اکسید هد

در جست وجوی یک قاتل

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1978 ] - یکشنبه, 24 اسفند 1399

در جست وجوی یک قاتل

در آستانه آغاز فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، ترمیم پاشنه آشیلی که از زمان محرومیت به ناحق عیسی آل کثیر در پرسپولیس ایجاد شده چالش برانگیزترین مأموریت یحیی گل مح... 5 out of 5 based on 6 ratings.
در جست وجوی یک قاتل

در آستانه آغاز فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، ترمیم پاشنه آشیلی که از زمان محرومیت به ناحق عیسی آل کثیر در پرسپولیس ایجاد شده چالش برانگیزترین مأموریت یحیی گل مح...

ارتش سرخ دات كام :

در آستانه آغاز فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، ترمیم پاشنه آشیلی که از زمان محرومیت به ناحق عیسی آل کثیر در پرسپولیس ایجاد شده چالش برانگیزترین مأموریت یحیی گل محمدی بوده؛ حتی دشوارتر از بازیابی روحی و جسمی شاگردانش پس از شکست تلخ دوباره ای که در فینال تورنمنت سال گذشته رقم خورد. از همین رو، بازگشت مهدی ترابی، میدان رسیدن به محمدمهدی مهدی خانی و جذب شهریار مغانلو، بر جذابیت دیدار به ظاهر ساده قرمزپوشان مقابل تیم دسته دومی ولی قابل احترام مس نوین قویاً افزود. با رونمایی از نفرات اول و سوم، دغدغه شیرین هواداران پرسپولیس این بود که ببینند انگشت چه کسی روی ماشه خط آتش آنها می نشیند اما پاسخی که در کرمان به این پرسش آنان داده شد، یک گزینه تکراری بود: «امید عالیشاه».

سرخ پوشان پایتخت نشین در مقابل مس نوین کرمان 18 موقعیت گلزنی خلق کرده اند که امید گل این فرصت ها در مجموع 84/3 بود؛ رقمی که هیچ تیمی در نیم فصل نخست لیگ بیستم موفق به ثبت آن نشد. به ثمر رسیدن سه گل برای هر تیمی آمار قابل قبولی است اما امید گلزنی ثبت شده قرمزها حقیقت بازی را به زبان ریاضی بیان می کند؛ توپ هایی که مهدی عبدی و شهریار مغانلو، حتی از چند قدمی دروازه خالی کرمانی ها به بیرون زمین روانه می کردند و مهارهای فوق العاده آرمان شهدادنژاد که تجربه بازی در لیگ برتر را هم دارد. هرچند یک بار هم شوت استثنایی احمد نور را تیرک افقی دروازه مسی ها دفع کرد.

تیم یکدست و منسجم یحیی البته توانست یک نیم فصل را با اتکا به گلزنی هافبک های دفاعی و مدافعین میانی اش سر کند. مهدی ترابی و امیدی که در کرمان «عالی شاه» بود، چه در آرایش دومهاجمه و چه در چینش تک مهاجمه می توانند کناره های تیم را در فاز هجومی فعال کنند. بخت های گلزنی پرسپولیس نیز برخلاف ابتدای فصل، هم از روی زمین و هم از روی هوا با تنوعی مثال زدنی خلق می شوند. پرسپولیس چه از حیث روانی و چه از حیث فنی، توانسته آتش خط حمله خود را داغ سازد اما همچنان، فقدان مهاجمی که روی زمین و هوا از موقعیت های چالشی گل بسازد در دیدارهای بزرگتر، بیشتر قرمزها را آزار خواهد داد، اگر پابرجا بماند.

شهریار مغانلو بی شک با یک نیم فصل تجربه اندوزی در لیگا نوس که یکی از 10 لیگ معتبر جهان است، پخته تر از قبل به ایران بازگشته اما بازیکنی که تنها 4 حضور 90 دقیقه ای در یک نیم فصل داشته، قطعاً نیازمند بازی های بیشتر است تا گلزنی را به یاد بیاورد. مهدی ترابی نیز در لیگی که دیدارهای آن با فاصله زمانی زیادی از یکدیگر برگزار می شوند، از آمادگی خود اندکی فاصله گرفته؛ هرچند یک پاس گل بی نقص به کمال کامیابی نیا، هدیه آشتی وی و هواداران پرسپولیس شد.

مهدی عبدی با گلزنی در دیدارهای بزرگ فصل، اعتماد فوتبالی ها را به خود دوچندان ساخته. مهدی مهدی خانی نیز با تکنیک منحصر به فردی که از خود به نمایش می گذارد، آینده خط آتش پرسپولیس است اما در روزهای باقی مانده تا اعزام به هند، مغانلو و آل کثیر رقابتی تنگاتنگ برای پرکردن خلأ عظیم سرخ ها خواهند داشت. هرکدام اگر بتوانند به مهاجم همه کاره و چارچوب شناس پرسپولیس بدل شوند، پرسپولیس برنده دوئل این دو است؛ چرا که می تواند مانند سال گذشته در قامت یک غول در غرب آسیا قد علم کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر استقلال کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : روح الله شریفی
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن