اکسید هد

پیوس: از بازی اول به من فرشاد آقای گل گفتند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 444 ] - یکشنبه, 17 اسفند 1399

پیوس: از بازی اول به من فرشاد آقای گل گفتند

پیشکسوت پرسپولیس از خاطره اولین بازی در ترکیب این تیم برابر دارایی که با گلزنی اش همراه شد صحبت کرده است. در تاریخ باشگاه پرسپولیس همواره ستاره و اسطوره های ز... 5 out of 5 based on 1 ratings.
پیوس: از بازی اول به من فرشاد آقای گل گفتند

پیشکسوت پرسپولیس از خاطره اولین بازی در ترکیب این تیم برابر دارایی که با گلزنی اش همراه شد صحبت کرده است. در تاریخ باشگاه پرسپولیس همواره ستاره و اسطوره های ز...

ارتش سرخ دات كام :

پیشکسوت پرسپولیس از خاطره اولین بازی در ترکیب این تیم برابر دارایی که با گلزنی اش همراه شد صحبت کرده است.

در تاریخ باشگاه پرسپولیس همواره ستاره و اسطوره های زیادی حضور داشتند که نقش موثری در شکل دهی روزهای درخشان ارتش سرخ ایران ایفا کردند. یکی از این ستاره بدون شک فرشاد پیوس مهاجم سال های دور تیم پرسپولیس و تیم ملی بود که همواره از او با عنوان فرشاد آقای گل نام برده شده است. 17 اسفند سال 1364 فرشاد پیوس اولین بار با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت تا نوید دهنده روزهای درخشانی باشد که در نهایت در 20 تیر سال 1376 و در بازی خداحافظی مقابل استقلال به پایان رسید.

فرشاد پیوس در خصوص اولین بازی که برای پرسپولیس انجام داد و یادآوری آن دیدار می گوید: یادم هست که آن بازی مقابل دارایی بود که من در دقیقه 90 گل زدم. هرچند که در آن بازی یک پاس گل هم دادم. از همان بازی اول و پس از گلزنی در آن دیدار هوادارانی که در جایگاه 36 حضور داشتند با شعار فرشاد آقای گل از من حمایت کردند که برای من واقعاً تعجب برانگیز بود. واقعاً برای خود من هم خیلی تعجب برانگیز بود که هواداران از همان بازی اول به من آن قدر اعتماد داشتند که این لقب و شعار را برایم ساختند. این مسئله باعث شد تا با تمرینات بیشتر و تمرکز بالا کاری کنم که هواداران از حضور من در پرسپولیس راضی باشند.

پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اولین شماره ای که با آن در لباس پرسپولیس به میدان رفت چه شماره ای بود گفت: از همان بازی اول من شماره 17 را پوشیدم. یادم هست که وقتی آقای خوردین پیراهن شماره 17 را به من داد گفت که این شماره برای یک بازیکن مدافع بوده اما من گفتم ایراد ندارد؛ برای من شماره فرق نمی کند. با آن پیراهن در همان بازی اول گل زدم تا شماره 17 در پرسپولیس یک شماره فراموش نشدنی باشد. از همان بازی اول حسین عسگری که آن روزها لیدر پرسپولیس در جایگاه 36 بود این لقب و عنوان را برای من درست کرد و واقعاً آن لقب برای من خیلی جذاب بود. شاید به این دلیل بود که من سال قبل بیست و چهارگل زده بودم و به پرسپولیس آمدم و به همین خاطر این شعار را برای من درست کردند.

فرشاد پیوس درباره کادرفنی آن روزهای پرسپولیس هم گفت: آن زمان علی آقای پروین سرمربی تیم بود اما در عین حال بازی هم می کرد. با اعتماد آقای پروین من در همان بازی اول به صورت فیکس و ثابت به زمین رفتم. خط حمله پرسپولیس در آن بازی با حضور ناصر محمدخانی و من تشکیل شد. قبل از بازی آقای پروین با من صحبت کرد و گفت که یک مهاجم گلزن هستی و سعی نکن از محوطه 18 قدم بیرون بیایی. سعی کن در همان محوطه هجده قدم باقی بمانی تا بازیکنان به تو پاس بدهند و گل بزنیم. من در آن بازی سعی کردم بیشتر در محوطه 18 قدم بمانم تا دستورات تاکتیکی آقای پروین را اجرا کنم.

مهاجم سالهای دور تیم پرسپولیس درباره عملکرد این روزهای سرخپوشان در لیگ برتر افزود: واقعا عملکرد پرسپولیس خیلی خوب بوده و مساوی دیروز در زمین نفت آبادان هم یک برد به حساب می آید. تیم نفت تیم خیلی خوبی است و شرایط آب و هوایی هم در آبادان کاملاً متفاوت است. به نظر من نفت آبادان تیم باکلاس و خوبی است که حتی می توانست جزو چهار تیم بالای جدول باشد. به همین دلیل این یک امتیاز می تواند نتیجه خوبی برای سرخپوشان باشد چرا که از کورس قهرمانی و صدرنشینی جا نماندند. پرسپولیس روز گذشته ساختار خیلی خوبی داشت و بازیکنان به خوبی از دفاع به حمله اضافه می شدند. درست است که موقعیت های کمی به دست آمده اما دوندگی بازیکنان خیلی خوب بود و پرس های به موقع انجام می شد. به هر حال در فوتبال از این اتفاقات رخ می دهد و گاهی شرایطی می شود که باید از کوچکترین فرصت ها استفاده کرد اما در مجموع این یک امتیاز هم خوب بود.

پیوس در پاسخ به این سوال که بعد از شما خیلی ها در پرسپولیس شماره 17 را به تن کردند اما کدام شماره 17 پرسپولیس بیشتر از همه به شما چسبید گفت: مهدی مهدوی کیا بعد از من شماره 17 را به تن کرد و من واقعا از این مسئله لذت بردم. او همیشه به من می گوید که هنوز اون آن پیراهن را نگه داشتم و پیراهن خوش یمنی برای من بوده است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر استقلال کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : روح الله شریفی
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن