پیش بینی بت 940
رادوشوویچ: همسرم گفت که به پرسپولیس برو / از قبل می دانستم قرار است ذخیره بیرانوند باشم

رادوشوویچ: همسرم گفت که به پرسپولیس برو / از قبل می دانستم قرار است ذخیره بیرانوند باشم

 گلر 27 ساله و کروات سرخ ها در 14 بازی از 19 بازی این تیم در لیگ برتر روی نیمکت نشسته اما 5 بازی هم فرصت حضور در دروازه پرسپولیس را پیدا کرد و نشان داد ت... 5 out of 5 based on 12 ratings.

رادوشوویچ: همسرم گفت که به پرسپولیس برو / از قبل می دانستم قرار است ذخیره بیرانوند باشم

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 2 اظهار نظر بازدید [ 5006 ] چهارشنبه, 13 بهمن 1395
:: خبر
 • ارتش سرخ دات کام
 • »
 • خبر
 • »
 • رادوشوویچ: همسرم گفت که به پرسپولیس برو / از قبل می دانستم قرار است ذخیره بیرانوند باشم

رادوشوویچ: همسرم گفت که به پرسپولیس برو / از قبل می دانستم قرار است ذخیره بیرانوند باشم

 گلر 27 ساله و کروات سرخ ها در 14 بازی از 19 بازی این تیم در لیگ برتر روی نیمکت نشسته اما 5 بازی هم فرصت حضور در دروازه پرسپولیس را پیدا کرد و نشان داد ت...

ارتش سرخ دات كام :

 گلر 27 ساله و کروات سرخ ها در 14 بازی از 19 بازی این تیم در لیگ برتر روی نیمکت نشسته اما 5 بازی هم فرصت حضور در دروازه پرسپولیس را پیدا کرد و نشان داد توانایی زیادی دارد.
بوژیدار رادوشویچ یکی از 3 خارجی این فصل پرسپولیس است، گلری که بعد از جدایی سرگئی لوبانوف ازبک توسط برانکو به باشگاه معرفی شد تا به عنوان جانشین علیرضا بیرانوند روی نیمکت بنشیند. رادوشویچ که در این فصل از معدود فرصت های خود نهایت بهره را برد تا نشان دهد می تواند مرد مورد اعتماد سرخپوشان در درون دروازه باشد در گفتگویی مفصل از زندگی ورزشی و خصوصی صحبت کرد.

* از شروع فوتبالت و باشگاه هایی که در آن بازی کرده ای، بگو.
من فوتبالم را از یکی از بزرگترین باشگاه های کرواسی یعنی «هایدوک اشپلیت» آغاز کردم. آن زمان 16، 17 سال داشتم و به مرور موفق شدم به تیم بزرگسالان راه پیدا کنم. 15، 20 بازی برای تیم بزرگسالان هایدوک انجام دادم و سپس در سال 2011 و پس از حدود 4 سال حضور در هایدوک به یکی از بهترین باشگاه های کشور مونته نگرو به نام «بودوکنوست پودگوریکا» پیوستم. سال بعدش را در سولین کرواسی بازی کردم و بعد از حضور در باشگاه های ایسترا 1961 (کرواسی)، شی بنیک (کرواسی)، اینتر زاپرسیچ (کرواسی)، کوپر (اسلوونی)، بالمازوج واروس (مجارستان) و دبرسین (مجارستان) به پرسپولیس ملحق شدم و در حال حاضر در خدمت این تیم هستم.

* قبل از پیوستن به پرسپولیس چقدر درباره این تیم اطلاعات داشتی؟
من پرسپولیس را از قبل می شناختم و می دانستم بزرگترین باشگاه فوتبال ایران است و همچنین می دانستم یکی از مطرح ترین مربیان کرواسی یعنی استانکو پوکله پوویچ بیست و چند سال قبل سرمربی این تیم بوده و با پرسپولیس قهرمان ایران شده است. استانکو مربی من در هایدوک اشپلیت بود و به شخصه علاقه زیادی به او دارم. البته او چند سالی است که دیگر مربیگری نمی کند.

* در جریان بیماری و وخامت شرایط استانکو هستی؟
نه، اصلاً خبر ندارم.

* متأسفانه شرایط خوبی ندارد و به علت بیماری کلیوی اوضاعش نامساعد است.
خیلی متأسف شدم، خیلی زیاد. او برای من انسان بسیار ارزشمندی است و در فوتبال من نقش مهمی داشته است.

* دوست داری پیغامی به او بدهی؟
بله، قطعاً. امیدوارم ایشان در زودترین زمان ممکن از بستر بیماری بلند شده و عمر طولانی داشته باشد.

* قبل از اینکه به پرسپولیس بپیوندی می دانستی قرار است دروازه بان ذخیره این تیم باشی؟
بله. می دانستم برای به دست آوردن جایگاه در پرسپولیس باید خیلی تلاش کنم چرا که از قبل در جریان بودم علیرضا بیرانوند دروازه بان اصلی تیم ملی ایران، گلر پرسپولیس است. من از قبل آماده این شرایط بودم و الان هم همه تلاشم را به کار می گیرم تا بتوانم باز هم در پرسپولیس بازی کنم و مثمرثمر باشم.

* بیرانوند 5 بازی مصدوم بود و تو در این 5 بازی فرصت پیدا کردی درون دروازه پرسپولیس بایستی. برایت سخت نبود دوباره به نیمکت ذخیره ها برگردی؟
نه برایم سخت نبود، چون من یک فوتبالیست کاملاً حرفه ای هستم و موظفم به تصمیمات مربی ام احترام بگذارم. این یک مسئله طبیعی است که در هر بازی فقط یک دروازه بان می تواند درون دروازه یک تیم قرار بگیرد و من هم مثل سایر هم تیمی هایم هر گاه فرصت بازی کردن پیدا کنم. بهترین تلاشم را به کار می گیرم. در هر صورت امیدوارم بتوانیم با پرسپولیس به قهرمانی این فصل لیگ برسیم چون استحقاقش را داریم. ما در حال حاضر بهترین تیم ایران هستیم و بهترین بازیکنان را داریم. هواداران فوق العاده ای هم ما را حمایت می کنند و همه این مسائل نشان می دهد که پرسپولیس می تواند با اختلاف قهرمان لیگ ایران شود.

* رابطه ات با برانکو چگونه است؟ بالاخره او هموطن توست.
برانکو اگر مطرح ترین مربی کروات نباشد قطعاً یکی از 3 مربی برتر این کشور است. همین که او سرمربی بزرگترین باشگاه فوتبال ایران است نشان می دهد چقدر اعتبار و توانایی دارد. حتماً می دانید لقب برانکو در کرواسی پروفسور است و این لقب را به خاطر دانش بالایش در فوتبال به او داده اند. او کارنامه فوق العاده ای دارد. سال 98 که کرواسی در جام جهانی فرانسه به مقام سوم رسید او دستیار بلاژویچ بود. بعدها او در تیم ملی ایران سرمربیگری کرد و هدایت باشگاه های مطرحی مثل دیناموزاگرب را هم بر عهده داشته است. طبیعتاً به عنوان یک بازیکن ارتباط خوبی با او دارم و البته مطمئنم او بدون توجه به اینکه هموطن من است و فقط به عنوان یک بازیکن فوتبال و همانند سایر بازیکنان پرسپولیس درباره من فکر و تصمیم گیری می کند. او یک مربی بسیار بزرگ است.

* قبل از آمدن به پرسپولیس، از ایگور پانادیچ (مربی دروازه بانان پرسپولیس) هم شناخت داشتی؟
بله، پانادیچ هم در کرواسی مربی شناخته شده ای است و در باشگاه های متعددی کار کرده است. البته من تا قبل از پرسپولیس با او کار نکرده بودم اما خوشحالم در تیم فعلی ام زیر نظر او کار می کنم.

* تو سابقه ملی هم داری، درست است؟
بله، برای تیم نوجوانان کرواسی 14 بازی انجام داده ام و در تیم جوانان هم بازی کرده ام.

* به تیم ملی بزرگسالان فکر نمی کنی؟
طبیعتاً بسیار سخت است. بازیکنان تیم ملی کرواسی از بهترین باشگاه های اروپایی مثل بارسلونا، رئال مادرید و... انتخاب می شوند. البته هیچ کس ناامید نیست من هم نگاهم رو به آینده است ولی خب با توجه جمیع جوانب فعلاً باید فقط به پرسپولیس فکر کنم.

* برای فصل آینده برنامه ات چیست؟ در پرسپولیس می مانی؟
من 2 سال با پرسپولیس قرارداد دارم و از حضور در این تیم خوشحالم. بنابراین اگر مشکل خاصی پیش نیاید و همه چیز بر وفق مراد باشد حتماً در فصل آینده هم برای پرسپولیس بازی خواهم کرد.

* به عنوان یک پرسپولیسی چه شناختی از استقلال داری؟
استقلال بزرگ ترین رقیب پرسپولیس است و بعد از پرسپولیس باشگاه بزرگی در ایران محسوب می شود. امیدوارم آنها در رسیدن به مقام نایب قهرمانی موفق باشند!

* در کرواسی با بازیکنان مطرح این کشور مثل مودریچ یا راکیتیچ همبازی نبوده ای؟
تیم من روبه روی تیم مودریچ قرار گرفت اما آن زمان من بسیار جوان بودم و روی نیمکت نشسته بودم. او در دنیاموزاگرب بود و من در هایدوک، طبیعتاً برابر بازیکنان دیگری که الان در اروپا مطرح هستند نیز بازی کرده ام مثل دایان لورن لیورپول یا کواشیچ اینتر و کالینچ فیورنتینا و خیلی های دیگر الان تقریباً اکثر باشگاه های بزرگ و مطرح اروپایی دست کم یک بازیکن کروات در ترکیب خود دارند. بازیکنان کشور ما در حال حاضر کیفیت بالایی از خود نشان می دهند و این به قدرت تیم ملی ما هم کمک کرده است.

* اگر بخواهی درباره فوتبال ایران عادلانه حرف بزنی روی چه مسائل دست می گذاری؟
اول بگذارید بگویم تیم ملی شما در حال حاضر بهترین تیم آسیاست و اکثر حریفان آسیایی از تیم شما وحشت دارند. فوتبال شما سال به سال در حال پیشرفت است و من امیدوارم به زودی فوتبال ایران در سطح بالای جهانی قرار گیرد. من هنوز چیز منفی زیادی ندیده ام.

* اخیراً بعضی ها می گویند فدراسیون می خواهد پرسپولیس قهرمان لیگ شود و داوری ها به سود پرسپولیس است! نظر تو در این باره چیست؟
داوران در بازی های ما اشتباه کرده اند اما نه به سود ما. من فکر می کنم ما نه تنها در راه قهرمانی کمک نگرفته ایم بلکه کمی هم لطمه خورده ایم اما توانسته ایم به جلو برویم. بنابراین اینکه می گویند فدراسیون می خواهد تیم ما قهرمان شود از ریشه غلط است.

* بهترین دوستت در پرسپولیس کدام بازیکن است؟
من روابط خوبی با بچه های پرسپولیس دارم ولی با محسن ربیع خواه و وحید امیری بیشتر دوست هستم. با بچه های اوکراینی هم رفیقم. کلاً پرسپولیسی ها همگی دوست داشتنی هستند و خیلی اوقات با حرف ها و کارهایشان یکدیگر را می خندانند و شاد می کنند.

* کدام بازیکن پرسپولیس بیشتر اهل جوک گفتن و سر به سر گذاشتن است؟
فکر کنم بیشتر از همه فرشاد احمدزاده! بچه های دیگر هم همه اخلاق خوبی دارند.

* اوایل که آمده بودی ظاهراً با محمود خوردبین، سرپرست پرسپولیس مشکل پیدا کردی.
نه واقعاً اتفاق خاصی نیفتاده بود. من نمی دانم چرا چنین خبری منتشر شد ولی محمودخان خوردبین یکی از مهم ترین شخصیت های باشگاه پرسپولیس است و همواره رابطه بین ما خوب و مناسب بوده است و ایشان همیشه مورد احترام من هستند.

* راستی برای یادگیری زبان فارسی تلاشی کرده ای؟
من فعلاً فقط یکسری از کلمات ساده و محاوره را یاد گرفته ام. مثل سلام، خوبی، خداحافظ و...

* و واژه های فوتبالی چه؟
چندتایی بلدم مثل چپ، راست، شوت، تیر یک، تیر دو و...

* اگر بخواهی از میان همه بازیکنان فعلی پرسپولیس یک بازیکن را به عنوان بهترین انتخاب کنی، روی چه کسی دست می گذاری؟
برای من همه بازیکنان عالی هستند اما کاپیتان ما یعنی سیدجلال حسینی یک رهبر واقعی برای تیم است. او در هر بازی نقش فوق العاده ای دارد و تیم بدون او واقعاً یک بخش مهمش را از دست می دهد. سیدجلال تجربه بسیار زیادی دارد و من به شدت به او و بازی اش علاقه مندم و او را مهره مهمی برای پرسپولیس می دانم.

* قبل از این که به ایران بیایی، همسرت با توجه به تبلیغات نامناسب غربی ها درباره ایران، مخالف نبود؟
هر فصلی از زندگی احتیاج به همکاری و مساعدت دو طرف دارد. من وقتی پیشنهاد پرسپولیس را با همسرم مطرح کردم او به من گفت فرصت مهمی برای پیشرفت توست و از من خواست به پرسپولیس بپیوندم و به ایران بیایم و هیچ مشکلی با این مسئله نداشت.

* یک عکس با عدد 24 انداختی، دلیلش چه بود؟

همسرم متولد 24 مارس است و من به این دلیل این عدد را دوست دارم.

* حرف آخر.
به همه طرفداران خوب و فوق العاده پرسپولیس سلام می فرستم و امیدوارم امسال با قهرمانی هدیه خوبی به آنها بدهیم؛ ضمن این که خوشبینم که در بازی های آسیایی با وجود گروه سختی که در آن قرار گرفته ایم بتوانیم موفق باشیم.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • omid 110omid 110 :
  چهارشنبه, 13 بهمن 1395 - 12:31 بعد از ظهر

  کاملا دروازه بان خوب و مطمئنی هست

 • Amir FarAmir Far :
  چهارشنبه, 13 بهمن 1395 - 01:13 بعد از ظهر

  امیدوارم باهاش تمدید کنن...دروازبان مطمئن که بدون حاشیه ذخیره می شینه و بازی های حساس به کارمون میاد...نشه جریان ماریچ دوباره تکرار شه باز بریم هندونه دربسته بخریم واسه فصل بعد!

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب