اکسید هد

پرسپولیس یک تیم کامل را از دست داد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 778 ] - دوشنبه, 5 آبان 1399

پرسپولیس یک تیم کامل را از دست داد

یحیی گل محمدی امیدوار بود در فصل بیستم تیم قدرتمند و پرمهره ای را در اختیار داشته باشد اما حالا به فاصله دو هفته مانده تا شروع بازی ها سرخپوشان به اندازه یک ت... 5 out of 5 based on 1 ratings.
پرسپولیس یک تیم کامل را از دست داد

یحیی گل محمدی امیدوار بود در فصل بیستم تیم قدرتمند و پرمهره ای را در اختیار داشته باشد اما حالا به فاصله دو هفته مانده تا شروع بازی ها سرخپوشان به اندازه یک ت...

ارتش سرخ دات كام :

یحیی گل محمدی امیدوار بود در فصل بیستم تیم قدرتمند و پرمهره ای را در اختیار داشته باشد اما حالا به فاصله دو هفته مانده تا شروع بازی ها سرخپوشان به اندازه یک تیم، بازیکن از دست داده اند، بازیکنانی که برخی از آنها می توانستند بر نتایج این تیم تأثیرگذار باشند.

با وجود آنکه پرسپولیس موفق شد قهرمان لیگ برتر و همچنین فینالیست لیگ قهرمانان آسیا در سال 2020 شود اما این باشگاه با شرایط خاصی مواجه شده که امکان دارد در ادامه مسیر، سرخپوشان را به دردسر بیندازد. یحیی گل محمدی امیدوار بود در فصل بیستم تیم قدرتمند و پرمهره ای را در اختیار داشته باشد اما حالا به فاصله دو هفته مانده تا شروع بازی ها سرخپوشان به اندازه یک تیم، بازیکن از دست داده اند، بازیکنانی که برخی از آنها می توانستند بر نتایج این تیم تأثیرگذار باشند. حالا پیدا کردن بازیکنان جانشین به یک نگرانی برای پرسپولیسی ها تبدیل شده چون پر کردن جای خالی برخی از این ستاره ها کار بسیار دشواری است. در این گزارش، نگاهی به لیست پروپیمان بازیکنانی می اندازیم که پرسپولیس را ترک کردند.  

قبل از پایان فصل نوزدهم، آنتونی استوکس از پرسپولیس جدا شد، مهاجمی که از اول همه می دانستند قرار نیست گرهی از کار سرخپوشان باز کند! او بعد از هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در امارات ماند و به بهانه شیوع کرونا دیگر به ایران نیامد تا یک پرونده دیگر روی پرونده های انضباطی پرسپولیس در فیفا افزوده شود. هم استوکس شکایت کرده و هم باشگاه پرسپولیس تا تکلیف این قطع همکاری عجیب مشخص شود.  

نفر بعدی علیرضا بیرانوند بود که تصمیم گرفت به لیگ بلژیک برود. با اینکه او در بلژیک همچنان نیمکت نشین یا سکونشین است و در اکثر بازی ها حتی از لیست هجده نفره هم خط می خورد اما در تهران، گلر شماره یک پرسپولیس و تیم ملی بود. او حتی این شانس را داشت که به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب شود ولی خودش خواست که از پرسپولیس به باشگاه آنتورپ بلژیک برود و روزهای پیشرفت در فوتبال اروپا را استارت بزند. بیرو با جدایی خود، چیزی حدود 700 هزار یورو به پرسپولیس اضافه کرد.  

محمد نادری فوتبالیستی بود که قبل از حضور یحیی گل محمدی، در تیم های تحت هدایت برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون نشان داد یک مدافع باهوش و تکنیکی است اما در زمان حضور یحیی به بازیکنی نیمکت نشین و معمولاً مصدوم تبدیل شد. او تصمیم گرفت پرسپولیس را به قصد حضور در استقلال ترک کند. حضور نادری در جمع آبی پوشان نه تنها سمت چپ دفاع سرخپوشان را با مشکل مواجه کرد، بلکه ضربه محکمی به پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات زد زیرا باشگاه استقلال بار دیگر توانست از اردوی سرخ ها یک بازیکن دیگر جذب کند.  

شجاع خلیل زاده بدون تردید مهمترین بازیکنی بود که از پرسپولیس رفت. مدافع قدرتمند و با تعصب پرسپولیس که دو ماه قبل در مصاحبه ای اعلام کرد قصد دارد به افتخار شش تایی ها برای شش سال دیگر قراردادش را با باشگاه پرسپولیس تمدید کند، بعد از آنکه پرسپولیس از سفر قطر بازگشت، قراردادش را با سرخپوشان فسخ کرد و بعد از اردوی تیم ملی، از پرسپولیس جدا شد تا به باشگاه الریان قطر برود. شجاع بدون تردید بازیکنی است که به این سادگی نمی توان جانشینی برایش تعیین کرد و ناکامی بزرگی برای باشگاه سرخپوش ساخت.  

علی علیپور مهاجم مؤثر پرسپولیس و یکی از بهترین گلزنان این سال های فوتبال ایران به بهانه حضور در باشگاه ماریتیمو راهی پرتغال شد. علیپور برای اولین بار لژیونر می شود و هر چند گفته می شود مبلغ قراردادش چندان زیاد نیست ولی امیدواری های فراوانی دارد تا بتواند روند پیشرفت خود را از همین باشگاه پرتغالی در اروپا آغاز کند. علی از پرسپولیس رفت اما با حضور عیسی آل کثیر در لیگ قهرمانان آسیا، جای خالی او چندان احساس نشد. البته باید دید در ادامه فصل و در شرایطی که آل کثیر محروم شده و پرسپولیس مهاجم دیگری غیر از وحید امیری، مهدی عبدی و آرمان رمضانی ندارد چطور جای خالی این بازیکن توسط گل محمدی پر می شود.  

محمد انصاری دیگر بازیکنی بود که مجبور به ترک پرسپولیس شد. این بازیکن علاقه زیادی داشت که در باشگاه بماند و حتی برای یک فصل دیگر هم قرارداد داشت ولی یحیی گل محمدی به بهانه مصدومیت، روی نام انصاری خط قرمز کشید و از مدیران باشگاه خواست هر چه زودتر زمینه جدایی این بازیکن از پرسپولیس را مهیا کنند. شماره 15 سرخ ها، یک مدافع چپ و متخصص بازی در قلب دفاع بود اما به خواست کادر فنی از لیست کنار گذاشته شد. او می توانست در کنار سعید آقایی زوج سمت چپ را بسازد یا یکی از جانشینان شجاع خلیل زاده در قلب دفاع باشد ولی یحیی تصمیمش را گرفته است. البته نزدیکان پرسپولیس می گویند این احتمال وجود دارد با توجه به جدایی شجاع و نادری در یک روز، انصاری شانسی برای بازگشت پیدا کند اما فعلاً او از لیست دور است و اگر هم در لیست قرار بگیرد حداقل تا نیم فصل دوم نمی تواند برای سرخپوشان به خاطر مصدومیت بازی کند.  

مهدی ترابی ستاره درخشان پرسپولیس در لیگ نوزدهم بود که بارها سرخپوشان را با گل ها و پاس گل های خود نجات داد، در سخت ترین شرایط ممکن دست گابریل کالدرون را گرفت و پرسپولیس را به صدر جدول برد. ترابی در دوران حضور یحیی گل محمدی نیز یکی از مهره های تکنیکی و تأثیرگذار تیم به شمار می رفت اما زودتر از آنچه تصور می شد و قبل از واکنش باشگاه نسبت به قراردادش توانست فسخ یک طرفه از سازمان لیگ بگیرد و لژیونر شود. ترابی امیدوار است در تیم جدید خود العربی نیز موفقیت هایش در پرسپولیس را ادامه دهد و به یکی از لژیونرهای پولساز و خوش آتیه تبدیل شود. این بازیکن در سال هایی که پیراهن سایپا را به تن داشت از باشگاه های خوبی به خصوص آژاکس هلند پیشنهاد دریافت کرد اما در این فصل با اولین پیشنهاد از لیگ قطر، پرسپولیس را ترک کرده و دست کادر فنی را خالی گذاشت.  

کریستین اوساگونا مهاجم نیجریه ای پرسپولیس بود که تقریباً هیچ تأثیری بر بازی های این تیم نداشت. او یکی از خریدهای ناموفق محمدحسن انصاری فرد هنگام مدیریت در باشگاه پرسپولیس بود که جایگاه محکمی روی نیمکت تیم برای خود ساخته بود اما نمی توانست در ترکیب اصلی تیم گل محمدی جایی برای خود باز کند. اوساگونا پس از آنکه یک پنالتی حساس در دربی جام حذفی مقابل استقلال از دست داد و باعث و بانی حذف سرخپوشان در نیمه نهایی شد، از پرسپولیس کنار رفت تا جای خود را به بازیکنان جدید بدهد. با این حال اوساگونا هم یکی از فوتبالیست هایی بود که پرسپولیس برای جذب او رقم زیادی هزینه کرد و برای فصل بیستم هم قرارداد داشت که با خواسته کادر فنی از تیم کنار گذاشته شد.  

این اتفاق برای محسن ربیع خواه هم رخ داد. مدافع و هافبک دونده پرسپولیس که توقع داشت در فصل آینده نیز با توجه به قراردادش در جمع سرخپوشان بماند، رفتنی شد. یحیی نسبت به حضور این بازیکن هم اعلام عدم نیاز کرد و محسن را به باشگاه سپرد تا بازیکن خوش اخلاق سرخپوشان جایی در لیست فصل آینده این تیم نداشته باشد. احتمالاً ربیع خواه به ذوب آهن اصفهان می پیوندد و فصل آینده در تیمی غیر از پرسپولیس توپ می زند.  

بشار رسن با اینکه به تمرینات پرسپولیس برگشته اما این طور به نظر می رسد که خیلی زود این تیم را ترک می کند و به باشگاهی در لیگ ستارگان قطر اضافه می شود. او با پرسپولیسی ها عقد قرارداد کرده و تا پایان لیگ بعدی هم باید در جمع سرخپوشان بماند اما یک پیشنهاد فوق العاده از لیگ قطر و باشگاه القطر به دستش رسید که بشار را هوایی کرده و تلاش زیادی داشت تا در همین هفته ها از پرسپولیس جدا شده و به لیگ ستارگان بپیوندد ولی مدیران باشگاه جلوی این اتفاق را گرفتند و به او ابلاغ شد باید طبق قرارداد به تمرینات بازگردد. با این حال پیش بینی می شود بشار بازیکنی با روحیه قبل نباشد هر چند گل محمدی مدعی است این بازیکن تحت هر شرایطی در ترکیب پرسپولیس بهترین بازی های خود را به نمایش می گذارد. مدیران باشگاه معتقدند بعد از پایان نیم فصل و طی کردن فینال لیگ قهرمانان آسیا، این بازیکن عراقی از جمع سرخپوشان جدا خواهد شد.  

بوژیدار رادوشویچ هم به تازگی به باشگاه نامه ای ارسال کرده و خواستار تسویه حساب شده وگرنه بعد از 15 روز به فیفا شکایت می کند تا حق و حقوق خودش را به دست بیاورد. او را بابت وعده های پوچ عصبی کرده اند وگرنه رادو بازیکنی بی حاشیه و در خدمت تیم بود. با اینکه سال ها روی نیمکت نشست، باز هم دوست داشت در پرسپولیس بماند اما حالا خسته از همه این وعده هاست.  

پرسپولیس بازیکنان سرشناسی را از دست داد و حداقل چهار بازیکن جوان این تیم به خصوص دو دروازه بان، یک مدافع و یک مهاجم هم احتمالاً از این تیم جدا می شوند اما دل هواداران به جذب بازیکنان جدید خوش است. هفت بازیکنی که به تیم اضافه شده اند، می توانند باری را از روی دوش پرسپولیس بردارند. با این حال، مهم ترین مشکل سرخپوشان، حضور در فینال آسیا در عصر روز 29 آذرماه است. در حال حاضر، پرسپولیس برای آن بازی، از ترکیب تیمی که در نیمه نهایی بازی کرده بود، شجاع خلیل زاده را به علت جدایی از تیم و همچنین احسان پهلوان و وحید امیری و عیسی آل کثیر را به علت محرومیت در لیست خود به همراه ندارد و شاید این لیست با اصرار بر جدایی بشار، به پنج نفر برسد!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پیکان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی9
2مهدی عبدی8
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن