اکسید هد

پرسپولیس دهه 70 یک قدم تا دبل آسیایی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1108 ] - سه شنبه, 19 اسفند 1399
پرسپولیس دهه 70 یک قدم تا دبل آسیایی

پرسپولیس ایران در آستانه دومین قهرمانی خود در رقابت های جام درجام آسیا با بدشانسی مغلوب نماینده ژاپن شد پرسپولیس ایران که در فصل 91-90با ضربه کاشته محمدحسن ان...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس ایران در آستانه دومین قهرمانی خود در رقابت های جام درجام آسیا با بدشانسی  مغلوب نماینده ژاپن شد 

پرسپولیس ایران که در فصل 91-90با ضربه کاشته محمدحسن انصاری فر و شکست المحرق بحرین  به مقام قهرمانی رقابت های جا در جام آسیا رسیده بود دو سال بعد برابر مدافع عنوان قهرمانی یوکوهاما مارینوس (نیسان )ژاپن شکست خورد تا در سومین دوره این رقابت ها این حریف ژاپنی باشد که برای دومین بار به مقام قهرمانی این رقابت ها رسیده است.

داستان این بازی حکایت جالبی دارد . براساس برنامه ریزی اعلام شده پرسپولیس ایران میزبان دیدار رفت انتخاب شده بود و قرار بود دیدار برگشت در ژاپن برگزار شود.از شب روز قبل فینال هوای تهران به شدت برفی شد و تا ظهر روز مسابقه برف زیادی بارید تا دیدار دو تیم بر اساس نظر داورمسابقه به دلیل خرابی زمین ورزشگاه آزادی  برگزار نشود.

بر اساس تصمیم مسئولین کنفدراسیون فوتبال آسیا مقرر شد دیدار رفت در اسفند ماه سال 71 در ژاپن برگزار شود و پرسپولیس روز 27فروردین  سال 1372میزبان دیدار برگشت باشد.

شرایط برای قهرمانی پرسپولیس بهتر شد و پرسپولیس بار سفر به ژاپن را بست . دیدار رفت دو تیم درژاپن که از تلویزیون ایران پخش زنده نداشت با نتیجه یک بر یک تساوی به پایان رسید. زننده گل پرسپولیس حسن شیرمحمدی بود. صحنه روی جلد منتشر شده مجله کیهان ورزشی لحظه ضربه منجر به گل پرسپولیس را نشان می دهد که حسن شیرمحمدی با پای چپ و از داخل محوطه هجده قدم موفق به ثمر رساندن آن شد. بعدها که خلاصه بازی از تلویزیون ایران پخش شد مشخص شد پرسپولیس قبل از این گل یک بار تیر دروازه نماینده ژاپن را به لرزه در آورده بود و یک ضربه کات دار حسن شیرمحمدی نیز مماس با تیر دروازه به بیرون رفته بود. در ادامه  نماینده ژاپن در اواخر بازی روی ارسال از سمت راست و قطع توپ مهاجمش روی تیردوم  موفق شد گل تساوی را در ژاپن بزند و بازی با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید تا پرسپولیس با اندوخته خوب به تهران برگردد.

دیدار برگشت در تهران و در حضور صد هزار تماشاگر در عین ناباوری  و در روز بد پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر به نفع نماینده ژاپن به پایان رسید تا نماینده ژاپن در دوره سوم این رقابت ها موفق به دبل قهرمانی شود و پرسپولیس به نایب قهرمانی اکتفا کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شاهین بندر عامری به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : روح الله شریفی
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن