اکسید هد

منافی: امیری مثل محرمی آچار فرانسه پرسپولیس هست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 488 ] - دوشنبه, 30 فروردین 1400
منافی: امیری مثل محرمی آچار فرانسه پرسپولیس هست

عملکرد بی نظیر وحید امیری در پست دفاع چپ برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، شرایط حال حاضر سرخپوشان در هند، وضعیت کنونی پرسپولیس از نظر نیروی انسانی، بازیکن ...

ارتش سرخ دات كام :

عملکرد بی نظیر وحید امیری در پست دفاع چپ برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، شرایط حال حاضر سرخپوشان در هند، وضعیت کنونی پرسپولیس از نظر نیروی انسانی، بازیکن و البته در گذشت نادر دست نشان بهانه هایی بو تا سراغ جواد منافی پیشکسوت مازندرانی پرسپولیس برویم.

مدافع سابق سرخپوشان جزو بهترین بازیکنان تاریخ پرسپولیس در سمت چپ است و به خاطر همین می تواند بهترین نظر را درباره عملکرد خوب وحید امیری در پست دفاع چپ داشته باشد. در زیر می توانید متن کامل گفت وگو با جواد منافی را بخوانید.

* برای شروع فکر می کنید پرسپولیس شایسته کسب 6امتیاز در 2بازی اول خود در لیگ قهرمانان بود؟
صددرصد پرسپولیس شایستگی این مساله را داشت. قطعا تیمی که در 4سال گذشته 2بار نایب قهرمان آسیا شده باید چنین عملکردی داشته باشد. همه تیم های آسیایی از پرسپولیس حساب می برند و انتظار همه پرسپولیسی ها همین عملکرد است. خوشبختانه امسال پرسپولیس از نظر بازیکن نسبت به سال های قبل شرایط بهتری دارد و تقریبا هم در فاز هجومی و هم در فاز دفاعی کمبودی نیست، به خاطر همین انتظار ها بالاست.

*الوحده و الریان حریفان قدرتمندی برای پرسپولیس بودند؟
حتما که رقبای خوبی بودند. در بازی اول درست است که پرسپولیس با یک گل پیروز شد اما موقعیت های زیادی را درست کرد اما نتوانستیم از موقعیت ها بیشترین استفاده را ببریم، هرچند در آن بازی فقط کسب 3امتیاز مهم بود که به آن رسیدیم. در بازی با الریان هم در نیمه اول خوب نبودیم اما در نیمه دوم پرسپولیس به همان تیم همیشگی تبدیل شد و توانست طوری الریان را ببرد که تا سال‎ها یادشان باشد.

*به نظر شما عملکرد خط حمله پرسپولیس دارد 2بازی ابتدایی لیگ قهرمانان آسیا خوب بوده؟
صبله. به خصوص بعد از بازی با الریان وضعیت خط حمله خوب شد. شهریار نشان داد که بازیکن خوبی است، عالیشاه هم کیفیت بی نظیرش را به رخ بقیه کشید. آل کثیر هم کمی به زمان نیاز دارد تا به آن بازیکن فوق العاده تبدیل شود. ما مهدی ترابی و احسان پهلوان را هم داریم و البته سیامک نعمتی. پس مشکلی در این مساله وجود ندارد.

* سومین بازی پرسپولیس با گوا است، به نظر شما می شود این تیم را شکست داد؟
ما واقعا اطلاعات دقیقی از این تیم هندی نداریم اما به هر حال تا الان در 2بازی 2امتیاز گرفتند. هرچند فکر می کنم توانایی مقابله با پرسپولیس را نداشته باشند. اگر شرایط آب و هوایی و البته امتیازهای میزبانی پرسپولیس را اذیت نکند به راحتی این تیم هندی را می بریم. در نهایت باز هم نمی شود فوتبال و اتفاقاتش را پیش بینی کرد.

* به نظرتان چرا میزبانی لیگ قهرمانان آسیا به پرسپولیس ندادند؟
فکر می کنم شرایط دست به دست هم داد که این اتفاق رخ ندهد. فعلا کاری نمی شود بکنیم جز این که همه تیم ها را ببریم و به عنوان تیم اول به دور بعدی صعود کنیم.

*سورپرایز پرسپولیس در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بی نظیر وحید امیری در پست دفاع چپ است. به نظر شما یک بازیکن با ذات هجومی چطور می تواند در پست دفاع چپ با آن کیفیت بازی کند؟
ابتدا باید از شرایط بدنی خوب امیری صحبت کنیم. واقعا از نظر بدنی فوق العاده است. مساله بعدی هم هوشش بالای امیری است که به خاطر همان می تواند در چند پست به خوبی بازی کند. شما وقتی یک بازیکن باهوش هستید می توانید هم در دفاع و در هم در حمله به کمک تیم تان بیاید. وحید هم همیشه در خدمت تیم بوده و در هر نقطه که بازی کرده به پرسپولیس کمک کرد. من به عنوان یک پیشکسوت واقعا به امیری تبریک می گویم چون با وجود این که در اصل یک مهاجم است اما وظایف یک دفاع چپ را به خوبی انجام می دهد. فکر می کنم قبل از امیری فقط مجتبی محرمی چنین خاصیتی داشت در چند پست با بالا ترین کیفیت برای پرسپولیس بازی کند.

* یعنی می خواهید بگویید که وضعیت فعلی امیری شماره را یاد مجتبی محرمی می اندازد؟
البته نمی شود که این 2نفر را با هم مقایسه کردم امیری مثل محرمی آچار فرانسه پرسپولیس است و می تواند در خیلی از پست ها تاثیر گذار باشد. یادم است که محرمی هم همین طور بود. او در دفاع چپ، دفاع راست، دفاع وسط، هافبک و حتی مهاجم برای پرسپولیس بازی می کرد و کاملا هم تاثیرگذار بود. خوشحالم که بعد از سال ها بازیکنی تقریبا با خصوصیات محرمی در پرسپولیس بازی می کند و به تیم کمک می کند.

* خود شما یکی از بهترین چپ های تاریخ پرسپولیس هستید، به نظر شما بازیکنی مثل امیری که ذاتا یک بازیکن هجومی است، وقتی در دفاع چپ بازی می کند، می تواند همان قابلیت هجومی خود را داشته باشد؟
مسلما جواب این سوال منفی است. شما وقتی در پست دفاعی بازی می کنید نمی توانید صد درصد در حملات تاثیر داشته باشید. البته باز هم کاملا به این بستگی دارد که مربی چه چیزی از بازیکن بخواهد و چه وظیفه ای را روی دوش گذاشته باشد. امیری بازیکنی است که کاملا در اختیار مربی و تفکرات مربی است و به خاطر همین به پرسپولیس کمک می کند.

* غیر از امیری، علی شجاعی هم کاندیدای بازی در دفاع چپ پرسپولیس است به نظر شما کدام یک از این 2بازیکن باید در آن پست بازی کند؟
این کاملا به شرایط بازیکن در تمرینات بستگی دارد و مربی باید تصمیم بگیرد. به نظرم امیری گزینه بهتری است. حتی اگر فرشاد فرجی هم کرونا نداشت و می توانست کنار تیم باشد نمی توانست مثل امیری در آن پست بازی کند.

* سالیان سال است که پرسپولیس بازیکنان مازندرانی فراوانی را به خودش دیده، بازیکنانی که اکثرا هم موفق بودند و برعکس بازیکنان جنوبی شرایط بهتری در پرسپولیس داشتند. چرا این اتفاق برای مازندرانی ها در پرسپولیس می افتد؟
اول این که به خاطر شرایط آب و هوایی که مازندران دارد همیشه بازیکنان خوبی را تحویل فوتبال ایران داده. همین الان در تمام لیگ ها و تیم های فوتبال ایران بازیکنان مازندرانی حضور دارند. در لیگ برتر هم بیشتر بازیکنان تاثیرگذار تیم های مختلف مازندرانی هستند. این یعنی فوتبال در خون مازندرانی هاست اما این که چرا در پرسپولیس موفق می شوند به خاطر این است که بیشتر مازندرانی ها پرسپولیسی هستند و دوست دارند که در بهترین تیم ایران بازی کنند. وقتی هم این افتخار نصیب شان می شود با جان و دل برای پرسپولیس بازی می کنند. ضمن این که مازندران در رشته هایی مانند کشتی، وزنه برداری و والیبال هم فوق العاده است.

* فکر می کنم مازندران جزو آن دسته از استان هایی است که درصد پرسپولیسی هایش بیشتر از استقلالی هایش است؟
دقیقا این حرف درست است. بیشتر طرفداران نساجی هم پرسپولیسی هستند و بیشتر مازندرانی ها پرسپولیسی. البته الان نساجی دسته دوستان استقلالی است اما همه می دانند که پرسپولیس چقدر در مازندران طرفدار و به قول معروف کشته و مرده دارد.

* به عنوان یک مازندرانی درباره درگذشت نادر دست نشان هم صحبت کنید.
واقعا رفتن نادر اتفاق تلخی بود. او جزو مفاخر فوتبال مازندران است و همه نساجی را به اسم برادران دست نشان می شناسند. برادر نادر سال ها مربی نساجی بود و خودشان اسطوره این تیم.واقعاً رفتن نادر کمر فوتبال مازندران را شکست.

* خود شما با دست نشان همبازی بودید؟
در سال آخر که منتخب مازندران در لیگ قدس حضور داشت من و دست نشان با هم همبازی بودیم. البته ما اکثرا با هم رقیب بودیم، چون من در بهشهر بازی می کردم و دست نشان در نساجی اما به عنوان یک مازندرانی در فوتبال به افتخار می کردم.واقعاً رفتنش اتفاق تلخی بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن