پیش بینی بت 940
استقلال - پرسپولیس؛ ملاقات شماره 84 در بهشت خیالی/ کمدی تبانی!

استقلال - پرسپولیس؛ ملاقات شماره 84 در بهشت خیالی/ کمدی تبانی!

 هشتادوچهارمین دربی پایتخت در چارچوب هفته بیست ویکم لیگ برتر در شرایطی برگزار می شود که هیچ مسئله ای نمی تواند این بازی مهم را تحت تأثیر قرار دهد. درست ت... 5 out of 5 based on 12 ratings.

استقلال - پرسپولیس؛ ملاقات شماره 84 در بهشت خیالی/ کمدی تبانی!

نويسنده : فرزان ایزدشناس 7 اظهار نظر بازدید [ 9564 ] شنبه, 23 بهمن 1395
:: خبر
استقلال - پرسپولیس؛ ملاقات شماره 84 در بهشت خیالی/ کمدی تبانی!

 هشتادوچهارمین دربی پایتخت در چارچوب هفته بیست ویکم لیگ برتر در شرایطی برگزار می شود که هیچ مسئله ای نمی تواند این بازی مهم را تحت تأثیر قرار دهد. درست ت...

ارتش سرخ دات كام :

 هشتادوچهارمین دربی پایتخت در چارچوب هفته بیست ویکم لیگ برتر در شرایطی برگزار می شود که هیچ مسئله ای نمی تواند این بازی مهم را تحت تأثیر قرار دهد.

درست ترین نظریه در خصوص دربی پایتخت همیشه این جمله است که «هیچ وقت دربی تحت تأثیر اتفاقات پیرامون آن نیست». یعنی هیچ وقت نشده که شرایط تیم ها در جدول، بازیکنان دو تیم، مصدومیت ها و محرومیت ها، سطح فنی مربیان و... احساسات این بازی را تحت تأثیر بگذارد.

تیم ها و البته هواداران شان سه حالت دارد. آنهایی که پیروز هستند دنیای خود را بهشتی می بینند، برزخ در صورت مساوی شدن بازی است که آن هم بستگی به شرایط تیم ها دارد و در صورتی که تیمی خوب بازی نکرده باشد و مساوی کند، حس بهشتی شدن دارد و در صورتی که شایسته پیروزی باشد و بازی برند ه ای نداشته باشد، این برزخ نزدیک به دوزخ است. دوزخی که شکست در هر حالتی تیم ها و هوادارانش را وارد آن می کند. با این حال برخی ها بعضی مواقع آمدند تا با مطرح کردن تبانی بین دو تیم برای مساوی کردن، حساسیت این بازی را زیر سؤال ببرند، اما آیا با این تفاسیر تیمی حاضر است بهشتی شدن را به برزخی ماندن ترجیح بدهد؟

«دانته آلیگیری» نویسنده ایتالیایی در کتاب قدیمی «کمدی الهی» در سفری خیالی به حالت های مختلف دوزخ، برزخ و بهشت پرداخته است. این ایتالیایی تشریح کرده که در هر کدام از این سه حالت چه احساسی داشته است و مسلماً این احساس را بازیکنان و مربیان سرخابی به خوبی می دانند. بازیکنان و مربیانی که حتی اگر یک بار دربی را تجربه کرده باشند می دانند که حس بهشت دربی با هیچ حس دیگری قابل مقایسه نیست و فرسنگ ها با دوزخ و برزخ فاصله دارد.

حالا در آستانه دربی حساس 84 اتفاقاتی باعث شده تا دوباره برخی بیایند و حساسیت آن را از بین ببرند؛ با مطرح کردن این مسئله که دو تیم می خواهند تبانی کنند تا بازی مساوی شود، این شک به وجود آمده که نکند این بار هم دربی مساوی شود! با این حال مطرح کردن تبانی در دربی آن هم در چنین شرایط حساسی بیشتر شبیه یک «کمدی» است. البته این شایعه از یک اشتباه که اسپانسر مشترک دو تیم انجام داد، مطرح شد. میهمانی مشترک استقلالی ها و پرسپولیسی ها پیش از دربی این تصور را به وجود آورد که نکند قرار است تبانی صورت بگیرد و بازی مساوی شود. این شایعه را فاصله خوب پرسپولیس با تراکتورسازی در صدر جدول و البته برد استقلال مقابل السد که کام آبی ها را شیرین کرد، قوت بخشید و اینگونه مطرح شد که نه آبی ها و نه قرمزها دوست ندارند با باخت کام شان تلخ شود و تساوی بهترین نتیجه است. چیدن این شایعات کنار هم فقط تداعی کنند یک طنز است که می توان نام «کمدی تبانی» را برای این ماجراها استفاده کرد.

برانکو که تیمش برای قهرمان شدن تلاش می کند، به هیچ وجه نمی خواهد با مساوی کردن فاصله اش با رقبا کم شود و از سوی دیگر هم استقلالی ها پس از برد شیرین مقابل السد، می توانند با پیروزی در دربی تمام فشارهایی را که در طول این فصل تحمل کرده اند، یک جا بردارند. شاید به نوعی پیروزی در دربی تضمین بزرگی برای حمایت همه جانبه هواداران استقلال تا پایان فصل باشد که این فصل روی سکوها به دو دسته موافق و مخالف تبدیل شده بودند. پس با این شرایط نمی توان گفت برانکو و منصوریان بهشتی شدن را به برزخی ماندن ترجیح بدهند و دربی 84 با حساسیت هایی که شرایط دو تیم دارد، ورای هر اتفاقی است. مسلماً هر دو مربی می خواهند وقتی دربی تمام شد هواداران شان آن بخش از کتاب دانته را به یاد بیاورند که به تشریح کردن بهشت خیالی خود پرداخته است.

با این اوصاف استقلال و پرسپولیس ساعت 15 فردا (یکشنبه) در ورزشگاه آزادی با قضاوت علیرضا فغانی به مصاف هم خواهند رفت تا بار دیگر رکوردها را جابه جا کنند. رکوردهایی که در دست دو تیم است و جابه جا شدن آنها کری خواندن بین هواداران دو تیم را زیباتر می کند. در حال حاضر 24 برد برای استقلال و 21 برد برای پرسپولیس ثبت شده که 38 بازی باقیمانده هم با نتیجه مساوی به اتمام رسیده است. باید دید پس از این بازی استقلال فاصله اش را با پرسپولیس بیشتر می کند یا شاگردان برانکو می توانند علاوه بر کم کردن فاصله خود در بردهای دربی، به قهرمانی در لیگ هم یک قدم نزدیک تر شوند و شاید هم در پایان بازی آمار مساوی ها افزایش پیدا خواهد کرد.

ترکیب احتمالی استقلال: سیدمهدی رحمتی، پادوانی، رابسون، خسرو حیدری، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، مجتبی حقدوست، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای، علی قربانی و کاوه رضایی

ترکیب احتمالی پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، حسین ماهینی، محسن مسلمان، رامین رضائیان، سروش رفیعی، وحید امیری و مهدی طارمی


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • آراد پرسپولیسآراد پرسپولیس :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 12:36 قبل از ظهر

  میبریم چون بی نظییریم@@@@@@

 • exit exitexit exit :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 12:49 قبل از ظهر

  نبود کمال یک شمشیر 2 لبست!اگر کمال بود از الان ترکیب تیم ما معلوم بود ولی نبود کمال سرمربی اتوبوسی استقلال رو گیج و سردرگم کرده!
  همیشه از چند روز قبل بازی ترکیب پرسپولیس معلوم بود و برانکو هم چندین ساعت قبل از بازی ترکیبش رو رسما اعلام می کرد.اما در بازی تراکتور برانکو این عادت خود رو کنار گذاشت و با بردن فرشاد به دفاع چپ قلعه نوعی رو سوپرایز کرد!امروز هم در تمرین با استفاده از کاورها کاری کرد که ترکیب تیم لو نره و منصوریان نتونه ترکیب رو بفهمه و برای نحوه پارک کردن اتوبوس گیج بشه!
  حالا میبینیم که برانکو تکنیک جدیدی در مربیگری رو به کار میبره و اون هم سوپرایز تیم حریف و پنهان نگه داشتن ترکیب تیم در بازی های بزرگه!

 • غلامحسین نخستغلامحسین نخست :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 01:12 قبل از ظهر

  آراد جان و میبریم چون پرسپولیییییسیم

 • reza perspolisireza perspolisi :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 01:25 قبل از ظهر

  میدونم اینجا جاش نیست اینو بگم ولی میگم یادتونه سیم خار دار؛ سیم خاردار تو زمین فوتبال راه انداخته بودین یادتونه بنگر رو گفتین برگردونه *همین حالا بنگر را برگردونید*حالا که ی مرد لانتوری و بی عرضه که انگار با تیم دومش تاحالا کار نکرده بود به بنگر تهمت تبانی با پرسمولیس رو میزنه لال موندین حالا میفهمم که طرفداری های شما و نویسنده های این متن ها فصلیه و بنگر هم مثل خیلی های دیگ به خاطره ها سپرده میشه واقعا که جای تاسف داره ارتش سرخ.... حای تاسف داره

 • سيد غفار فروزندهسيد غفار فروزنده :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 09:16 قبل از ظهر

  سلام ، درسته که تیم استقلال تازگی ها بهتر شده و روند رو به رشدی را شروع کرده ولی تیم ما (پرسپولیس بزرگ) با بزرگانی مانند سید جلال، بیرانوند ، امیری ، طارمی مسلمان و مهتمر ازاینها سروش رفیعی بازیساز خلاق و توانمد کاملا به بلوغ تاکتیکی رسیده و کاملا مطمئن هستم که این بازی را بدون استرس خواهد برد . البته اینکه تیم استقلال نسبت به گذشته بهتر شده خیلی خوبه چون اگر وضعیت شون بد بود مث بازی رفت با دفاع اتوبوسی و ضد فوتبال دنبال تساوی (شگرد منصوریان) می رفتند که این بار از این جهت باید به داشتن روحیه تیم استقلال و احتمالا بازی رو به جلوی و باز شدن لایه های دفاعی آنها بعنوان دامی برای عناصری تهاجمی و کشنده پرسپولیس خواهند شد خوشبین بود. انشالله 3 بر 1 برنده خواهیم شد.

 • sun boysun boy :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 10:27 قبل از ظهر

  آقای فتاحی میگه دربی قبل، پرسپولیسی ها بلیط جایگاه کیسه ها رو خریدن! بفرما، الان کلی صندلی خالی دارن، چیکار کنیم؟ اگه ممکنه ما بخریم بریم بازی پرسپولیس محبوب رو ببینیم، اجازه هست؟؟؟؟؟؟

نظرسنجی

بنظر شما پرسپولیس می تواند الدحیل را از پیش روی بردارد؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب