اکسید هد

دل کسی برای علیرضا بیرانوند تنگ شده؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1426 ] - یکشنبه, 25 آبان 1399

دل کسی برای علیرضا بیرانوند تنگ شده؟

فوتبال ورزش بی رحمی است. اگر چند ماه جلوی چشم نباشی از یاد می روی. کافی است بازیکن جانشینت بدرخشد آن وقت دل کسی برایت تنگ نمی شود. برای همین است که بازیکنان ذ... 5 out of 5 based on 5 ratings.
دل کسی برای علیرضا بیرانوند تنگ شده؟

فوتبال ورزش بی رحمی است. اگر چند ماه جلوی چشم نباشی از یاد می روی. کافی است بازیکن جانشینت بدرخشد آن وقت دل کسی برایت تنگ نمی شود. برای همین است که بازیکنان ذ...

ارتش سرخ دات كام :

 فوتبال ورزش بی رحمی است. اگر چند ماه جلوی چشم نباشی از یاد می روی. کافی است بازیکن جانشینت بدرخشد آن وقت دل کسی برایت تنگ نمی شود. برای همین است که بازیکنان ذخیره از نشستن روی نیمکت بیزارند. همه می خواهند هرطور شده در ترکیب برای خودشان جایی دست و پا کنند و بعد قلب هواداران را چنان فتح کنند که امکان کنار گذاشتن آنها ممکن نشود.

علیرضا بیرانوند در روزهایی به پرسپولیس پیوست که هواداران مدت ها بود در حسرت داشتن یک دروازه بان تراز اول می سوختند. حتی نیلسون کوریا که در 36 بازی لیگ سیزدهم موفق شد هجده بار کلین شیت کند هم در برهه های حساس گل های بدی خورد که قهرمانی را از علی دایی گرفت. سوشا مکانی که می گفتند نیلسون را برای حمایت از او و ایجاد آرامش پیرامونش رد کردند هم دروازه بان باثباتی نبود و حاشیه هایش بر متن غلبه کرد تا اینکه علیرضا بیرانوند از نفت آمد و قهرمانی های سریالی قرمزها شروع شد. کمتر کسی تردید دارد اگر بیرانوند اندکی بیشتر مانده بود، پرسپولیس جام حذفی را از دست می داد.

جدایی او از پرسپولیس این هراس را در دل هواداران انداخت که به چنگ آوردن یک دروازه بان در استانداردهای شماره یک تیم ملی کار آسانی نیست. حامد لک که او هم کم حاشیه نداشت با بیم و امید به پرسپولیس پیوست. خوشبین ترین هوادار پرسپولیس هم نمایش رویایی او در لیگ قهرمانان آسیا را تصور نمی کرد، اما بدون لک پرسپولیس محال بود به فینال برسد. او از روزی که به پرسپولیس پیوسته، در جریان بازی تنها دو گل خورده است؛ هر دو از روی نقطه پنالتی. طبیعی است که دل هواداران به او قرص شود و در فراق علیرضا بیرانوند آه نکشند.

در تیم ملی هم حالا این امیر عابدزاده است که در غیاب بیرانوند می درخشد. او در دیدار مقابل بوسنی گرچه خیلی تهدید نشد اما هم روی زمین و هم با پا خوب بازی کرد. در لیگ پرتغال هم سری میان سرها درآورده و کارهایی می کند که پدرش در بازی با استرالیا می کرد! گرچه او 27 سال دارد اما هنوز از لحاظ فیزیکی به نظر می رسد یک نوجوان است. شاید تقصیر چشم های ماست که تا اسم عابدزاده می آید، آن هیبت باشکوه و چهارشانه و لبخند درشت پدرش را به یاد می آوریم و امیر را هنوز «پسربچه» آرزومندی می بینیم که میان راه آهن و نیمکت پرسپولیس دست به دست می شود. اما انگار باید کم کم به دیدن بیشتر او در چارچوب دروازه تیم ملی عادت کنیم و این یعنی علیرضا بیرانوند اگر به روند نیمکت نشینی اش در آنتورپ ادامه بدهد احتمال دارد بازی کردنش در تیم ملی هم خاطره شود.

بیرانوند به جز امیر عابدزاده که همیشه انگار سایه سنگین پدر را هم همراه دارد، رقبای جدی مثل پیام نیازمند، رشید مظاهری و حتی حامد لک دارد که برای پوشیدن پیراهن تیم ملی بعید است به کسی رحم کنند؛ حتی به علیرضا بیرانوندی که پنالتی کریس رونالدو را مهار کرد. این قاعده فوتبال است، همانطور که یک روز علیرضا بیرانوند چنان از سیدمهدی رحمتی، علیرضا حقیقی و... گذر کرد که انگار آنها هرگز بازیکن تیم ملی نبوده اند.

بیرانوند از امیر عابدزاده یک سال بزرگتر است، در 29سالگی بیش از 40 بازی برای تیم ملی انجام داده؛ 35 بازی بیشتر از امیر. تجربه حضور در جام جهانی و جام ملت ها را دارد و به تنهایی از تمام دروازه بان های دیگر دعوت شده به اردوی تیم ملی افتخارات باشگاهی بیشتری دارد. چشم پوشیدن بر نام او آسان نیست اما برای بازی در تیم ملی لازم است اول خودش را از سکوها جدا کند، بعد روی نیمکت بنشیند، بعد به ترکیب اصلی برود و آنجا بدرخشد. مصدومیت گرچه دلیل موجهی برای دور ماندن او از صحنه فوتبال است اما کافی نیست. کسی که می خواهد دروازه بان شماره یک تیم ملی باشد باید بتواند بازی کند، در غیر این صورت از روی کاناپه رقیبانش را درون دروازه خواهد دید.

فوتبال ورزش بی رحمی است. به همان آسانی که ستاره های جوان را جایگزین باتجربه ها می کند، با یک مصدومیت یا لغزش می تواند پرونده یک بازیکن را برای همیشه ببندد یا او را چنان از ترکیب دور کند که از خاطر برود. علیرضا بیرانوند سرسخت تر از آن است که به این سادگی پیراهن تیم ملی را فراموش کند!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پیکان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی9
2مهدی عبدی8
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن