اکسید هد

دوران جلال پرسپولیس

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 630 ] - شنبه, 25 بهمن 1399

دوران جلال پرسپولیس

در تاریخ فوتبال کشورمان مردان زیادی تا سنین بالا به فوتبال پرداخته اند اما در میان آن ها کسی که حرفه ای تر و جدی تر از 39سالگی گذشته و به احتمال زیاد تا 40 سا... 5 out of 5 based on 1 ratings.
دوران جلال پرسپولیس

در تاریخ فوتبال کشورمان مردان زیادی تا سنین بالا به فوتبال پرداخته اند اما در میان آن ها کسی که حرفه ای تر و جدی تر از 39سالگی گذشته و به احتمال زیاد تا 40 سا...

ارتش سرخ دات كام :

در تاریخ فوتبال کشورمان مردان زیادی تا سنین بالا به فوتبال پرداخته اند اما در میان آن ها کسی که حرفه ای تر و جدی تر از 39سالگی گذشته و به احتمال زیاد تا 40 سالگی هم در میدان خواهد بود کسی نیست جز سید جلال حسینی…. تازه درخشش در حد بهترین های ملی برای سید نکته مهمی است که درباره او مطرح است. سید امروز به استانداردهای بهترین های ملی برگشته است.

پاسخ دندان شکن کاپیتان پرسپولیس به سرمربی الجزیره که 2 سال پیش روز قبل از بازی با پرسپولیس در نشست خبری در مورد بازگشت سید جلال حسینی به ترکیب تیم پرسپولیس گفت: مگر او سوپرمن است، یک گل فوق العاده بود.گلی که در دقیقه 89 حکم به صعود پرسپولیس داد. صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان… یک سوپر گل رویایی که بهترین گل هفته مسابقات بود .

*گل سید جلال حسینی گل فراموش نشدنی او…
مربی الجزیره امارات قبل از بازی گفته بود:
شاید دقایقی مجبور شویم دفاع کنیم اما دلیل نمی شود ضد فوتبال باشیم، مقابل رئال مادرید هم بازی کنم تیمم وقت کشی نمی کند. مگر کاپیتان پرسپولیس سوپرمن است؟ آن قدر که شما از او تعریف می کنید او باید تا الان قهرمانی جام جهانی را در سابقه ورزشی خود داشت!

این جملات اظهارات مغرورانه سرمربی الجزیره امارات پیش از بازی با پرسپولیس بود که در نشست خبری و در پاسخ به سؤال خبرنگاران که از حضور سید جلال به او گفته بودند، گفته بود. 2 سال گذشته و سید جلال حسینی انگار جوانی آغاز کرده است.

*رکوردداران فوتبال ایرانی در سنین بالا
فوتبال ایران شاهد حضور مردانی است که سن تجربه را پشت سر گذاشته و در سن بازنشستگی در اوج حضور داشته اند. برخی مثل علی پروین و ابراهیم قاسمپور تنها از خرد خود برای بازی در سن بالا بهره برده اند ولی بازیکنانی هم بوده اند که توان جسمانی خود را تا سن بالا حفظ کرده اند که از آن جمله می توان به محسن بنگر و رضا عنایتی و پیش تر محمد پنجعلی و حمید علیدوستی اشاره داشت .

1-ابراهیم قاسمپور متولد سال 1336 زمانی که 43سال داشت در مسابقات لیگ دسته دوم کشور(قبل از لیگ حرفه ای لیگ دسته دوم دومین سطح از مسابقات فوتبال باشگاهی بود درحالی که امروز بعد از لیگ حرفه ای و لیگ دسته اول این مسابقات سومین سطح از مسابقات فوتبال باشگاهی در ایران است)

2-غلامرضا عنایتی: متولد سال 1355 است و تا 14 شهریورماه 1396 و17 روز مانده به سن 41سالگی فوتبال بازی کرد و سپس بازنشسته شد .

3-علی پروین: متولد سال 1325 تا تیرماه سال 1366 و زمانی که 40سال و9 ماه و23 روز داشت در فوتبال ایران و در مسابقات فوتبال باشگاه های تهران حضور پیدا کرد.

4-کاظم سید علیخانی : متولد سال 1333 بود و تا سال 1373 زمانی که تازه 40ساله شده بود برای فوتبال کشورمان به میدان رفت و در این عرصه نفر چهارم ملی پوشان بازی کرده در سنین بالا لقب گرفت.
4-حمید علیدوستی: متولد سال 1334 و تا 2 ماه مانده تا تولد 40 سالگی اش و در دی ماه سال 1374 برای تیم سایپا در مسابقات فوتبال لیگ پنجم آزادگان در میدان حضور پیدا کرد .

6-سید محمد پنجعلی: تا خردادماه سال 1373 و زمانی که 2 ماه تا 39 سالگی فاصله داشت تا بالاترین سطح باشگاهی برای پرسپولیس بازی کرد و سپس بازنشسته شد.

البته فوتبالیست هایی بوده اند که در سنین بالای فوتبال باشگاهی در میدان بوده اند. نفراتی مثل سید مهدی حیدری که تا 47سالگی فوتبال بازی کرده است و رحیم یوسفی که تا 39سالگی در میدان بوده است… اما ما تنها اشاره ای داشتیم به نفراتی که در سطح ملی برای فوتبال کشورمان خدمت کرده اند .

امروز سید جلال حسینی در این فهرست از محمد پنجعلی بالاتر قرارگرفته است و اگر یک فصل دیگر در مسابقات لیگ حضور یابد در رتبه چهارم و با 2 فصل حضور در این عرصه به رتبه دوم صعود خواهد کرد. البته بین بازی در بالاترین سطح لیگ حرفه ای با سطح فوتبال قدیم آماتوری که ابراهیم قاسمپور در آن رکورد شکسته است تفاوت زیادی وجود دارد.
رکوردهای بزرگ سید

سید جلال حسینی صاحب رکوردهایی ارزنده در تاریخ فوتبال ماست چه در سطح باشگاهی و چه در سطح ملی…

*پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ باشگاهی در فوتبال ایران
1-پرافتخارترین مرد تاریخ لیگ ایران با 8 قهرمانی شامل 4 قهرمانی در پرسپولیس 3 قهرمانی در سپاهان و یک قهرمانی در سایپا

2-انجام بیشترین تعداد بازی باشگاهی در بین فوتبالیست های ایرانی با انجام 599 بازی (شامل مسابقات مختلف رسمی شامل لیگ و جام حذفی و قاره ای و لیگ دسته اول و لیگ های خارجی)
سید جلال حسینی در بازی برابر تیم فوتبال پیکان ششصدمین بازی رسمی باشگاهی خود را در تیم های مختلف برگزار می کند …. این آمار به تازگی و توسط روزنامه پیروزی ارائه خواهد شد.

در ملوان: 86 بازی انجام داده است84 بازی در لیگ برتر و لیگ دسته دوم و2بازی در جام حذفی و در لیگ برتر هم 2 گل برای تیم فوتبال ملوان به ثمر رسانده است.

در تیم سایپا: او در تیم سایپا 125 بازی انجام داده است و یک بار هم قهرمان لیگ شده است. سید جلال حسینی 4دوره برای تیم سایپا در لیگ برتر بازی کرد. او در 117بازی لیگ برتر، 4بازی جام حذفی و4بازی لیگ قهرمانان برای تیمش به میدان رفت. سید جلال حسینی برای سایپا 8 گل در لیگ برتر زد .

در تیم سپاهان: او در 3 فصل برای سپاهان بازی کرد و3 بار قهرمان شد. در این مدت برای سپاهان 122بازی شامل 94بازی در لیگ، 6 بازی در جام حذفی، 22بازی در آسیا و جام باشگاه های جهان کرد. سید برای تیم سپاهان 4 گل در لیگ و2 گل در آسیا زد .

در پرسپولیس دوره اول: او 2دوره در پرسپولیس دوره اول حضور داشت و64 بازی شامل 57 بازی در لیگ و7بازی در جام حذفی انجام داد. او برای پرسپولیس 2 گل به ثمر رساند .

در تیم الاهلی: او یک فصل در الاهلی قطر بود و26بازی کرد که 25 بازی در لیگ و یک بازی در مسابقات فوتبال جام حذفی بود .

درتیم نفت تهران: او 28بازی برای نفت تهران کرد و در این مدت 24بازی در لیگ، یک بازی در جام حذفی و3 بازی در لیگ قهرمانان برای این تیم انجام داد و در این مدت برای تیم نفت تهران 2 گل در لیگ برتر زد .

در پرسپولیس دوره دوم: باثبات ترین دوره حضور سید جلال حسینی در فوتبال ایران در این دوره بود. او در این دوره 148 بازی برای پرسپولیس انجام داد و در این مدت 106بازی در لیگ و10بازی در جام حذفی و32 بازی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا انجام داد و در این مدت 5 گل در لیگ و3بازی در آسیا برای تیم فوتبال پرسپولیس به ثمر رساند .

*رکورددار مدافعان تیم ملی
3-رکورددار بیشترین بازی ملی بین مدافعان تاریخ فوتبال ملی با 115 بازی ملی

*مسن ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس در لیگ ایران
4-رکورددار سنی بین بازیکنان تاریخ فوتبال باشگاهی پرسپولیس در تمام لیگ ها با 39سال سن ( علی پروین در مسابقات فوتبال باشگاه های تهران این گونه ثبت رکورد کرد)

*رکورددار بازی در لیگ برتر
5- انجام 452 بازی ملی در مسابقات فوتبال لیگ برتر و داشتن رکورد بیشترین تعداد بازی در لیگ بالاتر از نفراتی چون سید مهدی رحمتی و رضا عنایتی و….

*گل های سیدجلال حسینی در پرسپولیس
29 مهرماه 91 پرسپولیس 2بر صفر راه آهن را برد و گل دوم پرسپولیس را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال راه آهن کرد .

8 شهریور 92 پرسپولیس 3بر یک برابر فولاد خوزستان برنده شد و گل دوم تیم فوتبال پرسپولیس را در این بازی سید جلال حسینی به ثمر رساند .

24 بهمن 95 پرسپولیس 3بر 2 برابر تیم فوتبال استقلال بازنده شد و گل دوم تیم فوتبال پرسپولیس را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال استقلال کرد .

24 اردیبهشت 97 تیم پرسپولیس 2بر یک برابر الجزیره امارات برنده شد و سید جلال حسینی گل برتری و صعود پرسپولیس را در این مسابقات وارد دروازه تیم فوتبال الجزیره امارات کرد .

26 شهریورماه 97 پرسپولیس 3بر یک الدحیل را برد و گل اول پرسپولیس که باعث حرکت و انگیزه داشتن یاران این تیم برای موفقیت شد را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال الدحیل قدرتمند کرد .

26 بهمن 97 پرسپولیس 2 بر صفر برابر تیم فوتبال استقلال خوزستان برنده شد ویکی از 2 گل تیم را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال استقلال کرد .

10 آذرماه سال 99 پرسپولیس 3بر صفر تیم شهر خودرو را شکست داد و گل اول تیم فوتبال پرسپولیس را سید جلال حسینی وارد دروازه تیم فوتبال استقلال کرد .

16بهمن 99 پرسپولیس یک بر صفر برابر تیم فوتبال تراکتورسازی برنده شد و سید جلال حسینی تک گل 3 امتیازی تیم فوتبال پرسپولیس را در سومین روز 39 سالگی خود به ثمر رساند .

21 بهمن 99: ظاهرا 39سالگی برای سید جلال حسینی خوش یمن بود و او برای دومین بار در 39 سالگی یک گل 3 امتیازی و این بار برابر تیم فوتبال مس رفسنجان به ثمر رساند .

سید جلال حسینی در مسابقات مختلف لیگ 7 گل برای پرسپولیس زده و در این 7 بازی پرسپولیس 6بار برنده شد و یک بار بازنده و در این مدت پرسپولیس 14 گل زد و4 گل از حریفان دریافت کرد.

 اما با اضافه شدن 2 بازی از مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس با گل های سید جلال حسینی در مسابقاتش 9بازی، 8برد، 19 گل زده و6 گل خورده داشته است .در بازی هایی که سید جلال حسینی برای پرسپولیس گل زده است عملکرد تیم پرسپولیس فوق العاده بوده است.

*گل های سید جلال حسینی برای تیم ملی فوتبال
1-در جام ملت های 2007 گل اول تیم ملی را با ازبکستان زد و این بازی را تیم ملی فوتبال کشورمان با نتیجه 2بر یک برابر حریف خود برنده شد.

2-در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2010 برابر کویت گل دوم تیم ملی را به ثمر رساند .این بازی 2بر 2 به پایان رسید .

3-در مسابقات جام ملت های غرب آسیا در سال 2010 گل اول ایران را به عراق زد . در این بازی تیم ملی فوتبال کشورمان با نتیجه 2بر یک برنده شد.

4 -در سال 2011 و در مسابقه دوستانه برابر ماداگاسکار تک گل پیروزی بخش تیم ملی را برابر تیم ملی فوتبال حریف به ثمر رساند .

5-در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 برابر تیم ملی فوتبال بحرین گل اول تیم ملی را به ثمر رساند و این بازی را تیم ملی فوتبال کشورمان 6بر صفر برنده شد.

6-تیم ملی در مقدماتی جام ملت های 2015 آسیا برابر تایلند 2بر یک برنده شد و گل اول تیم ملی فوتبال را سید جلال به ثمر رساند .

7-گل تساوی ایران برابر عمان را در مقدماتی جام جهانی 2018 سید جلال حسینی به ثمر رساند .

8-گل برتری ایران را در برد یک بر صفر برابر ازبکستان در زمین حریف و در مقدماتی جام جهانی 2018 را هم سید جلال حسینی به ثمر رساند .

مشخص است که در همه بازی ها به جز برد 6بر صفر برابر تیم ملی بحرین اگر گل سید جلال نبود نتیجه دیگری داشتیم. برابر ازبکستان در بازی اول بدون گل سید یک بر یک می کردیم. در بازی با کویت بدون گل سید 2بر یک بازنده بودیم، برابر عراق اگر گل سید نبود یک بر یک می کردیم، برابر ماداگاسکار بدون گل او مساوی می کردیم، برابر تایلند هم بدون گل او مساوی بودیم، برابر عمان بدون گل سید بازنده بودیم، برابر ازبکستان هم بدون گل سید جلال مساوی می کردیم .یعنی در این 8بازی که سید گل زد و صاحب 6برد و2مساوی شدیم ، اگر گل های سید نبود صاحب یک برد و 5مساوی و2 باخت می شدیم و امتیازات تیم ملی بدون گل های سید از 20 امتیاز به 8 امتیاز می رسید.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • عبدالرحیم جعفرزاده قهدریجانی
    عبدالرحیم جعفرزاده قهدریجانی :
    مهدی طارمی درحال حاضر در پورتو پرتغال می درخشد و یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر آسیا است . او در ابتدای این فصل با قراردادی به ارزش پنج میلیون یورو از ریوآوه به پورتو پیوست اما یک نکته جالب درباره قرارداد مهدی طارمی که هیچ رسانه ای به آن نپرداخت این است که باشگاه ریوآوه از قرارداد مهدی طارمی هیچ درصدی را به پرسپولیس نداد درحالی که طبق قوانین جدید فیفا که از سال 2020 اجرایی شده است ، در قراردادهای بازیکنان آپشنی با مضمون مکانیزم مشارکت وجود دارد .

    تی درباره شهاب زاهدی هم مدیران پرسپولیس می توانند چنین ادعایی را مطرح کنند و پنج درصد حق مشارکت را از باشگاه المپیک دونتسک دریافت کنند . پنج درصد از رضایتنامه زاهدی برابر با 18 هزار یورو می شود.

    آِا اینها حقیقت داره ؟ چرا باشگاه سکوت کرده

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن