اکسید هد

انتظاری: ترابی یک قهرمانی آسیا به پرسپولیس بدهکار است

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 558 ] - شنبه, 25 بهمن 1399
انتظاری: ترابی یک قهرمانی آسیا به پرسپولیس بدهکار است

سهراب انتظاری مهاجم سابق پرسپولیس درباره فوت نابهنگام میناوند و انصاریان و مشکلات خط حمله پرسپولیس با ما صحبت کرد که در زیر می خوانید: من با علی 5 سال و با مه...

ارتش سرخ دات كام :

سهراب انتظاری مهاجم سابق پرسپولیس درباره فوت نابهنگام میناوند و انصاریان و مشکلات خط حمله پرسپولیس با ما صحبت کرد که در زیر می خوانید:

من با علی 5 سال و با مهرداد 2 سال افتخار همبازی بودن داشتم. آن اوایل که از شموشک به تهران آمدم، سال 80-79 بود و شرایط با الان برای بازیکنان شهرستانی خیلی فرق می کرد. یعنی بازیکنان شهرستانی را خیلی سخت به خودشان راه می دادند و من هم با فرهنگ و شرایط تهران جور نبودم. تنها کسی که از آن زمان تا وقتی که در پرسپولیس بودم، هوای من را داشت و کمکم می کرد علی انصاریان بود. علی مثل برادر نصیحت و راهنمایی ام می کرد. یکی از ارکانی که باعث می شد در پرسپولیس بمانم، اول علی پروین بود و بعد علی انصاریان. او خیلی به من کمک کرد و هیچ وقت محبت هایش را فراموش نمی کنم. فکر می کنم قبل از دربی بود که با هم صحبت کردیم و همیشه از او تشکر می کردم. با اینکه هر کدام دنبال کار خودمان بودیم اما جویای احوالش بودم و وظیفه ام بود از او تشکر کنم. متأسفانه علی خیلی زود از میان ما رفت و باورش خیلی سخت است که با آن خنده های شیرین و شوخی های بامزه اش رفته باشد. علی انسان خوبی بود در حالی که همه فکر می کردند انسان تندخو و بداخلاقی است اما واقعیت این نبود و قلب مهربانی داشت، مقید و مذهبی بود و اگر یک بار با او برخورد می کردید تمام سوء تفاهم هایی که در ذهن تان بود برطرف می شد. علی انسان باحالی بود و همیشه دوست داشت به همه کمک کند و از کمک کردن به افراد دریغ نمی کرد. امیدوارم روحش شاد باشد. قطعاً دل پدرش برایش تنگ شده بود و می خواست زودتر پیش خودش ببرد و بی طاقتی می کرد. وقتی یک آدم با رفتنش جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد، حتماً انسان خوبی بوده و مطمئناً همه از او به نیکی یاد می کنند. امیدوارم خدا به خا نواده اش و بخصوص به مادرش صبر بدهد و با این داغ کنار بیایند. روحش شاد باشد.

اگر مهرداد و علی با هم یکجا بودند آنجا خراب می شد و این دو تا به نوعی مکمل هم بودند. یعنی اگر جایی بودند همه گرفتاری ها و مشکلات شان را فراموش می کردند آنقدر که شوخ و بذله گو و بشاش بودند. ما یک روز جلسه فنی داشتیم و علی آقا داشت درباره من صحبت می کرد. آن زمان بحث مشکلات مالی باشگاه بود که پول ما را نمی دهند. مهرداد گفت من یک خاطره از سهراب بگویم. گفت رفته بودیم ویلای خودمان و در خیابان یک نفر را دیدیم که با کفگیر می گفت ویلا ویلا. رفتیم جلوتر دیدیم چهره اش آشناست و سهراب است. به علی آقا گفت پول این سهراب را بدهید، واقعاً مشکل مالی دارد(با خنده). واقعاً خیلی حیف شد. با مهرداد زمانی که در تیم شهرم بابل کار می کرد، ارتباط نزدیکی با هم داشتیم. او دوست بسیار خوبی بود. خیلی بامعرفت بود. تنها کاری که از دستم بر می آید این است که دعا کنم روحش در آرامش باشد اما حالا حالاها هیچ کس باورش نمی شود این دو نفر رفته باشند.

مشکلات خط حمله پرسپولیس را قبول دارم. پرسپولیس در دو سه بازی اخیر خیلی خوب کار کرده اما ضربه نهایی را خوب نزدند. من به خودم اجازه دادم شماره مهدی عبدی را بگیرم و به او زنگ بزنم که جوابم را نداد. می خواستم به او بگویم قدر این موقعیتش را بداند. عبدی همشهری ماست و من وظیفه دارم به او بگویم قدر این فرصت را بداند چون ممکن است دیگر شانس به او داده نشود و اگر آل کثیر برگردد شاید فرصت های15،10 دقیقه ای به او داده شود. پرسپولیس مقابل مس رفسنجان خوب بازی کرد اما بازیکن حریف داخل هجده قدم خودشان استپ می کرد و می گفت بیایید به ما گل بزنید اما باز هم گل نمی زدند. برای باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس خیلی بد است که هواداری که پای تلویزیون نشسته بگوید من آن توپ را گل می کردم. بازیکنی که حداقل 5،4 میلیارد می گیرد باید این موقعیت ها را گل کند و تفاوت داشته باشد. بازیکنی مثل مهدی خانی باید بداند اگر آن موقعیت را گل کند ممکن است زندگی ورزشی اش عوض شود. اول فصل سرلک سردرگم بازی می کرد اما آنقدر خوب کار کرد که الان جرأت نمی کنند تعویضش کنند. احمد نوراللهی هم در کارهای تهاجمی خوب است اما در هر بازی 4،3 موقعیت خوب را از دست می دهد. اینها نباید باعث شود که ما در ادامه فصل حسرت امتیازهای از دست رفته را بخوریم. به هر حال این پیرمرد دوست داشتنی جور همه را می کشد اما برای پرسپولیس بد است که بازیکن 40ساله اش بیاید و گل بزند. من فکر می کنم یکی از دلایلی که این مهاجمان گل نمی زنند حاشیه امنیتی است که برایشان ایجاد شده. مهدی عبدی استرس از دست رفتن جایگاهش را ندارد و اگر اینطوری نبود بیشتر مایه می گذاشت. الان چون رقیبی پشت سرش ندارد آنقدر که باید و شاید تلاش نمی کند. به نظرم عبدی زود به ترکیب اصلی رسید و به نوعی ارضا شد اما امیدوارم در ادامه فصل با اضافه شدن ترابی و آل کثیر و جذب یک مهاجم دیگر شرایط خط حمله تیم بهتر شود.

پرسپولیس برای قهرمانی غیر از یک مهاجم به یک مدافع میانی هم نیاز دارد چون در نیم فصل دوم امتیاز گرفتن سخت می شود ضمن اینکه پرسپولیس در ادامه لیگ آسیا و جام حذفی را هم در پیش دارد و در خط حمله نباید به آل کثیر دلخوش کنیم چون تعداد بازی ها زیاد است و مصدومیت هم پیش می آید.ما برای آمدن مهدی ترابی فرش قرمز پهن کردیم. من این بازیکن را دوست دارم و معتقدم بازیکن قابلی است اما او بدموقعی از تیم جدا شد و یک قهرمانی آسیا به پرسپولیس بدهکار است. به نظرم اگر ترابی بود پرسپولیس حتماً قهرمان آسیا می شد و حالا او باید جبران مافات کند. او پول را ترجیح داد و جدا شد و ذهنیت بدی برای هواداران درست کرد. این یک واقعیت است و حالا باید مثل مهدی طارمی که برگشت و آقای گل شد خاطره خوشی از خودش بر جای بگذارد. امیدوارم قرارداد سفت و سختی هم با او بسته باشند تا او بتواند جبران کند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
 • ایموند ایوانکوویچ
  ایموند ایوانکوویچ :
  ترابی تو نقش وینگر چپ خیلی بهتر از نقش مهاجم بازی میکنه حتی اگه تو پست مهاجم دو بازیکن بی کیفیت رو داشته باشیم
  ترابی در نقش وینگر آزادی عمل بیشتری داره و میتونه از پشت محوطه جریمه با شوت هاش بیشتر موقعیت و گل بسازه بازیهای گذشته اش رو تو پرسپولیس رو ببینید هروفت رفته مهاجم پشیمونی داشته و باعث شده برگرده به پست اصلیش
  تو پست مهاجم هم که یحیی نمیدونم چرا تعویض هاش همیشه بعد از دقیقه 88 بازیه و به بازیکنان جوانی مثل برزگر و عمری که داره تو تیم امید میدرخشه بازی نمیده شاید این بازیکنان متظر یک فرصت باشن
  مهاجم هایی هم که امروزه تو لیگ ظاهرا از همه تیم ها پیشنهاد دارن شاید بشن یک رمضانی دیگه

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن