اکسید هد

مردان مشترک و میدان 65 امتیازی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 537 ] - شنبه, 11 مرداد 1399

مردان مشترک و میدان 65 امتیازی

پرسپولیس در حالی به مصاف تیم فوتبال نساجی قائمشهر خواهد رفت که این تیم در هفته های اخیر روزهای خوبی داشته است. نساجی هفته های گذشته یک بار تیم فوتبال فولاد خو... 5 out of 5 based on 1 ratings.
مردان مشترک و میدان 65 امتیازی

پرسپولیس در حالی به مصاف تیم فوتبال نساجی قائمشهر خواهد رفت که این تیم در هفته های اخیر روزهای خوبی داشته است. نساجی هفته های گذشته یک بار تیم فوتبال فولاد خو...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در حالی به مصاف تیم فوتبال نساجی قائمشهر خواهد رفت که این تیم در هفته های اخیر روزهای خوبی داشته است.
نساجی هفته های گذشته یک بار تیم فوتبال فولاد خوزستان را شکست داده است، یک بار در استادیوم آزادی تیم فوتبال استقلال را با آن گل استثنایی متوقف کرده است و امروز در جدول رده بندی نیم فصل دوم از مسابقات فوتبال لیگ برتر رتبه سوم را بعد از تیم های فوتبال پرسپولیس و فولاد خوزستان دارد .

تماشاگر انحصاری
نساجی یکی از پرطرفدارترین تیم های لیگ باشگاهی در ایران است. تیمی که طرفدار تخصصی خود را از دیر بازداشته است. مثل پرسپولیس و استقلال و شاهین و آرارات در تهران، تراکتورسازی در تبریز، نفت در آبادان، ملوان در انزلی، شاهین در بوشهر، سپاهان در اصفهان، سپیدرود رشت و… این نکته وقتی حائز اهمیت است که بدانیم در تاریخ فوتبال ایران هنوز تیم هایی مثل ذوب آهن اصفهان، سایپای تهران، پیکان تهران، ماشین سازی تبریز و… فاقد تماشاگر انحصاری هستند…
نساجی قائمشهر یکی از تیم های خوب بعد از انقلاب فوتبال ایران است که در دهه 60 و70 عملکردی شایسته داشت، این تیم در 2 دهه مورد اشاره بازیکنان لایقی مثل پیروز جغتاپور، حسین مسگرساروی، نادر دست نشان، فرامرز اضطراری، حسن خوردستان و… داشت، در نسل های آینده از این تیم، همین محمود فکری مربی امروز تیم نساجی از افراد تازه وارد تیم قائمشهری بود. نساجی که گاهی تا مرز نابودی کامل هم پیش رفته است در 2 سال اخیر یک تیم رویایی در فوتبال ایران بوده است اما …

اپیدمی تلخ
اما یک اپیدمی تلخ در بین تیم های قدیمی فوتبال ایران وجود داشته است… این که هرکدام از این تیم ها یکی، دو سال بعد از اوج گیری دوباره و برگشت به دسته پایین تر محو می شوند. اتفاقی که در مورد تیم های فوتبال راه آهن تهران، نفت تهران و.. رخ داده است .
امروز آن قدر تیم های بزرگ در فوتبال 15سال گذشته ایران محو شده اند که باورش تلخ است. تیم های پاس تهران، نفت تهران، راه آهن تهران، ابومسلم مشهد، برق شیراز و… به راستی امروز استقلال اهواز و بانک ملی تهران کجا هستند. شاهین و دارایی تهران به کجا راه شان ختم شده است؟
نساجی یکی دیگر از این تیم هاست. تیمی که ممکن است راه تیم های مورد اشاره ما را برود اما این اتفاق برای مجموعه مازندران که پرستاره ترین استان کشورمان در لیگ برتر است این اتفاق بسیار تلخ است چراکه قبل از این تیم تیم های دیگری از مازندران در مسابقات لیگ برتر محوشده اند که ازجمله این تیم ها می توان به تیم فوتبال شموشک نوشهر اشاره کرد. همین امروز در فوتبال ملی ما بسیاری از تیم ها اصالت مازنی دارند و برای حفظ هویت این نفرات و حفظ قدرت فوتبال ملی باید این تیم را نگه داشت.

ستارگان مازنی تیم ملی و پرسپولیس
در فوتبال ملی ایران سال ها خوزستان صاحب بهترین و مهم ترین ستاره های ملی بود .در دهه 50 و60 اوضاع این گونه بود .در دهه 70 این فوتبال آذربایجان بود که جایگاه خوزستان را گرفته و حالا نوبت استان مازندران است که بیشترین ستاره فوتبال ملی را در سال های اخیر داشته است. در این بین استان های دیگر فوتبال ما هم نقشی تاریخی داشته اند .
در بین مردان امروز فوتبال ملی کشورمان بسیاری از آن ها در حال حاضر اصالت مازندرانی دارند …
در تیم ملی امروز فوتبال کشورمان بسیاری از مهره ها از مردان مازنی فوتبال کشورمان هستند که از آن جمله می توان به رامین رضاییان، امید ابراهیمی، مرتضی پور علی گنجی، احمد نوراللهی(مرز مازندران و گلستان ) و… اشاره کرد .

اما در تاریخ فوتبال نساجی قائمشهر بازیکنان زیادی بوده اند که در هر 2 تیم پرسپولیس و نساجی قائمشهر سابقه بازی داشته اند که ازجمله این نفرات می توان اشاره داشت به :
علیرضا حقیقی و شهاب گردان در درون دروازه
حسین ماهینی، محسن بنگر، ابراهیم تقی پور و رحمان رضایی
امید عالیشاه، میثم بائو ، مهرداد کفشگری
محمد عباس زاده، محمد قاضی و علی علیپور

این نفرات بسیار با اصالت از بهترین های مازندران و یا شهرهای دیگر بوده اند که هم در پرسپولیس و هم در تیم فوتبال نساجی مازندران حضورداشته اند. ضمن این که امروز در تیم فوتبال پرسپولیس تهران هم مرد بزرگ دیگری به نام شجاع خلیل زاده حضورداشته که اصالت قائمشهری داشته است.

ستارگان تاریخ ساز نساجی قائمشهر در طول تاریخ عیارت بوده اند از :
گلر: پیروز جغتاپور
مدافعان:حسین مسگر ساروی، رحمان رضایی، غلامحسین رحمتی،
خط میانی: نادر دست نشان، محمود فکری، میثم بائو و امید عالیشاه
خط حمله: فریدون فضلی، علی علیپور و محمد عباس زاده

میدان 5 تایی
در تاریخ بازی های بین 2 تیم فوتبال پرسپولیس و نساجی بازی سال 71 بین 2 تیم بهترین برد یکی از 2 تیم را رقم زده است و طی آن تیم فوتبال پرسپولیس برد 5 بر صفر را در حالی تجربه کرده است که در آن بهزاد داداش زاده یکی از بهترین ستاره های میدان 2 تیم بوده است.

بدترین باخت تاریخ
البته نساجی قائمشهر یکی از مهم ترین تیم های فوتبال باشگاهی ما در سال های دهه 60 و70 یکی از بدترین نتایج عمرش را در سال 1373 تجربه کرده است و در این بازی این تیم برابر تیم خوب اما متوسط آرارات تهران نتیجه باخت عجیب 8بر صفر را تجربه کرده است.در این بازی تاریخی ادموند بزیک ستاره میدان بوده است .3گل از این 8گل را هم وارد دروازه تیم فوتبال نساجی کرده است.

کاپیتان تیم ملی
از جمع مردان نساجی که سابقه بازی در تیم فوتبال پرسپولیس را داشته اند امید عالیشاه سابقه کاپیتانی در جمع سرخ های تهران را داشته است، اما بد نیست بدانید که از جمع مردان این تیم حسین مسگری ساروی کاپیتان تیم ملی هم بوده است .

رکوردهای نادر
نادر دست نشان یکی از بهترین های تاریخ نساجی هیچ وقت در تیم ملی بازی نکرده است اما او که رکورد 8 بازی و9 گل در مسابقات فوتبال لیگ سال 72 را داشته است، ستاره تیم ملی کارگران در سال 1362بوده است. تیم ملی کارگران ما در سال 62 تیمی پرستاره بود. آن وقت ها مسابقات فوتبال کارگری در کشورمان از مسابقات باشگاه های تهران کم ستاره تر نبود. در تیم ملی ما در آن مقطع نفراتی مثل محمد پنجعلی، حمید علیدوستی، مرتضی یکه، نادر دست نشان، محمد خضرایی، رضا عباسی و… بازی می کردند و یکی از پرستاره ترین تیم در این عرصه را می ساختند .


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن