اکسید هد

حاج رضایی: موفقیت پرسپولیس مثل یک پانسمان ساده است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1023 ] - جمعه, 10 اردیبهشت 1400

حاج رضایی: موفقیت پرسپولیس مثل یک پانسمان ساده است

مربی پیشین تیم ملی ایران ضمن اشاره به مشکلات مدیریتی فوتبال کشورمان، گفت: برانکو ایوانکوویچ ریشه ای قوی در پرسپولیس از لحاظ فنی کاشت و هنوز هم رد پای تاکتیک ه... 5 out of 5 based on 6 ratings.
حاج رضایی: موفقیت پرسپولیس مثل یک پانسمان ساده است

مربی پیشین تیم ملی ایران ضمن اشاره به مشکلات مدیریتی فوتبال کشورمان، گفت: برانکو ایوانکوویچ ریشه ای قوی در پرسپولیس از لحاظ فنی کاشت و هنوز هم رد پای تاکتیک ه...

ارتش سرخ دات كام :

مربی پیشین تیم ملی ایران ضمن اشاره به مشکلات مدیریتی فوتبال کشورمان، گفت: برانکو ایوانکوویچ ریشه ای قوی در پرسپولیس از لحاظ فنی کاشت و هنوز هم رد پای تاکتیک های او در پرسپولیس دیده می شود.

امیر حاج رضایی در گفتگویی، درباره عملکرد تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان 2021 آسیا گفت: این مسابقات نشان داد فوتبال ایران به چه چیزهایی نیاز دارد و چه کمبودهایی از لحاظ مدیریتی داریم. ضربه هایی که باشگاه های ما در این رقابت ها خوردند ناشی از مدیریت اشتباهی بود که در فدراسیون وجود داشت.

کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از عملکرد مسئولان پیشین فدراسیون فوتبال افزود: اینکه تیم های ما نتایج چندان جالبی نگیرند نشان می دهد که ما هنوز از سطح فنی تیم ها در قاره آسیا هم فاصله داریم.

وی تاکید کرد: فکر می کنم مشکل باشگاه ها در گرفتن نتایج خوب و قابل قبول تنها به مدیران و مربیان آنها بر نمی گردد، بلکه تخریب فوتبال ایران از فدراسیون قبلی آغاز شد. مدیران فدراسیون در چهار سال گذشته بیشترین ضربه را وارد کردند. آنها از لحاظ مالی و زیرساخت های فوتبالی لطمه ها جبران ناپذیری زدند. در دو ماهی هم که آقای عزیزی خادم آمده است موردی ندیده ایم اما فعلاً برای قضاوت عملکرد او بسیار زود است.

حاج رضایی راجع به فاصله بین تیم های ایرانی با باشگاه های آسیایی تصریح کرد: مشکل ما کمبود استعداد نیست. اگر می گویم از لحاظ فنی در سطح خوبی نیستیم به همین دلیل است اما اگر بخواهیم از لحاظ سخت افزاری نگاه کنیم واقعاً در مقابل بسیاری از کشورها چیزی نداریم. اگر باشگاه های ما زمین چمن مناسب ندارند یا میزبانی نگرفتند ربطی به مدیران آنها ندارد بلکه آقایانی که در فدراسیون نشسته اند نباید این معضل را ایجاد می کردند.

او درباره نمایش پرسپولیس، استقلال، تراکتور و فولاد یادآور شد: اگر بخواهیم نگاه فنی کنیم نمی توانیم از مباحث پیچیده مدیریتی به راحتی گذر کنیم. به همین خاطر نباید تیمی را که دست بسته به آسیا می رود مورد ارزیابی فنی قرار دهیم. تیم های ایرانی در دور رفت خوب بودند اما در دور برگشت ضعیف ظاهر شدند. این موضوع به دلیل ضعف بدنی است. اینکه بخواهیم بهانه جویی کنیم که آنها پول دارند و بهترین ها را انتخاب می کنند ساده ترین روش است اما در مجموع فکر می کنم مشکلات مدیریتی در فوتبال بیداد می کند و روی نتایج تیم ها هم تأثیر مستقیم می گذارد.

حاج رضایی افزود: ارکان مدیریتی در سال های اخیر در جایگاه صحیحی قرار نداشتند. به همین خاطر فولاد دچار محرومیت شد و خیلی زود هم تاثیرش را با حذف از آسیا نشان داد. تراکتور و استقلال هم تا روز آخر برای ماندن در آسیا تلاش کردند. شاید تنها تیمی که نان مدیریت صحیح در داخل رختکن خود را می خورد پرسپولیس است که توانست خیلی زود از گروهش صعود کند.

کارشناس فوتبال ایران درباره پرسپولیس گفت: اینکه بار موفقیت باشگاهی تنها روی یک تیم باشد واقعاً جالب نیست. پرسپولیس به تنهایی این بار را به دوش می کشد و همین تیم هم که افتخارات بسیاری در سال های اخیر داشته است جام نگرفته است. موفقیت هایی به این شکل مثل یک پانسمان ساده است. زخم عمیقی را آقایان بر پیکره فوتبال ایران زدند که باید عمیق درمان شود.

او با ذکر مثال از حمایت دولت ترکیه به باشگاه های فوتبال اینگونه صحبت هایش را ادامه و گفت: وقتی در ترکیه بودم کاملاً پژوهش کردم و دیدم دولت چه کمکی به باشگاه ها می کند. قبول دارم برخی مشکلات نیاز به حمایت دولت دارد. این اتفاق هم می تواند در حال حاضر بیفتد تا ساختار مالی و سخت افزاری باشگاه ها سالم باشد. شک نکنید این مسائل می تواند آثار مثبت عمیقی در فوتبال ایران ایجاد کند.

حاج رضایی با اشاره به تأثیر برانکو ایوانکوویچ در موفقیت های این تیم تاکید کرد: ثبات در پرسپولیس تأثیر روانی در موفقیت هایش دارد. برانکو ریشه ای قوی در پرسپولیس از لحاظ فنی کاشت. هنوز هم تاکتیک های او در پرسپولیس دیده می شود. من عملکرد یحیی گل محمدی را هم می پسندم. او روحیه برنده را در تیم به وجود آورده است. پرسپولیس در آسیا هم در حریفانش ترس را ایجاد کرده است. باورِ بازیکنان پرسپولیس کمک زیادی به اتحاد در این تیم کرده است. بازی تیمی در پرسپولیس جلوتر از اسم بازیکن شده است و این به معنی موفقیت در طول یک فصل فوتبالی است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن