اکسید هد

مستحق تر از پرسپولیس برای میزبانی داشتیم؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 621 ] - شنبه, 23 اسفند 1399

مستحق تر از پرسپولیس برای میزبانی داشتیم؟

 فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا را به خاطر بیاورید. کمی فکر کنید و یادتان بیاید آیا پرسپولیس را در یکی از بازی های لیگ قهرمانان 2020 در تهران تماشا کرده بودید... 3 out of 5 based on 2 ratings.
مستحق تر از پرسپولیس برای میزبانی داشتیم؟

 فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا را به خاطر بیاورید. کمی فکر کنید و یادتان بیاید آیا پرسپولیس را در یکی از بازی های لیگ قهرمانان 2020 در تهران تماشا کرده بودید...

ارتش سرخ دات كام :

 فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا را به خاطر بیاورید. کمی فکر کنید و یادتان بیاید آیا پرسپولیس را در یکی از بازی های لیگ قهرمانان 2020 در تهران تماشا کرده بودید؟ حتی در آن دو مسابقه قبل از تعطیلی مسابقات و شیوع کرونا خیلی از تیم ها یک بازی در خانه جلوی چشمان هواداران شان به میدان رفته بودند اما پرسپولیس این شانس را پیدا نکرد. بعد از شروع مجدد مسابقات هم تیم یحیی فقط در قطر بازی کرد و در چنین شرایطی به فینال رسید.

پرسپولیس هر چه جان داشت تا رسیدن به فینال گذاشت و با از دست دادن چهار بازیکن اصلی اش در فینال و البته با دو اشتباه فردی عجیب جام را به تیم کره ای داد.

جام دادن به کنار اما دستاورد پرسپولیس در لیگ قهرمانان کوچک و ناچیز نبود. این تیم در لیگ قهرمانان 2017 به نیمه نهایی رسید و در فصل 2018 فینالیست شد. در فصل 2019 با اشتباهات عجیب داوری از مرحله گروهی بالا نیامد اما در فصل 2020 با نمایشی سلحشورانه و بی نظیر دوباره فینالیست شد. این دستاورد باشگاهی از فوتبال ایران بود که با تمام ناملایمتی ها، سختگیری ها و اشتباهات فوتبالی داوران در مسابقات آسیایی دو بار تا آستانه فتح مهم ترین جام باشگاهی قاره پیش رفت و بعد از بزرگی در فوتبال ایران در فوتبال آسیا هم جایی بین بزرگان پیدا کرد.

باشگاه پرسپولیس به عنوان یک باشگاه موفق در فوتبال آسیا بر ای میزبانی از مرحله گروهی فصل 2021 پیشنهاد داد و با در نظر گرفتن تمام شرایط بیش از هر تیمی استحقاق گرفتن میزبانی را داشت اما باز هم اسیر بی مهری کنفدراسیون فوتبال آسیا و نگاه سیاست زده حاکم بر مناسبات فوتبالی قاره شد.

اگر بحث امکانات و فراهم کردن سخت افزارهای لازم برای میزبانی از این رقابت ها باشد شاید گروهی روی این مهم انگشت بگذارند اما باور کنید برای میزبانی از گروه پنجم مسابقات همه آنچه که باید، در همین تهران فراهم بود. پرسپولیس غیر از ورزشگاه آزادی، ورزشگاه دیگری را برای بازی موازی روز پایانی مسابقات مرحله گروهی معرفی کرده بود و می توانست برای هر تیمی یک زمین تمرین متناسب با امکانات کافی فراهم کند. پرسپولیس و به صورت کلی فوتبال ایران می توانست در تهران سه هتل شیک و پنج ستاره برای تیم های همگروه فراهم کند و مطابق با همان پروتکل های بهداشتی انجام شده در قطر به تیم های گروهش سرویس بدهد و کم نیاورد.

فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس می توانست با استخدام و تربیت نیروی انسانی کافی برای پیش بردن دقیق پروتکل های مد نظر ای اف سی  میزبان خوبی برای گروه پنجم این رقابت ها باشد اما چه شد که هند و تیم تازه واردش به لیگ قهرمانان آسیا به پرسپولیس، تیم فوق العاده موفق غرب آسیا طی سه فصل از چهار فصل گذشته رقابت ها ترجیح داده شد؟

شاید این دلبری از هندی ها مثل کاری بود که بعضاً یوفا با کشورهای کوچک و شهرهای آنها برای میزبانی از مسابقات مهم اروپایی در پیش می گیرد، باشد اما چرا در خصوص چهار دوره دیگر این رویه صورت نگرفت و میزبانی دو گروه به عربستان و دو گروه دیگر به امارات داده شد؟ آیا در چهار گروه دیگر تیم هایی از کشورهای تازه وارد یا کمتر حضور یافته در لیگ قهرمانان حضور نداشتند که بشود به آنها میزبانی داد یا بعد از دادن یکسری از تمام میزبانی ها به قطر، این بار نوبت عربستان و امارات بود که سهم خواهی کنند و همه چیز را برای خود بخواهند و البته به آنچه دست رویش گذاشته بودند، برسند؟

باشگاه پرسپولیس به خاطر آنچه طی فصول اخیر در لیگ قهرمانان به دست آورده شایسته گرفتن میزبانی مسابقات مرحله گروهی اش بود و حتی بهانه قرار گرفتن یک تیم عربستانی در این گروه هم وجود نداشت و همه چیز برای رسیدن این باشگاه به خواسته اش مهیا به نظر می رسید اما چه شد که این مهم را از پرسپولیس گرفتند؟

چنانچه بحث های سیاسی و زد و بندهای سیاست زده را کنار بگذاریم آیا کشور هند و فوتبال هند را باید جزئی از کشورهای غرب آسیا و فوتبال غرب قاره بدانیم؟ آیا این تقسیم غرب و شرق باید در خصوص اعطای میزبانی به عربستان و امارات رعایت می شد اما در خصوص گروهی که پرسپولیس در آن قرار دارد نه؟ آیا تیمی از هند که برای اولین بار به مسابقات لیگ قهرمانان می آید می تواند میزبان بهتری از پرسپولیس به عنوان یکی از پرطرفدارترین تیم های قاره و یکی از موفق ترین باشگاه های غرب آسیا طی فصول اخیر این رقابت ها باشد؟ 


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر استقلال کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 18:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن