اکسید هد

عوامل کلیدی در ثبت نتیجه ای تاریخی: برانکو + قانون و غیرت و تمرکز

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 3317 ] - جمعه, 13 مهر 1397

عوامل کلیدی در ثبت نتیجه ای تاریخی: برانکو + قانون و غیرت و تمرکز

پرسپولیس در شبی به یادماندنی با ارائه یک بازی خوب و حساب شده توانست السد را در قطر با یک گل شکست دهد و حالا امیدوارتر مهیای بازی برگشت مرحله نیمه نهایی شود. نت... 5 out of 5 based on 4 ratings.
عوامل کلیدی در ثبت نتیجه ای تاریخی: برانکو + قانون و غیرت و تمرکز

پرسپولیس در شبی به یادماندنی با ارائه یک بازی خوب و حساب شده توانست السد را در قطر با یک گل شکست دهد و حالا امیدوارتر مهیای بازی برگشت مرحله نیمه نهایی شود. نت...

ارتش سرخ دات كام : پرسپولیس در شبی به یادماندنی با ارائه یک بازی خوب و حساب شده توانست السد را در قطر با یک گل شکست دهد و حالا امیدوارتر مهیای بازی برگشت مرحله نیمه نهایی شود.


نتیجه ای که پرسپولیس در دوحه به دست آورد، فراتر از تصور بود. نه این که پرسپولیس در شرایط برابر در حد و اندازه رقابت با السد نباشد... نه، اصلاً چنین چیزی نیست، ولی پرسپولیس شرایط برابر نداشت. پرسپولیس که به خاطر بسته شدن پنجره اش امکان یارگیری نداشت، حسین ماهینی را به دلیل مصدومیت و کمال کامیابی نیا و محمد انصاری را به واسطه محرومیت در اختیار نداشت و با دست هالی خالی، پر ستاره ترین تیم آسیا را برد...، اما این برد چگونه رقم خورد؟

جدا از اینکه قطری ها به واسطه پیروزی مقابل استقلال و با خبر شدن از اوضاع نامساعد پرسپولیس که برای این بازی با کمبود مهره مواجه بود، مغرور شدند و خود را از پیش برنده تصور کردند، پیروزی بزرگ پرسپولیس در دوحه، دلایل و عوامل مختلفی داشت.

بی شک نقش اول این پیروزی برانکو بود... سرمربی پرسپولیس که به دلیل اخراج در ثانیه های پایانی بازی مقابل الدحیل اجازه همراهی تیمش را در بازی دوحه نداشت، طی روز های گذشته، خود باوری را به تیمش تزریق کرد و سرخپوشان را از لحاظ روحی - روانی به بالاترین سطح ممکن رساند. برانکو که از لحاظ فنی، مجموعه هماهنگی درست کرده و از لحاظ بدنی هم به کمک مارکو، از سرخپوشان مردان جنگی ساخته، بعد از پیروزی مقابل الدحیل، از لحاظ انگیزشی هم روی شاگردانش وقت گذاشت و نه تنها آدام همتی نیمکت نشین را به بهترین شکل ممکن برای این بازی بزرگ آماده کرد و سیامک نعمتی را برای بازی در پست غیر تخصصی و شایان مصلح را برای ورود به ترکیب اصلی به شرایط ذهنی ایده آل رساند که بقیه مردانش را هم در بهترین شرایط روحی - روانی قرار داد. او از یک طرف با مصاحبه های خود و اشاره به تفاوت پرسپولیس و السد، فشار را از روی شانه های سرخپوشان برداشت و از طرف دیگر با حرف هایی که در جمع شاگردانش به زبان می آورد، انگیزه آن ها را به بالاترین سطح رساند و نتیجه این هنر نمایی برانکو، همین پیروزی با ارزش مقابل السد بود. سرخپوشان هم انصافاً یکی از بهترین بازی های خود را مقابل حریف به نمایش گذاشتند. اگر چه آمار و ارقام - چه از نظر مالکیت توپ و چه از لحاظ تعداد پاس و شوت و... - تمام و کمال به نفع السد بود، اما سرخپوشان نفر به نفر بهترین بازی را ارائه کردند، حتی گادوین منشا با وجود خراب کردن یک موقعیت صد درصد گل در دقایق ابتدایی بازی، بیشتر از همیشه دوید و بقیه هم تا جایی که در توان داشتند جنگیدند و کمبود های خود را با غیرت و تعصب و البته مهم تر از آن با تمرکز جبران کردند.

غیرت و تعصب به تنهایی نمی توانست پرسپولیس را مقابل السد پیروز کند. این ویژگی ها وقتی کنار تمرکز بالای بازیکنان قرار گرفت، از سرخپوشان در حساس ترین بازی آسیایی شان یک مجموعه پیروز ساخت.

به این بازی خوب، فاکتور هایی مثل بازی هوشمندانه شجاع خلیل زاده که زهر دار ترین مهره السد را از بازی خارج کرد، زیرکی علیپور که خودش پنالتی گرفت و پنالتی را گل کرد، توانمندی احمد نور اللهی در کنترل میانه میدان و صد البته اجرای قانون از سوی داور و کمک داور را هم باید اضافه کرد. فقط کافی بود داور و کمکش به سبک اغلب داورانی که در کشور های عربی قانون را به نفع میزبان پیاده می کنند، به سمت السد غش می کردند، آن وقت نه تنها پنالتی پرسپولیس نادیده گرفته می شد که گل صد درصد مردود السد هم پذیرفته می شد و پرسپولیس بازنده به ایران بر می گشت. البته که کار هنوز تمام نشده است. پرسپولیس یک بازی دیگر تا رسیدن به فینال دارد و باید با همین جدیت و قاطعیت که در دوحه داشت، در آزادی به میدان برود و با حمایت طرفدارانش جشن صعود بگیرد.

بازیکنان پیشین پرسپولیس پاسخ می دهند: عامل اصلی برتری پرسپولیس مقابل السد چه بود؟
پرسپولیس در شبی به یادماندنی با ارائه یک بازی خوب و حساب شده توانست السد را در قطر با یک گل شکست دهد و حالا امیدوارتر مهیای بازی برگشت مرحله نیمه نهایی شود. اینکه عامل اصلی برتری پرسپولیس مقابل السد قطر چه بوده سؤالی است که آن را با تنی چند از بازیکنان پیشین پرسپولیس مطرح کردیم. این پاسخ ها را بخوانید.

نیما نکیسا: نظم تیمی عامل برتری پرسپولیس شد
سنگربان اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: ما شاهد یک بازی فوق العاده و حساب شده از سوی شاگردان برانکو بودیم و در حقیقت نظم تیمی خوب پرسپولیس عامل برتری این تیم مقابل السد قطر شد. بازیکنان از درون دروازه گرفته تا خط حمله تیم بهترین روز خود را پشت سر گذاشتند و کار را برای بازی برگشت آسان تر کردند. حالا این هنر برانکوست که برای بازی در ورزشگاه آزادی تدابیر ویژه ای اتخاذ کند و شرایط را برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا فراهم سازد. پرسپولیس با این بضاعت فراتر از حد انتظار ظاهر شد.

حمید مطهری: تاکتیک پرسپولیس دلیل برتری شد
هافبک اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: پرسپولیس از نظر انسجام تیمی و تاکتیکی بهتر از السد بود و توانست این تیم را در دوحه شکست دهد. اینکه برانکو از سیامک نعمتی در دفاع راست استفاده کرد و ترکیب و تاکتیک پرسپولیس را طوری چید که اکثر حملات السد عقیم می شد و ره به جایی نمی برد. پرسپولیسی ها نشان دادند قدرت بدنی بالایی دارند و استارت دقیقه 85 علیپور و گرفتن آن پنالتی هم گواه این ادعاست. اگرچه من معتقدم الدحیل تیم به مراتب قوی تری نسبت به السد قطر بود.

حامد کاویانپور: برانکو عامل اصلی بود
هافبک اسبق پرسپولیس در این خصوص به ما گفت: عملکرد برانکو برای این مسابقه ستودنی بود. او توانسته تیم بزرگ و پرحاشیه پرسپولیس را به خوبی مدیریت کند و به این مرحله برساند که کار هرکس نیست. برانکو اهل غر زدن نیست و شرایط پرسپولیس را درک می کند. پرسپولیس مقابل السد قطر هدفمند بازی کرد و اجازه خودنمایی و ایجاد موقعیت به حریف نداد و این نشان می دهد برانکو چقدر خوب السد را آنالیز و بازیکنان را در پست های خود توجیه کرده بود. من عامل اصلی برد پرسپولیس را تفکرات برانکو می دانم.

رضا شاهرودی: جوانان باانگیزه عصای دست شدند
کاپیتان اسبق پرسپولیس در این خصوص به خبرورزشی گفت: شما می دانید که پرسپولیس چقدر از لحاظ بازیکن مشکل داشت و نتوانست از پنجره نقل و انتقالاتی استفاده کند، اما جوانان و بازیکنان کم تجربه برانکو توانستند عصای دست پرسپولیس شوند و جواب اعتماد برانکو را بدهند. من یک بازی منطقی و حساب شده را از پرسپولیس دیدم و بازیکنان ما به حریف اجازه فضاسازی ندادند و مزد زحمات خود را هم گرفتند، حالا با اضافه شدن 2 بازیکن تیم به ترکیب اصلی در بازی برگشت می توانیم به کسب یک برد دیگر امیدوار باشیم.

سپهر حیدری: شجاعت و تمرکز بالا عامل پیروزی بود
مدافع اسبق پرسپولیس در این خصوص به ما گفت: پرسپولیس در این بازی مزد شجاعت و تمرکز بالای خود را گرفت و دلیل برتری مقابل السد هم همین بود. اینکه با دست خالی بتوانی چنین نتیجه ای را رقم بزنی جای تقدیر دارد. دفاع تیمی پرسپولیس هم هماهنگ و حساب شده بود. همین تمرکز بالا و حساب شده باعث شد تا بازیکنان السد فرصت عرض اندام و مانور پیدا نکنند. حالا باید برای بازی برگشت آماده شد. السد قطر چیزی برای از دست دادن ندارد و می خواهد 90 دقیقه برای رسیدن به گل هجومی کار کند؛ لذا پرسپولیسی ها باید مراقب بازی انتحاری حریف باشند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • ناشناس
    ناشناس :
    خدا رو شکر برانکو نه مثه مربیهای داخلیه نه مثه پرتقالی و شپل که زود جو گیر شه این روحیه هم به تیم منتقل میشه تا از پیش خودمونو صعود کرده ندونیم و برای تک تک توپها و ثانیه های بازی بجنگیم پرسپولیس به معنای واقعی کلمه تبدیل به یک تیم شد از مدیریت و کادر فنی تا بازیکن و هوادار همه با هم یک تیم قدرتمندیم

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن