پیش بینی بت 940
شکست در دربی، تلنگری برای آسیا/ حمله هدفمند به برانکو و طارمی با یک باخت

شکست در دربی، تلنگری برای آسیا/ حمله هدفمند به برانکو و طارمی با یک باخت

پرسپولیس پس از 10 بازی بی شکستی دربی را واگذار کرد در روزی که سرخپوشان فرصت رقم زدن یک پیروزی حماسی دیگر را دربی داشتند با بی دقتی و اشتباهاتی فردی و البته بد... 5 out of 5 based on 17 ratings.

شکست در دربی، تلنگری برای آسیا/ حمله هدفمند به برانکو و طارمی با یک باخت

نويسنده : فرزان ایزدشناس 7 اظهار نظر بازدید [ 12541 ] چهارشنبه, 27 بهمن 1395
:: خبر ویژه
شکست در دربی، تلنگری برای آسیا/ حمله هدفمند به برانکو و طارمی با یک باخت

پرسپولیس پس از 10 بازی بی شکستی دربی را واگذار کرد در روزی که سرخپوشان فرصت رقم زدن یک پیروزی حماسی دیگر را دربی داشتند با بی دقتی و اشتباهاتی فردی و البته بد...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس پس از 10 بازی بی شکستی دربی را واگذار کرد

در روزی که سرخپوشان فرصت رقم زدن یک پیروزی حماسی دیگر را دربی داشتند با بی دقتی و اشتباهاتی فردی و البته بدشانسی پیروزی را با شکست عوض کردند. پرسپولیس همانگونه که انتظارش می رفت مانند دیدار با تراکتور، بازی را طوفانی آغاز کرد و دقایقی پس از به صدا در آمدن سوت آغاز بازی توسط سروش رفیعی به گل رسید. چند دقیقه بعد از گل اول پرسپولیس این شانس را داشت که توسط طارمی به گل برسد اما این فرصت ایده آل که می توانست زمینه برد پر گل سرخپوشان را فراهم کند با بی دقتی طارمی از دست رفت.

به جرات می توان ادعا کرد اگر طارمی این موقعیت را به گل تبدیل کرده بود، کار استقلال در این بازی تمام می شد و شیرازه این تیم همچون دربی 72 از هم می پاشید و پرسپولیس می توانست شکست سنگین تری را به استقلال تحمیل کند. اما بازیکنان پرسپولیس قدر فرصتها را ندانسته و این استقلال بود که برخلاف روند جریان بازی روی یک اشتباه گل تساوی را به ثمر رساند.

یک اشتباه، یک گل
در صحنه گل اول استقلال دفع ناقص مدافع پرسپولیس و عدم یارگیری فرشید اسماعیلی توسط ماهینی فرصت شوتزنی از یک زاویه مناسب را به بازیکن استقلال داد و علیرضا بیرانوند که از چارچوب دروازه خارج شده بود نتوانست واکنش به موقعی روی دفع این توپ داشته باشد. استقلال به همین سادگی از یک فرصت بادآورده به گل رسید. در به ثمر رسیدن این گل نه می توان ماهینی را مقصر دانست و نه بیرانوند را.

حسین ماهینی در این فصل یک بازیکن تاثیرگذار برای پرسپولیس بوده که بارها در مواقع بحرانی به کمک برانکو آمده است. او علاوه بر اینکه در سمت راست خط دفاعی تیم بهترین بازیها را به نمایش گذاشته، بارها در این فصل به عنوان مدافع میانی و مدافع چپ به میدان رفته است و هر بار با موفقیت و نمره قبولی از زمین خارج شده است تا آچار فرانسه تیم برانکو لقب بگیرد.

دربی جبران!
در بازی با استقلال اما این مدافع متعصب و خوش تکنیک برای اولین بار بنابر نیاز تیم در پست هافبک دفاعی به میدان رفت و با تمام توان تلاش کرد که خواسته های برانکو را در زمین اجرا کند اما از جایی که به بازی در این پست آشنایی نداشت و از تخصص لازم برای بازی در این پست برخوردار نبود، نتوانست مانند همیشه موثر ظاهر شده و در این بازی مخصوصا در 20 دقیقه ابتدایی سردرگم بود. همانطور که گفته شد او تمام توان خود را برای اینکه بتواند بازیسازی حریف را خنثی کند و ارتباط هافبکهای استقلال را با مهاجمان این تیم قطع کند به کار گرفت.

پرسپولیس در غیاب کامیابی نیا که از قدرت جنگندگی و هوش بالایی برخوردار است و قدرت بازیخوانی و بازیسازی اش آن را به یک هافبک کامل در فوتبال ما تبدیل کرده است در این بازی لطمه بزرگی دید و خلا یک هافبک دفاعی در ترکیب پرسپولیس به شدت احساس شد. این اتفاق باعث شد که فضای مقابل خط دفاعی پرسپولیس خالی بماند و حریف این اجازه را پیدا کند که از ضد حملات عمق دفاع پرسپولیس را هدف گرفته و روی دو فرصت به گل برسد.

جالی خالی هافبک دفاعی تخصصی در ترکیب پرسپولیس
 دریافت 3 گل در یک بازی، آن هم در حالی که پرسپولیس در این فصل بیشتر از یکبار دروازه اش در بازیها باز نشده بود و 6 بازی متوالی بود که گل نخورده بود نشان داد کامیابی نیا چه تاثیر مهمی در استحکام سیستم دفاعی پرسپولیس و عملکرد فوق العاده خط دفاعی این تیم در فصل اخیر داشته است. قطعا اگر در کنار کامیابی نیا یک ذخیره مطمئن قرار داشت، پرسپولیس از نبود این بازیکن ضربه نمی خورد.

همانگونه که اشاره شد کامیابی نیا به واقع یک مهره بدون جانشین برای پرسپولیس است که نقش تعیین کننده ای در برنامه های تاکتیکی برانکو دارد اما به جرات می توان ادعا کرد اگر ذخیره مناسبی برای این بازیکن وجود داشت و برانکو روی نیمکتش یک هافبک دفاعی آماده داشت، بدون کامیابی نیا هم می توانست استقلال را شکست دهد.

پرسپولیس بازنده سربلند
برانکو از پرسپولیس تیمی شایسته و مدعی قهرمانی ساخته است؛ تیمی که فوتبال را زیبا بازی می کند و حتی در روزهایی که می بازد چهره یک مغلوب را ندارد. پرسپولیس در بازی مقابل استقلال علیرغم برخی اشتباهات فنی و فردی باز هم تیم برتر میدان بود و فوتبال با برنامه ای را به نمایش گذاشت و بارها مقابل دروازه حریف خلق موقعیت کرد. آن هم در حالی که تیم استقلال با ارائه یک بازی بسته و تدافعی و پرس شدید تمام راه های نفوذ بازیکنان پرسپولیس را بسته بود، اما هافبکها و مهاجمان پرسپولیس بارها در این بازی صاحب موقعیت گل شدند و حتی تیر دروازه استقلال را به لرزه در آوردند.

در تمام دقایق نیمه دوم بازی، حریف حتی یکبار هم وارد محوطه جریمه پرسپولیس نشد و دقایق طولانی از بازی در نیمه زمین استقلال و محوطه جریمه این تیم در جریان بود. پرسپولیس در این بازی مانند همه بازیهای این فصل مالک توپ و میدان بود و فرصت های زیادی برای گلزنی داشت اما باز هم بی دقتی بازیکنان در زدن ضربات آخر مانع از به ثمر رسیدن گل های بیشتر و جبران نتیجه شد.

تلنگر جدی!
پرسپولیس با همه شایستگی هایی که داشت دربی را باخت تا در آستانه بازیهای آسیایی تلنگری جدی بخورد و برخی از ضعف های این تیم بهتر دیده شود. بعد از قهرمانی در نیم فصل بارها هشدار داده شده که پرسپولیس در برخی پستها نیاز به تقویت دارد اما تلاش موثری در این زمینه صورت نگرفت و پرسپولیس بدون جذب مدافع چپ و میانی نیم فصل را شروع کرد. در خرید هافبک دفاعی هم بسیار دیر اقدام شد تا پرسپولیس در حساسترین بازی فصل بدون بازیکن بماند و برانکو مجبور باشد مانند سمت چپ خط دفاعی تیمش تیمش از یک بازیکن غیر تخصصی در این پست بازی بگیرد.

اگر در بازی با استقلال فرشاد احمدزاده و حسین ماهینی در پست غیر تخصصی بازی کرده و  نتوانستند انتظارات را برآورده کنند نباید به برانکو و این دو بازیکن انتقادی را وارد کرد چرا که نیمکت خالی پرسپولیس گزینه دیگری را برای انتخاب مقابل برانکو قرار نداد. احمدزاده در بازی هفته گذشته مقابل تراکتور نمایش فوق العاده ای در سمت چپ دفاعی پرسپولیس داشت و تا قبل از دربی، این استراتژی برانکو مورد پسند همه واقع شده بود و از بازی خوب احمدزاده صحبت می شد و این بازیکن بهترین گزینه در این پست دانسته می شد، حال اما به دلیل اینکه تیم استقلال توانسته از سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس به گل برسد از برانکو و احمدزاده انتقاد می شود!

 نیمکت خالی پرسپولیس
 آن هم در شرایطی که همه به خوبی می دانند پرسپولیس از داشتن یک مدافع چپ مطمئن در این بازی محروم بود. اگر در فصل نقل و انتقالات یک مدافع میانی مطمئن جذب شده بود، برانکو می توانست از محمد انصاری همچون فصل گذشته در دفاع چپ بازی بگیرد. باید گفت این هنر برانکو بوده که با وجود همه این کمبودها توانسته پرسپولیس را صدرنشین لیگ کند. اگر برای پست هایی که گفته شد فکری نشود بار دیگر این اتفاقات می تواند تکرار شود، متاسفانه هیچ تضمینی برای اینکه بار دیگر پرسپولیس مهره های کلیدی اش را از دست دهد وجود ندارد و با توجه به اینکه بازیهای پرسپولیس از این پس فشرده تر برگزار خواهد شد باید احتمال هر اتفاقی را داد.

شیوا دورانگر

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • غلامحسین نخستغلامحسین نخست :
  چهارشنبه, 27 بهمن 1395 - 09:25 بعد از ظهر

  سلام و عرض ادب به دوستان عزیز و خواستم بگویم که ما همیشه نباید شکرگذار داشته هامون باشیم بلکه بعضی مواقع باید شکرگذار نداشته هامون باشیم . من هرگز از اینکه پرسپولیسی هستم شکر نکردم اما امروز چندین بار شکر خدا کردم که استقلالی نیستم . قدیما میگفتن پا رو نان بذاری خدا کورت میکنه در این زمونه میگن خدا استقلالیت میکنه . سفر رئیس جمهور به مسقط براشون شاعبه آورده که نکنه بخاطر بازی پرسپولیس رفته . ای خداااااااااااا منو از دست اینها خلاص کن خلاص .

 • امیر نیکروشامیر نیکروش :
  چهارشنبه, 27 بهمن 1395 - 09:27 بعد از ظهر

  ما نتیجه را باختیم ولی از نظر فوتبالی یک سر و گردن بالاتر از استقلال بودیم، با اطمینان میگم استقلال تا الان با شانس نتیجه گرفته و هیچ نشانی از یک تیم با برنامه ندارد، شک نکنید اگر از پس سپاهان با این سونامی محرومیت بر بیاییم در ادامه لیگ میتوانیم به راحتی بر همه پیروز شویم و قهرمان باشیم ولی باید به صورت جدی دنبال یک مهاجم شش دانگ برای فصل بعد و آسیا باشیم، فصل آینده که ظاهرا احمد به تیم برمیگرده و از نظر هافبک دفاعی خیالمان حسابی راحت میشه ولی باید یک دفاع چپ و یک دفاع میانی خوب هم جذب کنیم، هیچ بازیکن دیگه هم نگیریم، از خریدن بازیکن خارجی هم تا میشود دوری کنیم که عملا خریدهای سودمندی نیستند.
  از همه دوستان میخوام همه از پرسپولیس و برانکو حمایت کنند و تیم را تنها نگذارند.

 • آراد پرسپولیسآراد پرسپولیس :
  چهارشنبه, 27 بهمن 1395 - 09:31 بعد از ظهر

  تیم مون خیلی خوبه خیلی ولی دو تا بازیکن ما بیرانوند و طارمی باید باهوش تر بازی کنن بخدا خیلی خوشگل بازی میکنن خیلی خدایا به پرسپولیسم کمک کن خدا،،،اگه منشا با طارمی نوک بازی کنه خیلی خوبه ویا امثال او که چارچوپ شناسه،حداقل فردا بیشتر به سامان بیشتر فرصت بده تو رو خدا اون خیلی خوب بود امیدوارم پرفسور به فوتبال قبلیش برگردونش مثل ماهینی مثل مسلمان مثل انصاری به امید بر پرسپولیسم

 • reza perspolisireza perspolisi :
  چهارشنبه, 27 بهمن 1395 - 10:24 بعد از ظهر

  بنظرم برانکو باید از مهره هاش استفاده کنه داستان هافبک جدید مثل داستان سروش مصدوم یکی بود باید بازیش میداد شایدم از جو ورزشگاه ترسید ولی حداقل تو بیست دقیقه کم نمی اوردیم و بقیه بازیکن ها سرجاشون بودن و از اون جایی که نباید ضربه میخوردیم ضربه نمیخوردیم و اسنک پرسپولیس دستش بسته نیست پرسپولیس تو زمین خیلی بازیکن خوب و همین طور تو نمیکت داریم چون کسی نمیشناسشون میگن ضعیف میخوام آخر این حرفام خاطره بازی کنم فقط چندتا اسم بگم طارمی و کامیابی نیا و رامین و انصاری این انصاری خوب فکر کنین و....
  راستی یادم رفت بگم مگ سامان باید بازی کنه تا اونو از دست ندیدیم

 • فقط پیام فقط پیامفقط پیام فقط پیام :
  چهارشنبه, 27 بهمن 1395 - 11:00 بعد از ظهر

  خیلی خوب گفتین مخصوصا اون قسمتی ک نوشتین نباید ب فرشاد و برانکو انتقادی وارد بشه

 • محمد ابراهیم حبیبیمحمد ابراهیم حبیبی :
  پنجشنبه, 28 بهمن 1395 - 02:11 بعد از ظهر

  اگه بازی رو یه بار دیگه نگاه کنین می بینید که تا دقیقه 17 و حتی بعد از زدن گل هیچکدوم از این عناصر یعنی ماهینی و احمد زاده بد بازی نکردن و اتفاقا" بازی کاملا" در کنترل ما بود. اما سهل انگاری و عدم سخت گیری بازیکنای پرسپولیس روی هر سه گل باعث این نتیجه شد. بعنوان مثال روی گل اول حتی یه مدافع درجه 2 هم میدونه که دفع توپ باید به کناره ها باشه چه برسه به انصاری که توی دو سال اخیر شاید سه چهار اشتباه هم نداشته ، و همچنین اگه یه بازیکن معمولی هم بود فرشید اسماعیلی رو شارژ میکرد یا نهایتا" با خطا متوقفش میکرد که ماهینی براٍر سهل انگاری و دست کم گرفتن این بازیکن این کار رو نکرد. احمد زاده هم میتونست بدنش رو جلوی توپ قرار بده که باز هم انجام نداد. اگه حتی یکی از این حرکات انجام میشد قطعا" اون توپ به گل تبدیل نمیشد.
  مجموعه این سهل انگاریها باعث به ثمر رسیدن گل اول شد و البته گلهای دوم و سوم هم حاصل همین عدم سخت گیری و سهل انگاریها بود. . سوال من اینه انجام دادن حتی یکی از این سه حرکت ساده از عهده ی این بازیکنا خارج بود که نبود کامیابی نیا و ترکیب برانکو رو موثر بدونیم؟
  گذشته از این بازی ضعیف و مغرورانه طارمی و عدم استفاده از موقعیتها توسط این بازیکن که طبق آمار برنامه شبهای فوتبالی به تنهایی 7 بار توی موقعیت گل قرار داشت که هیچکدوم رو تبدیل به گل نکرد قطعا" در نتیجه گیری موثر بود. این مساله یه بار دیگه ثابت کرد که حتما" باید یه مهاجم طراز اول و ششدانگ به تیم اضافه بشه.
  در کل میخواستم بگم برانکو بهترین ترکیب و تاکتیک ممکن رو برای این بازی در نظر گرفته بود که متاسفانه به دلایلی که ذکر شد چنین نتیجه ای رقم خورد.

 • رادوین پرسپولیسی قشقاییرادوین پرسپولیسی قشقایی :
  پنجشنبه, 28 بهمن 1395 - 02:46 بعد از ظهر

  با1باخت کسی رو متهم نکنیم...طارمی،حاج انصاری،ماهینی و... برای ما شادی های زیادی آوردند...با 1سهل انگاری سرکوبشون نکنیم..ماهینی و طارمی بوشهری های باغیرتن...تک تک بازیکنان پرسپولیسو عشقه...سروش،کمال گتوزو،رامین..وحید وهمه عشقن

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب