اکسید هد

منافی: مشکل، فساد و سوءمدیریت است نه بازیکن خارجی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 150 ] - سه شنبه, 23 اردیبهشت 1399
منافی: مشکل، فساد و سوءمدیریت است نه بازیکن خارجی

با اعلام وزارت ورزش، به خدمت گرفتن بازیکن و مربی خارجی برای استقلال و پرسپولیس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد. قانون جدید برای جلوگیری از حیف و میل و اتلاف منابع در ...

ارتش سرخ دات كام :

با اعلام وزارت ورزش، به خدمت گرفتن بازیکن و مربی خارجی برای استقلال و پرسپولیس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد. قانون جدید برای جلوگیری از حیف و میل و اتلاف منابع در ورزش وضع شده است.
در این رابطه و برای بررسی آنچه که منجر به اتخاذ چنین تصمیمی از سوی وزارت ورزش شده، با جواد منافی یکی از بازیکنان سابق پرسپولیس و تیم ملی صحبت کردیم تا دلایل و چند و چون تصمیم گرفته شده را مورد بررسی قرار دهیم.
منافی همانند سایر اهالی فوتبال ریشه این مشکلات را در سوءمدیریت می داند و معتقد است برای حل مشکل نباید صورت مسأله را پاک کرد.
 
*تصمیم جدید وزارت ورزش عدم جذب بازیکن خارجی از سوی دو باشگاه سرخابی است. به نظر شما مشکل از بازیکنان خارجی است یا سوءمدیریت؟
همه ما می دانیم دلیل اصلی مشکل به وجود آمده سوءمدیریت است. در همه تیم های فوتبال دنیا شاهدیم که بازیکن خارجی جذب می کنند و کارهایشان را هم روی روال انجام می دهند و هیچ مشکلی هم به وجود نمی آید اما در فوتبال ایران بر اثر سوءمدیریتی که وجود دارد، 80 درصد بازیکنان خارجی جذب شده کیفیت لازم را ندارند. این بازیکنان بی کیفیت با قراردادی ترکمانچای گونه جذب می شوند و جالب اینکه وقتی به تیم های ما می آیند، پولشان را نمی دهیم اما بعد از شکایتشان مجبور می شویم چند برابر پول قراردادشان را به آن بازیکنان بپردازیم و همه جوره متضرر شویم. در چند سال اخیر به شکل دائم مشکل جذب بازیکن خارجی برای تیم های ما به وجود آمده اما هیچ کدام از مدیران ورزشی و غیرورزشی که در رأس امور قرار داشتند، پاسخگوی اشتباهات جبران ناپذیر دوره مدیریت خودشان نبودند و نیستند.

*در این معادله نقش مدیرانی که به دلیل بی کفایتی یا فساد با بازیکنان بی کیفیت خارجی قرارداد می بندند، کجاست؟
بازیکن باید از طریق سرمربی انتخاب شود اما در جذب بازیکن خارجی رابطه ها بعد از خراب در آمدن بازیکن خارجی مخفی باقی می ماند و با وجود آنکه همه می دانند فساد هست و وجود دارد اما هیچ کسی نمی آید و اقدامی را انجام نمی دهد؛ فسادی که به نظرم شاخه های زیادی دارد که فقط مربوط به مدیر نیست و این فساد حتماً می تواند به مدیر برنامه و حتی بازیکن هم بازگردد. فساد در این رابطه چند شاخه ای است اما متأسفانه هیچ گاه اقدام جدی برای ریشه کنی فساد موجود در فوتبال ما که تقریباً در همه تیم ها هم ریشه دوانده انجام نمی شود.

*چرا به دلیل سوءمدیریت ها باید درها را ببندیم؟
ما در ایران همیشه یاد گرفته ایم که در مشکلات صورت مسأله را پاک کنیم و به اصل قضیه و مشکل نپردازیم. منع حضور بازیکن خارجی هم به نوعی فرار رو به جلوست. برای پایان دادن به مشکل حضور بازیکنان خارجی در ایران ما باید مدیران چشم و دل سیری را در رأس امور مدیریت باشگاه هایمان قرار دهیم و پس از اعمال این نکته، فساد را در درون باشگاه هایمان و عوامل مختلف دخیل قطع و سرکوب کنیم. در فوتبال ما بازیکنان خارجی خوبی مانند بشار، رادوشویچ و کی روش استنلی و چند بازیکن دیگر هم حضور داشته اند که خیلی خوب بوده اند و به لحاظ فنی به سود تیم هایمان بوده اند و هیچ مشکلی هم برای تیم هایشان نداشته اند بنابراین بهتر است ما فساد را در باشگاه ها و فوتبال خودمان از بین ببریم و با مقصر جلوه دادن بازیکنان خارجی، اصل حرفه ای حضور بازیکنان خارجی را در تیم های سرخابی زیر سؤال نبریم.

*با این قانون به نظر شما مشکلات حل می شود؟
خیر، برای حل شدن این مشکل، باید مدیریت این دو باشگاه را اصلاح کرد. پرسپولیس و استقلال در زمینه مدیریت به بازنگری بسیار جامع و کامل نیاز دارند تا همه چیز در زمینه جذب بازیکن خارجی به خوبی پیش برود. البته واقعیت غیرقابل کتمان دیگری هم وجود دارد که ما تنها با اتکا به بازیکنان داخلی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نمی توانیم در شرایط برابر، رقابت خوبی با تیم های آسیایی داشته باشیم که از بهترین بازیکنان خارجی سود می برند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن