اکسید هد

آل کثیر و مغانلو مزاحم عبدی نیستند!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 719 ] - دوشنبه, 18 اسفند 1399
آل کثیر و مغانلو مزاحم عبدی نیستند!

مهدی عبدی، مهاجمی که در نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا توانست دروازه النصر عربستان و اولسان کره جنوبی را باز کند حالا به یک نیمکت نشین دائمی در تیمش تبد...

ارتش سرخ دات كام :

مهدی عبدی، مهاجمی که در نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا توانست دروازه النصر عربستان و اولسان کره جنوبی را باز کند حالا به یک نیمکت نشین دائمی در تیمش تبدیل شده است.

کمتر کسی فکرش را می کرد پدیده پرسپولیس و گلزن دربی به این شکل به نیمکت تیمش دوخته شود اما این اتفاق افتاد. یکی از دلایل نیمکت نشینی مهدی عبدی و خروج او از ترکیب اصلی پرسپولیس ناکامی در گلزنی بوده است اما این موضوع دلیل مهم دیگری هم دارد. اینکه از نظر کادر فنی پرسپولیس، عبدی کمتر از میزان مورد نظر می دود و در پرس مدافعان حریف مشارکت دائمی ندارد. در فوتبال مدرن امروز برای مهاجمین فقط گل زدن دیگر کافی نیست. درخواست از مهاجمین برای پرس کردن و فشار آوردن روی مدافعین حریف امری متداول در دنیای فوتبال است. قدرت تمام کنندگی و ایجاد فرصت و فضا برای دیگر بازیکنان هنوز اهمیت زیادی دارد اما رویکردِ فوتبال مدرن که مبتنی بر پرس بالا و پرفشار است، نقشِ مهاجمینِ مرکزی را بازتعریف کرده است. دویدنِ با شتاب به سوی مدافع حریف می تواند او را وادار به دادنِ پاسی بی دقت کند. مهدی عبدی هم اگر می خواهد در پرسپولیس فیکس شود باید بیشتر از قبل بدود و پرس کند. مهدی عبدی که بارها یحیی گل محمدی و حمید مطهری به او تأکید کرده اند باید بیشتر بدود و با مدافعان حریف درگیر شود، در چند بازی اخیر به عنوان بازیکن جانشین راهی میدان شد و البته همچنان در امر گلزنی نوسان دارد. او در بازی مقابل صنعت نفت آبادان هم به میدان رفت اما فرصت چندانی برای گلزنی یا خودنمایی پیدا نکرد. 

در خصوص دوندگی آنچه لازم بود نوشتیم اما در بحث ناکامی در گلزنی به نظر می رسد مشکل اصلی مهاجمان پرسپولیس استرسی است که احساس می کنند. آرمان رمضانی، مهدی عبدی و مهدیخانی هر سه کمتر از حد انتظارات ظاهر شده اند و همین موضوع باعث شده فشار و استرس زیادی را روی دوش خود حس کنند. آرمان رمضانی به درستی تصمیم به جدایی گرفت اما ماجرای مهدی عبدی متفاوت است. با توجه به حضور مهدی ترابی، پایان محرومیت آل کثیر و اخباری که پیرامون خرید شهریار مغانلو به گوش می رسد، برای بازیکنانی چون مهدیخانی و حتی عبدی بسیار سخت است تا بتوانند باز هم فرصتی برای خودنمایی داشته باشند. همین اخبار فشار مضاعفی روی دوش عبدی وارد می کند و شاید به جا باشد نزدیکان پرسپولیس و کادر فنی این تیم این فشار را کم کنند. عبدی باید بداند در حضور شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر هم می تواند فرصت بازی در ترکیب پرسپولیس را پیدا کند. شاید با کمی بیشتر حرف زدن و توجیه عبدی، این مهاجم به دوران اوج بازگردد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر استقلال کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن