اکسید هد

فدراسیون فوتبال صدور مجوز برای حضور ترابی را گرو گرفت

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1084 ] - یکشنبه, 17 اسفند 1399

فدراسیون فوتبال صدور مجوز برای حضور ترابی را گرو گرفت

 باید کاری کرد. با اوضاع واحوال کنونی فوتبال ایران، وضعیتی که رقبای پرسپولیس دارند و شرایطی که سرخپوشان ایران رقم زده اند، پنجمین قهرمانی پیاپی رقم خواهد... 4 out of 5 based on 7 ratings.
فدراسیون فوتبال صدور مجوز برای حضور ترابی را گرو گرفت

 باید کاری کرد. با اوضاع واحوال کنونی فوتبال ایران، وضعیتی که رقبای پرسپولیس دارند و شرایطی که سرخپوشان ایران رقم زده اند، پنجمین قهرمانی پیاپی رقم خواهد...

ارتش سرخ دات كام :

 باید کاری کرد. با اوضاع واحوال کنونی فوتبال ایران، وضعیتی که رقبای پرسپولیس دارند و شرایطی که سرخپوشان ایران رقم زده اند، پنجمین قهرمانی پیاپی رقم خواهد خورد و این امری نیست که برای بسیاری، خوشایند باشد.

فضای کلی فوتبال ایران به نظر این گونه است. در چنین فضایی عجیب نیست که حتی اجرای تقویم مسابقات داخلی را در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا، دریغ می شود.

در این اتمسفر است که درست وقتی خبر می رسد پرسپولیس در آستانه بستن پرونده بین المللی خود است، ناگهان با انبوهی از پرونده های داخلی روبه رو می شود. هوادار حق دارد سوال کند. چرا درست در این مقطع؟ چرا زودتر و دیرتر نه؟ چرا این طور غافلگیرانه؟

به هرحال وضعیتی است که در آن قرارگرفته ایم، آن هم در شرایطی که پنجره نقل و انتقالات استقلال به دلیل بدهی به بودروف بسته است.

*پیش بینی که درست از کار درآمد
قبل از این نیز پیش بینی شده بود که پرسپولیس گذشته از پرونده بودیمیر دچار مشکل شود. حتی در مطلب دیروز که به جریان باز شدن پنجره نقل و انتقالات از سوی فیفا مربوط می شد اشاره کردیم که نگرانی از بسته شدن این پنجره از داخل وجود دارد و به نظر این اتفاقات روز گذشته روی داد. نماینده باشگاه پرسپولیس از صبح دیروز در سازمان لیگ حضور پیدا کرده بود. برای این که کارت بازی صادر شود. هر بار به یکی از مدارک گیر دادند. حتی بحث عدم برگه ثبت هیات فوتبال مطرح شد درحالی که لزوم ثبت هیات فوتبال، خود زیر سوال است. نماینده باشگاه بلافاصله این مدرک را تهیه می کند و این در حالی بود که ابراهیم شکوری در تماس های متعدد سعی در رایزنی برای حل این مشکل داشت. دراین ارتباط گفته می شود باشگاه پرسپولیس در جریان قرار نگرفته بود که به خاطر بدهی های داخلی از انجام نقل و انتقالات محروم است. در پایان تمام اتفاقاتی که دیروز تا دقایقی قبل از شروع بازی دنبال شد، نتیجه نهایی این بود که ترابی یک بازی دیگر را از دست داد. به نظر می رسد مجموعه این موارد، قدری روی تمرکز بعضی بازیکنان و خود کادر فنی تاثیرگذار بود.

ترابی در حالی بازی نکرد و اصلا وارد لیست بازی نشد که باشگاه با پیگیری های زیاد از فیفا تا فدراسیون فوتبال قطر، همه را به یاری گرفته بود تا این اتفاق روی دهد ولی فدراسیون فوتبال برابر همه این ها مقاومت کرد و آخرین حرف دیروز به نماینده باشگاه این بود که نورشرق از کمیته تعیین وضعیت باید مجوز ثبت رسمی قرارداد ترابی با پرسپولیس را بدهد.

*26 پرونده و 16 میلیارد کسری، روی سر پرسپولیس آوار شد
از حاشیه های اتفاقات دیروز، این مطلب هم شنیده شد که کمیته تعیین وضعیت خواستار آن شده است که پرسپولیس برای حل مشکل نقل و انتقالاتی خود، نزدیک به 26 پرونده را تعیین وضعیت کند. یا بدهی را بپردازد یا توافقنامه ارائه دهد.

مساله این است که انجام چنین کاری در این زمان کم، بسیار دشوار خواهد بود حتی اگر منابع مالی آن وجود داشت که می دانیم وجود ندارد. در این شرایط اگر به یک طلبکار پول بدهی، سخت است که به دیگری بگویی که پول نگرفته، توافقی کند که خودش هم به خوبی می داند درنهایت اجرا نخواهد شد.

خبرها حکایت از آن دارد که پرسپولیس به ناگاه با حدود 26 پرونده روبرو شده است. پرونده های که بعضی از آن ها به نیمه دهه80 برمی گردند و در میان آن ها گویا مواردی وجود دارد که به 14 تا 15 سال قبل برمی گردد.

قبل از این عرف و روال کار این بود که باشگاه ها پس از بستن تعدادی پرونده در چنین مواقعی مجوز فعالیت نقل و انتقالاتی را دریافت می کردند. پرسپولیس اگر همین امروز 2 پرونده را ببندد، نمی تواند کار را تا پایان پنجره نقل و انتقالاتی تمام کند. البته امیدواریم، همه این ها منجر به سوق دادن بازیکنی نظیر ترابی به سوی تیم های دیگر نشود که در این صورت خیلی مسایل باید از نو بررسی شود.

دراین ارتباط همچنین درباره بودجه ای که برای بستن این پرونده ها لازم است از مقام های باشگاه سوال کردیم که بعضی مقام های ارشد باشگاه درباره 14 تا 16 میلیارد تومان سخن گفته اند. این در حالی است که مدیریت فعلی باشگاه طبعا در هیچ یک از این موارد نقش ندارد ولی در هر پیچی از مسیری که طی می کند با یک رویداد عجیب و شرایط بسیار سخت، روبه رو می شود.

*آقای فدراسیون این پرونده ها تا امروز کجا بودند؟
سوال این است که این پرونده ها تا به امروز کجا بوده اند. چرا تا امروز کسی حواس شان به آن ها نبوده است. چرا تا امروز اقدام نشده بود؟ این چگونه اداره کردن امور فوتبال است. به نظر خود شما یک باشگاه داخلی در این شرایط چه باید بکند. این پول باید از کجا بیاید. فدراسیونی که عرضه نداشته و ندارد و نخواهد داشت که یک حق پخش را برای این فوتبال بگیرد و همه روسای آن از ترس از دست دادن صندلی خود یا رو شدن کارهایی که کرده است از کنار این موضوع می گذرد. اصلا سهم پرسپولیس از تبلیغات محیطی هر بازی که انجام می دهد، چه قدر است؟ چرا باید این رقم به قدری پایین باشد که هیچ دردی را از دردهای این تیم دوا کند؟ آیا می دانید پرسپولیس برای همین بازی با نفت آبادان، چه قدر هزینه کرد. برای این که پروتکل ها را اجرا کند چه قدر به هزینه هایش اضافه شد. وقتی برای یک بازی فقط 400 تا 500 میلیون تومان فقط هزینه سفر دارد چه قدر باید از تبلیغات محیطی دربیاورد؟ چه قدر درمی آورد؟ این چه اوضاع واحوالی است که برای فوتبال ساخته شده است؟ در چنین شرایطی، چنین برنامه هایی ترتیب داده می شود. آیا بررسی کرده اید که احیانا از زمان هابیل و قابیل، کسی از پرسپولیس طلبی نداشته باشد؟

پرسپولیس دولتی باشد از کجا بیاورد که جبران این مدل حکومت کردن شما بر فوتبال را بدهد. پنجره تراکتورسازی که اتفاقا خواهان ترابی بود را با صدور یک چک باز کردید و پنجره پرسپولیسی بسته است که به خاطر دولتی بودن، تخلف و عدول از قانون است اگر چک بدهد.

*سرگردنه
رُک و راست به هوادار پرسپولیس بگوییم اگر همین طور نشسته اید که معجزه شود، از معجزه خبری نیست. پرسپولیس تا همین جا هم کلی زیر بار قرض رفته است تا پرونده بودیمیر را ببندد. کارد به استخوان پرسپولیسی رسیده است که در سرگردنه گیر افتاده است. چیزی نمانده از حرکت بایستد و عقب برود. اگر منتظر هستید بازهم مدیریت شعبده ای از آستین بیرون بکشد، بدانید که حداقل اگر برای این مورد اخیر وارد معرکه نشوید، با خودتان بد کرده اید. اوضاع پرسپولیس سخت تر و خراب تر از آن است که قابل توصیف باشد و این را باور کنید.

پرسپولیس اگر بخواهد این پرونده ها را با پرداخت وجه ببندد که البته برای آن هیچ اعتبار مالی قابل اتکا ندارد در بهار پیش رو باید منتظر اعتصاب سرخپوشان باشیم که به مطالبات خود نرسیده اند. وضعیت کنونی و اتفاق اخیر شرایط پرسپولیس را بغرنج کرده است. در شرایط فعلی پرسپولیس به حمایت عملی هوادارانش نیاز دارد آن هم در شرایطی که گزینه ای چون جمع آوری کمک مردمی با مشکلات حقوقی روبرو است و اگر نبود هیچ گاه باعث جمع آوری رقم قابل عرضی نشده است. پرسپولیس به مقطعی رسیده است که به حمایتی بیش از لَم دادن روی مبل و هشتگ زدن و پست گذاشتن نیاز دارد. به داد تیم خودتان نرسید از پا می افتد.


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • Hamid Pakii
    Hamid Pakii :
    سناریو نابودی پرسپولیس کلید خورده.این تازه اول راهه.برای زمین زدن پرسپولیس و به حاشیه بردن تیم.رییس جعلی فدراسیون فوتبال از هرکاری برای اینکه امسال پرسپولیس قهرمان نشه دریغ نمیکنه.اما بقول برانکو آخرش ما قهرمان میشیم.آخرش ما قهرمان میشیم.
    مدیران باشگاه پرسپولیس باهوش عمل کنن ماهوادارا جون میدیم برای پرسپولیس.باشگاه شماره حساب بده بتونیم حمایت کنیم.

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شاهین بندر عامری به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : روح الله شریفی
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن