اکسید هد

شیر زخمی وارد می شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1175 ] - شنبه, 14 فروردین 1400

شیر زخمی وارد می شود

 شما زمانی این مطلب را می خوانید که محرومیت 6ماهه عیسی آل کثیر، مهاجم پرسپولیس به اتمام رسیده است. آل کثیر که با حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا و به دلیل آنچ... 4 out of 5 based on 4 ratings.
شیر زخمی وارد می شود

 شما زمانی این مطلب را می خوانید که محرومیت 6ماهه عیسی آل کثیر، مهاجم پرسپولیس به اتمام رسیده است. آل کثیر که با حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا و به دلیل آنچ...

ارتش سرخ دات كام :

 شما زمانی این مطلب را می خوانید که محرومیت 6ماهه عیسی آل کثیر، مهاجم پرسپولیس به اتمام رسیده است. آل کثیر که با حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا و به دلیل آنچه انجام حرکت نژادپرستانه بعد از گلزنی مقابل پاختاکور ازبکستان اعلام شد 6 ماه از حضور در میادین فوتبال و هرگونه فعالیت رسمی فوتبالی محروم و 10هزار دلار جریمه نقدی شد. داستان محرومیت آل کثیر آن قدر پیچیده است و آن قدر اتفاق های عجیب وغریب در این پرونده رخ داد که می شود چندین صفحه روزنامه را به آن اختصاص داد. در این مطلب به صورت کلی در خصوص تمام جوانب این پرونده عجیب وغریب صحبت می کنیم.

*آغاز محرومیت
پس از بازی پرسپولیس و پاختاکور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که با برتری 2بر صفر شاگردان گل محمدی به اتمام رسید ناگهان در آستانه بازی با النصر اعلام شد عیسی آل کثیر از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به مدت 6 ماه محروم شده است. خبری که چند ساعت قبل از بازی با النصر مانند یک شوک بزرگ برای پرسپولیس و آل کثیر بود، آن هم در شرایطی که پرسپولیس برای رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شدت به آل کثیر وابسته شده بود و حالا باید بدون مهاجم اصلی خود به مصاف تیم تا دندان مسلح النصر عربستان می رفت. این اتفاق در نهایت رخ داد و پرسپولیس بدون آل کثیر النصر را در ضربات پنالتی شکست داد تا به عنوان نماینده غرب آسیا به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.

*چرا عیسی محروم شد؟
اما مساله مهم در مورد محرومیت آل کثیر و جریمه 10هزار دلاری او دلیل محرومیتش بود. مسوولان انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد بودند که مهاجم ایرانی پس از گلزنی به پاختاکور و در شادی گلش حرکتی نژادپرستانه انجام داده و منظورش از کشیدن چشمش توهین به ازبکستانی ها بوده. هرچند چنین مساله ای به هیچ عنوان صحت نداشته و آل کثیر سال ها بود که این نوع خوشحالی گل را به خاطر نوع چشمان برادرزاده اش انجام می داد و این مسایل به گوش مسوولان کنفدراسیون فوتبال نرفت تا به خاطر آن محرومیت سنگین گریبانگیر آل کثیر شود.

*چرا محرومیت آل کثیر بخشیده یا کم نشد؟
پس از این که کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما محرومیت آل کثیر را اعلام و تایید کرد، باشگاه پرسپولیس به همراه وکلای خود چندین بار به این مساله اعتراض کردند و حتی مستنداتی هم به صورت آنلاین ارائه شد و آل کثیر چند باری دفاعیات خود را حتی تا روزهای پایانی محرومیتش ارائه داد اما هیچ وقت از محکومیت آل کثیر کسر نشد یا محرومیتش بخشیده نشد. دلیل این مساله هم این بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بی انضباطی که به خاطر آن آل کثیر را محروم کرده بود، یعنی حرکات نژادپرستانه کمترین زمان و مبلغ را برای محرومیت در نظر گرفت و به خاطر همین با وجود ارائه مستندات زیاد و دفاعیات محکم هیچ وقت این محرومیت کسر یا بخشیده نشد و آل کثیر تمام دوران محرومیتش را سپری کند.

*از داخل ایران عیسی را محروم کردند؟
در همان بحبوحه محرومیت آل کثیر گفته شد چند نفر از ادمین های فضای مجازی استقلالی و چند شخص دیگر با نامه نگاری ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا و ایمیل زدن نقش بسزایی در محرومیت آل کثیر داشتند. نکته جالب این جاست که حتی رسانه های بیگانه هم در این خصوص اظهارنظر کردند و حتی مشخص شد هواداران رقیب ایمیل های فراوانی به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستادند تا باعث محرومیت آل کثیر شوند.

*پرداخت جریمه آل کثیر
منهای 6 ماه محرومیت آل کثیر این بازیکن مبلغ 10هزاردلار آمریکا هم جریمه نقدی شد. ضمن این که مبلغ زیادی هم برای دادرسی ها، ثبت شکایات و اعتراض ها هم از طرف باشگاه هزینه شد. با اعلام مسوولان باشگاه این مبلغ از محل پاداش آسیایی پرسپولیس کسر شد تا آل کثیر از این لحاظ مشکلی بابت بازی نداشته باشد.

*وطن فروشی ها در مورد آل کثیر ادامه دارد
با وجود این که فقط چند روز به پایان محرومیت 6ماهه آل کثیر باقی مانده بود اما یک فیلم از تمرینی آل کثیر در ورزشگاه شهید کاظمی منتشر شد و همین مساله باعث شد استقلالی ها دوباره به کنفدراسیون فوتبال آسیا ایمیل بزنند و درخواست محرومیت دوباره آل کثیر را داشته باشند. البته که این فیلم در زمان قبل از لیگ قهرمانان آسیا گرفته شده و البته که تمرین انفرادی آل کثیر هم هیچ ایرادی ندارد اما اصرار استقلالی ها به وطن فروشی و محروم نگهداشتن آل کثیر مساله این است که دردش کمی دشوار است اما استقلالی ها برای این که آل کثیر مقابل آن ها بازی نکند و از ترس تقابل با مهاجم پرسپولیس دست به هر کاری می زنند.

*شیر زخمی وارد می شود
هر چه بود محرومیت آل کثیر تمام شد و از امروز می تواند هم با پرسپولیس تمرین کند و هم برای پرسپولیس بازی کند. این 6ماه باعث شد آل کثیر حالا مثل یک شیر زخمی باشد و برای بازی کردن با لباس پرسپولیس انگیزه فراوانی داشته باشد. آل کثیر که با انگشت شکسته چند بازی برای پرسپولیس بازی کرد الان بمب انگیزه و انرژی است و در این مدت آمادگی بدنی خود را حفظ کرد تا بتواند برای پرسپولیس به زمین برود. زوج آل کثیر شهریار مغانلو می تواند هر خط دفاعی را آزار بدهد و این مساله برای تمام رقبای پرسپولیس در ایران و آسیا مثل یک کابوس است.

*از محرومیت آل کثیر درس بگیریم
محرومیت آل کثیر و ضرر و زیانی که خودش و پرسپولیس در این مدت دیدند این مساله را ثابت کرد که تمام بازیکنان مربیان و مدیران فوتبال ایران و پرسپولیسی ها باید به قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا آشنا باشند. ممکن است یک حرکت در کشور ما هیچ موردی نداشته باشد اما در بعد بین المللی باعث ضرر و زیان های فراوانی به بازیکنان و تیم شود. این وسط مدیران باشگاه و مدیران تیم هم باید آموزش های لازم را به بازیکنان بدهند تا دیگر شاهد چنین محرومیت های عجیب و غریبی نباشیم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر استقلال کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن