اکسید هد

حقیقی: از پرسپولیس رفتم و در زندگی صفر شدم!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1319 ] - دوشنبه, 18 اسفند 1399

حقیقی: از پرسپولیس رفتم و در زندگی صفر شدم!

رضا حقیقی ستاره سابق خط میانی پرسپولیس و فجرسپاسی دلایل افت ناگهانی اش را توضیح داده و درباره افت انگیزشی پس از ترک پرسپولیس صحبت کرده است. رضا حقیقی هافبک دف... 5 out of 5 based on 4 ratings.
حقیقی: از پرسپولیس رفتم و در زندگی صفر شدم!

رضا حقیقی ستاره سابق خط میانی پرسپولیس و فجرسپاسی دلایل افت ناگهانی اش را توضیح داده و درباره افت انگیزشی پس از ترک پرسپولیس صحبت کرده است. رضا حقیقی هافبک دف...

ارتش سرخ دات كام :

رضا حقیقی ستاره سابق خط میانی پرسپولیس و فجرسپاسی دلایل افت ناگهانی اش را توضیح داده و درباره افت انگیزشی پس از ترک پرسپولیس صحبت کرده است.

رضا حقیقی هافبک دفاعی سابق تیم پرسپولیس است که دو سال زیر نظر یحیی گل محمدی، علی دایی و حمید درخشان در پرسپولیس بازی کرد و در نقل و انتقالات نیم فصل لیگ چهاردهم، به دلیل مشکلات مالی سرخپوشان از این تیم جدا شد و به پدیده مشهد پیوست. او که در جام جهانی 2014 نیز حضور داشت، پس از ترک پرسپولیس، خیلی زود از سطح اول فوتبال ایران کنار رفت و حالا در 32 سالگی، به عنوان فوتبالیست بازنشسته شناخته می شود.

 * دوری از فوتبال؛ یک سری مسائل اذیتم می کنند
کلا یک سری مسائل وجود دارد که آدم را اذیت می کند. مثلا در حال حاضر یک سری بازیکن در لیگ برتر وجود دارند که اگر خود من به عنوان مربی 10 تا تیم دستم باشد آنها در یکی از آن تیم ها جایی ندارند. ولی به هرحال این بازیکنان وجود دارند، پول خوبی هم می گیرند. متاسفانه فضای مجازی هم به آنها بها می دهد به طوری که قیمت یک بازیکن 200 میلیونی یک دفعه پنج میلیارد می شود. به خاطر همین مسائل مدتی است که از فوتبال فاصله گرفتم تا کمی خودم و خانواده ام در آرامش باشیم. 

 * افت ناگهانی؛ چرا و چگونه؟
راستش را بخواهید خیلی راجع به این قضیه از من سوال شده است. من فوتبال را از پیام مشهد در لیگ یک شروع کردم بعد از آن با این تیم به لیگ برتر صعود کردیم. آن زمان آقای "خداداد عزیزی" سرمربی ما بود. بعد از آن به دلیل شرایط سنی ام و به این خاطر که باید دوران سربازی ام را سپری می کردم مجبور شدم تا به تیم فجر سپاسی بروم. البته خودم معتقدم که بهترین تایم فوتبالی ام در فجرسپاسی سپری شد. بسیاری این را نمی دانند و فکر می کنند که من زمانیکه بازیکن پرسپولیس بودم برای اولین بار به تیم ملی دعوت شدم. در صورتیکه من اولین بار وقتی در فجرسپاسی فوتبال بازی می کردم محمود خان یاوری عزیز سرمربی ام بود به تیم ملی دعوت شدم. واقعا محمود خان خیلی برایم زحمت کشید امیدوارم که روحشان در آرامش ابدی باشد. زمانیکه به فجر سپاسی رفتم سنم خیلی از بقیه بازیکنان کمتر بود ولی با این حال محمود خان بهم اعتماد کرد بازوبند کاپیتانی را به من داد. تا نیم فصل که برای فجر بازی کردم تیم در شرایط فوق العاده ای قرار داشت. درست است که فجر در آن زمان مشکلات مالی زیادی داشت ولی ما در رده سوم جدول قرار داشتیم در شرایط خوبی بودیم. بعد از آن من به پرسپولیس پیوستم . آن موقع مثل الان نبود که هر بازیکنی وقتی به پرسپولیس می رود می گوید من از اول پرسپولیسی بودم. وقتی به استقلال می رود می گوید من از اول استقلالی بودم. وقتی هم که به تراکتور می رود میگوید که من از اول تراکتوری بودم . ولی من از اول یک عشق داشتم و آن هم پرسپولیس بود.

* قسمت دوم؛ جدایی از پرسپولیس...
قبل از اینکه به این تیم ملحق شوم امیرخان قلعه نویی به من برای پیوستن به استقلال پیشنهاد داد ولی من نپذیرفتم. نه به این خاطر که استقلال تیم بدی باشد نه. بلکه به این دلیل که دوست داشتم آرزوی کودکی ام را برآورده کنم روزی بتوانم برای پرسپولیس به میدان بروم به این تیم پیوستم. خداراشکر در تیم محبوبم خیلی خوب کار کردم زمانیکه از جام جهانی 2014 برگشتم. از (هرتابرلین، دیناموکیف اوکراین، راپیدوین اتریش، الاهلی امارات) پیشنهادات مالی فوق العاده ای داشتم. حتی قیمت من آن زمان در ترنسفرمارکت به 2 میلیون پانصدهزار یورو رسیده بود. ولی من به خاطر قرادادی که با پرسپولیس داشتم نتوانستم هیچکدام از این پیشنهادات را بپذیرم. حتی با آقای دایی هم مشورت کردم علی آقا گفتند: تو فعلا پرسپولیس بمان. به خاطر اینکه من خودم هم در هرتابرلین بازی کردم بعدا از طریق ارتباطاتی که دارم کانال میزنم تا با شرایط بهتری به آلمان بروی. ولی متاسفانه نتایج هفته هشتم لیگ خیلی جالب نبود آقای دایی از هدایت تیم برکنار شدند. بعد از آن هم حمید خان درخشان آمدند. که من همان زمان هم در تمامی بازی ها حضور داشتم شرایط تیم به طور کلی بد نبود. تا اینکه در آن برهه از زمان آقای سیاسی به عنوان مدیرعامل باشگاه به زندان افتادند شرایط باشگاه پرسپولیس هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ کاری و مدیریتی به مشکل برخورد. یعنی هیچکس در باشگاه پدرو مادر خودش را هم نمی شناخت. دقیقا زمانیکه که تیم داشت برای بازی های آسیایی آماده می شد، پیشنهادی برایم از تیم پدیده مشهد آمد از آنجایی که من خودم مشهدی هستم و پیشنهاد از لحاظ مالی خیلی خوب بود، پیش خودم فکر کردم که خوب چقدر عالی هم فوتبالم را بازی می کنم و هم کنار خانواده ام هستم.

 * انگیزه ام ناگهان فروکش کرد
هر وقت که شرایط پرسپولیس در سال های بعد بهتر سد باز دوباره برمی گردم. استارت بدشانسی و انتخاب بدم از همینجا شروع شد. "ضرب المثلی هست که می گویند: همیشه با یک اشتباه 19 نمی شوی بعضی وقت ها صفر می شوی." حقیقتش را بخواهید قدر خودم و موقعیتم را ندانستم. مثل این است که تو در یک خانه 500 متری زندگی کنی، یک دفعه تو را ببرند در یک خانه 20 متری بگویند: بیا حالا اینجا زندگی کن. واقعا همین بود. این اتفاق خیلی من را از لحاظ روحی و روانی سرخورده کرد. به طوری که هرکس که مرا می دید می گفت: خیلی اشتباه کردی که از پرسپولیس جدا شدی این تصمیم را گرفتی. بعدش به خودم گفتم به هر حال این تصمیم مثل تف سربالا است. بهتر است از این به بعد دیگر روی فوتبالم تمرکز کنم تا همه چیز بهتر شود. ولی متاسفانه در پدیده به مشکل خوردم سال بعد تصمیم گرفتم که به صبای قم بروم دوباره شاگرد علی آقا دایی شوم که آن زمان تیمش خیلی شرایط خوبی داشت. ولی آنجا هم دیدم که انگیزه ام به طرز وحشتناکی فروکش کرده است. چون وقتی بازیکنی در پرسپولیس بازی می کند، واقعا دیگر با صبای قم و پدیده این تیم ها از لحاظ روحی و روانی ارضا نمی شود. راحت بگویم در شرایطی بودم که نه راه پس داشتم و نه راه پیش. سعی کردم این وضعیت را با لژیونر شدن و پیوستن به تیم "سوفان بوری" لیگ تایلند جبران کنم. پیشنهاد باشگاه تایلندی از لحاظ مالی فوق العاده بود. علارغم اینکه بسیاری فکر می کنند که لیگ تایلند بسیار ضعیف است ولی این طرز فکر اصلا واقعیت ندارد. بیشتر تیم هایش مثل بوریرام و.... از امکانات بینظیری برخوردارند همیشه از گروه خودشان در بازی های آسیایی بالا می آیند. به قدری امکانات و شرایط لیگ تایلند عالی است که من حتی یک سوم آن امکانات را هرگز در ایران ندیدم.

 * پایان فوتبال؛ 20 کیلو اضافه وزن آوردم!
اما کشاله ام پاره شد و بعد پدرم هم از دنیا رفت. انگار همه چیز دست به دست داد تا رضا حقیقی به نوعی خسته شود و جا بزند. بعضی وقت ها هرچه قدر خودت را به درو دیوار بزنی می بینی که نمی شود. دیگر هیچ چیز آنطور که تو می خواهی پیش نمی رود. بعد از آن چندین پیشنهاد بهم شد. مثلا از گسترش فولاد که اتفاقا بد هم نبود. به قول معروف از یک سوراخ دوباره گزیده شدم. الان شرایطم طوری شده که 20_30 کیلو اضافه وزن دارم. واقعا از نظر فوتبالی مدتی تصمیم گرفتم تا فاصله ام را حفظ کنم. که حداقل از لحاظ روحی و روانی در شرایط بهتری باشم تا ببینم در آینده چه اتفاقی می افتد. 

* اگر می خواهید از پرسپولیس جدا شوید...
شجاع خلیل زاده که بهترین رفیق فوتبالی ام است ما از تیم ملی امید با همدیگر هم اتاق بودیم. وقتی که قصد داشت از پرسپولیس جدا شود من خیلی با او صحبت کردم. منتهی شجاع یک شرایط مالی خاص داشت که بسیاری آن را در نظر نمی گیرند. مثلا پول 20 ساله اش را رفت و از لیگ قطر گرفت. به هر حال این را هم مردم باید درک کنند و در نظر بگیرند. ولی خیلی ها هم هستند که بعد از جدا شدنشان از پرسپولیس شرایط خیلی بهتری پیدا می کنند کلی در مسیر پیشرفت قرار میگیرند مثل مهدی طارمی. ولی من نه به عنوان نصیحت بلکه به عنوان کسی که دوست دارد تجربیاتش را در اختیار بازیکنان جوان مخصوصا پرسپولیسی ها قرار دهد می گویم: اگر بازیکنی قصد جدایی از پرسپولیس را دارد تیمی که میخواهد به آن ملحق شور چهار پنج لول از پرسپولیس بالاتر است برود. 

 * در این مدت خیلی به من تهمت زدند
درکل فضای مجازی چیزی نیست که کسی از آن بدش بیاید همه به نوعی با آن مشغول هستیم. معتقدم یک سری از حرف ها را که جایی نمی توان بازگو کرد در سوشال مدیا به خوبی میتوان آنها بیان کرد. ولی همه ما میبایستی قبل از استفاده از فضای مجازی فرهنگ آن را داشته باشیم. چرا که فرهنگ فضای مجازی از خود آن هم مهم تر است.  من در پیج شخصی ام پست و استوری های مختلفی را بارگذاری میکنم هر از چندگاهی شاید کری هم بخوانم، ولی کسی نیست که ببیند چقدر به خودم و خانواده فحاشی می شود. چقدر در این مدت به من انگ چسباندند. ولی واقعا برایم مهم نیست چون من اصلا برای مردم و حرف آنها زندگی نمی کنم. اما جایی که فکر کردم می توانم با یک مصاحبه، تیکه و یا طعنه از تیم محبوبم دفاع کنم این کار را انجام دادم باز هم انجام خواهم داد.

* در ماجرای علی و مهرداد، ایران عزادار شد
واقعا فقط بحث درگذشت علی، مهرداد عزیزمان نیست. ما در این مدت هر کدام از عزیزانمان را که از دست دادیم واقعا از صمیم قلب متاثر شدیم. مخصوصا این دو عزیز که مردم با آنها خاطره داشتند. دیگر در آن قضیه بحث رنگ تیم ها اصلا ملاک نیست. فوتبال ایران دو دسته گل را از دست داد. کل جامعه مردم ایران به نوعی عزادار شد. درست است که افتخار همبازی شدن با این دو عزیز را نداشتم ولی به این دلیل که از کودکی پرسپولیسی بودم آنها بارها و بارها با بازی های زیبایشان دل من و امثال من را خیلی شاد کرده بودند. واقعا بعد از درگذشت علی آقا و مهرداد خان خیلی حال روحیه ام به هم ریخت ناراحت شدم. برای هر دو آنها آرزوی آرامش ابدی و برای خانواده و دوست دارانشان هم آرزوی صبر و سلامتی می کنم. امیدوارم که این ویروس هر چه زودتر از بین برود تا همه مردم بتوانند دوباره به زندگی روزمره خودشان برگردند.

* بازیکن مورد علاقه؟ شجاع و سیدجلال
 لژیونرها که به هر حال همگی آنها باعث افتخار فوتبال و کشورمان هستند. ولی من در کل دو بازیکن را خیلی خیلی دوست دارم. اولی شجاع خلیل زاده بهترین دوستم است. که آرزو میکنم هرجا هست و هر تصمیمی که می گیرد در آن به موفقیت برسد. ولی جدا از شجاع بازیکنی که همیشه دوست دارم برای بازیکنان جوان مثال بزنم سید جلال حسینی است. آقا جلال از دوره قبل از من حتی در دوره من هم تا همین حالا فوتبال بازی می کند. هنوز هم در سطح اول فوتبال ایران حضور دارد. ماشاالله هزار ماشاالله هم عالی است. سید جلال بازیکنی است که همیشه بهترین خودش را به نمایش می گذارد. او چه بازی کند، چه نکند، چه پول بگیرد چه نگیرد هرگز کوچکترین حاشیه ای ندارد. آقا جلال یک کاپیتان تمام عیار یک الگوی مثال زدنی برای جوان ترهاست. ببینید پرسپولیس خارج از زمین در بین کادرفنی آقا یحیی، افشین خان، آقا کریم، حمیدخان مطهری و بزرگترهای زیادی را دارد که همیشه بالای سر بازیکنان و تیم هستند ولی بنظرم سید جلال داخل زمین با همه فرق می کند. او خیلی در موفقیت ها و نتایج خوب تیم تاثیر مستقیم دارد در هفته های اخیر مدام گل های سه امتیازی می زند. به عنوان یکی از هواداران پرسپولیس خوشحالم  که در تیم محبوبم آقا جلال حضور دارد. بازیکنی که همیشه میتوان مثل یک نقطه قوت به تجربه و هوش اش اتکا کرد. امیدوارم که پرسپولیس و سیدجلال همیشه موفق و سربلند باشند و در کنار هواداران عزیزمان بهترین نتایج را کسب کنند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن