اکسید هد

مهدیخانی: هرسه دربی که به ورزشگاه رفتم را پرسپولیس برده

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 593 ] - یکشنبه, 21 دی 1399
مهدیخانی: هرسه دربی که به ورزشگاه رفتم را پرسپولیس برده

محمدمهدی مهدیخانی مهاجم جوان پرسپولیس که تجربه بازی در جام جهانی جوانان و گلزنی در آن، همچنین سابقه بازی در لیگ کرواسی و تیم شهرخودرو را در کارنامه اش دارد، ب...

ارتش سرخ دات كام :

محمدمهدی مهدیخانی مهاجم جوان پرسپولیس که تجربه بازی در جام جهانی جوانان و گلزنی در آن، همچنین سابقه بازی در لیگ کرواسی و تیم شهرخودرو را در کارنامه اش دارد، برای موفقیت در پرسپولیس برنامه های زیادی در سر دارد. او جزو بازیکنانی است که اولین دربی خودشان را دوشنبه تجربه خواهند کرد. با او درباره شرایط چند وقت اخیر پرسپولیس و همچنین دربی پیش رو گپ وگفتی داشتیم که می خوانید.
 
*ابتدا از اوضاع فعلی پرسپولیس مصاحبه مان را شروع کنیم.
خدا را شکر همه چیز خوب است. تیم زیر نظر کادر فنی با روحیه خیلی خوبی تمرین می کند و برای دربی به لحاظ فنی و روحی روانی در وضعیت خوبی قرار داریم.

*پرسپولیس در 7 بازی که انجام داده 10 امتیاز از دست داده، در این مورد چه صحبتی داری؟
 بالاخره ما پرسپولیس هستیم و قهرمان چهار دوره اخیر لیگ و خب به این نکته اشراف داریم که باید در همه بازی ها هم پیروز باشیم اما ما در بعضی از بازی های مان واقعاً با بدشانسی مواجه شدیم. مثلاً نمونه اش بازی هایمان مقابل مسجد سلیمان و سایپا بود که حق مان برد با اختلاف چند گل بود یا در دیدارمان مقابل ذوب آهن که با بدشانسی در دقیقه 90 گل مساوی را دریافت کردیم و به جای سه امتیاز فقط یک امتیاز گرفتیم. در مقابل سپاهان هم که بازی پایاپایی ارائه دادیم. کلاً منظورم این بود در چند بازی که امتیازات را از دست دادیم، فقط با بدشانسی از گرفتن کل امتیازها محروم ماندیم اما قرار نیست فوتبال همیشه روی بد خودش را به ما نشان دهد.

*عبدی در زمانی که ناشناخته بود، در اولین دربی اش گل زد و با گل او هم پرسپولیس برنده شد. فکر می کنی این اتفاق برای تو هم بیفتد؟
 من چه بازی کنم چه بازی نکنم فقط به پیروزی تیمم فکر می کنم. حضور در پرسپولیس افتخار بسیار بزرگی است که نصیبم شده. اگر بازی کنم تلاش می کنم آن اتفاق خوب یعنی گلزنی در اولین دربی ام برای من هم اتفاق بیفتد و اگر هم بازی نکنم، دعا می کنم تیمم برنده دربی روز دوشنبه باشد.

*وقتی به این مسأله فکر می کنی که قرار است اولین دربی ات را تجربه کنی، چه حسی داری؟
 مسلماً حضور در دربی حس خیلی خوب و وصف ناشدنی دارد هر چند که اگر هواداران بودند این موضوع به اوج لذت خودش می رسید. با این وجود خیلی خوشحالم که قرار است اولین دربی خودم را تجربه کنم و حس خیلی خوبی دارم.

*بهترین و ماندگارترین دربی که در ذهنت مانده، چه دربی است؟
دربی که در آن ایمون زاید در چند دقیقه هت تریک کرد، برای من ماندگارترین و زیباترین دربی است که در ذهنم باقی مانده است.

*با وجود دو بازی کمتر 7 امتیاز از صدر فاصله دارید. با این وجود شانس تان را برای قهرمانی کمتر نمی دانی؟
ما فقط هفت بازی انجام داده ایم و به طور تقریبی فقط نیمی از بازی های نیم فصل اولمان را برگزار کرده ایم و دو بازی عقب افتاده هم داریم که می تواند شرایط را کلاً به سود ما در جدول تغییر دهد.
اما دو بازی پیش روی تیمتان هم مقابل رقیب سنتی تان و فولاد سخت و دشوار است. بازی آسانی در لیگ وجود ندارد اما ما پرسپولیس هستیم و گفتم با یکی، دو برد اوضاع و شرایط مان کلاً تغییر خواهد کرد.

*به نظر می رسد بازیکنان به دلیل حضورشان در رده دهم به نوعی با فشار و استرس در هر بازی به میدان می روند. این مسأله باز هم برایتان مشکل ساز نخواهد شد؟
همیشه در تیم هایی مانند پرسپولیس و استقلال فشار بوده خصوصاً این موضوع برای تیمی مانند ما که پوکر قهرمانی داشته، بیشتر و مضاعف تر است اما با یک برد همه فشارها از بین می رود و ان شاءالله آن برد شیرین هم در دربی محقق خواهد شد.

*اما اگر این برد دیر کسب شود، چه اتفاقی می افتد؟
نه این اتفاق دیر حاصل نخواهد شد و استارت بردهای پرسپولیس از دربی خواهد بود.

*استرس و فشار بازی های قبلی در بین بازیکنان وجود دارد یا در تیمتان حل شده؟
با صحبت های کادر فنی و تدابیری که داشته اند، فشاری روی تیم ما وجود ندارد و بازیکنان روحیه بالایی دارند.

*چند بازی را به عنوان تماشاگر به ورزشگاه رفتی؟
 سه بازی را به عنوان هوادار به ورزشگاه رفتم که خدا را شکر در هر سه آنها هم تیم محبوبم برنده بوده است. بازی که چهار بر دو پرسپولیس برد و بعد از آن دربی بود که با گل علیپور پیروز شدیم و یکی دیگر از دربی ها هم بازی بود که با گلزنی محمد نوری و عالیشاه برنده شدیم. سه بازی که با حضور در ورزشگاه کلی لذت بردم و خوشحال ورزشگاه را ترک کردم. اتفاقی که امیدوارم روز دوشنبه هم برایم تکرار شود و دعا می کنم نتیجه ای بگیریم که دل میلیون ها هوادار عاشق مان شاد شود و آنها را از ته قلب خوشحال کنیم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر تراکتور به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
ماشین سازی
ماشین سازی
0 - 5
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : مهدی سید علی
سه شنبه, 29 تیر 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی8
2مهدی عبدی6
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن