پیش بینی بت 940
هر آنچه می خواهید از برانکو بدانید: آقای شب زنده دار

هر آنچه می خواهید از برانکو بدانید: آقای شب زنده دار

سرمربی پرسپولیس چه خصوصیات اخلاقی دارد، چه علایقی دارد و از زندگی شخصی اش چه چیزهایی می خوانید بدانید؟ در این چند روز گذشته و در آستانه دربی تلاش زیادی کردیم ... 5 out of 5 based on 22 ratings.

هر آنچه می خواهید از برانکو بدانید: آقای شب زنده دار

نويسنده : فرزان ایزدشناس 11 اظهار نظر بازدید [ 16151 ] شنبه, 23 بهمن 1395
:: خبر ویژه
هر آنچه می خواهید از برانکو بدانید: آقای شب زنده دار

سرمربی پرسپولیس چه خصوصیات اخلاقی دارد، چه علایقی دارد و از زندگی شخصی اش چه چیزهایی می خوانید بدانید؟ در این چند روز گذشته و در آستانه دربی تلاش زیادی کردیم ...

ارتش سرخ دات كام :

سرمربی پرسپولیس چه خصوصیات اخلاقی دارد، چه علایقی دارد و از زندگی شخصی اش چه چیزهایی می خوانید بدانید؟

در این چند روز گذشته و در آستانه دربی تلاش زیادی کردیم تا با کمک اطرافیان و دوستان نزدیک سرمربی پرسپولیس خصوصیات اخلاقی و عادت های فردی و نکات خصوصی تر از زندگی آنها را پیدا کنیم. حاصل این تلاش را در زیر می خوانید:

آقای شیفه
داشتن لقب در دنیای فوتبال اتفاق جدیدی نیست. کمتر فوتبالیست یا مربی ای را می شود پیدا کرد که لقبی نداشته باشد. بعضی از آنها  بیشتر تزئینی هستند و بعضی دیگر واقعا برازنده افرادی است که آنها را به یدک می کشند. برانکو مجموعه ای از القاب است.

هر دسته از اطرافیان و نزدیکان برانکو لقبی را به او داده اند. «شیفه» و به زبان خودمان رئیس (بالاترین رتبه)، لقبی است که دستیارانش برانکو را با این نام صدا می زنند. فامیل و نزدیکان برانکو اما او را با لقب دیگری صدا می کنند «تانات». این کلمه برخلاف «شیفه» معنای خاصی ندارد. برانکو دارای اصلیت بوسنیایی است و بوسنیایی در زبان مادری برانکو «بوتانات» تلفظ می شود اما برانکو در کودکی چون نمی توانسته بوتانات را تلفظ کند با زبان کودکانه «تانات» می گفته و همین اسم از بچگی تا الان که مردی 60 و اندی ساله است روی او ماننده است.

لقبی هم که ایرانی ها آشنایی بیشتری با آن دارند لقب «پروفسور» است. این هم از آن القابی است که برازنده برانکو است و حسابی به او می آید.

خانواده ورزشکار و مشاور صلح
مربیان و بازیکنانی که به ایران می آیند اگر در ایران ماندگار شوند اولین کاری که انجام می دهند این است که خانواده شان را به ایران می آورند اتفاقی که در مورد برانکو نیفتاده است. فکر نکنید که دلیل این اتفاق اختلافات خانوادگی است. برانکو و همسرش اتفاقا رابطه بسیار خوبی هم دارند. همسر او 59 ساله و مشاور صلح خانواده است و در تامین اجتماعی کار می کند. او چند ماه دیگر بازنشسته می شود و به ایران می آید تا درکنار برانکو باشد.

برانکو همچنین یک دختر 32 ساله و یک پسر 34ساله دارد. پسر برانکو دروازه بان حرفه ای بوده که به دلیل مصدومیت مجبور شده فوتبال را رها کند و در حال حاضر یک کلینیک ورزشی بسیار مدرن را در کرواسی اداره می کند. کلینیکی که از امکانات مدرنی برخورده است و آب گرم طبیعی هم دارد. دختر برانکو مدیریت این کلینیک را به عهده دارد.

مهربانی، تیغ دولبه برای شفه
نزدیک ترین افراد به برانکو یک خصوصیت را در او بارز می دانند. خصوصیتی که هم نقطه ضعف و هم نقطه قوت او محسوب می شود. برانکو مربی ای است که بسیار کوتاه می آید. از هیچ کس دلگیر نمی شود و به هیچ وجه کینه ای نیست. خصوصیتی که نقطه ضعف و قوت او محسوب می شود. برانکو به دلیل همین خصوصیت نمی تواند چهره یا فردی را حذف یا طرد کند. او باوری دارد که شاید جالب باشد. از نظر سرمربی پرسپولیس اگر خدا، کسی را در کنار او قرار داده نباید با اخراج یا کنار گذاشتن او روزی ‎اش را قطع کند. شاید با توضیح این خصلت، دلیل بسیاری از تصمیمات برانکو در پرسپولیس مشخص شود.

خانه ای همین نزدیکی
برانکو نه خانه ای در تجریش اجازه کرده نه آپارتمانی در بالاترین نقطه شهر. او در یک هتل آپارتمان زندگی می کند. این تصمیم با عبرت گرفتن از وضعیت هموطنانش در پرسپولیس گرفته شد. کرانچار خانه ای در تجریش داشت و ساعت ها برای رسیدن به محل تمرین در شرکت واحد وقت صرف می کرد. وینگو هم شرایط مشابهی داشت. برای او خانه ای در فرمانیه اجاره کرده و او برای حضور در تمرین پرسپولیس باید با پیمودن مسافتی بعید به کارگران می رفت. برانکو به همین دلیل از مسئولان تیم خواسته برای او هتل آپارتمانی در جنت آباد بگیرند تا برای رسیدن به محل تمرین مشکل خاصی نداشته باشد. این تصمیمی است که برانکو در مشورت با چلنگر، مترجم سابق و دوست صمیمی اش گرفت و از این تصمیم راضی هم هست.

برانکو و چوک رانندگی نمی کنند
برانکو حاضر نیست در ایران رانندگی کند. او راننده خصوصی دارد و حتی اگر راننده اش هم روزی سرکارش حاضر نشود، این  وظیفه برعهده مارکو و ایگور است. بد نیست بدانید برانکو و چوک رانندگی نمی کنند.

آقای ژاپنی
چرت های کوتاه در بین رانندگی و استراحت بسیار کم برانکو باعث شده تا برخی از اطرافیانش این خصلت او را با ژاپنی ها مقایسه کنند. چرا که برانکو معمولا در طول روز نمی خوابد و استراحت او چرت های کوتاه بین مسیر و ترافیک تهران است.
 
منوی مورد علاقه پروفسور
برانکو ارتباط خوبی با غذاهای ایرانی ارتباط برقرار کرده و برای این که لیستی از غذاهای مورد علاقه او تهیه کنیم نیاز به یک لیست بلندبالا داریم. کباب شاندیز، آبگوشت و آش رشته در صدر این لیست قرار می گیرند. در رده های بعدی غذاهایی مانند قیمه و قورمه سبزی قرار دارند.

چمدان با معرفت
در کل برانکو تعصب و علاقه زیادی به لباس ها و وسایلی که می خرد دارد و به همین دلیل همیشه از برندهایی خرید می کند که تا سالهای طولانی کارآیی داشته باشند مثل پالتوی معروفش که از زمان تیم ملی با اوست. او یک چمدان خلبانی هم دارد که مانند پالتویش از زمان تیم ملی با اوست. چند روز گذشته دسته این چمدان کنده شد و برانکو انگار که یکی از بچه هایش مریض شده ناراحت بود! او این چمدان را زمان حضورش در تیم ملی 1200 یورو معادل 6میلیون تومان خریده بود.

فیلم و ژانرهای مورد علاقه
نه سیاست و نه هنر. فقط ورزش. برانکو نه اخبار می بینید و نه سیاست را چندان دنبال می کند. او اگرچه در دهه 80 و 90 در کرواسی زیاد فیلم می دید و سینما می رفت و حتی پیش می آمد که صبح وارد سینما شده و شب خارج شود اما الان دیگر علاقه ای ندارد.

تلویزیون او 24ساعته روشن است اما او یا فوتبال می بیند و یا اگر فوتبال پخش نشود، فیلم های آنالیز فوتبال را تماشا می کند. او در این زمینه با دوست صمیمی اش یعنی کرانچار شباهت زیادی ندارد چون کرانچار بیشتر وقتش را صرف تماشای فیلم می کرد اما برانکو فقط فوتبال می بیند و او را می توان سمبل فوتبال نامید.

کرانچار و بوناچیچ، دوست و دشمن
کرانچار صمیمی ترین دوستش و در حد برادر اوست. این رابطه صمیمانه تا حدی زیاد است که برانکو دو پیشنهاد خوب مالی را از باشگاه های مختلف به این دلیل که کرانچار هم در لیست این باشگاه حضور داشته نپذیرفته است. برخلاف کرانچار، او با لوکا رابطه اش شکرآب است. رابطه با وینگو هم بین کرانچار و لوکاست. نه برادر و نه دشمن.

دوستان صمیمی در ایران
برانکو آدم رفیق بازی نیست اما چند دوست صمیمی در ایران دارد. رضا چلنگر، صمیمی ترین دوست و همراه پروفسور است. امکان ندارد اعیاد ایرانی و کروات پیش بیاید و آنها به هم در تماس های تلفنی تبریک نگویند. به غیر از چلنگر، افاضلی دوست و مشاور نزدیک او محسوب می شود. مجید ساعدی فر هم یکی از نزدیکان برانکو در ایران است.

آرایش در هتل
آرایشگر برانکو همان آرایشگری است که در هتل المپیک کار می کند و بسیاری از اهالی فوتبال هم مشتری او هستند.

آقای شب زنده دار
 ساعت خواب او خیلی زود نیست و اکثرا بین ساعت های 1تا 1:30 شب می خوابد. البته او در شب های دربی و بازی های حساس دیرتر می خوابد.

بشکن در شب های حساس
آقای استاد در شب مسابقات حساس عادت های جالبی دارد. او در این شب ها پرحرف تر از همیشه می شود. اطرافیان برانکو گواهی می دهند که او معمولا بیشتر حرف می زند، بیشتر راه می رود و بیشتر خودش را مشغول می کند. بد نیست بدانید پرفسور هنگامی که خیالش راحت تر است، در محوطه اتاقش قدم می زند و در حال بشکن زدن فکر می کند، آن هم با دست چپ.

آنها معتقدند هنگامی که آقای سرمربی کمی استرس داشته باشد، دست هایش را به میان موهایش برده و با موهایش بازی می کند. "بشکن" و دست بردن در بین موها حالت روحی او را در شب های قبل از مسابقه کاملا عیان می کند.

آخرین نکته ای هم که در این بخش باید بدانید، این است که او در دو دربی گذشته با بشکن زدن شب دربی ها را پشت سر گذاشته است.
 
کاپوچینو

برانکو علاقه ای به خوردن قهوه ندارد، بلکه او بیش از حد طالب خوردن کاپوچینوهای هتل المپیک است. او هرچند وقت یک بار برای خوردن این کاپوچینوها به هتل می رود. در شب های مسابقه بیشتر از همیشه به این نوشیدنی علاقه دارد، ضمن اینکه چای سبز با عسل هم جزو نوشیدنی های مورد علاقه استاد است.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • Javid PerspolisiJavid Perspolisi :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 08:02 بعد از ظهر

  عشقه پرفسورمون
  امیدوارم تا دوران بازنشستگیش تو پرسپولیس بمونه♥♥♥♥♥♥

 • سیدحامد سعادتمندسیدحامد سعادتمند :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 08:08 بعد از ظهر

  فدا مدای پروفسور -

 • farshid perspolis007farshid perspolis007 :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 08:26 بعد از ظهر

  دوستان تجربه و سرعت علیپور بالاست پادوانی کنده از طرفی رامین دفاع راستی خوبیه تا هافبک راست ترکیب با علی پور خیلی خطرناکتره ولی هرچی برانکو بگه

 • ALI PERSPOLISIALI PERSPOLISI :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 08:30 بعد از ظهر

  عشق این بشر

 • yaser 66666666yaser 66666666 :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 08:49 بعد از ظهر

  پرفسور یه دونه ای ...... واسه نمونه ای.....

  ای کاش یه برنامه بریزن برای 5 سال دیگه باهاش تمدید کنن.....
  اگه آقایون بزارن....

  شک نکنین نمیزارن بمونه.....بالاخره کابوس کیسه کشا باید یه روزی تموم بشه....
  تا زمانی که برانکو هست روزگارشون سیاست....

  زنده باد برانکو ایوانکوویچ.......

 • amin esfandiariamin esfandiari :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 11:27 بعد از ظهر

  خدا کنه یه قرارداد 3 ساله دیگه باهاش ببندن

 • مجید 22مجید 22 :
  شنبه, 23 بهمن 1395 - 11:42 بعد از ظهر

  کاش میشد یک روز یک جا ملاقاتشون کرد و بابت این همه لطف به تیم محبوبمون ازش صمیمانه تشکر کرد و عکسی به یادگار گرفت

 • فاطمه میرکریمیفاطمه میرکریمی :
  یکشنبه, 24 بهمن 1395 - 09:53 قبل از ظهر

  واقعا پرفسور برازندش هست ای کاش بازم تمدید کنن باهاش

 • سیا.. کلهُرسیا.. کلهُر :
  دوشنبه, 25 بهمن 1395 - 10:59 قبل از ظهر

  برانکو باید در پرسپولیس بماند . قراردادش باید تمیدید شود . کابوس کیسه

نظرسنجی

بنظر شما پرسپولیس می تواند الدحیل را از پیش روی بردارد؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب