

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به طور کامل از سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 95 ؟
 • 1 - سیدجلال حسینی
 • 2 - محمد انصاری
 • 3 - کمال کامیابی نیا
 • 4 - محسن مسلمان
 • 5 - مهدی طارمی
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : تورج حق وردی
شنبه, 12 فروردین 1396 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 3
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : فو مینگ (چین)
سه شنبه, 24 اسفند 1395 / ساعت : 18:55

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی طارمی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی طارمی13
2وحید امیری6
3رامین رضائیان4
4کمال کامیابی نیا3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2017 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب