پیش بینی بت 940
پرسش های بی جواب درباره استعفای کی روش

پرسش های بی جواب درباره استعفای کی روش

هیچ وقت جریان دستیاران تیم ملی و عدم حضورشان در تمرینات را ندانستیم، فلسفه بازی با تیم آفریقایی های دبی را ندانستیم و الان هم هیچ چیز در مورد استعفای کی روش ن... 5 out of 5 based on 2 ratings.

پرسش های بی جواب درباره استعفای کی روش

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 9 اظهار نظر بازدید [ 4079 ] یکشنبه, 19 دی 1395
:: خبر
پرسش های بی جواب درباره استعفای کی روش

هیچ وقت جریان دستیاران تیم ملی و عدم حضورشان در تمرینات را ندانستیم، فلسفه بازی با تیم آفریقایی های دبی را ندانستیم و الان هم هیچ چیز در مورد استعفای کی روش ن...

ارتش سرخ دات كام :

هیچ وقت جریان دستیاران تیم ملی و عدم حضورشان در تمرینات را ندانستیم، فلسفه بازی با تیم آفریقایی های دبی را ندانستیم و الان هم هیچ چیز در مورد استعفای کی روش نمی دانیم.

این شاید بدیهی ترین اتفاق ممکن بود. اتفاقی که انتظارش را می کشیدیم. بعد از واکنش پرخاشگرایانه و بی سابقه برانکو ایوانکوویچ و اظهارنظر تند و تیز درباره اردوی تیم ملی و بعد از اینکه کارلوس کی روش در یک عمل تلافی جویانه 7 بازیکن پرسپولیس را از اردوی دبی ترخیص کرد و به تهران فرستاد، همان زمان نشانه های یک اتفاق بزرگتر ملموس و قابل پیش بینی بود.

اتفاقی که دیروز و بعد از پایان اردوی بی خاصیت امارات سرانجام رسانه ای شد تا بحرانی بزرگ فوتبال ایران را فرا بگیرد؛ بحرانی به نام استعفای کی روش. استعفایی که البته با دفعات قبلی متفاوت است و باید آن را جدی گرفت.

مرور اتفاقات 24 ساعت گذشته این امکان را می دهد که جزییات بیشتری از این استعفا بدانیم:

27: 9 - اخراج نه، ترخیص
اول صبح با اظهارات محمدرضا ساکت آغاز شد. مدیر محافظه کار تیم های ملی به جای صحبت درباره اردو و شرایط آن ترجیح داد درباره موضوع سوخته بازگشت پرسپولیسی ها از اردوی تیم ملی صحبت کند.
وی گفت: «به هیچ عنوان لفظ اخراج درباره بازیکنان پرسپولیس استفاده نشد و به دلیل احترام به هواداران این تیم بازیکنان آن از تیم ملی ترخیص شدند تا خدای نکرده به این تیم لطمه ای وارد نشود. اینکه تمام موفقیت های پرسپولیس به این 5 روز وابسته باشد نگران کننده بود. به همین خاطر کی روش هوشمندانه تصمیم گرفت بازیکنان پرسپولیس را به جمع تیم بازگرداند.»
 
08: 10- تعطیلی آخرین تمرین
اولین نشانه های اتفاق بزرگ صبح دیروز عیان شد وقتی که کی روش در یک تصمیم غیرمنتظره آخرین جلسه تمرینی تیم ملی در باشگاه ایرانیان را لغو کرد و به ملی پوشان استراحت داد. تصمیمی ناگهانی که سر میز صبحانه به بازیکنان ابلاغ شد.
با تصمیم کی روش قرار شد اعضای تیم ملی پس از صرف ناهار در دبی، ساعت ۱۵ این شهر را ترک کنند و به تهران بازگردند تا به این ترتیب اردوی پرحاشیه امارات به پایان برسد.

13: 11- اعتراف زیرپوستی کفاشیان
در حاشیه کلاس دانش افزایی مربیان لیگ برتری، علی کفاشیان درباره اختلاف کی روش با برانکو یک اعتراف زیرپوستی و ملایم داشت: «ان شاءالله فدراسیون با تدبیر این مورد و موردهای دیگر را حل کند. باید همیشه منافع ملی را ببینیم. اگر تعامل مربیان لیگ برتری با تیم ملی بیشتر شود و نشست های بیشتری داشته باشند این مشکلات کمتر می شود. از زمان حضور من تاکنون نتوانسته ایم این جلسات را به خوبی برگزار کنیم. اگر تعامل نباشد هر مربی می گوید آنچه او می گوید انجام شود. اگر قرار باشد از دور به هم پرخاش کنند، این تعامل صورت نمی گیرد.» او درباره سفر تاج به امارات و بازگشت زود هنگام تیم ملی از امارات هم گفت : «خود آقای تاج درباره دلیل این مساله توضیح خواهند داد.»

04: 12- آغاز شایعه استعفا
در حالی که از صبح زمزمه هایی مبنی بر عدم بازگشت کی روش و نارضایتی شدید او به گوش می رسید، ناگهان خبر استعفای او رسانه ای شد و تمامی شبکه های اجتماعی و سایت های خبری را پر کرد.

01: 14- بازگشت تیم ملی بدون کی روش
ساعاتی بعد از رسانه ای شدن شایعه استعفای کی روش از تیم ملی، هواپیمای حامل بازیکنان تیم ملی در حالی فرودگاه دبی را به مقصد تهران ترک کرد که هیچ خبری از آقای سرمربی در میان مسافرین پرواز امارات نبود. اتفاقی که از همان فرودگاه دبی به تهران مخابره شد تا مسجل شود که استعفای کی روش جدی است.

32: 14- استعفای کتبی
بالاخره بمب بزرگ رسما ترکید و تایید شد. استعفای کی روش تایید شد. کی روش رسما استعفایش را به تاج تحویل داد تا نشان دهد که قضیه جدی است و شاید جدی تر از همیشه. قضیه ای که این بار استعفای کی روش را با دفعات گذشته متفاوت می کند، کتبی بودن آن است.
پیش از این سرمربی تیم ملی به صورت شفاهی و در مصاحبه هایش و صحبت با مسئولان فدراسیون اعلام کرده بود که استعفا می دهد و می رود. آنچه بیشتر شبیه تهدید بود تا تصمیم. این بار اما قضیه کمی فرق می کرد. او استعفایش را به صورت کتبی به فدراسیون ارائه داده و همراه تیم ملی به ایران بازنگشت.
استعفای کتبی کی روش از کار در ایران، یعنی او این بار ریسک قبول کردن این استعفا و مشکلات حقوقی آن را هم پذیرفته است.

56: 14- عابدینی تایید کرد
در حالی که همه اهالی فدراسیون فوتبال خود را از دسترس خارج کرده بودند، امیر عابدینی سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال استعفای کی روش را تایید کرد و گفت: «بر اساس خبری که دارم کی روش به صورت کتبی استعفا داد. کی روش همیشه مشکلاتی با زمین تمرین، البسه و امکانات تیم ملی داشت. مشکلاتی که بعضی اوقات به استعفای او منجر می شد. استعفای شفاهی که برای گرفتن امتیاز بود. این بار اما شرایط کاملا فرق می کند. کی روش برای حفظ شخصیتش استعفا داده است. او اعتقاد داشته که شخصیتش زیر سوال رفته. نمی تواند اختیار اردوهای تیمش را داشته باشد و فکر می کند که این مشکلات با رفتن او حل خواهد شد.»

08: 15 - اصفهانیان: استعفایی به ما نرسیده
فریدون اصفهانیان عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال با انتقاد از اینکه امیر عابدینی استعفای کی روش را مطرح کرده، اظهار داشت: «استعفای سرمربی تیم ملی را که آقای عابدینی نباید اعلام کند. اگر استعفایی وجود دارد باید به هیات رییسه بیاید و رییس فدراسیون و یا یک نفر از اعضای رسمی هیات رییسه آن را اعلام کنند. هنوز چیزی از استعفای کی روش به دست ما نرسیده و هیچ خبر رسمی هم در این خصوص وجود ندارد.»
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: «اگر استعفایی مطرح شده باشد، یک نفر نمی تواند در این خصوص تصمیم بگیرد یا نظر بدهد. باید این موضوع به هیات رییسه بیاید، کی روش در هیات رییسه دلایل خود را اعلام کند و بگوید به چه دلیل این استعفا را داده است.»

31: 15- جلسه اضطراری هیات رییسه
هیات رییسه فدراسیون فوتبال برای بررسی حاشیه های به وجود آمده اخیر در تیم ملی و استعفای کی روش امروز تشکیل جلسه می دهد. هدایت الله ممبینی دیگر عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر گفت: «هیات رییسه فدراسیون فوتبال به منظور بررسی این اتفاقات تشکیل جلسه می دهد. این موضوع را بررسی می کنیم و اعضا نظرات خودشان را بیان می کنند اما به نظر من در این مقطع جدایی کی روش بزرگترین ضربه را به تیم ما می زند و دلیلی برای جدایی او وجود ندارد.»

48: 15- جلسه 5 ساعته تاج و کی روش
کی روش در جلسه ای طولانی با مهدی تاج در دبی، او را در جریان تصمیم خود قرار داد. آنچه که باعث اتخاذ این تصمیم از سوی کی روش شده، دلخوری او از انتقادها و حملات کاربران در فضای مجازی است.
کی روش در دبی به مهدی تاج رییس فدراسیون گفته با توجه به فضای پیش آمده و برای اینکه فدراسیون را زیرفشار بیشتری نگذارد از سمت خود استعفا می دهد اما تاج با رد این استعفا از کی روش خواسته با قدرت کار خود را ادامه دهد.
البته تاج نیز انتقادهایی جدی به برخی اتفاقات این هفته داشته و خطاب به کی روش اعلام کرده که از او انتظار تدبیر بیشتری در این ماجرا داشته است. جلسه طولانی و 5 ساعته رییس فدراسیون و سرمربی تیم ملی که در دقایقی به تندی هم کشیده شد در نهایت با عدم پذیرش استعفای کی روش به اتمام رسید.
***
اردوی تیم ملی در دبی را مرموزترین اردوی تاریخ فوتبال ایران باید دانست. هیچ وقت جریان دستیاران تیم ملی و عدم حضورشان در تمرینات را ندانستیم، فلسفه بازی با تیم آفریقایی های دبی را ندانستیم و الان هم هیچ چیز در مورد استعفای کی روش نمی دانیم.

اینکه این استعفا واقعا کتبی است یا نه. اینکه چرا به جای رییس یا دبیرکل فدراسیون، سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال آن را اعلام می کند و اینکه چرا تاج بدون حضور کی روش به تهران بازگشته و در نهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد. دنیایی از علامت سوال های بی جواب در اطراف تیم ملی.

* بررسی 5 ابهام بزرگ
سیاق مدیریت فوتبال را باید از فوتبال یاد گرفت، از هیجان و لحظه ای بودنش، از غافلگیرکننده بودن بی محابایش. به تصمیمات در لحظه باید اعتماد کرد و البته باید به جای بدترین تصمیمات که بحرانی را پدید می آورد (چنان که آورده)، بهترین تصمیمات را گرفت.

در فدراسیون فوتبال و در مدیریت تیم ملی اما از این تصمیمات سریع و تدبیرهای میدانی خبری نیست. مرور آنچه در روزهای اخیر در اردوی تیم ملی رخ داده و مصاحبه ای از برانکو که منجر به بازگرداندن 7 بازیکن پرسپولیس از اردوگاه دبی شده، به وضوح نشان می دهد که لجبازی ها به هر تدبیر هوشمندانه ای ارجح هستند.

اینکه در تیم صدرنشین گروه اول آسیا در راه جام جهانی چنین بلبشویی به پا شود و کار به استعفا و جدل برسد، از چه چیزی خبر می دهد جز همان چه سوال اول ما بود: فوتبال رییس ندارد؟ استعفای کی روش فقط یک خبر نیست، سوالات و ابهاماتی را پیرامون خود می سازد و تیم ملی را در راه جام جهانی با چالش های جدی مواجه می کند.

درباره این استعفا چند سوال و ابهام را بشماریم:

1 - استعفا کتبی است یا شفاهی؟ امیر عابدینی از استعفای کتبی خبر می دهد در حالی که کی روش استعفاهای پیشین خود را همیشه شفاهی اعلام می کرد که قابل پیگیری قانونی نباشد.

2 - چرا خبر استعفای کی روش را امیر عابدینی (سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال و مرجع غیر رسمی در حوزه تیم های ملی) اعلام کرد؟ چرا این خبر توسط مراجع رسمی خبری در فدراسیون یا شخص رییس فدراسیون اعلام نشد؟ عابدینی هماهنگ با تاج خبر را اعلام کرد یا خودسرانه و به شیوه همیشگی اش برای خبرساز شدن خبر را در اختیار رسانه ها قرار داد؟

3 - دلیل استعفای کی روش چیست؟ انتقادات برانکو درباره اردوی امارات یا ناکارآمدی فدراسیون فوتبال در برگزاری اردو و بازی تدارکاتی؟ برای کی روش کدامیک گران تمام شده است؟ کی روش اگر به بهانه مصاحبه برانکو استعفا داده، نگاهش به ماجراهای اخیر حرفه ای نبوده و این تصمیمش نیز همچون تصمیم پیشین (بازگرداندن 7 بازیکن پرسپولیس) لجبازانه است. اما اگر او در انتقاد به فدراسیون فوتبال که نتوانست اردوی هدفمند و بابرنامه را برای تیم ملی تشکیل دهد از سمت خود استعفا داده، بازی عوض می شود و تاج را با مساله تازه ای مواجه می کند.

4 - فدراسیون فوتبال این بار نیز مثل رفتارش در مقابل ماجرای بازگرداندن بازیکنان پرسپولیس، سکوت کرده و منتظر واکنش رسانه هاست تا تصمیمی براساس رویکرد رسانه ها بگیرد. این بی عملی است، نه سکوت برای تدبیر. فدراسیون فوتبال در همین روزهای اخیر با دو تصمیم کی روش خود را وسط یک بحران می بیند و در مدیریت این بحران ها می بینیم چه حال و روزی دارد.

5 – از محمدرضا ساکت که مدیر تیم های ملی فوتبال ایران است و افشین پیروانی که مدیر تیم ملی است خبری دارید؟ مسئولیت ها و وظایف این پست ها چیست؟ پیروانی چرا نتوانست در اردوی امارات با تدبیر و مدیریت مانع بازگرداندن لجبازانه بازیکنان پرسپولیس شود؟ ساکت چرا نتوانست اردویی بابرنامه ریزی مطمئن را تدارک ببیند؟ لجبازی ها در جدل برانکو و کی روش و یک اردوی فشل کار را به خبر استعفای کی روش رسانده است.

کی روش برای چندمین بار استعفا داده و هربار استعفایش نمایش بوده و نمایش. اما هیچ کدام از استعفاهای او به اندازه این استعفای آخرش پرابهام و محصول سوءمدیریت در فدراسیون نبوده و در هیچ کدام لجبازی را تا این اندازه ای که این بار نشان داده، به یاد نداریم.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • آقای فیروزجاهآقای فیروزجاه :
  یکشنبه, 19 دی 1395 - 12:15 بعد از ظهر

  عابدینی داره این فیلمها رو در میاره تا ناز کیروش رو بکشن
  عمرا کتبی استعفا بده

 • شهریار پرسپولیسشهریار پرسپولیس :
  یکشنبه, 19 دی 1395 - 12:18 بعد از ظهر

  این کیروش پر سر و صدا و هوچی گر به تمام معنا رو باید با پس گردنی از تیم ملی انداخت بیرون،
  چه چیزی به فوتبال ما اضافه کرد؟
  اردوهای بی معنی و وقت گیر و خسته کننده و بازیکن سالم تحویل بگیر و مصدوم تحویل بده کارش بوده و غیر این چه ثمری برامون داشته؟
  تیم ملی که اگر لژیونرها نباشن ، نمیتونه یه نتیجه درست و حسابی در جلوی ضعیف ترین تیم های آسیا بگیره به درد عمه کیروش میخوره،
  عذر این مرتیکه پوشالی رو باید همین امروز بخوان و با استعفایش موافقت کنند و بره جای دیگه بساط معرکه گیری اش رو پهن کنه

 • شعبانعلی میردارپاقلعهشعبانعلی میردارپاقلعه :
  یکشنبه, 19 دی 1395 - 12:18 بعد از ظهر

  کیروش فهمیده یه عده فقط بخاطراینکه درزمان ریاست اوناتیم به جام جهانی بره حاضرن تن به ی بدن داره زات بیشماری زشون میگیره وتمام.... مدیران بی عرضه عامل این بی نی هستن

 • امیر رضا 52امیر رضا 52 :
  یکشنبه, 19 دی 1395 - 12:21 بعد از ظهر

  تنها راه آسایش کیروش اینه بیاد بگه من نمی خواهم ضربه به پرسپولیس بزنم. و واقعاً این عمل را ثابت کنه، و بیاد با برانکو سر یه میز مشکلات را حرفه ای حل کنه. که بسود تیم ملی و پرسپولیس باشه.

 • ایبو صامتایبو صامت :
  یکشنبه, 19 دی 1395 - 12:52 بعد از ظهر

  کیروش فکرمیکنه ایران مستعمره پرتغاله
  ونگاه ازبالابه مامردم ایران وفوتبال مون داره
  بایدانداختش بیرون
  هرچه سریع تربایددنبال یک سرمربی بزرگ باشیم

 • ایداسادات 16 قرمزایداسادات 16 قرمز :
  یکشنبه, 19 دی 1395 - 12:56 بعد از ظهر

  بابا بذارید بره فکر میکنه کیه هستش ی بی شرف عمه منم ماهی 2 میلیارد میگرفت تیم ملی رو هر سال میفرستاد جام جهانی خخخخخ

 • امين 110امين 110 :
  یکشنبه, 19 دی 1395 - 01:33 بعد از ظهر

  تاج وعابديني وكيروش سروته يك كرباسن

 • محمد چوبندمحمد چوبند :
  یکشنبه, 19 دی 1395 - 02:54 بعد از ظهر

  این استعفا هم یکی ازترفندهای گیروش است تا منتقدین خودش رو به عقب نشینی وادار کنه.
  البته خیلی باید خو شحال باشیم از این روندی که ما باعثش شدیم فضا را برای او جهنم کردیم.فدراسیون هم باید از همین الان وبدون فوت وقت مر بی حدید تیم ملی رو معر فی کنه که بالطبع ما همه ازش حمایت می کنیم.

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب