اکسید هد

کمیته اخلاق بررسی کند؛ فوتبال مهندسی می شود؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 406 ] - یکشنبه, 12 خرداد 1398

کمیته اخلاق بررسی کند؛ فوتبال مهندسی می شود؟

امیر قلعه نویی می گوید نتایج در بازی های لیگ برتر مهندسی شده است. او همچنین مدعی شده یک داور مطرح، دیگر همکاران را تحت تأثیر قرار می دهد و به اتفاق روی برخی ن... 5 out of 5 based on 2 ratings.
کمیته اخلاق بررسی کند؛ فوتبال مهندسی می شود؟

امیر قلعه نویی می گوید نتایج در بازی های لیگ برتر مهندسی شده است. او همچنین مدعی شده یک داور مطرح، دیگر همکاران را تحت تأثیر قرار می دهد و به اتفاق روی برخی ن...

ارتش سرخ دات كام :

امیر قلعه نویی می گوید نتایج در بازی های لیگ برتر مهندسی شده است. او همچنین مدعی شده یک داور مطرح، دیگر همکاران را تحت تأثیر قرار می دهد و به اتفاق روی برخی نتایج بازی ها تأثیر می گذارند. این ها ادعا های کوچکی نیست. کمیته اخلاق وظیفه دارد امیر قلعه نویی را فرابخواند و ادعا های او را بررسی کند.

قطع به یقین یک سری اظهارات مدیران عامل باشگاه ها و مربیان تیم ها روی تماشاگران تأثیرگذار است و با رفتار های آن ها روی سکو ها همخوانی دارد. شاید تماشاگر تصور می کند که به واقع وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال مانع قهرمانی تیمشان شده اند و وقتی قانونی نمی توانند حق خواهی کنند دست به رفتار های آسیب زننده می زنند. رفتار هایی که دردآور است. البته گاهی بعضی از تصمیمات اشتباه شائبه ها را دامن می زند و به شکل گیری شایعات کمک می کند. یکی از این رفتار ها عدم واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی است. طبیعی است هر آدم عاقلی ابتدا تصور کند که وزارت ورزش و جوانان علاقه مند به قهرمانی استقلال و پرسپولیس است به این خاطر که صاحب این دو تیم است! 

همیشه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال نسبت به این ادعا ها بی تفاوت بوده اند و این بی تفاوتی تا جایی پیش رفت که امروز امیر قلعه نویی می گوید نتایج در بازی های لیگ برتر مهندسی شده است. او همچنین مدعی شده یک داور مطرح، دیگر همکاران را تحت تأثیر قرار می دهد و به اتفاق روی برخی نتایج بازی ها تأثیر می گذارند. این ها ادعا های کوچکی نیست. کمیته اخلاق وظیفه دارد امیر قلعه نویی را فرابخواند و ادعا های او را بررسی کند. اگر حرف هایی که می زند درست است باید با داور و داوران مربوطه شدیدترین برخورد را داشته باشد و اگر این چنین نیست و ادعایی که امیر قلعه نویی می کند درست نیست باید با سرمربی تیم سپاهان برخورد کند چراکه این ادعا ها فضای فوتبال کشور را به تنش می کشد. 

مهندسی نتایج بازی ها، نه تنها خاطر طرفداران تیم بازنده بلکه طرفداران تیم برنده را هم مکدر می کند به طوری که دیدید در روز های اخیر تماشاگران تیم پرسپولیس در فضای مجازی به امیر قلعه نویی حمله کردند، چون سرمربی تیم سپاهان قهرمانی پرسپولیس را زیر سؤال برد. 

متأسفانه کمیته اخلاق در همه این سال ها سعی کرده از کنار این ادعا ها بی تفاوت بگذرد. به خصوص وقتی این ادعا از سوی یک مربی بزرگ مطرح می شود. اگر این ادعا ها درست است در این صورت پیگیری به سلامت فوتبال کمک خواهد کرد، در غیر این صورت فوتبال با حرف های تنش آمیز خداحافظی خواهد کرد. کمیته داوران هم در مورد این ادعا ها سعی می کند سکوت اختیار کند که این سکوت گاهی شائبه ها را پررنگ و پرنگ تر می کند. 

فوتبال در این فضا برای همه سخت خواهد شد. برای فدراسیون فوتبال که آن را اداره می کند. برای تماشاگر که تماشا می کند وحتی برای مربی که در بطن ماجراست. یک بار برای همیشه کمیته اخلاق باید وارد ماجرا شود و حرف های امیر قلعه نویی را مو به مو بشنود و ادله او را بررسی کند. در این صورت فوتبال راه درست خود را پیدا خواهد کرد.

مسئولان و صاحب نظران پاسخ می دهند
منظور قلعه نویی از مهندسی شدن نتایج چیست؟

محمد مایلی کهن: کسی که از مهندسی حرف می زند، خودش دکترا دارد!
سرمربی اسبق تیم ملی در این خصوص گفت: یادم هست وقتی بچه بودیم، یک مثالی بین بچه ها وجود داشت که می گفتند دروغگو دشمن خداست و خیلی هم به این موضوع استناد می شد. جالب است حالا کسانی از مهندسی در نتایج مسابقات حرف می زنند که خودشان دکترای این کار را دارند. متأسفانه در جامعه ما هر کس منافعش به خطر می افتد، دست به هر کاری می زند و در نهایت همه مقصر هستند غیر از خود او! در فوتبال ما هیاهو پررنگ تر از خود فوتبال شده است.

حسین عسگری: ادعا کردن بدون سند و مدرک راحت است 
عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: ببینید ادعا کردن بدون داشتن سند و مدرک کافی، کار راحتی است و هرکس در هر جایگاهی می تواند خیلی راحت ادعایی را مطرح کند، ولی باید آن را هم ثابت کند. یعنی وقتی هافبک سپاهان آن پنالتی را خراب می کند و یا مدافع سپاهان گل به خودی می زند، چطور می توان داور را مقصر قلمداد کرد و حرف از مهندسی شدن زد؟ اگر پنالتی سپاهان گل می شد و این تیم بازی را می برد، دیگر هرگز این حرف ها مطرح نمی شد.

مسعود تابش: بهتر است به آینده فکر کنیم
مدیرعامل باشگاه سپاهان در این خصوص گفت: آقای قلعه نویی نظراتی را مطرح کرده اند و به نظر من بهتر است از این به بعد به فکر آینده باشیم و به فوتبال فکر کنیم. به هر حال برای فصل بعد دوباره سپاهان و پرسپولیس مقابل هم قرار خواهند گرفت و این اصلاً اتفاق خوبی نیست که شاهد این درگیری ها باشیم. باید با مسئولان همفکری کرد و یک تصمیمی گرفت که از این شرایط فاصله بگیریم. باشگاه سپاهان هم حاضر است هر هزینه ای را برای این مسئله پرداخت کند.

ایرج عرب: قلعه نویی باید اتهاماتی که زده را ثابت کند 
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در این خصوص گفت: صحبت های امیر قلعه نویی کاملاً بی پایه و اساس است و ما هم از او به دادسرا شکایت کرده ایم. من نمی خواهم بیشتر از این درباره مسائل فوق صحبت کنم، اما ایشان باید ادعا های خود را ثابت کند چرا که اتهامات زیادی را وارد کرده است. ما حتی درخصوص ضرب و شتم بازیکنان پرسپولیس در بازی با سپاهان شکایتی را به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ارائه کرده ایم و امیدواریم هرچه سریع تر به این مسائل رسیدگی کنند.

سعید فتاحی: هیچ برنامه مهندسی شده ای وجود ندارد
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در این خصوص گفت: من نمی دانم منظور آقای قلعه نویی درخصوص مهندسی شدن نتایج چیست؛ فقط می توانم بگویم هیچ کار مهندسی شده ای وجود ندارد. پنالتی سپاهان گل نمی شود، مهندسی شده است؟ سپاهان گل به خودی می زند، مهندسی شده است؟ این صحبت ها به نظرم اصلاً درست نیست و بحث مهندسی شدن نتایج صحت ندارد و این صحبت ها فرار از واقعیت است و نباید در فوتبال مطرح شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن