آماده باش صعود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1070 ] - پنجشنبه, 2 اردیبهشت 1400

آماده باش صعود

پرسپولیس درحالی فرداشب مقابل گوا صف آرایی خواهد کرد که برای صعود بی چون و چرا، تنها 4امتیاز دیگر نیاز دارد. پرسپولیس سه شنبه شب موفق شد با کسب یک پیروزی نفسگی... 4 out of 5 based on 3 ratings.
آماده باش صعود

پرسپولیس درحالی فرداشب مقابل گوا صف آرایی خواهد کرد که برای صعود بی چون و چرا، تنها 4امتیاز دیگر نیاز دارد. پرسپولیس سه شنبه شب موفق شد با کسب یک پیروزی نفسگی...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس درحالی فرداشب مقابل گوا صف آرایی خواهد کرد که برای صعود بی چون و چرا، تنها 4امتیاز دیگر نیاز دارد.

پرسپولیس سه شنبه شب موفق شد با کسب یک پیروزی نفسگیر مقابل نماینده سر سخت هندوستان، با 9امتیاز به صدر جدول تکیه بزند و علاوه بر پشت سر گذاشتن دور رفت مرحله گروهی با کسب حداکثر امتیاز، بهترین شروع تیم های ایرانی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا را رقم بزند.

هفته چهارم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021
گروه E
پرسپولیس ایران- گوا هند
جمعه 3اردیبهشت ماه 1400
ساعت 21:30
استادیوم جواهر لعل نهرو

پرسپولیس با برتری 2 بر یک مقابل گوای هند به سومین پیروزی متوالی خود در لیگ قهرمانان آسیا دست یافت تا با کسب 9 امتیاز و ثبت آمار 3برد، 6 گل زده، 2گل خورده و یک کلین شیت، مقتدرانه ترین شروع خود در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا را به ثبت برساند و دومین تیم ایرانی تاریخ لیگ قهرمانان آسیا شد که موفق شده 3بازی اول خود در مرحله گروهی را با برد پشت سر بگذارد. پیش از این سپاهان هم موفق شده بود هر 3دیدار خود در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی پشت سر بگذارد. البته تفاوت پرسپولیس و سپاهان این جاست که زمانی که زردهای اصفهانی به 3پیروزی متوالی رسیدند، حق میزبانی داشتند ولی تمام بازی های پرسپولیس در گوای هند برگزار شده است.

قبل از این بهترین شروع پرسپولیس در 3بازی اول در سال 2012رقم خورده بود که سرخپوشان ابتدا در عربستان مقابل الهلال به تساوی یک-یک دست یافتند، سپس در ورزشگاه آزادی الشباب امارات را با نتیجه یک-6 در هم کوبیدند و در بازی سوم مقابل الغرافه قطر، برد خارج از خانه 3-صفر را کسب کردند.

همچنین پرسپولیس با 3برد متوالی که در این دوره کسب کرد، دومین تیم ایرانی از نظر درصد کسب پیروزی در تاریخ این مسابقات شد. پاس با 5برد در 8مسابقه (5برد در مرحله گروهی) با 62.5درصد، بهترین درصد برد را در میان تیم های ایرانی در تاریخ این مسابقات به ثبت رسانده است. پس از پاس، پرسپولیس با 35برد در 75بازی (27برد در مرحله گروهی و 8برد در مراحل حذفی) و 46.66درصد پیروزی، سپاهان با 37برد در 87بازی (33برد در مرحله گروهی و 4برد در مراحل حذفی) و 44.07درصد پیروزی و استقلال با 38برد در 87بازی (7برد در مرحله پلی آف، 26برد در مرحله گروهی و 5برد در مراحل حذفی) و 43.67درصد پیروزی در رده های بعدی قرار دارند.

حالا پرسپولیس در صدر جدول گروه E، فاصله ای 5 امتیازی با نزدیک ترین تعقیب کننده دارد و الریان با 4امتیاز، جدی ترین خطر برای صدر نشینی ارتش سرخ فوتبال آسیا به حساب می آید. پرسپولیس در شرایطی موفق شد سه شنبه شب گوا را از پیش رو بردارد که به نوعی خود زنی عجیب و غریب بازیکنان، اضطراب دقایق پایانی دیدار را به حداکثر رساند. پرسپولیس بازی که حداقل می توانست با 4 یا 5گل ببرد را با دستان خودش، پیچیده کرد. گوا هند، گره ای نبود که با دست باز نشود اما پرسپولیس باز کردن این گره با دندان را ترجیح داد.

نیمه اول دیدار، سبک بازی فوق العاده بازیکنان پرسپولیس، فاز تدافعی تیم هندی را بیش از حد معمول سر در گم کرده بود و اگر مهاجمان بیشتر دقت می کردند، کار نماینده هند در همان 30دقیقه ابتدایی تمام بود اما بازهم غافلگیری روی ضربات ایستگاهی، همچون دیدارهای گذشته پرسپولیس که حالا به نقطه ضعف تیم تبدیل شده، از دیدار مقابل آلومینیوم اراک گرفته تا الریان و همین حریف نچندان شناخته شده، کار پرسپولیس را سخت کرد.
عدم یارگیری مناسب در محوطه جریمه، بازی احمد نوراللهی بدون مسوولیت پذیری برای چندمین مرتبه در طول فصل جاری، ضعف بسیار شدید حامد لک در مواجه شدن با ضربات کاشته و….، همه دست به دست هم دادند تا گوا دروازه پرسپولیس را باز کند. صد البته که اگر حامد لک و سیو نجات بخشش، تنها چند ثانیه پس از به ثمر رسیدن گل نبود، حساب پرسپولیس با کرام الکاتبین می شد اما حامد با هشیاری هرچه تمام تر، تیم را در جریان بازی نگه داشت و سرانجام دقیقه 17، مهدی ترابی موفق شد از روی نقطه پنالتی، دروازه تیم هندی را برای اولین بار در طول این مسابقات باز کند و چند دقیقه بعد نیز پاس گل ارسالی مهدی ترابی روی سر سیدجلال، گل دوم را به زیبایی هرچه تمام تر رقم زد.

گل سیدجلال حسینی به گوا، صدمین گل پرسپولیس در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا بود و قرمزها توانستند در هفتادوپنجمین بازی خود در این رقابت ها، 100گله شوند. سرخپوشان که دهمین حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می کنند، در سال 2003 موفق به زدن 5گل، در سال 2009موفق به زدن 8 گل، در سال 2011 موفق به زدن 6 گل، در سال 2012 موفق به زدن 14 گل، در سال 2015 موفق به زدن 8 گل، در سال 2017 موفق به زدن 17 گل، در سال 2018 موفق به زدن 17 گل، در سال 2019 موفق به زدن 6 گل، در سال 2020 موفق به زدن 13 گل و در دوره فعلی تاکنون موفق به زدن 6 گل شده اند تا در گلزنی در تاریخ این مسابقات 3رقمی شوند.

اما انگار یک نیمه کاملا خوب، یک نیمه کاملا بد و به سرانجام رساندن کار دیدار در همان نیمه ایده آل، استراتژی یحیی برای این مسابقات است. گگن پرسینگ آمیخته به ونگربال در نیمه دوم مقابل الریان و نیمه اول مقابل گوا، آن قدر چشم نواز بود که بشود از اشتباهات تاکتیکی نیمه دوم دیدار، گذشت اما این موضوع نباید به یک بحران در اردوگاه پرسپولیس بدل شود. گوا تیم سرسختی نشان داد. الریان زخم خورده از دور رفت و به دنبال جبران در دور برگشت است و الوحده نیز با هنگ تن کاته، در پی اعاده حیثیت.

فراموش نکنیم، کار صعود هنوز تمام نشده است. دست کم گرفتن هرکدام از این رقبا در دور برگشت و ادامه دادن چنین استراتژی خطرناکی، تاوان سنگینی خواهد داشت. پرسپولیس حداقل به 4امتیاز برای صعود بی چون و چرا به دور بعد نیاز دارد و این مهم، همان قدر که نزدیک، دور از دسترس نیز هست. تعویض زود هنگام شهریار مغانلو و ریختن آب بر آتش خط حمله پرسپولیس، بسیار خطرناک است. احمد، همان مردِ همیشگی نیست و کنعانی زادگان هم که ظاهرا به دنبال پاک کردن خاطرات خوب و بد گذشته، کمر همت بسته است. استاد ظاهرا طعم رقص پس از گلزنی، خیلی خوب به دهانش مزه کرده. چه خوب که مانع از پشت توپ ایستادنش در ضربه پنالتی اول شدند!

محمدحسین جان، احترام لباسی که بر تن داری را نگه دار. از شیوه پنالتی زدنت که بگذریم، اخم کردن بعد از گلزنی سیدجلال را نمی توان هضم کرد. ضمنا یک عذرخواهی ساده برای از دست دادن پنالتی، کفایت می کرد. نیازی بر به میان کشیدن پای مرحوم علی انصاریان به ماجرای پنالتی زدنت نبود. بماند که به هیچ وجه عذرخواهی نکردی. ضمنا اگر کمی بازی های علی را تماشا کرده باشی، او حتی یک بار هم سابقه پنالتی زدن به شیوه ای که تو توپ را به شکم دروازه بان نواختی، در کارنامه ندارد.

درحالی که پرسپولیس تنها یک گل از حریف خود پیش است، تو با این ناشی گری، تیم را در خطر انداختی و روحیه خودت را نیز خراب کردی. کادرفنی سرخ ها باید با قاطعیت بیشتری در این زمینه تصمیم می گرفت و شاید تصمیم درست تر این باشد که با بازگشت فرشاد فرجی به اردو، حداقل یکی، 2بازی کنعانی زادگان را روی نیمکت ببینیم. اگر گوا بازی را به تساوی می کشاند و 3امتیاز از چنگ پرسپولیس در می آمد، کنعانی زادگان چگونه می توانست جواب هواداران را بدهد؟ نقدی که سال ها پیش به مهدی طارمی نیز وارد بود.

در نیمه دوم، پرسپولیس خوب حمله کرد و خوب دفاع کرد اما سرخ ها چندین موقعیت خوب دیگر را هدر دادند. گاهی ممکن است این هدر دادن موقعیت ها برای تیم گران تمام شود. بازیکنان پرسپولیس باید همان طورکه وقتی تیم شان از حریف عقب است، حمله می کنند و گل می زنند، در زمان جلو بودن نیز به همان اندازه خوب بازی کنند.

به هر حال پرسپولیس یکی از نمایندگان پرقدرت فوتبال ایران است و امید است که در لیگ قهرمانان فعلی نیز موفق شوند همچون فصل گذشته تا بالاترین مراحل پیش روی کنند. یحیی گل محمدی کاری کرده است که حتی برانکو ایوانکوویچ نیز موفق به انجام دادن آن نشد. پیروزی در تمام بازی های دور رفت. پرسپولیس همچون گذشته ها استرس عدم صعود از گروه را ندارد. هواداران این تیم حالا بیش از همیشه رویا می سازند و بار دیگر در ذهن شان تیم خود را در فینال آسیا می بینند.

مجالی برای دست کم گرفتن حریفان نیست. یک قدم به صعود فاصله داریم و همان قدر که این یک قدم راحت به نظر می رسد، سختی های خودش را هم دارد و مبادا اسیر خود بزرگ بینی و غرور کاذب شویم. بازی به بازی، مرحله به مرحله، دقیقه به دقیقه، ثانیه به ثانیه پیش خواهیم رفت و کار صعود را، هر چه زودتر به سرانجام می رسانیم. پرسپولیس، فرداشب آماده صعود باش.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر مس رفسنجان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن