اکسید هد

فیفا همچنان منتظر پرونده استوکس!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 818 ] - شنبه, 25 بهمن 1399
فیفا همچنان منتظر پرونده استوکس!

یکی از معضلات فوتبال کشورمان طی سالیان گذشته قراردادهای یک طرفه ای بود که با مربیان و بازیکنان خارجی منعقد شد و معمولا این قراردادها به پرونده های خطرناکی برا...

ارتش سرخ دات كام :

یکی از معضلات فوتبال کشورمان طی سالیان گذشته قراردادهای یک طرفه ای بود که با مربیان و بازیکنان خارجی منعقد شد و معمولا این قراردادها به پرونده های خطرناکی برای فوتبال کشورمان تبدیل شده که درنهایت هم باعث شده پول های هنگفتی از جیب فدراسیون فوتبال و باشگاه هایمان بر باد برود. همین قراردادهای یک طرفه و مشکلات پرداخت به موقع دستمزد مربیان و بازیکنان خارجی کار را به جایی رساند که موقتا حضور خارجی های جدید در فوتبال کشورمان ممنوع شود تا پرونده جدیدی به پرونده های موجود اضافه نشود. البته داستان خارجی های فوتبال ما زمانی جذاب تر می شود که بدانیم در پرونده هایی که همه چیز هم به نفع طرف ایرانی بوده و آنها می توانستند با طرح دعوا در فیفا، حقوق از دست رفته شان را مجددا بازپس بگیرند، شاهد سکوت مدیران فوتبال کشور و از دست رفتن فرصت دفاع بوده ایم.
روزی که نام آنتونی استوکس برای پیوستن به تیمی که یحیی به تازگی سکان هدایت آن را برعهده گرفته بود، واکنش های منفی زیادی را به همراه داشت و اکثر کارشناسان و رسانه ها با توجه به پیشینه این بازیکن و بی انضباطی هایی که او پیش تر در تیم های تحت قراردادش انجام داده بود، مخالف انتقال این بازیکن بودند؛ مدیران وقت باشگاه بدون توجه به این اولتیماتوم ها با این ایرلندی بی قید و بند قرارداد امضا کردند و البته بعد از نهایی شدن این قرارداد آن را در بوق و کرنا کردند که یکی از بهترین و سفت و سخت ترین قراردادهای تاریخ فوتبال ایران با یک خارجی را به امضا رسانده اند و این قرارداد جای هیچ گونه اما و اگری را برای سرخ ها باقی نمی گذارد.
اما استوکس خیلی زود و بعد از یک دیدار از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، به مرخصی 2 روزه رفت و دیگر هرگز به ایران بازنگشت تا مشخص نشود تکلیف این قرارداد محکمی که از آن صحبت می کردند و جرایم سنگین غیبت این بازیکن به کجا کشید!

 فسخ قرارداد مانع از بردن پرونده به فیفا؟
دهم خردادماه بود که معاون حقوقی وقت پرسپولیس اعلام کرد به دلیل غیبت های غیرموجه و عدم حضور استوکس در تمرینات و بازی ها، نامه فسخ قرارداد این بازیکن و همچنین درخواست غرامت از سوی باشگاه پرسپولیس به وکیل این بازیکن ارسال شده و همچنین قرار است این پرونده در صورت نتیجه نگرفتن به صورت توافقی به فیفا برده شود اما این پرونده هرگز به فیفا برده نشد و هرچه هم که هواداران و رسانه ها پیگیر این موضوع شدند، ره به جایی نبرد و این پرونده رفته رفته به دست فراموشی سپرده شد.
درخصوص این پرونده 2 نفر از افرادی که این انتقال را دنبال می کردند بر این باورند که باشگاه در زمان مدیریت رسول پناه حاضر نشده که این پرونده را با تمام ظرفیت ها پیگیری کند. حتی مدیر روابط عمومی وقت باشگاه نیز در گفت وگویی مدعی شد که با توجه به فسخ این قرارداد، دیگر امکان بردن این پرونده به فیفا وجود ندارد تا بدین ترتیب 160 هزار دلاری که پرسپولیسی ها به جیب استوکس ریخته بودند، سرنوشتی نامعلوم داشته باشد.

 بردن پرونده به فیفا بستگی به قرارداد و قاضی دارد
برای اینکه به لحاظ قانونی موضوع پرونده آنتونی استوکس را پیگیری کنیم و بدانیم که چه دلایلی باعث می شود که سرخ ها نتوانند علیه این بازیکن در فیفا طرح دعوا کنند با غلامرضا رفیعی، کارشناس حقوقی فوتبال کشور تماس گرفتیم. او در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «با توجه به اینکه پرسپولیس یک باشگاه ایرانی است و استوکس یک بازیکن خارجی، اگر هرکدام از طرفین درخصوص موارد قراردادی و مالی به مشکلی بربخورند می توانند آن را به فیفا ببرند اما اینکه این پرونده توسط فیفا مورد بررسی قرار بگیرد یا اینکه رد شود به شرایطی بستگی دارد.»

او ادامه داد: «من از جزئیات قرارداد استوکس خبر ندارم و به همین دلیل نمی توانم به صورت قطعی بگویم این پرونده در فیفا مورد پذیرش قرار می گیرد یا خیر. اما در این حد می توانم بگویم که قبول یا رد این پرونده توسط فیفا بستگی به قاضی پرونده و البته بندهای قرارداد استوکس دارد.»

پرسپولیس تا 2 سال بعد از فسخ می تواند شکایت کند

محمدرسول باختر، دیگر کارشناس حقوقی فوتبال کشورمان بود که دیروز به سراغش رفتیم و از او درمورد پرونده پرسپولیس با آنتونی استوکس سوال کردیم. او که نظری متفاوت با ادعاهای مطرح شده دارد به «فرهیختگان» گفت: «به لحاظ حقوقی هرگاه یک باشگاه با یک بازیکن یا مربی قراردادی را فسخ می کند، تا 2 سال بعد از تاریخ فسخ این فرصت را دارد که پرونده را در کمیته انضباطی فیفا مطرح کند و پرسپولیسی ها از این نظر مشکلی ندارند. پرسپولیس با توجه به اینکه در خردادماه سال جاری قرارداد بازیکن ایرلندی خود را فسخ کرده، می تواند تا خرداد 1401 این پرونده را به فیفا ببرد و اگر حقی را برای خود قائل می داند، آن را از این طریق پیگیری کند.»

حالا باید از مدیران قبلی و فعلی این سوال را پرسید که چرا شکایت از استوکس به فیفا در حد حرف باقی مانده است؟!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن