اکسید هد

عالیشاه: برای رسیدن به ستاره باید دنباله را گرفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 298 ] - سه شنبه, 24 فروردین 1400

عالیشاه: برای رسیدن به ستاره باید دنباله را گرفت

کاپیتان دوم پرسپولیس گفت: پرسپولیس دنبال بهانه نیست و می خواهیم نتایج آبرومندی کسب کرده و باز هم دل هواداران پرشمار خود را شاد کنیم. امید عالیشاه یکی از باتجر... 5 out of 5 based on 1 ratings.
عالیشاه: برای رسیدن به ستاره باید دنباله را گرفت

کاپیتان دوم پرسپولیس گفت: پرسپولیس دنبال بهانه نیست و می خواهیم نتایج آبرومندی کسب کرده و باز هم دل هواداران پرشمار خود را شاد کنیم. امید عالیشاه یکی از باتجر...

ارتش سرخ دات كام :

کاپیتان دوم پرسپولیس گفت: پرسپولیس دنبال بهانه نیست و می خواهیم نتایج آبرومندی کسب کرده و باز هم دل هواداران پرشمار خود را شاد کنیم.
امید عالیشاه یکی از باتجربه ترین بازیکنان پرسپولیس و کاپیتان دوم این تیم محسوب می شود. بازیکنی که آخرین پاس گل تیمش در لیگ برتر به عیسی آل کثیر بحث های زیادی به همراه داشت. او که به همراه تیمش در هند به سر می برد معتقد است با توجه به نتایج تیمش در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا، همه تیم ها از شنیدن اسم پرسپولیس و رویارویی با این تیم ترس دارند و این یک مزیت برای آنهاست. امید عالیشاه همچنین صحبت های دیگری نیز با ما انجام داد که خواندن آن خالی از لطف نیست .

*پرواز شما به هند با تأخیر انجام شد و مسئولان شما گلایه هایی از این بابت از تیم میزبان داشتند. در ادامه هندی ها اعلام کردند که تقصیری متوجه آنها نیست و پرسپولیسی ها از قبل می دانستند که نمی توانند روز شنبه به گوا سفر کنند. در این رابطه صحبتی نداری؟
صحبت های لازم را مسئولان و مدیران تیم انجام داده اند. در خصوص میزبانی و عدم توجه به قدرت فوتبال ایران هم به اندازه کافی بحث شده است. آنچه در حال حاضر برای ما اهمیت دارد تمرکز کامل روی مسابقات است. به شخصه علاقه ای ندارم به حواشی توجه کنم و به نظرم باید فقط روی متن مسابقات زوم کنیم.

*جواب سؤال بعدی ما را هم دادی! می خواستیم از امکانات هند، هتل محل اقامت، غذای تیم یا زمین و... بپرسیم.
الان هر حرفی بزنیم بیهوده است. به هر حال کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به هند داده است و ما هم باید در این کشور بازی کنیم. بنابراین هتل، زمین یا غذای تیم و... هرچه باشد باید بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذاریم.

*امید! خیلی پخته و شبیه سیدجلال حسینی صحبت می کنی. البته هرچه نباشد کاپیتان دوم تیم هستی دیگر...  
سیدجلال که بزرگ همه ماست. بحث کاپیتانی نیست. ما در پرسپولیس یاد گرفته ایم به جای گلایه یا نالیدن فوتبال بازی کنیم. 4 سال پی درپی قهرمان لیگ برتر شدیم و دو بار هم در این 4 سال به فینال آسیا رسیدیم. آیا فکر می کنید همه چیز در این سال ها گل و بلبل بوده است؟ مشکلات همیشه برای ما بوده و خواهد بود اما آموخته ایم برای رسیدن به هدفی بزرگ مبارزه کنیم و این بار هم همین تصمیم را گرفته ایم. شرایط هرچه باشد مهم نیست و آنچه اهمیت دارد موفقیت پرسپولیس است.

*سرمربی تیم « گوا»ی هند از پرسپولیس خیلی تعریف و تمجید کرده و تیم شما را یکی از قدرت های برتر باشگاهی آسیا خوانده است. در هند هم این صحبت ها را شنیده یا خوانده اید؟
بله، با توجه به نتایجی که تیم ما در دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا گرفته است همه تیم ها روی پرسپولیس حساب دیگری باز کرده و به عنوان یک مدعی به تیم ما نگاه می کنند.

*این موضوع به سود شماست یا اینکه باعث می شود تیم های حریف با انگیزه بیشتری برابر پرسپولیس صف آرایی کنند؟
به نظر من این جو در آسیا برای موفقیت تیم ما بسیار مهم و از لحاظ روحی و روانی به سود ماست. فصل گذشته هم حق تیم ما قهرمانی بود و روی دو تا اتفاق و پنالتی نایب قهرمان شدیم. ما در عین شایستگی جام را روز آخر از دست دادیم و حالا دیگر نمی خواهیم اسیر اتفاقات شویم.

*پس معتقدی الان باتجربه تر از فصل گذشته شده اید؟

شک نکنید! ما در لیگ برتر ایران پشت سر هم قهرمان شدیم و همه عناوین و افتخارات را درو کرده ایم. حالا هم می خواهیم بهترین نتیجه ممکن را در آسیا بگیریم.

*یعنی این بار جام قهرمانی فوتبال آسیا؟
بله، تیمی که می تواند در 4 سال دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد شایسته قهرمانی است. ما دو بار تا آستانه بالا بردن جام قهرمانی جلو رفتیم و حالا هیچ کدام نمی خواهیم حتی در روز آخر و فینال بازنده باشیم. مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در هر مرحله ای سخت است و در همین مرحله گروهی کار آسانی پیش روی پرسپولیس نیست اما...  (مکث می کند)

*اما چه؟
برای تیمی که می خواهد قهرمان شود، عبور از مرحله گروهی یک هدف بزرگ نیست. هدف اولیه می تواند باشد اما همین یکی، دو روز پیش داشتم مصاحبه ای از آقای علیرضا دبیر می خواندم که جالب بود.

*علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی؟
بله، آقای دبیر در خصوص مسابقات گزینشی المپیک توکیو گفته بود که «اصولاً کسانی در المپیک مدال می گیرند که نگاه شان المپیکی باشد. کسی که فقط فکر سهمیه باشد، فکر سکوی المپیک نیست. من این را به بچه ها گفتم. تعویق یک ساله المپیک فرصتی شد که تیم ما توانمندی خودش را بالاتر ببرد. اگر قرار باشد کشتی گیر ما در گزینشی به کره جنوبی یا بحرین ببازد، آیا می تواند برای رسیدن به مدال المپیک حریفان سرشناس روسیه و آمریکا را ببرد. من همیشه گفتم آدم از دنباله به ستاره می رسد و یعنی باید در گزینشی خوب عمل کنند تا مدال المپیک هم بگیرند.» این جملات برای من خیلی جالب بود که از زبان یک قهرمان المپیک و نه رئیس فدراسیون کشتی شنیده شد. من هم فکر می کنم برای رسیدن به ستاره باید به قول آقای دبیر اول دنباله را بگیرید. البته اگر نگاه ما فقط صعود از مرحله گروهی باشد که نیست، کار سخت می شود. الان کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس فقط جام قهرمانی را می خواهند و قله را می بینند. البته این به معنای دست کم گرفتن حریفان در مرحله گروهی نیست.

*به نظرت در میان سه تیم الوحده امارات، گوا و الریان قطر کدام یک سخت تر هستند؟
همان طور که گفتم پرسپولیس تیم قدرتمندی است اما من فکر می کنم سخت ترین بازی در تورنمنت های این چنینی همان بازی اول است. اگر شما بتوانید بازی اول را با پیروزی و موفقیت پشت سر بگذارید آنگاه با اعتماد به نفس بیشتری به مسابقات بعدی می روید.

*منظورت این است که بازی روز چهارشنبه با الوحده امارات سخت ترین است؟
بله، باید اول از همه از سد الوحده امارات بگذریم و بعد از آن ان شاءا... راحت تر کار خواهیم کرد.

*شاید یکی از مشکلات بازی های فشرده در دوران کرونا برگزاری سه روز یک بار مسابقات است. به طور مثال شما چهارشنبه با الوحده امارات بازی دارید و 3 روز بعد یعنی شنبه هفته آینده باید به مصاف الریان قطر بروید. این فشردگی شما را اذیت نمی کند؟

این شرایط فقط برای ما نیست. پرسپولیس تجربه بازی های فشرده فصل قبل را هم دارد. ما می دانیم 3 روز یک بار بازی کردن خیلی سخت و دشوار است اما بقیه تیم ها هم همین شرایط را دارند. گفتم که بهانه و دلیل زیاد است ولی پرسپولیس دنبال بهانه نیست و می خواهیم نتایج آبرومندی کسب کرده و باز هم دل هواداران پرشمار خود را شاد کنیم.

*بعد از الوحده با تیم الریان قطر بازی دارید. کم نیستند کسانی که تیم شجاع خلیل زاده را قوی ترین حریف پرسپولیس در گروه E لیگ قهرمانان آسیا می دانند. تو با این حرف موافقی؟
ما در پرسپولیس همیشه بازی به بازی جلو می رویم. در حال حاضر تمام فکر و ذکر ما بازی با الوحده امارات است. بعد از موفقیت در این دیدار ان شاءا... روی الریان تمرکز خواهیم کرد. البته مشخص است تیم الریان لوران بلان سرمربی فرانسوی را بالای سر خود می بیند و بازیکنان خوبی دارد.

*بحث بازی سوم نیست و فقط می خواهیم بدانیم خودت تیم «گوا»ی هند را حریف سرسختی می دانی؟
به هر حال گوا میزبان است اما به نظرم رقیب اصلی پرسپولیس در این گروه خود پرسپولیس خواهد بود!

*جالب بود! تو می گویی پرسپولیس هیچ رقیبی غیر از خودش ندارد. منظورت چیست؟
منظورم توانایی اثبات شده پرسپولیس است. همبازیانم درک بالایی از هر مسابقه ای داشته و با تمام وجود بازی می کنند. ما اگر خودمان باشیم شکی نداشته باشید هیچ حریفی در ایران و آسیا نخواهیم داشت.

*به نظر می رسد خودت هم شرایط خوبی داشته باشی. آخرین پاس گل پرسپولیس در لیگ برتر را تو دادی در حالی که از دقیقه 81 وارد زمین شده بودی و 10 دقیقه بعد کمک کردی عیسی آل کثیر اولین گل خودش پس از پایان محرومیت را بزند.
ببینید من به عنوان یک بازیکن حرفه ای باید تابع نظر سرمربی و کادر فنی باشم. الان پس از این همه سال بازی در سطح اول فوتبال ایران دیگر می دانم هیچ مربی دوست ندارد بازیکن مؤثر خودش را روی نیمکت بنشاند. مربیان دوست دارند بهترین ارنج را داشته باشند و باید به سلیقه آنها احترام گذاشت. من هم در بازی با نساجی مازندران از دقیقه 81 وارد زمین شدم و تصمیم گرفتم بهترین عملکرد را داشته باشم. خدا را شکر توانستم پاس گل بدهم.

*روراست بابت قرار نگرفتن در ترکیب اصلی ناراحت نشدی؟
هر بازیکنی بگوید از نیمکت نشینی ناراحت نمی شود دروغ گفته است. قرار نگرفتن در ترکیب اصلی سخت است و من هم ناراحت می شوم اما تجربه امروزم می گوید سرمربی که نمی تواند 20 نفر را در ترکیب اصلی بگذارد. به هر حال اهداف و برنامه های تاکتیکی خاصی در سر دارد و براساس آن ارنج می کند. این نیمکت نشینی برای من یا بازیکنان دیگر باید انگیزه ای برای تلاش بیشتر و استفاده از موقعیت ها باشد. باید به نظر سرمربی احترام گذاشت و تلاش خود را بیشتر کرد.

*پاس گل تو به عیسی آل کثیر هم خیلی پرسروصدا شد. به نظر خودت آفساید بود یا نه؟
شما باید به لحظه پاس دادن و توپ همزمان نگاه کنید. من که این گل را آفساید ندیدم و کاملاً درست بود. خوشحالم عیسی آل کثیر با این گل برگشت و ان شاءا... بتواند امسال هم مثل پارسال در لیگ قهرمانان آسیا گل بزند و خوش بدرخشد.

*امید عالیشاه در مصاحبه قبلی با ما گفته بود در30 سالگی هنوز امیدوار است به تیم ملی دعوت شود. اتفاقی که نیفتاد و ...  
من در حال حاضر فکر می کنم شرایط خوبی دارم. احساس می کنم از تجربه کافی هم بهره مند هستم ولی معتقدم دعوت به تیم ملی بستگی به نظر مربیان دارد. دست از تلاش برنمی دارم چون می دانم بالاخره یک روز نوبت من می شود که به تیم ملی دعوت شوم. اگر هم این اتفاق نیفتد به نظر آقای اسکوچیچ احترام گذاشته و برای موفقیت تیم کشورم دعا می کنم.

*راستی در مصاحبه ای گفته بودی از طرف جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تو تماس گرفته اند که تمدید کنی. چرا هنوز این اتفاق نیفتاده است؟
من سال هاست با افتخار در پرسپولیس بازی می کنم و ان شاءالله تا آخر فصل ببینیم چه پیش خواهد آمد. قسمت باشد با افتخار می مانم ولی فعلاً تمرکزم را روی لیگ قهرمانان آسیا و این بازی ها گذاشته ام.

*بی تعارف دوست داری با پیراهن پرسپولیس برای همیشه از دنیای فوتبال و بازی خداحافظی کنی؟
حالا که برای خداحافظی خیلی زود است. فعلاً می خواهم بازی کنم و تازه 30 ساله شده ام.

*منظور ما الان نیست و خداحافظی در آینده است؟
چه کسی را سراغ دارید که دوست نداشته باشد با پیراهن پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کند؟ من هم دوست دارم روزی با پیراهن تیمی از فوتبال خداحافظی کنم که از دوران کودکی عاشق آن بودم. سال ها در آن تیم توپ زدم. با موفقیت هایش خوشحال شدم و با شکست هایش اشک ریختم اما همه چیز دست خود آدم نیست. گاهی سرنوشت شما را به سمتی می برد که هرگز آن را از قبل پیش بینی نکرده بودید. ما فوتبالیست های بسیار بزرگی داشتیم که به عنوان اسطوره در پرسپولیس توپ زدند ولی مجبور شدند جای دیگری از فوتبال خداحافظی کنند. به همین خاطر نمی توان پیش بینی کرد در آینده چه اتفاقی می افتد و همه چیز دست ما نیست.

*برگردیم به لیگ قهرمانان آسیا و بازی با الوحده امارات. نتیجه این دیدار را چگونه پیش بینی می کنی؟
شاید این جمله کمی کلیشه ای باشد اما فوتبال واقعاً قابل پیش بینی نیست. الوحده امارات گرچه در پلی آف و با شکست دادن الزورای عراق به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا رسید اما حریف آسانی نیست یا اینکه ما حق نداریم این تیم را دست کم بگیریم. با این وجود می توانم پیش بینی کنم که در پایان این مسابقه برنده از زمین خارج خواهیم شد.

*اما به نظر می رسد تیم های اماراتی با افتی فاحش روبه رو شده باشند. همین شنبه گذشته تیم فولاد خوزستان با هدایت جواد نکونام توانست با نتیجه 4- صفر تیم العین امارات را شکست دهد.
فولاد خوزستان نماینده کشورمان است و من هم به نوبه خودم این پیروزی را تبریک می گویم. در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا همه ما به اسم ایران شرکت می کنیم و باید از بردهای نمایندگان کشورمان خوشحال شویم. این بردها قدرت فوتبال ایران را به رُخ می کشد و در مجموع به سود ماست. به این سؤال شما هم ان شاءا... بعد از بازی با الوحده پاسخ خواهم داد!

*بارسلونا تیم محبوبت هم که به رئال باخت. ناراحت نشدی؟

نه، چون ال کلاسیکو را ندیدم، خیلی ناراحت نشدم


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن