اکسید هد

گل محمدی چه ایده ای برای استفاده از مغانلو دارد؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1101 ] - دوشنبه, 18 اسفند 1399

گل محمدی چه ایده ای برای استفاده از مغانلو دارد؟

یک روز پس از تساوی بدون گل در آبادان که جای خالی یک مهاجم گلزن در ترکیب پرسپولیس کاملاً به چشم آمد، شهریار مغانلو با پیراهن سرخ عکس گرفت و از بازی بعدی می توا... 4 out of 5 based on 3 ratings.
گل محمدی چه ایده ای برای استفاده از مغانلو دارد؟

یک روز پس از تساوی بدون گل در آبادان که جای خالی یک مهاجم گلزن در ترکیب پرسپولیس کاملاً به چشم آمد، شهریار مغانلو با پیراهن سرخ عکس گرفت و از بازی بعدی می توا...

ارتش سرخ دات كام :

یک روز پس از تساوی بدون گل در آبادان که جای خالی یک مهاجم گلزن در ترکیب پرسپولیس کاملاً به چشم آمد، شهریار مغانلو با پیراهن سرخ عکس گرفت و از بازی بعدی می تواند برای این تیم بازی کند. پرسپولیس برای پر کردن جای خالی مهاجمان فصل قبل روی آل کثیر، عبدی و رمضانی حساب کرده بود، ولی اولی پیش از شروع لیگ محروم شد و دو نفر بعدی پایین تر از انتظار ظاهر شدند تا جایی که گل محمدی، عبدی را به نیمکت فرستاد و رمضانی در پایان نیم فصل راهی جز جدایی نداشت.

کادر فنی پرسپولیس در غیاب یک گلزن ششدانگ مجبور شد از امیری در نقش مهاجم نوک و عالیشاه به عنوان مهاجم دوم استفاده کند و وظیفه گل زدن به نوعی بین تمام بازیکنان تقسیم شد. آمار بهترین گلزنان این فصل پرسپولیس که به ترتیب نوراللهی با 6 گل و جلال حسینی با 4 گل است هم این رویکرد را تأیید می کند. با اضافه شدن مغانلو و البته مهدی ترابی انتظار می رود که شکل بازی پرسپولیس تغییر کند و طراحی حملات بیشتر با هدف تغذیه این دو بازیکن باشد.

در لیگ نوزدهم که پرسپولیس با هدایت کالدرون و گل محمدی بازی کرد، هر چند علیپور مهاجم اصلی بود، ولی ترابی در نقش مهاجم دوم یا هافبک تهاجمی توانست یازده گل بزند و نقش پررنگی در حملات و بردهای تیمش داشت. او با اضافه شدن به ترکیب پرسپولیس احتمالاً دوباره در همان نقش بازی خواهد کرد و نزدیکترین بازیکن به مهاجم اصلی تیم خواهد بود.

بر خلاف ترابی، مغانلو تازه به پرسپولیس پیوسته و گل محمدی باید بتواند روش مناسبی برای تغذیه او انتخاب کند. او فصل گذشته با پیکان 13 گل (6 گل پنالتی) زد و بعد از دیاباته و بالاتر از علیپور و آل کثیر دومین گلزن برتر لیگ بود. این آمار خوب نتیجه بازی او به عنوان مهاجم هدف بود و در پیکان اکثر توپ ها به او ختم می شد. مغانلو روی زمین هم تسلط خوبی دارد، ولی اگر پرسپولیس می خواهد از او به بهترین شکل استفاده کند، باید از توپ های بلند بیشتری استفاده کند. این در حالی است که گل محمدی در غیاب مهاجم هدف از بازیکنانش می خواست کمتر سانتر کنند و بیشتر روی حرکات سریع از عمق اصرار داشت.

مغانلو این توانایی را دارد که به دیاباته پرسپولیس تبدیل شود و با تسلطی که روی توپ های بلند دارد برای بازیکنان کناری اش فضا و فرصت گلزنی بسازد، ولی این بستگی به این دارد که کادر فنی چه ایده ای برای استفاده از او داشته باشد.

بازی در پرسپولیس شرایط متفاوتی دارد و مغانلو ممکن است برای هماهنگ شدن با فضای خاص این تیم نیاز به زمان داشته باشد. از طرف دیگر او در ترکیب سانتاکلارا حضور ثابتی نداشته و ممکن است کاملاً در شرایط بازی نباشد. به هر حال سرنوشت پرسپولیس در لیگ بیستم به آمادگی مغانلو و ترابی و نحوه استفاده آنها از سوی کادر فنی بستگی دارد. مدافعان و هافبک ها در 17 بازی قبلی توانستند جور خط حمله را بکشند و تیم را به صدر جدول برسانند، ولی پرسپولیس برای موفقیت در رقابت حساس هفته های پایانی به گل های این دو مهاجم نیاز دارد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن