اکسید هد

یحیی به کدام زوج خط حمله اعتماد می کند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1205 ] - دوشنبه, 23 فروردین 1400

یحیی به کدام زوج خط حمله اعتماد می کند؟

 پرسپولیس در 20 بازی لیگ برتری اش فقط 27 گل زده و تیم یحیی سلطان موقعیت سوزی است. حتی وقتی خبری از شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر و مهدی ترابی در این تیم نب... 5 out of 5 based on 5 ratings.
یحیی به کدام زوج خط حمله اعتماد می کند؟

 پرسپولیس در 20 بازی لیگ برتری اش فقط 27 گل زده و تیم یحیی سلطان موقعیت سوزی است. حتی وقتی خبری از شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر و مهدی ترابی در این تیم نب...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس در 20 بازی لیگ برتری اش فقط 27 گل زده و تیم یحیی سلطان موقعیت سوزی است. حتی وقتی خبری از شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر و مهدی ترابی در این تیم نبود هم این پرسپولیس در برخی مسابقات8 یا 9 شانس گل در یک بازی ثبت می کرد اما نهایتاً یا یک گل از روی ضربه ایستگاهی می زد یا اصلاً در ثبت همان گل نیز عاجز می ماند.
به هر حال بعد از تقویت خط حمله و اضافه شدن عناصری که ذکر شد پرسپولیس در سه بازی اخیر هم شرایط جالبی در خط حمله خود نداشته و با اینکه 5 گل در سه بازی زده و اوضاع حداقل از نظر آماری کمی بهتر شده اما در هدر دادن موقعیت گل، آش همان است و کاسه همان.
پرسپولیس در سه بازی با نفت مسجدسلیمان، پدیده و نساجی به ترتیب 8، 8 و 9 شانس گل حتمی ایجاد کرد که از این 25 موقعیت فقط 5 گل زد؛ یعنی یک پنجم یا 20 درصد موقعیت های ایجاد شده به هدف نشستند تا همه درباره تداوم مشکلات خط حمله با وجود اضافه شدن ستاره های تازه وارد حرف بزنند و بحث در این خصوص بالا بگیرد که ایراد از کجاست.
 
استدلال کادر فنی منطقی است
در عین حال کادر فنی و گروهی از پیشکسوتان پرسپولیس معتقدند چنانچه مهاجمان این تیم از سوی هواداران و رسانه ها تحت فشار قرار نگیرند شرایط به مرور زمان بهتر خواهد شد و با هماهنگی بیشتر بین بازیکنان تازه وارد و سایر بازیکنان در خط میانی و حمله بازدهی و راندمان این مهاجمان بیشتر می شود.
البته استدلالی که مربیان پرسپولیس و برخی بازیکنان سابق این تیم بدان اشاره می کنند منطقی و عقلانی است چرا که از زمان حضور مغانلو در تمرینات پرسپولیس فقط 34 روز گذشته و او بعد از حدود 5 هفته تمرین و مسابقه با تیم جدیدش باید در لیگ قهرمانان بازی کند. این وضعیت برای عیسی آل کثیر پیچیده تر است چرا که او تنها از روز 14 فروردین و با پایان مدت محرومیت شش ماهه اش در تمرینات و مسابقات تیم حضور داشته و فقط بعد از حدود 10 روز همراهی با تیم باید در لیگ قهرمانان بازی کند. آل کثیر در حالی به تیم اضافه شده که شش ماه تمرین گروهی نداشته هر چند مزیتش نسبت به مغانلو در این است که قبل تر و در مسابقات لیگ قهرمانان 2020 با این بازیکنان و در همین تیم حضور داشته و نسبت به حرکات هافبک ها و خواسته های کادر فنی درک بهتری دارد.
از حضور مهدی ترابی در تمرین پرسپولیس اما بیش از دو ماه می گذرد. در واقع اگر دقیق تر بخواهید دو ماه و 4 روز قبل ترابی به پرسپولیس برگشت و با توجه به درک متقابلش از هم تیمی های خود و خواسته کادر فنی والبته زمانی بیشتری که در تمرینات حضور داشته شرایط بهتری پیدا کرده کما اینکه در سه بازی گذشته پیشرفت محسوسی داشته و مقابل نساجی ستاره تیمش بود.

کدام شان آماده ترند؟
 پرسپولیس فرصت زیادی برای هماهنگی ستاره های خط حمله اش پیدا نکرد و بلافاصله بعد از این سه بازی وارد مسابقات لیگ قهرمانان شده و دو روز بعد اولین بازی اش در فصل جدید این تورنمنت را برگزار خواهد کرد. در واقع اولین بازی آسیایی پرسپولیس در شرایطی برگزار می شود که ترابی تا حدود زیادی آماده است، مغانلو به آمادگی نسبی رسیده اما آل کثیر هنوز کار دارد و قطعاً از آن بازیکنی که مقابل پاختاکور، شارجه و السد درخشید و گل زد فاصله دارد.
با این وجود انتخاب زوج مناسب و بهترین ترکیب خط حمله برای اولین بازی آسیایی مقابل الوحده حتماً چالش بزرگی برای کادر فنی پرسپولیس خواهد بود هر چند شاید تا الان آنها در این خصوص تصمیم نهایی شان را گرفته باشند.
البته باید در نظر داشت که برخلاف آنچه پیش تر گفته شده بود مهدی ترابی نه به عنوان مهاجم بلکه در نقش هافبک کناری طی سه بازی اخیر به کار گرفته شد اما از آنجا که بعضاً بیشتر و بالاتر ازمهاجمان در موقعیت گل قرار می گیرد، می توان نگاهی متفاوت نسبت به ترابی داشت و به نوعی او را مهاجم سوم تیم نامید.
 
8 ترکیب متفاوت در 270 دقیقه
یحیی گل محمدی و کادرش در حالی وارد مسابقات لیگ قهرمانان خواهند شد که همه منتظر تماشای زوج آل کثیر- مغانلو در خط حمله این تیم هستند اما از سویی هم آل کثیر شرایط فیزیکی و هماهنگی بالایی ندارد هم اینکه بنا به کیفیت تیم حریف و شرایط مسابقه شاید اصلاً لازم نباشد با دو مهاجم نوک مقابل الوحده از ابتدا بازی کرد و مشخص نیست نقشه کادر فنی برای شروع این مسابقه چه خواهد بود.
در عین حال آنچه جالب و کمی هم عجیب به نظر می رسد تست های مختلفی است که کادر فنی پرسپولیس در سه مسابقه قبلی انجام داده و ترکیب های مختلفی را در خط حمله اش امتحان کرده است.
پرسپولیس بازی با نفت مسجد سلیمان را با زوج امیری- مغانلو آغاز کرد و این ترکیب 79 دقیقه کنار هم شکل گرفت که امیری گل زد و مغانلو پاس گل داد. در همان بازی و با بیرون رفتن مغانلو ترکیب ترابی – امیری در خط حمل شکل گرفت. یعنی دو هافبک کناری در نقش مهاجم که قبل تر با حضور نفراتی مثل عالیشاه، امیری یا نعمتی کنار هم در خط حمله به آن عادت کرده و چیز غریبی نبود.
در بازی با پدیده، یحیی زوج عالیشاه – مغانلو را در خط حمله به میدان فرستاد که جواب نداد. دقیقه 66 زوج عبدی – مغانلو شکل گرفت که این دو مهاجم باز هم گل نزدند و در نهایت با بیرون رفتن مغانلو از دقیقه 84 زوج آل کثیر – عبدی در زمین شکل گرفت که باز هم گلزن تیم از بین مهاجمان نبود.
در بازی با نساجی یحیی دوباره زوج امیری – مغانلو را به میدان فرستاد اما از دقیقه 68 و بعد از فرصت سوزی های هر دو بازیکن، امیری از زمین بیرون رفت تا بالاخره زوجی که همه منتظرش بودند شکل بگیرد. زوج مغانلو – آل کثیر حدود 18 دقیقه شکل گرفت اما از بد ماجرا ریتم پرسپولیس در آن دقایق افتاد و این زوج چیزی نشان داد تا اینکه از دقیقه 86 به بعد زوج آل کثیر – عالیشاه را در زمین دیدیم هر چند عالیشاه کمی مایل به عقب بود و در نهایت با همکاری این دو بازیکن یک گل ثبت شد.
 
ابهام در تصمیم نهایی یحیی
عصر چهارشنبه پرسپولیس مقابل الوحده قرار خواهد گرفت و حدس زدن ترکیب مدنظر کادر فنی پرسپولیس برای خط حمله کمی دشوار است. به نظر می رسد احتمال استفاده از زوج امیری – مغانلو بیشتر باشد یا حتی مغانلو را کنار عالیشاه ببینیم که در این صورت شاید امیری جای پهلوان در پست هافبک چپ قرار بگیرد. شاید هم تغییرات در خط میانی باشد و عالیشاه جای پهلوان بازی کند. در هر حال با اینکه خیلی ها منتظر تماشای زوج مغانلو – آل کثیر از ابتدای مسابقه اول هستند اگر یحیی چنین تصمیمی بگیرد با در نظر گرفتن شرایط پیش گفته خودش را هم سورپرایز خواهد کرد اما باید در نظر داشت که میدان آسیایی و مصاف های تعیین کننده محل فرصت سوزی نیست و با توجه به اینکه بعید است در هر مسابقه 8 یا 9 موقعیت گل نصیب پرسپولیس شود باید مهاجمانی در زمین باشند که از نصف این موقعیت ها هم تعدادی گل بسازند که تیم گلیمش را از آب بیرون بکشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن