پیش بینی بت 940
ایجاد فضای بدبینی و این «دست های همیشه پشت پرده» به چه قیمت؟!/ التهاب فوتبال ایران تمامی ندارد

ایجاد فضای بدبینی و این «دست های همیشه پشت پرده» به چه قیمت؟!/ التهاب فوتبال ایران تمامی ندارد

انتشار دو نامه از سوی باشگاه تراکتورسازی و مدیرعامل این باشگاه علیه دست های پشت پرده که نمی خواهند این تیم نتیجه بگیرد، فضای فوتبال را پیش از پیش مه آلود و مل... 5 out of 5 based on 12 ratings.

ایجاد فضای بدبینی و این «دست های همیشه پشت پرده» به چه قیمت؟!/ التهاب فوتبال ایران تمامی ندارد

نويسنده : فرزان ایزدشناس 11 اظهار نظر بازدید [ 4522 ] یکشنبه, 10 بهمن 1395
:: خبر
 • ارتش سرخ دات کام
 • »
 • خبر
 • »
 • ایجاد فضای بدبینی و این «دست های همیشه پشت پرده» به چه قیمت؟!/ التهاب فوتبال ایران تمامی ندارد

ایجاد فضای بدبینی و این «دست های همیشه پشت پرده» به چه قیمت؟!/ التهاب فوتبال ایران تمامی ندارد

انتشار دو نامه از سوی باشگاه تراکتورسازی و مدیرعامل این باشگاه علیه دست های پشت پرده که نمی خواهند این تیم نتیجه بگیرد، فضای فوتبال را پیش از پیش مه آلود و مل...

ارتش سرخ دات كام :

انتشار دو نامه از سوی باشگاه تراکتورسازی و مدیرعامل این باشگاه علیه دست های پشت پرده که نمی خواهند این تیم نتیجه بگیرد، فضای فوتبال را پیش از پیش مه آلود و ملتهب خواهد کرد.

روز گذشته بیانیه ای از سوی باشگاه تراکتورسازی منتشر شد و به طبع آن مصطفی آجورلو مدیرعامل این باشگاه هم متن دیگری را در اختیار رسانه ها قرار داد که متن هر دو بیانیه گلایه از وضعیت موجود حاکم بر فوتبال و داوری های بازی های لیگ بود. این اقدام البته از اتفاقات عجیبی بود که در حالی که هنوز دو سوم لیگ به پایان نرسیده، شاید باعث به وجود آمدن فشارهای بیشتری روی قشر داوری و به راه انداختن یک اپیدمی جدید در فوتبال باشد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در حالی از اتفاقات داوری به خصوص در بازی با ماشین سازی گلایه کرده که به این موضوع اشاره نداشته است که اگر پنالتی ای که از سوی داور همان بازی برای تراکتورسازی گرفته شده توسط محمد ابراهیمی تبدیل به گل می شد، آیا بازهم شاهد این نامه نگاری ها و بیانیه صادر کردن ها بودیم یا نه. به هر حال موضوعی که متأسفانه در فوتبال ما وجود دارد و باید به آن اذعان کرد، مشکلات و اشتباهات داوری است که قطعاً همه به آن معتقدیم که این اشتباهات عمدی نیست و نباید جامعه پاک داوری را این گونه زیر سوال ببریم. اگر محمد ابراهیمی پنالتی اش را گل می کرد، قطعاً تراکتورسازی برنده دربی تبریز می شد و آن زمان بدون شک مسئولان باشگاه تراکتورسازی این گونه نگران داوری ها نبودند.

آجورلو در حالی در نامه اش به وزیر ورزش و جوانان از وضعیت حاکم بر فوتبال ابراز نگرانی کرده که اگر قرار باشد این رویه باب شود باید شاهد باشیم از همین امروز بعد از هر سوت اشتباه یا هر نتیجه بد، مدیران باشگاه ها دست به قلم شده و برای نفر اول ورزش کشور که طبعاً مسئول سیاست گذاری است و کار اجرایی نمی کند، نامه بنویسند که در این صورت قطعاً سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. فقط باید امیدوار بود که نوشتن چنین نامه ای و اقدامات این چنینی برای فرافکنی و دور کردن اذهان از نتیجه نگرفتن ها نباشد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اما در این نامه سرگشاده ای که به وزیر ورزش و جوانان نوشته به این موضوع اشاره نکرده که این باشگاه حق استفاده از بازیکنان سرباز را دارد که در لیگ برتر این اختیار فقط برای آنها وجود دارد و 15 تیم دیگر لیگ برتر نسبت به این موضوع معترض هستند. آیا آجورلو این موضوع را هم در نظر دارد که تنها تیم تراکتورسازی می تواند از بازیکنان سرباز که عمدتاً جزو بهترین بازیکنان فوتبال ایران هستند، استفاده کند؟ همین اخیراً احمد نوراللهی و امید عالیشاه دو بازیکن تأثیرگذار پرسپولیس به دلیل اینکه سرباز شده اند به تراکتورسازی رفته اند همچنان که پیش از این سروش رفیعی، احسان حاج صفی، مهدی شریفی، محمدرضا اخباری، بختیار رحمانی و... که همگی جزو بهترین بازیکنان ایران بودند برای سپری کردن دوران سربازی پیراهن سرخ تراکتورسازی را پوشیدند. پس در این میان عنوان کردن این موضوع که عده ای می خواهند تراکتورسازی زمین بخورد، نمی تواند ادعای قابل باوری باشد.

بازهم صحبت از دست های پشت پرده و عوامل نامرئی برای قهرمان نشدن یک تیم و قهرمان شدن یک تیم دیگر به میان آمده است. این صحبت ها که از نشست خبری مربی تراکتورسازی پس از تساوی با ماشین سازی مطرح شده، با نامه دیروز مدیرعامل تراکتورسازی به وزیر ورزش و جوانان تکمیل شد. در این بین باید از مسئولان و مربیان تراکتورسازی پرسید که آیا این موضوع باعث تنش زا شدن شرایط حاکم بر فوتبال می شود یا نه؟ به راستی این دست های پشت پرده کجا هستند که حالا نام آنها به میان آمده است. این انتقاد ما به آجورلو و مجموعه اش در باشگاه تراکتورسازی، انتقاد به شخص او یا این باشگاه پرهوادار نیست، بلکه هر مربی یا باشگاه دیگری اگر چنین ادعایی داشته باشد از نظر ما رد شده است. اگر برانکو، منصوریان، ویسی، پورموسوی، حسینی، عزیزی، جلالی یا هر سرمربی دیگری هم این ادعا را داشته باشد، یک ادعای تنش زا خواهد بود که باید با آن برخورد شود و حالا این بار مصطفی آجورلو با کوله باری از تجربه در عرصه مدیریت در فوتبال هم وارد این جریان تنش زا شده که قطعاً به التهاب جامعه فوتبال کمک می کند تا حل شدن مشکلات موجود.

هوادار همواره در فوتبال جایگاه جالب توجهی دارد و می بینیم هرگاه فردی یا باشگاهی در مخمصه قرار می گیرد از هوادار به عنوان یک ابزار فشار استفاده می کند. در نامه آجورلو هم عنوان شده که احساسات پاک هواداران تراکتورسازی جریحه درا شده است، اما چه بهتر بود که مدیرعامل باسابقه باشگاه تراکتورسازی به این مسئله توجه می کرد که احساسات هواداران این تیم بیشتر به دلیل گل نشدن پنالتی ابراهیمی جریحه دار شده، نه صحبت از دست های پشت پرده ای که هیچ گاه ثابت نشده است. در این گونه نامه نگاری ها به نظر می رسد اهداف دیگری را باید جستجو کرد.

حالا تراکتوری ها درخواست بخشش محرومیت و کارت قرمزی که مهدی کیانی در دربی تبریز مقابل ماشین سازی گرفته است را دارند. این از آن اتفاقات جالب توجه است. در فیلم ها و عکس های منتشر شده در دربی تبریز مشخص است که بازیکن تراکتورسازی، داور را هل می دهد و به جای تقبیح این عمل که بی احترامی به مقام داور است، عجیب است که مسئولان تراکتورسازی خواهان بخشش این بازیکن را دارند و این از مدیری همچون آجورلو که مدیری ارزشی و اخلاق گرا است، عجیب است. به نظر می رسد نباید نتایج را فدای هر اتفاقی کرد و آجورلو به این موضوع فکر کند که اگر همین رفتار مشابه را یک بازیکن از یک تیم دیگر انجام می داد، بازهم او خواهان بخشش او می شد یا نه.

در آستانه دیدار حساس و فینال گونه پرسپولیس و تراکتورسازی قرار داریم که هفته آینده در همین روز در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. طرح این مسائل تنها به تشویش سکوها و فشار بیش از اندازه داور خواهد انجامید. بهتر است مسائل فوتبالی در چارچوب زمین سبز حل شود، نه با نامه نگاری ها و صحبت هایی که فضا را هم برای بازیکنان دو تیم و هم برای داوران سخت می کند. این مطلب روی صحبتش نه شخص مصطفی آجورلو و نه باشگاه تراکتورسازی، بلکه همه باشگاه ها و همه مدیرانی است که به دنبال مقصر جلوه دادن هر ارگانی به جز خودشان هستند. این روزها شاهد هستیم که یک مربی تیمش را از زمین بیرون می کشد و یک مربی به خاطر فحاشی ها استعفا می دهد. مطمئناً در این فضای مه آلود فوتبال باید به دنبال طرح نویی باشیم نه اینکه فضا را ملتهب تر کنیم.

تا به کی قرار است با طرح چنین موضوعاتی که هیچ گاه نه این قدر رک و صریح گفته می شود و نه تکذیبی می شود فضای فوتبال را سیاه تر از قبل کرد؟ چرا فضای رقابتی حساس و نفس گیری که در لیگ به وجود آمده باید با حرف هایی که توان اثبات آنها نیست این قدر راحت خراب شود و به جای ایجاد شور و نشاط بین هواداران تیم های حاضر در کورس قهرمانی فضای فحاشی و هتک حرمت به هم به وجود آید؟ شاید مقصر فدراسیون فوتبال هم باشد که هیچ گاه با چنین صحبت ها و بیانیه هایی برخورد قاطع نکرده است. آقایان مسئول و رسیدگی کننده اگر خبری پشت پرده هست یک بار برای همیشه آن را رونمایی کنید و هواداران و علاقه مندان به فوتبال را از شر این حرف ها خلاص کنید و اگر هم خبری نیست با افشا کنندگان  این مسائل یک بار برای همیشه برخورد کنید تا مدیران و مربیان و بازیکنان به خود جرات ندهند بابت هر مسئله ای بیانیه دهند و یا به خود اجازه دهند در مورد آن صحبت کنند. گناه مردم فوتبالدوست ایران چیست که هر فصل باید درگیر این دست های پشت پرده و جریانات خطی باشند؟ آقای تاج لطفا ورود کنید و جمعی نگران را از این مهلکه دست های پشت پرده رها کنید.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • ایموند ایوانکوویچایموند ایوانکوویچ :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 02:56 بعد از ظهر

  به هرنحوی شده میخوان نزارن پرسپولیس کبیر قهرمان بشه خوبه تو این گیرو دار این آدمای کثیفو میشناسیم الانم دارن مسئله پیشنهاد اغواکنند ه به طارمی رو تو بوق کرنا میکنن تا بلگه بازیکنی که تازه ار حاشیه ها فاصله گرفته رو به حاشیه ببرن مگه همین چند روز پیش خبری پخش نشد که تیم های چینی نمیتونن بازیکن آسیایی بگیرن این عده آدم معلوم الحال دروغ هم بلد نیستن.

 • آقای فیروزجاهآقای فیروزجاه :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 02:57 بعد از ظهر

  کفتار پیر رو زیاد جدی نگیرین

 • ناشناس ناشناس :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 02:59 بعد از ظهر

  نقش دست های پشت پرده در اعلام پنالتی بسود تراکتور و به ضرر ماشین سازی رو
  میشه تشریح کنید آقای سرکار آجری

 • ALI PERSPOLISIALI PERSPOLISI :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 03:00 بعد از ظهر

  بخدا اگه کیانی رومحروم کنن وباشگاه مفت خورسازی روهم جریمه کنن اینادیگه جرات حرف زدن ندارن!ولی وقتی فدراسیون هیچی نمیگه ایناپروترمیشن

 • red championred champion :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 03:01 بعد از ظهر

  باشگاه بایستی عکس العمل نشان دهد برای یکبار و آخرین بار بصورت کاملاً محکم جلوی این حرفهای مزخرف بایستد و کسانی را که به اراجیف گوئی روی آورده اند را به ارائه ادله و مدرک مجبور نمایند و صد البته که چیزی برای اثبات نیست آنگاه با شکایت آنها را دچار محکومیت حقوقی و کیفری نمایند تا هر دهانی به یاوه گوئی باز نشود .

 • red championred champion :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 03:05 بعد از ظهر

  ختم کلام اینکه " سردار " را چه به فوتبال !!! آجرلو و امثالهم اگه فوتبال شناس بودند ، پاس را نابود نمی کردند.
  اینها از حالا میدانند در مستطیل سبز یارای مقابله با پرسپولیس را ندارند ، رو آورده اند به شانتاژ

 • red championred champion :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 03:07 بعد از ظهر

  آقای حسن زاده ، کجا قایم شده اید ؟ چرا برای پیام صادقیان ظرف 72 ساعت رأی صادر کردید اما برای کیانی نه ؟ از سردار آجرلو می ترسید ؟؟؟؟؟؟

 • محسن عباسیمحسن عباسی :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 03:09 بعد از ظهر

  جواب ترترها فقط در زمین فوتبال
  ما مثل اونا احمق و وحشی و نفهم نیستیم که بخواهیم با جوسازی نتیجه بگیریم
  جوابشون رو با یه بازی خوب و کوبنده تو زمین فوتبال میدیم
  خواهشم از طرفدارایی که میرن ورزشگاه اینه که اصلا اسیر جوسازی ترترها نشید و علیه اونا شعار ندید به غیر از شعارهای حمایتی از پرسپولیس تنها شعاری که میتونه ترترها رو بسوزونه فریاد زدن نام مقدسه خلیج فارسه

 • علی پیروندیعلی پیروندی :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 04:22 بعد از ظهر

  اگر یه یک مزیت قاونی مثل قانون خدمت سربازی وجود داشت و دو بازیکن تراکتور مثل مهدی کیانی و محمد ابراهیمی ازآنها می ربود مفت ومجانی (شبیه نورالهی و عالیشاه)و در اختیار پرسپولیس قرار میداد این آقا چه تصوراتی که نمیکرد و به بالاترین مقام مملکت نامه نگاری و تظلم خواهی راه می انداخت،

 • رضا قندهاریرضا قندهاری :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 04:27 بعد از ظهر

  آقا ما که مشهدیم و نمیتونیم آزادی بیایم

  ولی خواهشا قرمزای تهرانی برن ورزشگاه پر کنن که بیشتر از 10 درصد ندن ب این تیم مفت خور

 • abbas mousaviabbas mousavi :
  یکشنبه, 10 بهمن 1395 - 05:45 بعد از ظهر

  تراکتور دست ادم بی کفایبی مثل آجرلو افتاده که با اینهمه رانت سرباز نمیتونن تیمشون را مدیریت کنن، ایشون قبلا استبل اذین ،پاس رو نابود کرده.آجرلو و قلعه نویی ،،،، وای چه شود

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب