اکسید هد

یاقوت سرخ

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1350 ] - سه شنبه, 17 فروردین 1400

یاقوت سرخ

روزی که اعلام شد پرسپولیس بازیکنی به نام میلاد سرلک را جذب کرده و این بازیکن حتی حاضر شده برای آمدن به پرسپولیس خودش پول رضایتنامه اش را بدهد نظرات و قضاوت ها... 5 out of 5 based on 1 ratings.
یاقوت سرخ

روزی که اعلام شد پرسپولیس بازیکنی به نام میلاد سرلک را جذب کرده و این بازیکن حتی حاضر شده برای آمدن به پرسپولیس خودش پول رضایتنامه اش را بدهد نظرات و قضاوت ها...

ارتش سرخ دات كام :

روزی که اعلام شد پرسپولیس بازیکنی به نام میلاد سرلک را جذب کرده و این بازیکن حتی حاضر شده برای آمدن به پرسپولیس خودش پول رضایتنامه اش را بدهد نظرات و قضاوت ها درمورد سرلک بسیار عجیب بود. از خود نگارنده تا خیلی های دیگر معتقد بودند که سرلک بازیکنی در کلاس پرسپولیس نیست و حتما با شرایط خاص پرسپولیسی شده! این صحبت ها تا اولین بازی که سرلک برای پرسپولیس آن هم با شماره 10 انجام داد ادامه داشت.

میلاد سرلک در شرایطی به عنوان یک هافبک وسط به پرسپولیس آمد که پرسپولیس بازیکنانی مانند احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه و سعید حسین پور را در این پست داشت. خیلی ها معتقدند سرلک به عنوان یک ذخیره برای زوج کامیابی نیا و نوراللهی به پرسپولیس آمده اما شماره 10 پرسپولیس سرنوشت غیر از این را رقم زد.

سرلک آن قدر در لیگ قهرمانان آسیا به عنوان یک بازیکن تازه وارد برای پرسپولیس خوب بازی کرد و آن قدر در همان بازی اول کیفیتش را نمایان کرد که تقریبا همه نظرات در خصوص او تغییر کرد. آمادگی بالای سرلک از نظر بدنی، هوش بالا هنگام بازی کردن، قدرت بازیخوانی و بازی سازی، قدرت گلزنی و از همه مهم تر تعصبی که پرسپولیس دارد باعث شد این هافبک جوان که تا پیش از پیوستن به پرسپولیس خیلی کم شناخته شده بود ناگهان به انتخاب اول کادر فنی برای بازی کردن تبدیل شود.

سرلک آن قدر از لحاظ فنی خودش را نشان داد که به مهره اصلی پرسپولیس در مرکز زمین تبدیل شد و بازیکنانی مانند نوراللهی، کامیابی نیا و حسین پور باید خودشان را به او می رساندند. عملکرد فنی سرلک به حدی خوب بود که کادرفنی در ابتدای فصل به راحتی اجازه جدایی محسن ربیع خواه را داد و مشکلی هم احساس نکرد.

عملکرد سرلک تا این جای کار برای پرسپولیس به عنوان یک هافبک دفاعی بسیار عالی بوده، آن هم در شرایطی که در خیلی از بازی ها احمد نوراللهی به خاطر کمبود مهاجمی که پرسپولیس داشت چند خط جلوتر بازی می کرد و عملا بار دفاعی خط هافبک به روی دوش سرلک بود اما او توانست 2،3 گل برای پرسپولیس بزند و نقش بسزایی در موفقیت های این فصل پرسپولیس داشته باشد.

سرلک که از بازیکنی ناشناخته به یک ستاره آن ها فقط در چند ماه تبدیل شده به نوعی نقش الماس پرسپولیس را در مرکز زمین ایفا می کند. روزی که گفته شد سرلک برای پرسپولیسی شدن خودش پول رضایتنامه اش را که تقریبا یک میلیارد و نیم بود پرداخت کرده تا امروز که در مورد و صحبت می کنیم توانست ره صد ساله را در چند ماه برود.

سرلک تا این جای کار بازیکن موثری بوده و یکی از عوامل این مساله هم کم حاشیه بودن او آن هم در شرایطی که دو رقیب گردن کلفت و به نوعی دو کاپیتان پرسپولیس یعنی نوراللهی و کامیابی نیا را به عنوان هم پستی و رقیب کنار خودش می بیند اما او چه زمانی که برای پرسپولیس بازی کرد و چه زمانی که بازی نکرد به هیچ عنوان اسیر حواشی نشد و تمرکزش را روی کارش گذاشت.

مساله مهم این جاست که ردپای سرلک در بیشتر بازی های خوب پرسپولیس و پیروزی های این تیم دیده می شود آن هم در شرایطی که او سال اول حضورش در پرسپولیس سپری می کند و هنوز در پرسپولیس به عنوان یک بازیکن تازه وارد شناخته می شود.

شاید مدت ها بود که پرسپولیس چنین هافبک وسطی را به خودش ندیده بود. دقیقا می شود سرلک را میکسی از احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، بشار رسن و محسن ربیع خواه دانست. بازیکنی که هم جنگنده است هم هوش بالایی دارد، هم بازی سازی می کند، هم یک پاسور قهار است و البته یک گلزن خوب. یعنی تمام فاکتورهایی که یک هافبک میانی باید داشته باشد را سرلک یک جا دارد.

شرایط برای میلاد پرسپولیس طوری پیش رفت که حالا او هافبک بدون جانشین تیم است و از بین نوراللهی، کامیابی نیا و شریفی یک نفر باید کنارش بازی کند. کار فنی سرلک آن قدر چشمگیر بود که حتی در نیم فصل سعید حسین پور از پرسپولیس جدا شد و به ماشین سازی رفت.

مهم ترین فاکتوری که سرلک به عنوان یک هافبک در پرسپولیس که شماره سنگین 10 را هم می پوشد، این است که بی سروصدا کارش را انجام می دهد و به هیچ عنوان اسیر حواشی فضای مجازی و حواشی تیم بزرگی مثل پرسپولیس نشده که این هم نشان از هوش بالای این بازیکن است. هافبک وسطی که با وجود جنگنده بودن اخطار زیادی نمی گیرد و برای همین بازی پیش رو با نساجی هم محروم نیست. این نشان می دهد که کنار بازی سفت و محکمی که انجام می دهد هوش بالایی هم دارد و به قول معروف بی خود و بی جهت خودش را در معرض کارت زرد داوران قرار نمی دهد.

البته که هر بازیکنی روز خوب و بد دارد نمی شود این تضمین را داد که سرلک تا آخر فصل هم این شرایط را داشته باشد اما مجموع عملکرد او در فصل جاری تا این جای کار مثبت بود و می شود او را جزو 3 بازیکن برتر پرسپولیس در فصل جاری دانست البته اگر نخواهیم او را بهترین بازیکن پرسپولیس بدانیم.

مسلمان سرلک در شرایطی می تواند این روزهای خوبش در پرسپولیس ادامه بدهد و سال های سال در پرسپولیس بماند که همین سطح فنی و اخلاقی را حفظ کند. چیزی که باعث می شود بازیکنان در پرسپولیس ماندگار باشند و تا سال های سال نام شان بر سر زبان ها باشد این است که اصلا اسیر حاشیه نشوند و تمام تمرکزشان را روی زمین و برای موفقیت پرسپولیس بگذارند، فاکتوری که سرلک به خوبی آن را داراست و با هوش بالای خود می داند که مهم ترین عامل موفقیت در پرسپولیس چه چیزی است.

نکته آخر این که سرلک باید بدانند که اگر در پرسپولیس موفق است به خاطر وجود هم تیم های خوبی است که کنارش بازی می کنند. مسلما تمرین کردن و بازی کردن کنار بازیکنانی مانند احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا باعث شده این بازیکن جوان پیشرفت کند و به سطح قابل قبولی برسد. سرلک می داند که داشتن رقبای خوب کمک زیادی به پیشرفت او کرده و نباید به خودش غره شود و فکر کند که الان همه چیز تمام است. میلاد سرلک بازیکنی است که می تواند خیلی بیشتر از این خودش را برای هواداران ارائه بدهد و تا سال های سال خط هافبک پرسپولیس را بیمه کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  سرلک بازیکن فوق العاده ایه و به جرعت میشه گفت جزو سه چهارتا هافبک برتر لیگه
  اما
  لطفا نه افراط و نه تفریط
  با این نوشته ی متن که سرلک احتمالا جزو سه بازیکن برتر پرسپولیس تو این فصله موافقم ، اما با بهترین بودنش ابدا
  طبق آماری که تو همین سایتم موجوده ، سیدجلال به عنوان مدافع با زدن 4 گل در کنار آمار عالی خط دفاع گلزن تر از میلاد سرلک 2 گلس و همینطور احمد نورالهی بهترین گلزن و گلساز این فصلمون... در قضاوت نباید افراط و تفریط کرد چون هردو در آخر به ضررمون تموم میشه

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن