پیش بینی بت 940
گذر لمپنیسم منصوریان از سنتی به مدرنیته/ وقتی بادیگاردها جای لیدرها را می گیرند

گذر لمپنیسم منصوریان از سنتی به مدرنیته/ وقتی بادیگاردها جای لیدرها را می گیرند

فرهنگ لمپنیسم در فوتبال ایران به مرور فراگیر شد و حالا رسیده ایم به جایی که می بینید. جالب ترین تصویری که از مراسم افتتاح رستوران علیرضا منصوریان، سرمربی استق... 5 out of 5 based on 13 ratings.

گذر لمپنیسم منصوریان از سنتی به مدرنیته/ وقتی بادیگاردها جای لیدرها را می گیرند

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 12 اظهار نظر بازدید [ 6082 ] جمعه, 17 دی 1395
:: خبر ویژه
گذر لمپنیسم منصوریان از سنتی به مدرنیته/ وقتی بادیگاردها جای لیدرها را می گیرند

فرهنگ لمپنیسم در فوتبال ایران به مرور فراگیر شد و حالا رسیده ایم به جایی که می بینید. جالب ترین تصویری که از مراسم افتتاح رستوران علیرضا منصوریان، سرمربی استق...

ارتش سرخ دات كام :

فرهنگ لمپنیسم در فوتبال ایران به مرور فراگیر شد و حالا رسیده ایم به جایی که می بینید.

جالب ترین تصویری که از مراسم افتتاح رستوران علیرضا منصوریان، سرمربی استقلال منتشر شد، بر خلاف تصور، نه تصویر درآغوش کشیدن سید مهد رحمتی توسط صاحب رستوران که تصویر جالب تر دیگری بود که توسط عکاس ها گرفته شد. حضور چندین و چند بادیگارد در اطراف مردی بود که از بدو ورودش به استقلال کوشیده نشان دهد که یک مربی مدرن و به روز است.

تلاش وقت و بی وقت و عمدتا مایه دردسر سرمربی استقلال برای استفاده از کلمات خارجی و همچنین به نمایش در آوردن تجهیزات مدرن مربیگری مثل دستگاه جی پی اس و سوت الکترونیک و سطل یخ، ابزارهایی بوده اند که منصوریان کوشیده تا به مدد آن، خود را از اتهام سنتی بودن که دو مربی قبلی استقلال یعنی امیر قلعه نویی و پرویز مظلومی به آن متهم بودند دور نگه دارد و ظاهر مدرن تری به خود بگیرد.

در فوتبال ایران واژه سنتی بودن به مربیانی اطلاق می شود که هنوز در حال و هوای چند دهه قبل زندگی می کنند و نه از لحاظ فنی خود را به روز کرده اند و نه از نظر سیر تحولات اجتماعی و ارزش های فرهنگی! این سنتی بودن البته ربطی به این ندارد که آدم ها صفای قدیم را در وجودشان حفظ کرده باشند. بحثی که در نهایت به شما برچسب سنتی بودن را می زند این است که تا چه اندازه دنبال نوچه و نوچه پروری باشید، هر جا می روید ده ها نفر دنبال شما باشند و دورباش و کورباش کنند که انگار سلطانی از راه رسیده. همان کارها که صدها سال قبل برای شاهان صورت می گرفت و با دورباش و کورباش کاروان هایشان از بین مردم عادی انتقال داده می شد ، همین حالا هم برای برخی مربیان فوتبال ایرانی انجام می شود.

فرهنگ لمپنیسم در فوتبال ایران به مرور فراگیر شد و حالا رسیده ایم به جایی که می بینید. این که روی سکوها چه لیدرسالاری تلخی حاکم است. دیدن آدم هایی که به صراحت فحش می دهند و توهین می کنند و جنجال به پا می سازند تا مدیران از ترس باجی دهند و حقوقی و بیمه ای و چیزی از این دست و این ها درد فوتبال ایران نیست.

درد فوتبال ایران این است که یکی از مربیان لیگ برتری اش وقتی می خواهد تفاوت خودش را به نمایش بگذارد به جای لیدرهای لمپن مانند بد لباس به بادیگاردهای کت و شلواری روی می آورد. این گذر فوتبال ایران است از سنت به مدرنیته نه در فرهنگ که در خرده فرهنگ و صد البته در تکامل و حتی بازتعریف از سر تا پا غلط بدترین و سرطانی ترین خرده فرهنگ حاکم بر فوتبال ایران. به لمپنیسم قبایی از جنس کت و شلوار پوشاندن اشتباهی است که منصوریان سال ها بعد که تازه فهمید چه کرده  آرزو  می کند که کاش به آن مبارت نمی ورزید. با این همه جان نثار و بادیگارد می خواهی چه کنی برادر؟ به مردم پیتزا بفروشی یا ترکیب بچینی؟ این برادران کت و شلواری قرار است برایت چونه خمیر پیتزا بگیرند یا بازیکن ها را گرم کنند؟
مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • یاسین گلشنیاسین گلشن :
  جمعه, 17 دی 1395 - 11:57 قبل از ظهر

  فقط ادای آدمای حرفه ای رو در میاره. برا کیسه متأسفم

 • صادق پرسپولیسیصادق پرسپولیسی :
  جمعه, 17 دی 1395 - 12:03 بعد از ظهر

  حالم گرفته شد مسلمان، بیرانوند و حسینی رو تو اون مراسم مزخرف دیدم. ما هوادارهای سرخ آبی خودمون رو برای کیا داریم جر میدیم؟ این ها فقط دنبال پول و شهرت هستند. سکته و هفته غم آلود برای ما.... پارتی و اتول و جلد روزنامه ها برای این ها... ننگ به فوتبال ایران.

 • سیدحامد سعادتمندسیدحامد سعادتمند :
  جمعه, 17 دی 1395 - 12:11 بعد از ظهر

  با احترام به فوتبال ایران ولی حالم از هرچی مربی ایرانیه بهم میخوره مخصوصا از مربیایی مثل منصوریان

 • محمدرضا پورصدریمحمدرضا پورصدری :
  جمعه, 17 دی 1395 - 12:31 بعد از ظهر

  مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید..

 • م. شهنازیم. شهنازی :
  جمعه, 17 دی 1395 - 12:42 بعد از ظهر

  دقیقا.هوادارهای استقلال دارن دق میکنن وباپول یارانه حجم اینترنت میگیرن وفحش میدن به رقیب وازخبرها ونقل وانتقالات ونتایج تیمشون عصبانی هستن بعد مربیشون با پول قراردادش تندتند رستوران افتتاح میکنه وماپرسپولیسی ها هم نگران روحیه ملی پوشا هستیم ودرفضای مجازی ازشون دفاع میکنیم وجواب هوادرارقیب رو درتوهین به بازیکنمون میدیم اما اینا نه درمراسم افتتاح رستوران که شب نشینی ها وخنده ها وخوردن هاشون باهمه.کل فوتبال ایران همه دارن میخورن ومیبرن وگرین کارت میگیرن برای فراردرروزهای بحرانی ومیخندن به ریش هوادار اما هوادرا بدبخت میمونه وغصه وقصه نتایج وخبرها ونقل وانتاقالات و دلالی ها و....

 • هادی واعظهادی واعظ :
  جمعه, 17 دی 1395 - 12:56 بعد از ظهر

  افتخار فوتبال ایران استاد علی جکوزیان ....

 • omid 110omid 110 :
  جمعه, 17 دی 1395 - 02:13 بعد از ظهر

  بدجوری جوگیر شده..خیلی خودش رو جدی گرفته..بادیگارد داشتن چیز عجیبی نیست.شرکتهای زیادی هستند که پول میگیرن و ساعتی بادیگارد در اختیار افراد مختلف میذارن..هرکی تدونه فکر میکنه منصوریان کی هست..توی لیگ که هیچی نمیشه امیدش به جام حذفی بود که اون رو هم از دست داد..با تمام وجود امیدوارم به السد قطر هم ببازن.بنده خدا میخواد با نوع حرف زدن خودش رو متفاوت و خاص نشون بده اما فقط سوتی میده.حالا خوبه تیمش 7هست اگر صدرجدول بود چیکار میکرد..این تا الان فقط به یه دلیل مربی استقلال مونده..چون به لیدرها باج میده و به صورتشون کیک میماله و اونجوری خودش رو کوچیک میکنه باعث شده که لیدرها سکوهارو براش کنترل کنن..هرمربی دیگه ایی بود و تا الان اینجوری نتیجه گرفته بود اخراج شده بود...توی نفت تهران هم حاصل تلاش گلمحمدی و فرکی ابراهیم زاده رو برداشت کرد..لطفا بچاپ

 • بهنام عصریبهنام عصری :
  جمعه, 17 دی 1395 - 02:39 بعد از ظهر

  Godfather

 • بهنام عصریبهنام عصری :
  جمعه, 17 دی 1395 - 02:40 بعد از ظهر

  پدرخوانده!

 • جونم پرسپولیسجونم پرسپولیس :
  جمعه, 17 دی 1395 - 03:06 بعد از ظهر

  یا رب روا مدار که گدا معتبر شود . . .

نظرسنجی

بنظر شما پرسپولیس می تواند الدحیل را از پیش روی بردارد؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب