پیش بینی بت 940
یادداشت: الوعده وفا کاپیتان

یادداشت: الوعده وفا کاپیتان

جان مکسول در جمله جالبی گفته بود؛ من معتقدم موفقیت زمانی به دست می آید که یک قدم جلوتر برویم؛ یعنی ضمن استقبال از ناملایمات و سختی ها شکست را بخشی از زندگانی ... 5 out of 5 based on 22 ratings.

یادداشت: الوعده وفا کاپیتان

نويسنده : محمد همتی 8 اظهار نظر بازدید [ 15023 ] شنبه, 25 دی 1395
:: خبر ویژه
یادداشت: الوعده وفا کاپیتان

جان مکسول در جمله جالبی گفته بود؛ من معتقدم موفقیت زمانی به دست می آید که یک قدم جلوتر برویم؛ یعنی ضمن استقبال از ناملایمات و سختی ها شکست را بخشی از زندگانی ...

ارتش سرخ دات كام :

جان مکسول در جمله جالبی گفته بود؛ من معتقدم موفقیت زمانی به دست می آید که یک قدم جلوتر برویم؛ یعنی ضمن استقبال از ناملایمات و سختی ها شکست را بخشی از زندگانی خود بدانیم.

حدودای ساعت 10 صبح بود . اورژانس جوونی رو به بیمارستان دی می رسونه . جوون مدتی رو تو کما بوده. مشکلش خونریزی داخل ریه هست و لخته های خون آماده ورود به قلبش. حالتِ فوق العاده خطرناکیه، دکترها تو تشخیصِ دقیق وضعیت مشکل دارن . به جوون «هپارین» تزریق میشه . نزدیکای عصر «وارفارین» بهش میدن و حدودای 12 شب , جوون تشنج شدیدی پیدا می کنه. ضربان قلبش از 105 میره روی 130 , اکسیژن روی 50 هست , جوون درحال مرگه . ccu به هم ریخته است. حتی دکترها هم ترسیدن . مادربیمار پشته در، در حال گریه و خودزنی هست. اشک ها و شیون های مادر را می شه شنید. پرستار گریان و وحشت زده به پسر درحال مرگ می گه: «به خدا فکر کن» .

***

تاریخ همواره بزرگترین رویدادها را در خود ثبت کرده؛ هیچ قدرتی هم نتوانسته جلوی بازگویی حقیقت را بگیرد و آن را وارونه جلوه دهد. حقایقی که گاهی به ذائقه مان خوش نمی آید. نمونه اش سرنوشتِ هادی نوروزی که واژه تلخ هم برایش ناچیز بود. تلخی اش آنقدر زهرمار بود که رقبا هم میلی برای بازگویی اش نداشتند. هادی نوروزی هفته های آخرِ عمرش آنقدر تحتِ فشار روحی قرار گرفته بود که فقط با روی پا توپ را شوت کرد تا خلاص شود از همه ی این نامهربانی ها و توپی که چسبید به سقفِ دروازه مشهدی ها. اشک های نوروزی به شکلی باور نکردنی در تاریخ ثبت شد تا دلیلش سیلی ای باشد بر همه ی نامهربانان، و آنها که هیچگاه باور نمی کردند تیمی که رختکنش هم حال و هوای قبرستان را گرفته، آنچنان پوست بیاندازد که بشود مدعی قهرمانی. برانکو هم شاید همان فلسفه مکسول را در پایتخت جاری کرد؛ البته با دیدگاهی قوی تر و عطشی بی پرواتر. جای اینکه به دنبالِ بهانه برود و تئوری توطئه و بدشانسی را پایه گذاری کند، جوانانی را ساخت که جای محرومیت و مصدومیت, کاپیتانِ مرحوم را هم دریبل زدند و آنقدر بیتابِ قهرمانی شده بودند که آرش برهانی هم آنها را به سخره بگیرد. همین امروز شاید اگر تیمی کاپیتانش را فقط برای چند بازی از دست بدهد دوست ندارد دیگر به بازی ادامه دهد، دوست دارد از تونلِ استادیوم یک تاکسی بگیرد و تورنمنت و لیگ را به حالِ خودش رها کند. این وفای به یک عهد بزرگترین اتفاقی بود که برانکو و شاگردانش خواستند و پازل به پازل,تکه به تکه به آن نزدیک می شوند.

موقعیتِ ممتازِ پرسپولیس مبارکِ همه هواداران. همان هوادارانی که فصل گذشته در روزِ آخر وقتی از یحیی ناامید شدند باز پرسپولیس را تنها نگذاشتند. نمی دانم؛ شاید باید جامی می گرفتند که منتِ هیچ آلترناتیوی روی آن سنگینی نکند. جامی که مختصِ همان هوادارانی باشد که وقتی در بازی آخر متوجه شدند حسرتِ قهرمانی حالا حالاها ادامه دارد باز آزادی را رها نکردند و همانطور که اشک ها را سرمی کشیدند تمام قد پرسپولیس, بازیکنان و مربیشان را تشویق می کردند. دروغ چرا؛ این هواداران امروز شایستگی این را دارند که پس از یک دهه چنگ بزنند برای قهرمانی و قلم کنند مشت هایی را که علیه شان گره شود. این هواداران مزدِ صبوری و حمایت شان و یک قول را طلب دارند. درست در روزهایی که خوبان شان را به بهانه «از جلو نظام» از چنگ شان ربودند باز آنها ده نفره طوری در صدر یکه تازی می کنند که بیا و ببین. درست در روزهایی که درست یا غلط فدراسیون نشینان را روبروی خود دیدند با همه بی ادعایی شده اند مدعی اولِ قهرمانی. شده اند بی ظرفیت هایی که تحملِ یک روز صدرنشینی تبریزی ها را هم ندارند. این پرسپولیس شایسته ی این است که اینبار بی مرگ و میر, ایسلندی وار جام را به بغل بگیرد و ببرد به کپورچال. حال می خواهد با چشمانی خیس, یا فریادِ «دستِ هادی تو کاره»باشد.

***

حدودای 4 صبح , طوفان رد شده و پسر آروم خوابیده و مادرش دعا می خونه. چند روز بعد پسر روی تخت دراز کشیده و تو فکر فرو رفته. مادر ازش میپرسه : به چی فکر میکنی ؟

پسر : داشتم به هادی نوروزی فکر می کردم .

مادر : خدا رحمتش کنه .

پسر : نمی دونم چه جوری این آدم یهو مُرد.

مادر : واقعا سخته روحش شاد .

پسر : هیچوقت نخواست که خانواده اش دست جلوی کسی دراز کنه... و اشک هایی از گوشه چشم روانه میشود...

مادر بغض میکنه : خدا رحمتش کنه ... گریه...

***

هیچ بازیکنی نیست که اندازه هادی نوروزی تاوان پس داده باشد. کاش می شد به او می گفتند مهدی طارمی سبکبالتر از همیشه پرواز می کند و زلاتانی گل می زند. کاش به او می گفتند طلسمِ شماره هفت همین امروز درهم شکست. کاش به او میگفتند هیچ زمینی نمانده طعمِ دریبل های محسن را نچشیده باشد. کاش به او می گفتند از مرگِ او به بعد, هیچ سکویی نمانده که در دقیقه 24 سکوت کند. کاش برایش خبر می بردند موشک هم رسید و بر مزارت بارید. کاش به او می گفتند الوعده وفا کاپیتان ؛ پرسپولیست رفته برای قهرمانی و هیچ توطئه و قدرتی هم جلودارش نیست که نیست.

راستی حالا مدتها از آن روزها می گذره و پسر همونطور که پرستار بهش گفته بود ; «همچنان به خدا فکر می کنه»

شقایق اشک ریز


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • حسن مغانلوحسن مغانلو :
  شنبه, 25 دی 1395 - 04:17 بعد از ظهر

  عالی بود

 • رضا قندهاریرضا قندهاری :
  شنبه, 25 دی 1395 - 04:32 بعد از ظهر

  واقعا زیبا بود .اشک تو چشمام حلقه زد

  ب امبد قهرمانی طوفان سرخ آسیا

 • سیدحامد سعادتمندسیدحامد سعادتمند :
  شنبه, 25 دی 1395 - 04:32 بعد از ظهر

  خانم نویسنده چقدر قشنگ نوشته واقعا احسنت،،،،،،،،،،،روح آپاچی شاد به امید قهرمانی

 • sun boysun boy :
  شنبه, 25 دی 1395 - 04:56 بعد از ظهر

  روحت شاد کاپیتان، دمت گرم خانم شقایق...

 • رادوین پرسپولیسی قشقاییرادوین پرسپولیسی قشقایی :
  شنبه, 25 دی 1395 - 05:24 بعد از ظهر

  روحت شاد کاپیتان باغیرت و با اخلاق

 • دارا توانمنددارا توانمند :
  شنبه, 25 دی 1395 - 05:59 بعد از ظهر

  یاد بازی اخر فصل پیش افتادم با اون فضای قشنگ که هیچ وقت ندیده بودم .
  روحت شاد هادی نوروزی .
  به امید قهرمانی.
  فقط فقط حمایت

 • ALI PERSPOLISIALI PERSPOLISI :
  شنبه, 25 دی 1395 - 06:35 بعد از ظهر

  خیلی متن خوبی بود!خدابیامرزتش!

 • امیر نیکروشامیر نیکروش :
  شنبه, 25 دی 1395 - 11:43 بعد از ظهر

  کاش درس میگرفتیم. الان هم داریم به بازیکنایی مثل ماهینی، علیپور و از همه مهم تر ربیع خواه همان جفاها را میکنیم. کاش ملعبه دست کیروشی پور و یک مشت دلال نمیشدیم.
  دوستان بیایید برای هر بازیکنی که عضو ارتش سرخ است، کم نزاریم، بیایید فقط تشویق کنیم و اجازه ندهیم کسی دل بازیکنانمان را بشکند.

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب