انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال داخلی > مباحث عمومی داخلی
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش

قدیمی 05-19-2015, 08:18 AM
naghme3.m
سرپرست تيم
naghme3.m آواتار ها

نام حقیقی: نغمه(زهرا)
تشکر شده 3,918 بار در 1,569 نوشته
بازیکن مورد علاقه: سپهرحیدری تیغ نورد
مربی مورد علاقه: میثاقیان دایی فیروزکریمی
حالت من:
Ashegh
naghme3.m is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : برنامه نود و عادل فردوسی پور

گاف ناظر بازی و تناقض در حرفهای مسئولان تبریزی/20 دقیقه آخر بازی تبریز از اصفهان خبری نداشتم!

برنامه 90 جزئیات اتفاقات تبریز را مو به مو بررسی کرد . آنچه در ادامه می خوانید روایت های آدم های مختلفی است که در این باره صحبت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ در حالی که چند برنامه تلویزیونی قبل از 90 به تحلیل اتفاقات تبریز پرداخته بود اما این برنامه با نشان دادن زوایای پنهان اتفاقات فینال لیگ به جمع بندی رسید و تحلیل نهایی اتفاقات را هم بر عهده مخاطبانش گذاشت. درحالی که شاید عادل فردوسی پور نظر شخصی خودش را خیلی صریح از بهروان ، حسنی خو ، اسبقیان و دیگر مسئولان بازی پرسید. اینکه به نظر می رسد در ده دقیقه پایانی این بازی ، آنهایی که منصور قنبرزاده درباره شان گفت با بی سیم هایی که به دست داشتند ، تصمیم گرفته اند تا با گفتن این دروغ مانع از آسیب رسیدن از سوی طرفداران تراکتورسازی به بازیکنان نفت و تیم داوری شوند. تصمیمی که آسیب جدی روحی و روانی به هواداران تراکتورسازی زده است.
شروین اسبقیان:دروغ است؛تبریز آماده بود
فردوسی پور تماس هایش را با شروین اسبقیان شروع کرد. مدیرکل اداره جوانان آذربایجان شرقی. او که می گوید تراکتورسازی مشکل کوچینگ داشته و باید با این مشکل برخورد شود. او از این گفت که دارند ماجرا را پیگیری می کنند و درباره مسائل فنی گفت:« این موضوع فنی باید توسط هیات مدیره بررسی شود اما درباره شایعه ، ما در جایگاه بودیم و شادی ها را هم دیدیم. آنجا گفتند بازی 2 بر 2 مساوی شده اما ما چک کردیم دیدیم چنین اتفاقی نیفتاده است. فردای این جلسه آقای استاندار کارگروهی تشکیل دادند که به موضوع رسیدگی شود. در بخشی از حرفهای آقای قنبرزاده با 90 ،ایشان فرمودند مسئولان آمادگی نداشتند که من تکذیب می کنم. ما بزرگترین مراسم را شهرمان برگزار کردیم. ایشان قضاوت نکنند درباره تبریزی ها. ما آمادگی لازم را داشتیم و این حرف ها را قبول نداریم.»
او در پاسخ به این سئوا که در این بازی فینال لیگ تعداد یگان ویژه کم بوده که طرفداران قبل از شروع بازی رفتند روی چمن و این یعنی حساسیت ها درک نشده و نیروی انتظامی کم بوده و درباره اینکه شایعه به این دلیل بوده که بعدش اتفاقات بدی نیفتد، مثلا امنیت فغاتی و نفتی ها به خطر نیفتدهم گفت:«آقای فردوسی پور ، این اتفاق کثییف ترین کار بوده و ما دنبالش هستیم که بدانیم کی این کثیف ترین کار را انجام داده است. چه کسی این شایعه را راه انداخته اما ارتباطی به من نداشته .»
او در واکنش به مصاحبه ای که از فولادگر نماینده مردم اصفهان درباره مصوبه شورای تامین برای قطع موبایلها گفت:«من نمی دانم جناب فولادگر این حرف را از کجا آورده است؟ ما 99 درصد قهرمان بودیم. حالا مشخص می شود چه کسی این کار را کرده و با خاطی حتما برخورد می شود. ما باید با این شانس بالایی که داشتیم ، برای قهرمانی آماده بودیم تازه فدراسیون هم شانس ما را بالاتر می دانست. اما این خیلی بد است که یک مسئول می آید چنین حرفی می زند. 36 هزار تماس از داخل ورزشگاه در آن چند ساعت گرفته شده است. من مسائل فنی را که نمی دانم اما چطور استاندار داشتند بازی اصفهان را می دیدند، بعد می گویند ورزشگاه تلویزیون نداشته.»
او درباره حرف های مسئول بلندگوی ورزشگاه و دعوت مردم به ترک زمین برای برگزاری مراسم ، گفت:«من این موضوع را بررسی کردم ، مسئول بلندگو در برنامه استانی گفتند ما می خواهیم به بهترین بازیکن را انتخاب کنیم اما این کار اشتباهی بوده است. این کار غلطی بوده است اما می گفتند گوینده نتیجه را گفته است که این دروغ است. این اتفاق نیفتاده است.»
بهروان:ما با هیچ کس برای گفتن دروغ همراهی نکردیم
سپس بهروان روی خط آمد و گفت:«من اصلا تعجب می کردم از اینکه چرا چنین اتفاقاتی می افتد. ما وقتی دیدیم چنین جوی راه افتاده است ، هم من و هم حسین شمس محمدی که ناظرمان بود می دانستیم بازی آن طرف را سپاهان برده بود.»در همین لحظه عادل گفت:«در تصاویری که ما نشان دادیم ، هم آقای بهمنی و هم آقای حسین شمس گفتند آن طرف بازی مساوی 2 بر 2 شده است! » بهروان درباره این ابهام گفت:«آقای شمس محمدی گفتند اصلا کسی از من نپرسیده ، خود ما که این حرکات را دیدیم تعجب کردیم. ما که دیدیم بازی 2 بر صفر بود اما نیمکت تراکتورسازی طوری شادی می کرد و دفاع می کرد که خود ما هم شوکه شدیم. آقای بهمنی هم سئوال را با یک سئوال جواب دادند که واقعا 2-2 شده!»
فردوسی پور مدام از بهروان می پرسید که در این دقایق حساس بازی کجا بوده است و او مدام طفره می رفت:«من رفتم قبل ازپایان بازی طرف آقای ششگلانی که سمت تونل بودند. ما خودمان پیگیریم که بدانیم چه کسی این شایعه را انداخته است. اصلا این شایعه ارتباطی با ما نداشت.رفتار طرفداران برای ما خیلی تعجب داشت. ما رفتیم یک سمت دیگر که اطلاع بگیریم. حتی اگر فیلم پخش شده استان را بگیری می بینی گزارشگر می گوید تبریزی ها جشن نایب قهرمانی گرفته است. ولی من دور زمین تردد می کردم!»
او درباره کم بودن نیروهای امنیتی هم گفت:«ما صبح که تماشاگران ریختند توی زمین تماس گرفتیم و نیروی امنیتی اضافه شد. اسکوربرد هم یکباره از کار افتاده بود. نباید زحمات بچه های آذربایجان را زیر سئوال ببریم. آقای قنبرزاده گفتند نیروها کافی نبود اما همین قدر نیروی کافی داشتند که میان جمعیت بوده است.»
او درباره این ابهام که در تصمیمات مدیریتی احتمالی برای کنترل هیجانات و ایجاد شایعه نقش داشته است گفت:«ما می رویم یک مسابقه را درست برگزار کنیم ، ولی این شائبه ها را قبول نداریم و تحت تاثیر قرار نمی گیریم.»
حسنی خو:من ندیدم برنامه ریزی برای ساختن شایعه باشد
رضا حسنی خو به رغم همه تمجیدهای عادل فردوسی پور و تقاضاهایش از او برای تائید تعمد در اتفاقات تبریز دم به تله نداد و گفت:«ما در چند دقیقه آخر بازی که در وی آی پی بودیم ، جو ورزشگاه را متشنج دیدیم ، گفتند بازی مساوی شده ، پشت جایگاه دیدیم بازی سپاهان را نشان می داد و قهرمان سپاهان بود. برای خودمان هم عجیب بود چرا این اتفاق افتاد. فردای ان روز جلسه ای با استاندارداشتیم ، هیچ به این نرسیدیم که موضوع سازماندهی شده باشد. می گویند پسر تونی به نیمکت ماجرا را گفته است. پسر تونی تائید کرده که این خبر را به پدرش داده است. ما گردن پسر تونی نمی اندازیم اما او این شایعه را به نیمکت گفته است.اختلال در شبکه از ابتدای بازی بود. به خاطر حجم سنگین تماس ها ، اینترنت درس و حسابی هم نداشتیم .تلویزیون هم چند ثانیه قطع شد. اما من به این نرسیدم که کار برنامه ریزی شده باشد.»
بهمنی:ما را جو ورزشگاه گرفت
بهمنی مسئول روابط عمومی سازمان لیگ که در گفت و گو با دوربین 90 در روز بازی تاکید کرده بود بازی اصفهان مساوی شده است ،گفت:«واقعیت این است با دقایق پایانی بازی و شرایطی که ما داشتیم و زمین پر از جمعیت بود همه ما فکر کردیم تراکتورسازی قهرمان شده است. لحظاتی که آقای میثاقی پرسید ، من هنوز نمی دانستم اما آقای شمس به من گفتند بازی را سپاهان برده است. بعد دیگر مشکل حل شد. من بی سیم داشتم اما از آن برای ارتباط با بچه های آتش بازی و برگزاری مراسم استفاده می کردم و ارتباط دیگری نداشتم.»
حسین شمس:بی سیم بدست ها هم شایعه را از پسر تونی شنیدند!
حسین شمس ناظر بازی که از ابتدا می گفتند نتیجه دقیق بازی را می داند و بهروان مدام به او استناد می کرد ، اعتراف کرد که در 20 دقیقه پایانی هیچ ارتباطی نداشته است و با اصفهان زنگ نزده است. یعنی اصلا از نتیجه بازی اطلاع نداشته است:«من همین الان با میثاقی شما صحبت کردم ، گفتم آنجا از من پرسیدند بازی چی شده و من گفتم می گویند بازی 2 بر 2 شده است. بحث باید از این فضای احساسی خارج شود. آنجا اولین نفری که این را گفت ، پسر تونی بود که داشت داد می زد. همه این چیزها را از او شنیدند و آوردند به نیمکت. ما آخر شب تا ساعت یک شب در استادیوم بودیم. از بچه هایی که می گفتند بی سیم به دست بودند ، همه از پسر آقای تونی شنیدند. من نزدیک آنها بودم. او که شایعه را گفت؛نیمکت ریخت به هم . میثاقی از من پرسید بازی چی شده ، من گفتم می گویند 2 بر 2. »
فردوسی پور بعد از این از او پرسید اگر نتیجه را می دانسته چرا این شایعه را برای دوربین 90 تکرار کرده است؟ سئوالی که در جوابش شمس نکاتی را گفت و اساس ادعاهای قبلی حسنی خو ، بهروان و دیگر مسئولان را زیر سئوال برد:«من با موبایلم نمی توانستم زنگ بزنم. در 20 دقیقه آخر بازی هم با اصفهان ارتباط نداشتم . »!

ای دی اینستاگرام
Zahra.a.n74
line id : naghme3m

naghme3.m آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازnaghme3.m تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 05-26-2015, 10:26 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

نام حقیقی: فرزان
تشکر شده 26,417 بار در 13,397 نوشته
بازیکن مورد علاقه: رونالدو _ رائول _ کریستیانو رونالدو _ هادی نوروزی
مربی مورد علاقه: سرالکس فرگوسن ـ کارلو آنجلوتی ـ برانکو ایوانکوویچ
حالت من:
Khoonsard
Farzan is on a distinguished road

آنچه در برنامه نود گذشت: ادینیو بهترین بازیکن لیگ چهاردهم شد/ کنایه عادل به سرباز فراری!

ارتش سرخ دات كام :
برنامه نود این هفته به پخش بازی های لیگ قهرمانان آسیا، آیتم بهترین های لیگ چهاردهم، زندگی فوتبالی علیرضا جهانبخش و ... اختصاص داشت.

مسابقه پیامکی در خصوص بهترین بازیکن لیگ چهاردهم بود که ادینیو بازیکن تراکتورسازی و آقای گل لیگ برتر از میان علیرضا بیرانوند، قاسم حدادی فر، مهدی شریفی و ایمان مبعلی با 42 درصد به عنوان بهترین بازیکن لیگ چهاردهم انتخاب شد. در رابطه با نظرسنجی برنامه، عادل فردوسی پور توضیح داد که برخی مواقع پیش آمده که در صفحات مجازی اعلام شده به فلان شخص رای بدهند که نشان دهنده این است که چندان نمی توان به نظرسنجی ها اعتماد کرد.

* در ابتدای برنامه آنالیزی از برترین های فصل قبل پخش شد.

* کارشکنی عربستانی ها و معطل شدن کاروان پرسپولیس گزارشی بود که گزارشگر برنامه نود برای این برنامه ارسال کرده بود. این اتفاق برای نفت تهران نیز رخ داد.

قنبرزاده مدیرعامل نفت با ابراز ناراحتی از اقدام مسئولان فرودگاه جده در بخشی از اظهارات خود گفت: بی احترامی های مسئولان را ترجمه کرده و همه کارشکنی های آنها را به فیفا گزارش خواهیم کرد. بازیکنان ما با توجه به رفتار مسئولان عربستانی هم قسم شده اند که در خاک کشور حریف به برتری برسند. انگیزه بازیکنان پس از این اتفاق چند برابر شده و قصد دارند جواب محکم بدهند و تودهنی به عرب ها بزنند. از مردم ایران می خواهیم که برای نماینده کشورمان دعا کنند.

* در مورد هجمه های اخیری که علیه علیرضا فغانی داور دیدار تراکتورسازی تبریز - نفت تهران بوجود آمده، مجری برنامه توضیحاتی داد و از طریق اسکایپ ارتباط زنده با سعید مظفری زاده برقرار کرد. مظفری زاده در صحبت های خود عنوان کرد: اتفاقات تبریز از آن دسته از اتفاقات بود که تنها در فوتبال ما رخ می دهد. پس از مسائلی که در این دیدار اتفاق افتاد و با احساسات هواداران خونگرم تراکتورسازی بازی شد، افرادی که کوتاهی کرده بودند به جای اینکه عذرخواهی کنند، دنبال قربانی بودند و طبق معمول دم دست ترین آدم داور بود.

وی افزود: روز خوب فغانی نبود و خودش هم این مسئله را قبول خواهد کرد که ایده آل نبوده و یک پنالتی تراکتورسازی را ندید. در بحث مدیریت بازی، داور می توانست بازی را کنترل کند. غیر از اشاره ای که به عدم مدیریت فغانی می کنند، چرا به عدم مدیریت بازیکن ملی پوش تراکتورسازی اشاره نکردند؟ اگر اشتباهات خود را قبول دارند باید از مردم عذرخواهی کنند.

داور پیشین کشورمان تصریح کرد: سناریو عجیب بازی اعلام نتیجه همزمان بود و بهتر است با شعور مردم بازی نکنند. کمیته داوران که خارج از چارچوب با رانت در پست خود حضور دارند، فراموش کرده که باید از داوران حمایت کند.

* در ادامه فریدون اصفهانیان روی خط برنامه آمد و به مجری برنامه گفت: شما مصاحبه های حمایتی من را ندیده اید و عده ای خیلی راحت صحبت می کنند. در صحبت هایم گفته ام که همه هجمه ها نباید علیه داور باشد. چرا بازیکنی که الگو است باید آن رفتار را از خودش نشان دهد؟ چرا در مورد این بازیکن که رفتار ناشایست انجام داد، صحبت نمی کنند؟

وی در مورد اینکه داور دیدار تراکتورسازی - نفت تهران به یک باره تغییر کرده است، عنوان کرد: این مسائل در جامعه داوری اتفاق می افتد و از اختیارات کمیته است که داور را تغییر دهد. این مسئله به اختلافات برنمی گردد.

اصفهانیان تاکید کرد: اگر فغانی را برای این دیدار انتخاب نمی کردیم می گفتند که چرا بهترین داور را برای بازی حساس انتخاب نکردید.

* سامان نریمان جهان بازیکن تراکتورسازی و مهدی شریفی بازیکن سپاهان میهمانان برنامه بودند. این دو بازیکن با کت و شلوار و پیراهن یک شکل در برنامه حضور پیدا کرده بودند که این مسئله به سوژه عادل فردوسی پور تبدیل شد. شریفی مدعی شد که وقتی نریمان جهان را دیده است به او گفته که چه اتفاقی افتاده که پیراهن های آنها یک شکل است. شریفی گفت که پیراهنش را از اصفهان خریده و نریمان جهان نیز اعلام کرد لباس خود را از دبی خریده است.

هر دو بازیکن در مورد گذشته فوتبالی خود و مسائل فوتبال به اظهارنظر پرداختند.

* علیرضا جهانبخش دیگر میهمان برنامه بود و جالب اینکه او نیز پیراهن یک شکل با نریمان جهان و شریفی داشت و گفت که پیراهنش را از هلند خریده است. این موضوع به سوژه مجری برنامه تبدیل شده بود. پیش از اینکه گفت وگوی جهانبخش آغاز شود، گزارشی از منطقه ای که او بزرگ شده بود، پخش شد.

* در پایان گزارشی در مورد پرونده موتومبا بازیکن راه آهن پخش شد.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Farzan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 06-02-2015, 12:46 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

آنچه در برنامه 90 گذشت/ پرونده تبانی که نیمه تمام ماند و خداحافظی 60 روزه با 90

ارتش سرخ دات كام :
برنامه نود دوشنبه شب درحالی بعد از مشخص شدن قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی برای آخرین بار در فصل جاری پخش شد که در مجموع گزیده ای از برنامه های مختلف بود، از لیگ قهرمانان آسیا تا لیگ دسته اول فوتبال ایران، برنامه ای که در مجموع حدود چهار ساعت به روی آنتن رفت.

بررسی رقابت تیم های فوتبال پرسپولیس و نفت تهران مقابل تیم های الهلال و الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا از جمله ویژه برنامه های دوشنبه شب برنامه نود بود. پرسپولیسی ها با باخت سه بر صفر از دور رقابت ها حذف شدند تا نفت تهران تنها تیم باشگاهی ایران در جمع هشت تیم برتر آسیا باشد. آن ها هرچند در این دیدار شکست خوردند، اما توانستند با توجه به گل زده در خانه حریف به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند.

جوانگرایی لیگ

صدرنشینی سایپا با 11 بازیکن نکته جالب بخش جوانگرایی بازیکنان لیگ بود. پس از پخش کلیپی درباره بازیکنان جوان مهدی تاج رییس سازمان لیگ فوتبال ایران به روی آنتن آمد. تاج با اشاره به اینکه لیگ برتر فصل آینده نیز با 16 تیم دنبال خواهد شد، گفت: از نظر امکانات شرایط برگزاری لیگ با 18 تیم را نداریم.

وی درباره بند جوانگرایی در لیگ برتر که باشگاه ها ملزم به رعایت آن شدند نیز، خاطر نشان کرد: رقم قرارداد 263 بازیکن لیگ به دلیل جوان شدن تغییر کرد و لیگ توسط کسانی چرخید که کم درآمد بودند.

تاج با بیان اینکه از سه شنبه نقل و انتقالات لیگ برتر آغاز می شود، گفت: تیم هایی که تیم "ب" دارند می توانند از تیم دومشان بازیکن بگیرند. این موضوع در فوتبال دنیا رایج است، آن ها می توانند در هر هفته ای با تیم دومشان نقل و انتقال بازیکن داشته باشند.

رییس سازمان لیگ همچنین درباره کم شدن میزان تماشاگران، اظهار کرد: ما در سال جاری هیچوقت حال پرسپولیس و استقلال را خوب ندیدیم. این دو تیم کانون توجه هستند و کمبود تماشاچیان لیگ هم به همین مسئله مربوط می شود. این دو تیم باید واگذار می شدند اما از این تغییر رویه هم استقبال می کنیم و امیدواریم ثبات مدیریت داشته باشند.

وی همچنین به وضعیت تیم های پدیده، سیاه جامگان، صبای قم و فولاد نوین خوزستان اشاره کرد و گفت: پدیده دچار اشکالات جدی شده است. سیاه جامگان هنوز جلو نیامده و وضعیتش مشخص نیست. صبای قم قصد فروش دارد اما اجازه داده نخواهد شد تیمی از جایی به جای دیگری برود، فولاد نوین مشکل ساختاری دارد، اگر اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل این تیم متمایز باشند مشکلی نخواهد بود.

تادئو بدترین خرید و نانگ بهترین خرید لیگ

تادئو مهاجم پرسپولیس به عنوان بدترین خرید چهاردهمین دوره لیگ برتر انتخاب شد، هرچند نقل و انتقال بازیکنانی همچون محسن مسلمان، سیاوش اکبرپور و میلاد نوری دست کمی از او نداشتند. اما به ترتیب آلویز نانگ، فرزاد حاتمی، کاوه رضایی، پژمان نوری و آندرانیک تیموریان به عنوان بهترین خریدهای نیم فصل لیگ چهاردهم انتخاب شدند.

تبانی در لیگ یک

باز شدن پرونده تبانی در لیگ یک بخش دیگر برنامه این هفته نود بود. درودگر به عنوان مدیرعامل تیم فوتبال نساجی قائم شهر و در جایگاه شاکی و سیف الدینی مدیرعامل تیم فوتبال مس کرمان در جایگاه متهم به روی آنتن آمدند. درودگر اعلام کرد که تیم فوتبال مس در 8 بازی موفق شده هفت پیروزی و یک تساوی کسب کند درحالی که پس از اعتراض و فشارهای تیم نساجی قائم شهر در چهار بازی پایانی خود تنها یک امتیاز به دست آورده است.

در ادامه درودگر نسبت به پیامک های مشکوک رد و بدل شده بین مدیرعامل تیم فوتبال مس و فردی که به عنوان واسطه از او نامبرده می شود خواستار توضیح شد که جواب های مدیرعامل مس برایش قانع کننده نبود. همچنین درودگر از سیف الدینی به صراحت سوال پرسید که چگونه در ازای نامه ای که نه امضا داشته، نه تاریخ و نه شماره نامه پول پرداخت کرده است؟ پاسخ مدیرعامل باشگاه مس نیز این بود که ما در باشگاه مس بدون امضای اعضای هیئت مدیره برخی کمک های مالی را انجام می دهیم.

مهمانان نود

یحیی گل محمدی، علیرضا منصوریان مهمانان آخرین برنامه نود در فصل اخیر بودند. این دو مربی موفق لیگ به شرایط تیم هایشان از ابتدا تا انتهای فصل اشاره کردند و به صورت تلفیقی به صحبت پرداختند. گل محمدی وضعیت ذوب آهن را در ابتدای لیگ نامساعد توصیف کرد. وی با اشاره به اینکه ذوب آهن از تیم های مدعی سقوط بود، بیان کرد: مشکلات از سال های قبل گریبانگیر تیم شده بود و بازیکنان از نظر روحی شرایط خوبی نداشتند و اعتماد به نفس تیم در مجموع سطح پایینی داشت.

علیرضا منصوریان نیز با اشاره به شرایط تیم فوتبال نفت در فصل اخیر، عنوان کرد: خیلی کمبودهای تیم نفت را خودمان جبران کردیم، ما حتی هتلمان را که تیم های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و فولاد در آن مستقر می شدند تغییر دادیم چرا که با توجه به قیمت معمولی بازیکنانمان نمی خواستیم که بابت برخی چیزها تحت فشار قرار بگیرند.

وی ادامه داد: راهکارمان برای جمع کردن هوادار خوب بازی کردن بود و توانستیم با تلاش و زحمت نداشته هایمان را جبران کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران درباره رفتنش به استقلال تهران نیز، گفت: استقلال و پرسپولیس بحث من یا یحیی نیست، اگر قرار است جابه جایی انجام شود باید ایده ها عوض شوند. زمانی که ما به نفت یا ذوب آهن رفتیم ساختارها آماده بود و مقاومتی وجود نداشت. نمیتوانم هم اکنون بگویم در نفت می مانم یا به استقلال می روم. باید ابتدا ببینم استقلال یا پرسپولیس بستر پذیرش ایده های امثال من و یحیی را دارد یا صرفا قرار است فرد یا بازیکنی جا به جا شود.

مسابقه پیامکی

نظرسنجی در مورد بهترین گل لیگ چهاردهم سوال پیامکی این هفته برنامه نود بود. گل های حسین بادامکی، فرزاد حاتمی، غلامرضا رضایی، سروش رفیعی، فرید کریمی و میلاد میداوودی در گروه بهترین گل های لیگ قرار گرفته بودند که در نهایت گل غلامرضا رضایی به عنوان بهترین گل چهاردهمین دوره لیگ برتر انتخاب شد.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

این کاربر برای پست مفید ازFarzan تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 08-03-2015, 10:44 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

۱۷ اتفاق در آستانه ۱۷ سالگی/ ازکارت به کارت تا شایعه اخراج عادل

ارتش سرخ دات كام :
هفدهمین سال فعالیت برنامه نود با تهیه کنندگی و اجرای عادل فردوسی پور از دوشنبه این هفته روی آنتن می رود. برنامه ای که بدون تردید پرمخاطب ترین و موثرترین برنامه صدا و سیما محسوب می شود و در این سال ها تاثیراتش را بارها و بارها بر فوتبال و سیاست ها و تصمیمات مدیران نشان داده است.

این برنامه گاهی به صحنه افشاگری جریانات پشت پرده فوتبال ایران تبدیل شده است؛ برنامه هایی مثل ماجرای کارت به کارت پول برای داوران فوتبال، تقلب در انتخابات هیات های فوتبالی، برگزاری جلسات مخفیانه برای دست بردن در نتایج فوتبال، سفارش عجیب حمید سجادی معاون وقت وزارت ورزش به علی کفاشیان در جلسه مجمع فدراسیون فوتبال برای کنار کشیدن از انتخابات و گاهی به محلی برای مناظره های داغ که مخاطبانش را تا پاسی از شب بیدار نگه دارد.

نوشتن از صحنه ها و برنامه های به یادماندنی و جنجالی نود که هر ساعت از آن می تواند برای سالیان سال در ذهن بینندگان تلویزیونی باقی بماند، کارساده ای نیست و نمی توان در یک گزارش تمام این برنامه ها را ذکر کرد. به بهانه هفدهمین سال فعالیت نود، به ۱۷ برنامه ای که در زمان خود بازتاب بسیار گسترده ای داشته و هنوز به مناسبت های مختلف به این برنامه ها استناد می شود، اشاره می کنیم:

١. بررسى ديدار جنجالى فجرسپاسى – استقلال؛ آبان ٧٨
یکی از نخستین برنامه های چالش برانگیز برنامه نود بود. هنوز چند ماهی از آغاز به کار این برنامه نگذشته بود که دیدار استقلال با فجرسپاسی برگزار شد؛ مسابقه ای که به خاطر نحوه داوری جلال مرادی و پرتاب سنگ از سوی تماشاگران جنجالی شد و نیمه تمام ماند. بعد از آن مسابقه هم احمد مومن زاده و فرهاد مجیدی محروم شدند. نکته جالب اینکه میهمان حضوری این برنامه امیر قلعه نویی بود که در سال های بعد روابطش با عادل فردوسی پور تیره شد. بحث عجیبی که در این برنامه مطرح شد این بود که داوران بازی شب قبل از مسابقه به شیراز رسیدند و به خاطر نداشتن محل اقامت، مجبور شدند در پارک بخوابند! جلال مرادی داور بازی هم در پاسخ به این سئوال فردوسی پور که به قضاوت خودت در این بازی چه نمره ای می دهید؛ گفت: نمره هشت!

٢. مناظره جلال طالبى، رزمجو و صفايى فراهانى - آبان ٧٩
بعد از حذف ایران در جام ملتهای آسیا و شکست ایران مقابل کره جنوبی، فدراسیون فوتبال با ریاست صفایی فراهانی مورد انتقادات زیادی قرار گرفت. فردوسی پور برای بررسی مشکلات تیم ملی و نقد عملکرد جلال طالبی سرمربی ایران در آن زمان، برنامه ای را با حضور محمد رزمجو، صفایی فراهانی و طالبی ترتیب داد که در آن برنامه رزمجو، با استفاده از تکه کلام «آق مهندس» خطاب به صفایی فراهانی، سرمربی تیم ملی را به نداشتن سابقه کار متهم کرد: «کل سابقه آقای طالبی سرمربیگری یک تیم دبیرستانی در آمریکا بوده است.» طالبی هم با بیان این جمله که «هوا بس ناجوانمردانه سرد است» نسبت به این انتقادات واکنش نشان داد.

۳. بلاژویچ و پوست کروکدیل مربیگری در ایران - آذر ٨٠
ناکامی تیم ملی فوتبال ایران در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۰۲ کره جنوبی و ژاپن در زمان سرمربیگری «بلاژویچ» باعث شد تا عادل فردوسی پور برنامه ای را برای بررسی عملکرد این مربی کُروات تدارک ببیند. قرار بود این مناظره به صورت ۳ نفره میان سرمربی تیم ملی، راهبر (مدافع بلاژویچ) و احمدپور (منتقد بلاژویچ) برگزار شود اما با نظر مدیران شبکه سه و برای جلوگیری از دعوای احتمالی مقرر شد آنها جداگانه جلوی دوربین بروند. نکته جالب اینکه لحظه ای که راهبر و میروسلاو بلاژویچ در استودیو رو در رو شدند، سرمربی تیم ملی خطاب به روزنامه نگار جوان، گفت: بخاطر من خودت را خراب نکن! بلاژ در آن برنامه جمله ای به یاد ماندنی هم بر زبان آورد و گفت: «هر مربی خارجی که می خواهد در ایران مربیگری کند باید پوست کروکودیل داشته باشد!»

۴. دوئل صفايى فراهانى با وزارت ورزش و شایعه اخراج فردوسی پور - دى ٨٦
تعويق پياپي انتخابات فدراسيون، زمان كم تا آغاز مسابقات مقدماتي جام جهاني، سردرگمي فدراسيون و مشخص نبودن سرمربي تيم ملي فوتبال باعث شد تا عادل فردوسی پور با دعوت از صفایی فراهانی نماینده فیفا در کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال، حقایق را بر ملا کند. مناظره صفایی با مسئولان وقت سازمان تربیت بدنی حدود ۴ ساعت طول کشید که بخشی از حرفهای صفایی به این شرح بود:
من علیرغم میل باطنی خود مسؤولیت کمیته انتقالی را پذیرفتم و فقط زمانی حاضر به پذیرفتن مسؤولیت شدم که گفته شد در غیر این صورت، افرادی خارج از سیستم (خارجی ها) مسؤولیت امر را برعهده خواهند گرفت و بدین خاطر، ما آمدیم تا مساله را جمع کنیم.
مخالفان کمیته انتقالی همواره با به کار بردن عبارت «نماینده فیفا» سعی در تخریب ما دارند؛ درحالی که ما، اول ایرانی هستیم و بعد نماینده فیفا و در همه موارد هم، منافع ملی را بر خواست فیفا ترجیح داده ایم. وگرنه، همان روز اول ایمیل می زدیم که رئیس سازمان تربیت بدنی به شکل غیرقانونی وارد انتخابات شده است.
من اساسنامه فعلی را قبول دارم. اصلا مگر من منافعی دارم که بخواهم نقض مقررات کنم؟ مگر من نامزد انتخابات هستم؟ مگر من رییس سازمان تربیت بدنی و معاون آن هستم که از تضعیف موقعیت خود نگران باشم؟
آقایان بعد از همه این مسایل، از من می خواستند تا در اجلاس کوالالامپور، برای برگزاری انتخابات تاییدیه بگیرم. گفتم: مگر می شود که ما در اینجا مدام توافق کنیم و تاییدیه بگیریم و شما دوباره در داخل کشور خلاف توافقات عمل کنید؟
سخنگوی سازمان تربیت بدنی می گوید که آقای علی آبادی بر اساس تکلیف به عرصه انتخابات فدراسیون فوتبال آمد و بر اساس تکلیف هم رفت. مساله همین جاست. پس از اعلام رییس جمهوری که در تلویزیون گفت من خواستار نامزدی علی آبادی بودم، فیفا با من تماس گرفت. می گفتند رییس دولت ایران رسما اعلام می کند که دستور ورود و خروج را به نامزد اصلی انتخابات داده است. می پرسیدند که دولت بیش از این، چه مداخله ای می تواند در امور فدراسیون بکند؟ این حرف خودش، مصداق انتقادات فیفا بود.
بعد از این برنامه بود که حتی شایعه اخراج عادل فردوسی پور هم در بعضی از رسانه ها مطرح شد.

٥. كفاشيان، برکناری علی دایی و ماجرای ليوان آب - فروردين ٨٨
بعد از باخت تیم ملی فوتبال ایران مقابل عربستان و اخراج علی دایی از سرمربیگری تیم ملی بود که فردوسی پور ویژه برنامه ای را در چهارشنبه شب برگزار کرد که به اتفاقات رخ داده می پرداخت. کفاشیان در این برنامه تاکید کرد که هیات رئیسه مسئول انتخاب علی دایی نبوده ولی برکناری او با نظر فدراسیون صورت گرفته است. جمله معروف کفاشیان در آن برنامه وقتی بود که فردوسی پور اعلام کرد که مسئولان فدراسیون کاملا تابع نظرات علی دایی بوده حتی یک لیوان را بدون اجازه او جابجا نمی کرده اند. در این هنگام رئیس فدراسیون فوتبال گفت: «اصلا لیوانی دست ما نبود»! البته دایی چند سال بعد در یکی دیگر از برنامه های نود گفت که به خاطر نبودن در ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد از سرمربیگری تیم ملی برکنار شد.

٦. بررسی منشور اخلاقى با درگیری شاه حسینی و محمدی - آبان ٨٨
ماجرای منشور اخلاقی در فوتبال ایران در سال ۱۳۸۸ به اوج خود رسید؛ مجموعه قوانینی که صدای اکثر مربیان و بازیکنان و کارشناسان را در آورده بود. فردوسی پور با دعوت از افرادی مثل امیر حاج رضایی و عبدالرحمان شاه حسینی رئیس پیشین کمیته انضباطی یکی دیگر از برنامه های جنجالی خود را با برگزاری مناظره با عزیزالله محمدی برگزار کرد.
حاج رضایی در این برنامه با بیان اینکه سازمان لیگ وارد مسائل شخصی فوتبالی ها شده است، گفت: آیا همه مسائل فوتبال ما حل شده که به ریش لنگری بازیکنان گیر می‏دهیم؟ آیا آن‏ها با این کار بازیکن بهتری می‏شوند. آقای عزیزمحمدی فرد ارزشی است اما اگر این منشور را پس بگیرند ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد.
شاه حسینی هم در این برنامه به انتقاد از منشور اخلاقی پرداخت ولی بحث او با عزیزالله محمدی به تدریج رنگ و بوی دعوا به خود گرفت و کار به درگیری کلامی میان شاه حسینی و عزیزمحمدی کشید. حاج رضایی که بین این دو نفر نشسته بود از آنها خواست به احترام موی سفیدش از بی احترامی به یکدیگر در برنامه زنده تلویزیونی پرهیز کنند.
وقتی در دقایق پایانی برنامه محمدی خطاب به شاه حسینی گفت:«ما چندین بار از شما خواستیم نظرات کارشناسی تان را درباره منشور به فدراسیون بفرستید اما توجه نکردید و ترجیح دادید در برنامه های زنده تلویزیونی حاشیه سازی کنید» رییس پیشین کمیته انضباطی از کوره در رفت و گفت: «احترام خودتان را نگه دارید. من به بزرگتر از شما هم باج نمی دهم.»
در این لحظات حاج رضایی با چهره ای نگران دست های دو طرف را گرفته بود و به سبک میانجی های دعواهای خیابانی از آنها می خواست کوتاه بیایند.عادل فردوسی پور هم در سوی دیگر استودیو از تماشای این صحنه ریسه رفته بود و نمی توانست جلوی خنده اش را بگیرد. پس از این اتفاق فردوسی پور ترجیح داد بلافاصله خداحافظی کند تا کار در استودیوی نود به درگیری فیزیکی نکشد.

٧. حضور دادكان و حملات شدید به علی آبادی - دى ماه ٨٨
حضور محمد دادکان در برنامه نود هم بازتاب بسیار گسترده و وسیعی داشت و آثار صحبت هایش حتی تا ماه ها بعد از آن برنامه نمایان بود. مهمترین بخش صحبت های دادکان در آن برنامه به این شرح بود:
دعوا بر سر رییس شدن بود. علی آبادی می خواست رییس (فدراسین فوتبال) و كاندیدا شد. او اگر طمعی به این پست نداشت اصلا ثبت نام نمی كرد و نمی دانم چرا با داشتن جایگاه ریاست سازمان به دنبال جایگاه پایین تر هم بود. دعوا بر سر رییس شدن بود. علی آبادی می خواست رییس شود و كاندیدا شد.
من این اخراج را جزو افتخاراتم می دانم و همواره به خانواده ام می گویم سه افتخار در زندگی ام وجود دارد كه به آن می بالم. نخست دریافت نشان لیاقت در دوره ی آقای خاتمی، دوم رفتن تیم ملی به جام جهانی ۲۰۰۶ و سوم اخراج در دوره ی علی آبادی.
متاسفانه بازنشسته هایی از ارتش، سپاه و وزارتخانه های صنعتی و ادارات دولتی را كه هیچ شناختی از ورزش ندارند، در راس مدیریت آن می آورند اما، مدیران توانمند و آشنا به كار خانه نشین می شوند. وقتی هم كه مرد می دوند زیر تابوتش تا عكس های یادگاری بگیرند.

٨. عصبانیت شدید فردوسی پور و پاسخ به یک نماینده مجلس - آذر ٨٩
بحث انتقال تیم نفت تهران به اراک در آذر ۸۹ فوتبال ایران را تحت تاثیر خود قرار داده بود. تهیه کنند و مجری برنامه نود که همیشه یکی از منتقدان اصلی انتقال تیمهای تهرانی به شهرستان بوده است، در یکی از برنامه های خود احمدی بیغش نماینده شازند در مجلس را روی خط تلفنی برنامه آورد و از او برای تلاش «سیاسی »اش برای انتقال نفت توضیح خواست.
این نماینده مجلس با اشاره به بیانات حضرت علی (ع)، خطاب به عادل فردوسی پور گفت: « شما مجری تلویزیون هستید و قاضی نیستید. حق ندارید در جایگاه قضاوت بنشینید و نظر خودتان را به عنوان نظر مردم از رسانه ملی اعلام کنید. خدا به شما لطف کرده و در چنین جایگاهی قرار گرفته اید پس نباید نظر خودتان را به عنوان نظر مردم پخش کنید.»
فردوسی پور اما واکنش بسیار تندی به این صحبتها داشت و گفت: «دین و ایمان فقط برای شما نیست اقای محترم! هر کسی دین و ایمان دارد برای خودش. شما توهین زیادی کردید اما من همچنان معتقدم که این تصمیم ورزشی نبوده است.»

٩. صحبتهای علی دایی علیه حبیب کاشانی و اتمام برنامه حوالی اذان صبح - خرداد٩٠
طولانی ترین برنامه نود مصادف با آخرین برنامه سال ۱۳۹۰ شد. این برنامه بعد از قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی و زمان سرمربیگری علی دایی روی آنتن رفت که آن روزها ارتباط تیره ای با حبیب کاشانی مدیرعامل باشگاه داشت. ابتدا حبیب کاشانی در برنامه حاضر شد و سپس علی دایی. صحبتها آنقدر طولانی شد که برنامه تا ساعت ۳:۳۰ بامداد طول کشید و حتی دایی پیشنهاد داد صبحانه کله پاچه بخورند!

١٠. حضور رامبد جوان و دو هنرمند دیگر در نود - اسفند٩٠
تهیه کننده و مجری برنامه نود، برای ویژه برنامه پایان سال ۱۳۹۰ دست به ابتکار جالبی زد و رامبد جوان، سروش صحت و حبیب رضایی را دعوت کرد تا در استودیو حاضر شوند تا برنامه شاد و مفرحی برای بینندگان رقم بخورد.
رامبد جوان که خیلی راحت با فردوسی پور صحبت می کرد، حتی روی صندلی این مجری هم نشست و گفت: من جای فردوسی پور هستم،چقدر حال می دهد!

۱۱. برملا کردن تقلب در انتخابات هیات فوتبال فارس - مهر٩١
در مهرماه ۹۱ فردوسی پور تصاویری را از انتخابات هیات فوتبال فارس را پخش کرد که نشان از تلاش برای ابقای هادی آیت اللهی در سمت ریاست هیات فوتبال این استان داشت. جعفر جعفری مدیرعامل باشگاه فجر برگه های رای را در جیب خودش نگه داشته بود. جعفری در توجیه این اتفاقات گفت: «من نمی دانم چه اتفاقی برای رأی های مخدوش افتاده، ولی شاید همان گونه که نماینده آموزش و پرورش گفت، در مجمع حضور نداشته است.» او پس از این مکالمه خداحافظی کرد تا از زیر فشار اتهام تخلف در انتخابات خارج شود. این در حالی بود که اصلا معلوم نشد، رأیی را که جعفری در جیبش گذاشته، چه بوده است!

١٢. اشک های مهدوى كيا در شب غم انگیز نود - اسفند٩١
هر چقدر که آخرین برنامه فردوسی پور در سال ۱۳۹۰ با خنده و شوخی تمام شده بود، در آخرین برنامه سال ۱۳۹۱ یک شب تراژیک رقم خورد. مهدی مهدوی کیا که میهمان حضوری برنامه بود، مهدی مهدوی کیا پس از آنکه نیم فصل دوم نتوانست در ترکیب پرسپولیس جایی داشته باشد روز ۲۴ اسفندماه جاری بعد از جلسه با گل محمدی خداحافظی اش از فوتبال را اعلام کرد.

پس از این خداحافظی حرف و حدیث فراوانی پیرامون اختلاف او با یحیی گل محمدی مطرح شد. مهدوی کیا در این برنامه هرچند تاکید کرد که از گل محمدی دلخور نیست اما گریه های او در بخشی از این برنامه، گویای ناراحتی او از تصمیم سرمربی پرسپولیس بود. پس از گریه های مهدوی کیا و البته خداحافظی اش از مردم در این برنامه تلویزیونی و آرزوی موفقیت برای سرمربی پرسپولیس در سال ۹۲، یحیی گل محمدی روی خط برنامه آمد و گفت که تصمیم گرفته از سرمربیگری پرسپولیس استعفا بدهد!

١٣. گفتگوی جذاب با پروين - ارديبهشت ٩٢
بدون شک گفتگوی مفصل عادل فردوسی پور با علی پروین را باید یکی از به یادماندنی ترین برنامه های تاریخ نود بدانیم. پروین که از حضور در برنامه زنده خودداری می کند، تهیه کننده و مجری برنامه نود را مجاب کرد تا آنها به سراغش بروند و مصاحبه ای مفصل و خواندنی را با وی ترتیب بدهند.

١٤. افشای ماجرای واریز پول به حساب داوران - مهر٩٢
باخت پرسپولیس به سپاهان و نحوه قضاوت محسن قهرمانی در این بازی و بررسی اتفاقات مربوط به آن در برنامه نود کاری کرد که آثارش هنوز هم ادامه دارد. افشاگری گسترده ای که با صحبتهای علی دایی آغاز شد و ماجرای «کارت به کارت» کردن پول به حساب داوران که به محرومیت محسن قهرمانی منجر شد. همچنین دو داور دیگر و دو دستیار علی دایی یعنی مربی بدنساز تیم محمدرضا مولایی و کمک سرپرست تیم یعنی علی حاتم منجر شد.

١٥. مصاحبه با اسطوره های میلان - آذر٩٢
حضور تیم پیشکسوتان میلان در ایران و بازی با پیشکسوتان پرسپولیس این فرصت را در اختیار فردوسی پور گذاشت تا با چند تن از آنها مصاحبه جالبی داشته باشد. در این ویژه برنامه که پنجشنبه شب روی آنتن رفت، «دنیل ماسارو» و «فرانکو باره سی» به صورت حضوری و «جنارو گتوز» به صورت تصویری میهمان بودند.

شماره شش افسانه ای روسونری در این برنامه از استقبال مردم ایران تشکر کرد، پرسپولیس را باشگاهی بزرگ نامید و از خاطراتش در میلان گفت. ماسارو هم بعدتر توضیح داد که چرا در ژانر باشگاهی موفق تر از بازی های ملی بوده است. جالب ترین بخش از این برنامه اما مصاحبه ماسارو با گتوزو بود؛ جایی که مهاجم سابق میلان از گتوزو پرسید گردنش بعد از ضربه کریم چطور است و جنارو گفت: «نگران نباش، کله ام سفت است!» ماسارو که خیلی با گتوزو شوخی می کرد در ادامه به او گفت: «برو بخواب، صبح باید ساعت شش و نیم بیدار شویم!»

١٦. پخش قرعه كشى جام جهانى به صورت زنده و شکستن رکورد تاریخ پیامک - آذر٩٢
خاص ترین برنامه نود را باید به همین برنامه اطلاق کرد. فردوسی پور برنامه ای دو ساعته را برای پوشش زنده قرعه کشی جام جهانی برزیل با حضور نکونام و مهدوی کیا روی آنتن برد و بیش از ۶ میلیون پیامک ظرف دو ساعت به این برنامه ارسال شد. لباس منشوری مجری مراسم قرعه کشی راهی جز سانسور برای صدا و سیمای ایران باقی نمی گذاشت و پخش مدام تصاویر تکراری از قرعه کشی، ناراحتی مهدوی کیا را در پی داشت.

١٧. بررسى اتفاقات مشکوک تبريز - ارديبهشت ٩٤
برنامه نود در اردیبهشت ۹۴ و بعد از اتمام لیگ برتر فوتبال، پرونده ویژه ای را درباره اتفاقات عجیب و غریب بازی تراکتورسازی با نفت تهران و اینکه چه کسی اعلام کرده بود دیدار سپاهان با سایپا ۲ بر ۲ شده است، روی آنتن برد. هرچند گفتگوهای زیادی در این برنامه صورت گرفت ولی در نهایت مشخص نشد که چه کسی این دروغ بزرگ را به نیمکت تراکتورسازی رسانده بود؛ اتفاقی که با از دست رفتن عنوان قهرمانی برای تراکتورسازی همراه بود. منصور قنبرزاده مدیرعامل باشگاه نفت تهران که تیمش یکی از مدعیان قهرمانی در روز آخر بود در این خصوص گفت: « یکسری از دوستانی که بیسیم دست شان بود ، می گفتند بازی مساوی شده است.این دوستان احتمالا همین مسئولان برگزاری بازی بودند . ما می گفتیم چطور تو ۲ دقیقه همه چیز عوض شد اما این قدر شایعه سریه پیچید که کسی صدای ما را دیگر نمی شنید.»

قدیمی 08-04-2015, 11:37 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

هر آنچه در نود دیشب گذشت / بررسی پرونده راه آهن - پیکان در نود

ارتش سرخ دات كام :
نخستین برنامه نود در فصل جدید، شب گذشته روی آنتن شبکه سه رفت.

برنامه نود بعد از حدود دو ماه تعطیلی، با لیگ پانزدهم شب گذشته روی آنتن شبکه سه رفت. در ابتدای برنامه این هفته، عادل فردوسی پور با پخش آیتم هایی به بررسی نقل و انتقال بازیکنان پرداخت. البته در این برنامه کارنامه بازیکنان خارجی که در این فصل به فوتبال ایران آمدند نیز بررسی شد.

هرساله بازیکنان خارجی زیادی به لیگ برتر ایران می آیند که بعضی از آنها کارنامه قابل قبولی نداشته اند اما بررسی برنامه نود نشان داد که بازیکنان خارجی که در این فصل به لیگ ایران آمدند، از کارنامه قابل قبولی برخوردارند.

14بازیکن جدید خارجی درلیگ پانزدهم وارد فوتبال ایران شدند که کارنامه آنها نشان میدهد تراکتورسازی تبریز در جذب بازیکنان خارجی، عملکرد بهتری داشته و بازیکنان با نام و نشان تری جذب کرده است.

استقلال پر سر و صداترین تیم نقل و انتقالات

سوال نظرسنجی برنامه هم به عملکرد باشگاه ها در فصل نقل و انتقالات اختصاص داشت. بینندگان نود باید از میان استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی، ذوب آهن، سپاهان و نفت تهران تیمی که بهترین عملکرد را در فصل نقل و انتقالات داشت را انتخاب می کردند. در نهایت نیز استقلال با کسب 40 درصد آرا بهترین تیم فصل نقل و انتقالات لقب گرفت.

در بخش دیگری از برنامه، آیتمی درباره مراسم برترین های لیگ که توسط سازمان لیگ برگذار شد پخش شد. در این آیتم ایراداتی به انتخاب های انجام شده، گرفته شد تا جایی که فردوسی پور گفت: چطور قاسم حدادی فر بهترین بازیکن لیگ شده، اما بهترین هافبک نشده است؟

مهدی تاج روخط برنامه آمد و اظهار کرد: انتقادات شما را قبول دارم، ما از طریق هیات ژوری انتخاب ها را انجام ندادیم، بلکه از طریق نظرات کارشناسان، کاپیتان های تیم های ملی،اصحاب رسانه، مربیان و پیشکسوتان برای 16 آیتم از برترین های لیگ نظرسنجی کردیم. ما رای های آنها را جمع کردیم و اعلام کردیم، البته من بیشتر به دنبال گرفتن پخش زنده از صدا و سیما بودم و در جریان شمارش آراء نبودم.

در ادامه فردوسی پور پرسید چرا آراء را رسانه ای نکردید که تاج پاسخ داد: در فرم ها نوشته شده بود که رای های این افراد محفوظ خواهد بود که ما در این زمینه اشتباه کردیم، میخواستیم آراء را رسانه ای کنیم ولی دیدیم که اخلاقی نیست.

بررسی پرونده مارتیم موتونبا

پس از بررسی بازی های هفته نخست لیگ، در بخش پایانی برنامه پرونده استفاده راه آهن از مارتین موتونبا در دیدار برابر پیکان بررسی شد. در ابتدا محمود شیعی، مدیرعامل باشگاه پیکان، روی خط برنامه آمد و اظهار کرد: منتظر هستیم تا رای تجدیدنظرخواهی ویژه به صورت کتبی به ما ابلاغ شود تا بر اساس آن برای احقاق حق باشگاه پیکان به فیفا شکایت کنیم.

در ادامه نیز علیرضا رحیمی ، مدیرعامل باشگاه راه آهن، روی خط آمد و گفت: بر اساس قانون وقتی کمیته انضباطی رای قطعی صادر میکند نباید این رای در کمیته استیناف بررسی شود. چرا با وجود اینکه رای قطعی صادر شده بود پرونده به کمیته استیناف رفت؟

در بخش پایانی نیز احمدرضا براتی، کارشناش حقوقی، روی خط آمد و اظهار کرد: قطعی بودن رای را کمیته انضباطی تعیین نمیکند بلکه آراء بر اساس قانون قطعی میشوند. رای کمیته انضباطی بر اساس قانون قطعی نبود و با اعتراض پیکان ، پرونده به کمیته استیناف میرود. به اعتقاد من تجدیدنظرخواهی ویژه نباید برگذار می شد و رای کمیته استیناف باید اجرا می شد.

قدیمی 08-11-2015, 12:53 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

اعای عجیب سامره / وقتی علی کریمی و فرشاد پیوس را یادشان رفت!

ارتش سرخ دات كام :
علی سامره در مصاحبه با برنامه نود گفت او تنها بازیکن ایرانی است که در خارج از کشور به مقام آقای گلی دست یافته؛ آنچه با تایید گزاشگر این برنامه هم همراه شد.

این در حالی است که علی کریمی در سال 2004 عنوان آقای گلی لیگ امارات را به دست آورده است. هم چنين فرشاد پيوس نيز به آقاي گلي ليگ قطر در سال 68 دست پيدا كرده است.

تعداد 2 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 08-11-2015, 02:25 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

دفاع از بازگشت داور جنجالی به مستطیل سبز
هر آنچه در برنامه دیشب نود گذشت

برنامه 90 در شبی که مخاطبان این برنامه رای به شکست پرسپولیس مقابل سپاهان دادند روی آنتن رفت.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، برنامه 90 شب گذشته روی آنتن رفت و به بررسی اتفاقات فوتبال در هفته گذشته پرداخت.

سوال پیامکی این برنامه به نتیجه دیدار سپاهان - پرسپولیس اختصاص داشت.

در نهایت مخاطبان برنامه رای به شکست پرسپولیس مقابل سپاهان دادند.

در ابتدای این برنامه فردوسی‌پور ارتباط تلفنی با اصغر باقریان مدیرعامل جدید سپاهان برقرار کرد و با وی به گفت‌و‌گو پرداخت.

*در سپاهان بازیکن‌سالاری نداریم

اصغر باقریان رئیس هیأت مدیره باشگاه سپاهان درباره ثبات مدیریت در این باشگاه گفت:‌ دو نوع ثبات وجود دارد ثبات در افراد و ثبات در ساختار. البته ثبات در ساختار به ثبات مدیریت ارجحیت دارد و عده‌ای در این ساختار زمان بیشتری و عده‌ای طول مدت کمتری را به مدیریت می‌پردازند اما در هر صورت ثبات در ساختار باشگاه سپاهان موج می‌زند.

وی در مورد تغییر مدیریت و قطع همکاری با خلیلیان مدیرعامل سابق سپاهان گفت: در هر مجموعه‌‌ای اختلاف‌نظر وجود دارد اما گاهی این اختلاف‌نظر به اصل کار ضربه وارد می‌کند و به همین دلیل اعضای هیأت مدیره باشگاه سپاهان تصمیم گرفتند که به صورت توافقی در یک فضای دوستانه با آقای خلیلیان قطع همکاری کنند.

باقریان در مورد خوشحالی و حرکات موزون خلیلیان بعد از قهرمانی سپاهان گفت: البته ایشان همچنان یکی از اعضای باشگاه به حساب می‌آید و شاید دلیل خوشحالی زایدالوصف او بعد از قهرمانی فشارهای زیادی بود که در طول فصل به وی وارد شده بود.

مدیر عامل باشگاه سپاهان در مورد غیبت محرم نویدکیا در تمرینات سپاهان گفت: بعد از برگشت از اردوی ترکیه ایشان در تمرینات حضور پیدا نکردند البته همه ما می‌دانیم که نویدکیا شناسنامه باشگاه سپاهان بعد از انقلاب است و در تمام افتخارات سپاهان نقش مهمی ایفا کرده است. ما با ایشان ارتباطی نداشتیم البته گویا به دلیل آسیب‌دیدگی و عدم آمادگی برای مدتی استراحت خواهد کرد و سپس با نظر کادر فنی باز خواهد گشت.

وی در مورد اینکه گویا نویدکیا هیچ هماهنگی با حسین فرکی نداشته است،‌ افزود: نویدکیا هیچ درخواستی از ما نداشته است و حتماً با نظر آقای فرکی حضور او پیش خواهد رفت اما بحث بازیکن‌سالاری مطرح نیست و ما به خاطر تمام تلاش‌هایی که او در طول سالیان برای باشگاه انجام داده برایش احترام قائل هستیم. البته برادر ایشان هم رسول نویدکیا هم هیچ اظهارنظری در این رابطه نداشته است.

در ادامه گزارشی جالب از گل‌هایی که از روی ضربات ایستگاهی در هفته گذشته لیگ برتر به ثمر رسیده است، پخش شد.

در ادامه گزارشی از حواشی بازی استقلال مقابل ملوان انزلی و رویارویی پرویز مظلومی و امیر قلعه نویی پخش شد.

ترین‌های هفته هم به تصویر کشیده شد.

فنایی داور سابق کشورمان میهمان و کارشناس داوری برنامه بود.

وی در صحبت‌هایی بازگشت محسن قهرمانی به فوتبال را خوشحال کننده توصیف کرد و عنوان داشت که همه باید کمک کنند تا این داور بار دیگر در صحنه مسابقات ظاهر شود.

کمک داور سابق کشورمان گفت که با حضور قهرمانی مشخص شد که اتهاماتی که به وی زده شده است، بی اساس بوده است.

فنایی افزود: در این میان کمیته داوران و دپارتمان داوری باید در این باره مدیریت کند و بازی‌هایی که باعث حساسیت می‌شود را قضاوتش را به قهرمانی ندهد تا باعث گرفتاری وی نشود.

*ارتباط تلفنی با محمود آذرگون سخنگوی باشگاه ملوان برقرار شد.

آذرگون اظهار داشت: با توجه به اینکه مالک قبلی اعلام کرد نمی‌تواند در این تیم کار کند از میان 2 نفر که اعلام آمادگی کرده بودند آقای بهشتی مناسب‌ترین گزینه بود اما ایشان نتوانستند و 2 روز مانده به شروع بازی‌ها انصراف خود را اعلام کردند.

وی افزود: در نهایت تیم را به قلعه‌نویی سپردیم و اعلام کردیم که هیات مدیره پشت انتخاب وی است، اما متأسفانه در 2 هفته گذشته مبلغی جزیی به تیم تزریق شد و این درشرایطی بود که قلعه‌نویی بسیار اصرار داشت که حق و حقوق بازیکنان پرداخت شود و واقعاً‌ ایشان بدون هیچ چشم‌داشتی در باشگاه حضور داشتند و دغدغه ایشان فقط مربوط به بازیکنان بود. در نهایت ما جلسه‌ای را با ایشان برگزار کردیم و به وی گفتیم که مبالغ مورد نیاز تیم با مدت زمان طولانی تأمین خواهد شد اما در نهایت نتوانستیم با قلعه‌نویی به توافق برسیم در حالی که بسیار علاقه‌مند بودیم که با ایشان کار کنیم اما قلعه‌نویی گفت که می‌تواند به عنوان مشاور به تیم کمک کند.

آذرگون افزود: برای این منظور آقای دنیامالی با حمید استیلی صحبت کرد و در نظر داریم ایشان فردا به انزلی بیاید تا چهارشنبه قرارداد خود را ثبت کند و پنج‌شنبه روی نیمکت ملوان بنشیند.

سخنگوی ملوان در رابطه با دستیاران استیلی در تیم ملوان گفت: قرار بود از آقای زرینچه استفاده کنیم اما به دلیل مشکلاتی که ایشان داشتند از حضور در ملوان انصراف دادند.

آذرگون درباره اینکه استیلی از طریق آقای حبیب کاشانی به دنیامالی و باشگاه ملوان معرفی شده است، گفت: دنیامالی با کاشانی در شورای شهر ارتباط خوبی دارند و طبیعتاً می‌تواند این ارتباط باعث حضور استیلی در تیم ملوان شده باشد.

در ادامه ارتباطی تصویری از طریق اسکایپ با میشل سالگادو هافبک سابق تیم ملی اسپانیا و باشگاه رئال مادرید برقرار شد و وی صحبت‌هایی را درباره حضور ستارگان سابق دنیای فوتبال در ایران در تاریخ 6 شهریورماه خبر داد.

میشل سالگادو هافبک سابق رئال مادرید در این‌باره اسامی این ستارگان فوتبال جهان را به شرح زیر معرفی کرد.

بازیکنانی نظیر بدو ایلگنر و ویکتور بایا، روبرتو کارلوس، کاناوارو، فرناندو هیرو، سالگادو، فرناندو کوتو، مارسی دسایی، لوئیس فیگو، مندیتا، ادگارد داویدز، گری لینکر، پائولتا و پاتریک کلایورت

سالگادو در صحبت‌هایی عنوان کرد که حضور کلایورت در چند روز آینده قطعی خواهد شد اما سایر ستارگان فوتبال جهان برایشان بلیط تهیه شده و قطعاً در ایران حضور خواهند داشت.

وی ابراز امیدواری کرد که حضور این ستارگان فوتبال جهان با استقبال گسترده هواداران همراه شود.

ارتباط تلفنی با مجید جلالی سرمربی سایپا برقرار شد و باوی پیرامون استفاده تیم‌ها از 9 بازیکن بر روی نیمکت ذخیره‌ها صحبت شد.

جلالی اعتقاد دارد که حضور 9 بازیکن بر روی نیمکت ذخیره‌ها باعث خواهد شد تا تیم‌ها جوانان بیشتری را در ترکیب خود داشته باشند و در مجموع باعث پیشرفت تیم‌ها خواهد شد اما در نهایت عادل فردوسی‌پور این عقیده را قبول نکرد و نپذیرفت.

گزارشی از حضور مهدوی مهدوی‌کیا در هامبورگ پخش شد.

در ادامه خلاصه بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس پخش شد و به موضوع درجه حرارت و ریزگردها پرداخته شد.

آنالیز بازی پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان نیز پخش شد.

دکتر زهره هراتیان عضو کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد گرمای هوا اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا و دمای 45 درجه در شهر اهواز زمان 3 دقیقه برای پایین آوردن دمای بدن بازیکنان نیاز بود که این زمان را برای تیم ها در نظر گرفتیم که با استفاده از حوله های مرطوب این امر صورت گیرد، البته من در تلویزیون و تصاویر حوله مرطوب ندیدم.

وی همچنین صحبت‌هایی را درباره اینکه گفته می‌شود چند بازیکن در لیگ برتر هپاتیت دارند، را انجام داد.

هراتی گفت که بیماری بازیکنان جزء اسرار است اما با توجه به اینکه این بیماری مسری است، از بازیکنانی که هپاتیت فعال دارند جلوگیری شده است و بازیکنانی که هپاتیت غیرفعال دارند از طریق کمیسیون پزشکی به باشگاه‌ها اعلام کرده‌ایم که در این میان برخی باشگاه‌ها زیر بار نرفته‌اند و اسامی آن‌ها را خط زده‌اند.

غلامرضا بهروان رییس کمیته مسابقات لیگ هم روی خط آمد و گفت: اگر هیئت‌ها شرایط را فراهم کنند بطوری که به فرض مثال پس از بازی، هواداران در خیابان‌ها نمانند ما بازی را می‌توانیم شب و در ساعت 21 برگزار کنیم.

تیم منتخب هفته هم توسط برنامه 90 پخش شد که استقلال تهران بیشترین سهم را در این میان داشت.

در ادامه مصاحبه‌ای از علیرضا جهانبخش پخش شد.

وحید شمسایی میهمان برنامه 90 بود و درباره قهرمانی تیم فوتسال تاسیسات دریایی در جام باشگاه‌های آسیا صحبت‌هایی را مطرح کرد.

وی در ابتدای صحبت‌های خود گفت که خدا را شکر که توانستیم پس از 3 سال ناکامی در آسیا عنوان قهرمانی را بدست آوریم و این قهرمانی را هدیه می‌کنیم به بایک معصومی عزیز که بزودی سالگرد درگذشتش خواهد بود.

وی در بخش‌هایی از صحبت‌های خود گفت که ترس از فوتسال ایران ریخته شده است و در گذشته وقتی تیم‌ها مقابل فوتسال ایران قرار می‌گرفتند قبل از آغاز بازی 3 بر صفر عقب بودند اما دیگر این‌گونه نیست.

شمسایی صحبت‌هایی را هم درباره خسوس انجام داد و اظهار داشت: سطح فوتسال ما بالا است و خسوس نتوانسته به فوتسال ما کمک کند. فوتسال ایران 3 سال در آسیا مقام نیاورد که 2 سال آن مربی خارجی داشتیم.

وی به وجود اختلاف میان افراد در فوتسال هم اعتراف کرد و یکی از دلایل افت این ورزش را وجود همین مسائل دانست.

قدیمی 08-18-2015, 11:34 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

کنایه سرپرست پرسپولیس به عادل
هر آنچه در برنامه دیشب نود گذشت

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌و‌گوی تلفنی پس از اینکه با سوال مجری برنامه 90 مبنی بر اینکه با وزیر ورزش رابطه نزدیکی دارد، روبرو شد با کنایه پاسخ فردوسی پور را داد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، برنامه 90 شب گذشته روی آنتن رفت و به بررسی اتفاقات فوتبال کشورمان در هفته سوم لیگ برتر پرداخت.

در ابتدای برنامه آیتم 90 درجه پخش شد و در یکی از قسمت‌های آن حذف 3 کلمه در درج نام بازیکن استقلال یعقوب کریمی (یعقوب کری) باعث شد، که این موضوع سوژه این آیتم شد تا پسر وزیر امور خارجه آمریکا روی نیمکت استقلال بنشیند!

سوال پیامکی این برنامه به عملکرد پرسپولیس و اینکه برانکو می‌تواند قرمزپوشان را از این وضعیت خارج کند، اختصاص داشت.

مخاطبان برنامه دو گزینه بله و خیر را پیش رو داشتند.

انتشار رای مخاطبان برنامه 90 مشخص کرد که مخاطبان این برنامه به برانکو رای اعتماد داده‌اند اما این رای چندان قاطعانه نبوده است.

59 درصد اعتقاد داشتند که برانکو می‌تواند پرسپولیس را از این وضعیت خارج کند و 41 درصد هم خروج قرمزپوشان از این شرایط توسط برانکو را ناممکن دانستند.

در ادامه برنامه رقابت‌های لیگ برتر و پخش آن از شبکه‌های سیما به تصویر کشیده شد.

گزارشی از دیدار سپاهان و پرسپولیس پخش شد و شکست 4 بر 2 قرمزپوشان مقابل مدافع عنوان قهرمانی زیر ذره‌بین قرار گرفت.

شکست پرسپولیس در این بازی باعث شد تا این تیم برای اولین بار در تاریخ قعرنشین لیگ شود.

یاد و خاطره مهدی نفر خبرنگار خبرگزاری فارس و صدا و سیما به مناسبت سالگرد درگذشتش گرامی داشته شد و کلیپی کوتاه از وی پخش شد.

آنالیز دیدار سپاهان - پرسپولیس پخش شد.

در این دیدار حاج صفی بازیکن تیم فوتبال سپاهان به عنوان برترین بازیکن شناخته شد و فضای پشت سر رامین رضائیان در منطقه راست پرسپولیس که بارها خالی می‌ماند پاشنه آشیل تیم برانکو بود.

کارشناس داوری سپاهان - پرسپولیس پخش شد.

اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان روی خط تلفنی برنامه 90 آمد و درباره محرومیت دو بازیکن خارجی این تیم صحبت‌هایی را مطرح کرد.

اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره مشکلات حضور پادوانی و شیمبا گفت: ایجنت این دو بازیکن آقای حجی مجوز رسمی از فیفا و فدراسیون فوتبال را دارد و باشگاه برزیلی در فدراسیون فوتبال برزیل و فیفا ثبت شده است ما مکاتبات خود را از طریق فیفا و فدراسیون فوتبال برزیل چک کردیم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیرعامل سپاهان در مورد اینکه یک بازیکن نباید بیشتر از دو بار بصورت قرضی منتقل شود اظهار داشت: تمام ترانسفرها از طریق فدراسیون چک می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد اما چون تیم در اردوی ترکیه حضور داشت و این دو بازیکن دیر به اردو ملحق شدند و دو روز مانده به نقل و انتقالات رسمی فیفا مدارک به فیفا ارسال شد گویا نقصی در پرونده وجود داشته اما ما امروز آخرین مکاتبات را از طریق سپاهان و باشگاه برزیلی و فدراسیون فوتبال انجام داده‌ایم ولی کمیته نقل و انتقالات فیفا اعتقاد دارد در زمان مقرر مدارک ارسال نشده و به دلیل نقص در پرونده این مشکلات به وجود آمده است و امیدواریم و مطئنم این مشکل حل خواهد شد.

وی در مورد بازگشت نویدکیا به ترکیب سپاهان گفت: من به صورت غیر مستقیم صحبت‌هایی با ایشان انجام دادم و مطمئن باشید طی چند روز آینده ایشان در تیم حضور پیدا خواهند کرد.

باقریان در پایان در مورد ترانسفر حاج‌صفی و شریفی که قرار است به راپید‌ وین و بوندس‌لیگا منتقل شوند، گفت: اگر پیشنهادی به صورت رسمی به باشگاه ارسال شود بررسی می‌کنیم اما همچنان چنین اتفاقی رخ نداده است و در صورت مکاتبات مستقیم مطمئن باشید بهترین جمع‌بندی را خواهیم داشت.

علی اکبر طاهری هم میهمان تلفنی برنامه 90 بود و صحبت‌هایی را درباره شرایط باشگاه پرسپولیس و قعرنشینی این تیم و ضعیت برانکو مطرح کرد.

علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با برنامه 90 پس از اینکه با سؤال مجری برنامه مبنی براینکه پرسپولیس با اقتدار قعرنشین لیگ برتر است، اظهار داشت: خواهشمندم ادبیاتی به کار نبرید که دل هواداران مشوش شود و بگویید که پرسپولیس با اقتدار ته جدول است.

وی در واکنش به این سؤال که اگر شما در سؤال پیامکی برنامه شرکت کنید، رأی به موفقیت برانکو می‌دهید یا خیر گفت: اگر من به جای شما بودم قطعاً چنین سؤالی را مطرح نمی‌کردم و خودمان را در بحران قرار نمی‌دادم. در حال حاضر تیم شرایطی دارد که می‌تواند جایگاه مناسب را به دست آورد. هواداران ما که یار اصلی ما هستند با حضورشان در ورزشگاه در این باره کمک خواهند کرد و ما در تیم شش هفت بازیکن جوان و جدید داریم که ان‌شاءالله با هماهنگی در آینده می‌توانیم موفق شویم.

طاهری در پاسخ به این سؤال که وضعیت برانکو به چه شکل خواهد بود و باشگاه از وی با توجه به نتایج به دست آمده پرسپولیس حمایت می‌کند، گفت: نه تنها بنده بلکه هیأت مدیره هم همیشه پشتیبان برانکو و کادرفنی هستند و ایشان کارشان را به نحو احسن انجام می‌دهند.

سرپرست پرسپولیس درباره رتبه پرسپولیس در انتهای فصل گفت: خیلی زود است تا در این باره اظهارنظر کنیم.

وی در واکنش به اینکه دلیل اینکه حکم مدیرعاملی برای وی زده نمی‌شود، دو شغله بودنش است، گفت: در حال حاضر قرار است بنده به طور تمام وقت در خدمت پرسپولیس باشم و ان‌شاءالله به زودی این اتفاق خواهد افتاد و دو شغله محسوب نمی‌شوم.

طاهری درباره برداشت مبلغ 3 میلیارد تومان از صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان گفت: متأسفانه انتشار این خبر نگرانی‌هایی را ایجاد کرد و شرکت‌هایی که در مجموعه این صندوق هستند، شرکـت‌هایی با ماهیت سرمایه‌گذاری‌اند و این مطلب برای الان نیست و حتی بخشی از استادیوم درفشی‌فر هم توسط یکی از شرکت‌های ما سرمایه گذاری شده است، و سایر شرکت‌های ما همچنین ویژگی دارند. من اختیار برداشت 3 میلیارد را نداشتم بلکه هیات مدیره صندوق که بنده عضو آن نیستم با اختیاراتی که طبق قانون داشته اجازه داده به شرکت زیر مجموعه و آن شرکت هم با هماهنگی با هیات مدیره خود به صورت مضاربه و سرمایه‌گذاری به باشگاه مبلغ را داده است و باید این مبلغ با سودش هم بازگردد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به این سؤال که اگر شما این دو پست نداشتید ( رئیس صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان و سرپرستی پرسپولبس)، چنین اتفاقی رخ می‌داد، گفت: این موضوع و اختصاص 3 میلیارد تومان به باشگاه اصلاً به من ربطی ندارد.

طاهری درباره اینکه آیا تکلیف اسپانسر باشگاه پرسپولیس سرانجام مشخص می‌شود، گفت: خوشبختانه باشگاه استقلال از فصل قبل اسپانسر داشته و حامی این تیم بوده است اما متأسفانه مسائلی در باشگاه پرسپولیس وجود داشت که باعث وجود آمدن نوساناتی شد. در اوایل ماه مبارک رمضان بود که هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس مشغول به کار شد و با اسپانسر مذاکراتی را انجام دادیم با توجه به اینکه زیرساخت اقتصادی وجود ندارد سخت است که حامیان مالی را داشته باشیم و قطعاً در میان‌مدت و بلندمدت تدابیری اندیشیده خواهد شد تا این موضوع حل شود.

وی درباره اینکه آیا قنبرپور مربی پرسپولیس انتخاب برانکو بوده است، گفت: طبق قراردادی که ما با برانکو داشتیم زمانی که یک مربی کروات به ایران آمد در جلسه با اعضای هیأت مدیره توافق کردیم که ایشان به غیر از دستیار خودش دو دستیار ایرانی را هم داشته باشد که یکی از آنها کریم باقری بود و دیگری هم آقای قنبرپور را معرفی کردیم و با توجه به اینکه ایشان سابقه خوبی هم داشت برانکو وی را پذیرفت و از قنبرپور هم راضی است.

طاهری درباره اینکه آیا پرسپولیس در این فصل سقف قرارداد داشت، گفت: در هیأت مدیره هماهنگی‌هایی را انجام دادیم و در این باره سیاست‌هایی را اتخاذ کردیم.

ما در لیستی که از طریق برانکو داشتیم، با جدیت به دنبال محمد نوری بودیم اما چون من دیر به باشگاه آمدم، نوری قراردادش را با تیم جدیدش بسته بود و الان هم ارتباط خوبی با هم داریم. محمد نوری هم اذعان داشت و به من می‌گفت که ای کاش زودتر به پرسپولیس می آمدید تا من می‌ماندم.

طاهری در بخشی از صحبت‌های خود زمانی که با سوال فردوسی‌پور مبنی بر اینکه وی ارتباط نزدیکی با دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان دارد، روبرو شد، با کنایه به مجری برنامه 90 گفت که شما هم در عرصه ورزش ارتباط نزدیکی با وزیر ورزش دارید!

تیم منتخب هفته هم توسط برنامه 90 منتشر شد.

گزارشی از دیدار استقلال - ذوب آهن اصفهان پخش شد و شکست 2 بر صفر آبی‌پوشان پایتخت مورد بررسی قرار داده شد.

در ادامه مسعود عنایت رئیس دپارتمان داوری فوتبال درباره بابک وسیله‌بر داور دیدار صبا گسترش فولاد و بی احترامی این داور به تماشگر را تایید کرد و گفت که این داور را محروم کرده‌ایم و از تماشاگر هم عذرخواهی می‌کنیم.

وی درباره بیانیه برخی باشگاه‌ها درباره قضاوت داوران گفت: به طور مثال صحنه‌های داوری بازی سپاهان - پرسپولیس، مشخص کرد که اشتباه داوری باعث شده که سپاهان بیشتر از پرسپولیس متضرر شود.

وی در مورد فغانی هم که به ایران بازگشته است، گفت: هفته چهارم فغانی در لیگ قضاوت دارد و فردا بازی او اعلام می‌شود.

در ادامه گزارشی جالب از علیرضا فغانی داور کشورمان پخش شد.

ترین‌های هفته سوم لیگ برتر فوتبال به تصویر کشیده شد.

دکتر کاوه ستوده پزشک باشگاه استقلال روی خط آمد و صحبت‌هایی را درباره وضعیت کرار جاسم و مصدومیت این هافبک عراقی عنوان کرد.

دکتر کاوه ستوده پزشک تیم فوتبال استقلال درباره آخرین وضعیت جاسم کرار هافبک عراقی اظهار داشت: کرار در برخوردی که با بازیکن ذوب‌آهن داشت بر روی دنده به زمین خورد و در دنده شماره 10 خود احساس درد شدیدی داشت. وی هنگامی که زمین خورد اظهار داشت که دستش بین دنده و زمین باقی مانده و همین باعث تشدید مصدومیتش شد و به همین دلیل او را به بیمارستان منتقل کردیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مصدومیت کرار به خاطر بی‌پولی بوده است، گفت: وقتی ما ایشان را دیدیم او احساس تنگی نفس داشت و ما هم به سرعت او را با آمبولانس به بیمارستان انتقل دادیم.

پزشک باشگاه استقلال ادامه داد: از لحاظ پزشکی علائم شکستی در دنده کرار وجود ندارد و تنها احساس تورم و درد در نواحی عضلات بین دنده تشخیص داده شده است. در این باره اقدامات اولیه را انجام داده‌ایم و امیدواریم هرچه سریعتر کرار به تیم اضافه شود.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه به این مصدومیت ان‌شاءالله اغراقی وجود ندارد و مورد مشکوکی در این باره ندیده‌ایم.

در تیم ستارگان جهان که قرار است 6 شهریور ماه در ورزشگاه آزادی به میدان بروند، به جای کلایورت، دوات یورگ بازیکن سابق منچستر یونایتد حضور خواهد یافت.

قدیمی 08-18-2015, 11:35 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

آقای کارشناس، عینک تان را فراموش نکردید؟

ارتش سرخ دات کام :

کارشناس داوری برنامه 90؛ در بعضی از صحنه ها نظرات عجیبی داشت.

خداداد افشاریان با کراشناسی داوری های برنامه دوشنبه شب 90 به سوژه بحث بسیاری از گروه های خبری تبدیل شد. این داور بازنشسته اگرچه در کل عملکردی راضی کننده داشت و به نسبت سایر کارشناسان، کم تر سعی بر توجیه کار داوران داشت اما مثل همیشه بیشتر از اینکه به کارشناسی داوری اش بپردازد ، خود را سرگرم شوخی کردن با عادل فردوسی پور کرده بود . کاری که به نظر می رسد باعث سرگرمی مجری برنامه می شود و یکی از اصلی ترین دلایل دعوت از او به برنامه 90 است.

اما اوج درخشش افشاریان به غیر از نظرات اشتباهی که در مورد صحبنه های بازی پرسپولیس و سپاهان می داد آن جا بود که در صحنه ای در بازی ملوان - استقلال اهواز،اصرار داشت بازیکنی که چند متری عقب تر بود، از حاتمی جلو تر است! کارشناسی داوری بازی پرسپولیس که دیگر صدای فردوسی پور را هم در آورده بود ، او در بازی استقلال هم نکاتی را گفت که فردوسی پور را به تعجب وا داشت.

این موضوع باعث تعجب خود عادل نیز شده بود و با حالتی نا امید، رفت و روی صندلی خود نشست. طوری که بینندگان هم حس کنند آقای کارشناس انگار عینکش را با خود به برنامه نیاورده است!

این کاربر برای پست مفید ازFarzan تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 08-25-2015, 11:45 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

هر آنچه در نود دیشب گذشت / هادی نوروزی برترین گل ماه را به ثمر رساند

ارتش سرخ دات کام :
برنامه نود این هفته اتفاقات هفته گذشته فوتبال ایران را بررسی کرد.
برنامه نود این هفته ساعت 22:30 دوشنبه روی آنتن شبکه سه سیما رفت. در ابتدای این برنامه عادل فردوسی پور توضیحاتی درباره دیدار تیم های ستارگان فوتبال ایران و ستارگان فوتبال جهان ارائه کرد. قرار است ویژه برنامه نود که با حضور ستارگان فوتبال جهان همراه خواهد بود، پنجشنبه شب روی آنتن برود.

سوال پیامکی برنامه

نظرسنجی این هفته به انتخاب بهترین گل ماه اختصاص داشت. بینندگان نود باید از میان امید ابراهیمی، حسن بیت سعید، احسان حاج صفی، غلامرضا رضایی و هادی نوروزی زننده برترین گل ماه را انتخاب می کردند. در نهایت، گل هادی نوروزی به تیم پدیده، با کسب 60 درصد آرا به عنوان برترین گل ماه انتخاب شد.

جهانبخش: خاطرات زیادی از نایمخن دارم

در ادامه آیتمی درباره خداحافظی علیرضا جهانبخش از هواداران باشگاه نایمخن پخش شد. مسئولان باشگاه نایمخن مراسم با شکوهی برای خداحافظی ترتیب داده بودند.
جهانبخش در این باره اظهار کرد: خاطرات خوب و خوش و همچنین تلخ زیادی در دوران بازی در این باشگاه دارم. زمانی که تیم به دسته دو سقوط کرد هواداران مرا به عنوان یکی از بهترین بازیکنان انتخاب کردند.

اشتباهات داوری در همه جای جهان وجود دارد

پخش مستندی درباره اشتباهات داوری، بخش بعدی برنامه بود. در این مستند عنوان شد که اشتباهات داوری در بازی های اروپایی هم وجود دارد اما آنجا برخورد بدی با داوران انجام نمی شود. البته اگر داوری تبانی کند او را مادام العمر محروم می کنند اما اگر اشتباه سهوی باشد داور بازی را بازخوست نمی کنند. در بخش دیگری از این مستند، اشاره ای هم به محسن قهرمانی شد؛ این که اگر قهرمانی تبانی کرده چرا مجدداً به داوری برگشته اما اگر تبانی در کار نبوده، چرا با آبروی این داور بازی شده است؟

خوردبین: فغانی یکی از بهترین داوران ایران است

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان نخستین مهمان روی خط برنامه آمد و اظهار کرد: علیرضا فغانی یکی از بهترین داوران ایران است اما در دیدار ما برابر ذوب آهن اشتباهاتی داشت. البته اشتباهات داوری در چند بازی ما وجود داشته است.

فغانی: حاضرم یک سال در لیگ یک قضاوت کنم

علیرضا فغانی، داور دیدار پرسپولیس و ذوب آهن هم روی خط برنامه آمد و در واکنش به اظهارات فردوسی پور که عنوان کرد فغانی از بالا به پایین به فوتبال ایران نگاه می کند، گفت: فرهنگ فوتبال ما با خارج از کشور متفاوت است. شاید صحبت شما درست باشد که من از بالا به فوتبال ایران نگاه می کنم. بنابراین حاضرم یک سال در لیگ یک قضاوت کنم تا دیگر اینگونه رفتار نکنم.
او درباره صحنه اخراج محسن بنگر هم گفت: قبول دارم صحنه خطای هَند محسن بنگر پنالتی نبود اما اخطار اولی که به او دادم به خاطر این بود که پس از گل شدن پنالتی به حالت تمسخر اقدام به دست زدن کرد. در مورد اخطار دوم هم او با شدت زیادی به دروازه بان حریف برخورد کرد و بخاطر آن اخطار گرفت. بنابراین اخراج بنگر درست بوده و نباید بخشیده شود.

پرسپولیس هوشمندانه تر از سابق

آنالیز دیدار پرسپولیس و ذوب آهن نشان می دهد شاگردان برانکو ایوانکوویچ بازی هوشمندانه تری نسبت به گذاشته ارائه کردند. آنها با برتری عددی که در تمام نقاط زمین داشتند، پاس های ذوب آهنی ها را محدود کردند و با سرعت دادن به بازی، فرصت های گلزنی روی دروزاه حریف خلق کردند. کمال کامیابی نیا و احمد نوراللهی نقش مهمی در قطع پاس های ذوب آهنی ها داشتند. کامیابی نیا با 11 قطع توپ و نوراللهی با 10 قطع توپ عملکرد خوبی در ترکیب تیمشان داشتند. برنامه نود این هفته اتفاقات هفته گذشته فوتبال ایران را بررسی کرد.
برنامه نود این هفته ساعت 22:30 دوشنبه روی آنتن شبکه سه سیما رفت. در ابتدای این برنامه عادل فردوسی پور توضیحاتی درباره دیدار تیم های ستارگان فوتبال ایران و ستارگان فوتبال جهان ارائه کرد. قرار است ویژه برنامه نود که با حضور ستارگان فوتبال جهان همراه خواهد بود، پنجشنبه شب روی آنتن برود.

سوال پیامکی برنامه

نظرسنجی این هفته به انتخاب بهترین گل ماه اختصاص داشت. بینندگان نود باید از میان امید ابراهیمی، حسن بیت سعید، احسان حاج صفی، غلامرضا رضایی و هادی نوروزی زننده برترین گل ماه را انتخاب می کردند. در نهایت، گل هادی نوروزی به تیم پدیده، با کسب 60 درصد آرا به عنوان برترین گل ماه انتخاب شد.

جهانبخش: خاطرات زیادی از نایمخن دارم

در ادامه آیتمی درباره خداحافظی علیرضا جهانبخش از هواداران باشگاه نایمخن پخش شد. مسئولان باشگاه نایمخن مراسم با شکوهی برای خداحافظی ترتیب داده بودند.
جهانبخش در این باره اظهار کرد: خاطرات خوب و خوش و همچنین تلخ زیادی در دوران بازی در این باشگاه دارم. زمانی که تیم به دسته دو سقوط کرد هواداران مرا به عنوان یکی از بهترین بازیکنان انتخاب کردند.

اشتباهات داوری در همه جای جهان وجود دارد

پخش مستندی درباره اشتباهات داوری، بخش بعدی برنامه بود. در این مستند عنوان شد که اشتباهات داوری در بازی های اروپایی هم وجود دارد اما آنجا برخورد بدی با داوران انجام نمی شود. البته اگر داوری تبانی کند او را مادام العمر محروم می کنند اما اگر اشتباه سهوی باشد داور بازی را بازخوست نمی کنند. در بخش دیگری از این مستند، اشاره ای هم به محسن قهرمانی شد؛ این که اگر قهرمانی تبانی کرده چرا مجدداً به داوری برگشته اما اگر تبانی در کار نبوده، چرا با آبروی این داور بازی شده است؟

خوردبین: فغانی یکی از بهترین داوران ایران است

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان نخستین مهمان روی خط برنامه آمد و اظهار کرد: علیرضا فغانی یکی از بهترین داوران ایران است اما در دیدار ما برابر ذوب آهن اشتباهاتی داشت. البته اشتباهات داوری در چند بازی ما وجود داشته است.

فغانی: حاضرم یک سال در لیگ یک قضاوت کنم

علیرضا فغانی، داور دیدار پرسپولیس و ذوب آهن هم روی خط برنامه آمد و در واکنش به اظهارات فردوسی پور که عنوان کرد فغانی از بالا به پایین به فوتبال ایران نگاه می کند، گفت: فرهنگ فوتبال ما با خارج از کشور متفاوت است. شاید صحبت شما درست باشد که من از بالا به فوتبال ایران نگاه می کنم. بنابراین حاضرم یک سال در لیگ یک قضاوت کنم تا دیگر اینگونه رفتار نکنم.
او درباره صحنه اخراج محسن بنگر هم گفت: قبول دارم صحنه خطای هَند محسن بنگر پنالتی نبود اما اخطار اولی که به او دادم به خاطر این بود که پس از گل شدن پنالتی به حالت تمسخر اقدام به دست زدن کرد. در مورد اخطار دوم هم او با شدت زیادی به دروازه بان حریف برخورد کرد و بخاطر آن اخطار گرفت. بنابراین اخراج بنگر درست بوده و نباید بخشیده شود.

پرسپولیس هوشمندانه تر از سابق

آنالیز دیدار پرسپولیس و ذوب آهن نشان می دهد شاگردان برانکو ایوانکوویچ بازی هوشمندانه تری نسبت به گذاشته ارائه کردند. آنها با برتری عددی که در تمام نقاط زمین داشتند، پاس های ذوب آهنی ها را محدود کردند و با سرعت دادن به بازی، فرصت های گلزنی روی دروزاه حریف خلق کردند. کمال کامیابی نیا و احمد نوراللهی نقش مهمی در قطع پاس های ذوب آهنی ها داشتند. کامیابی نیا با 11 قطع توپ و نوراللهی با 10 قطع توپ عملکرد خوبی در ترکیب تیمشان داشتند.

پاسخ

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش