اکسید هد

خط به خط با پرسپولیسی ها؛ هافبک هایی برای رستگاری

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 989 ] - 7 روز پیش

خط به خط با پرسپولیسی ها؛ هافبک هایی برای رستگاری

فصل سنگین و فشرده پرسپولیسی ها ادامه دارد. 20بازی در لیگ برتر، یک بازی در جام حذفی، 8بازی در فصل2020 لیگ قهرمانان آسیا و 6بازی در فصل جدید این رقابت ها تعداد ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
خط به خط با پرسپولیسی ها؛ هافبک هایی برای رستگاری

فصل سنگین و فشرده پرسپولیسی ها ادامه دارد. 20بازی در لیگ برتر، یک بازی در جام حذفی، 8بازی در فصل2020 لیگ قهرمانان آسیا و 6بازی در فصل جدید این رقابت ها تعداد ...

ارتش سرخ دات كام :

فصل سنگین و فشرده پرسپولیسی ها ادامه دارد. 20بازی در لیگ برتر، یک بازی در جام حذفی، 8بازی در فصل2020 لیگ قهرمانان آسیا و 6بازی در فصل جدید این رقابت ها تعداد بازی های پرسپولیس در فصل جاری فوتبال ایران را به 35رسانده و این درحالی است که 10بازی سرخ ها در لیگ باقی مانده و در جام حذفی نیز به تناسب عملکرد این تیم، بین یک تا چهار بازی در انتظار پرسپولسی ها خواهد بود. به همین بهانه نگاهی به عملکرد بازیکنان این تیم در تمام رقابت های فصل جاری داشته ایم.

 دروازه بان ها؛ یکه تازی لک
حامد لک دروازه بان اول پرسپولیس در فصل جاری بوده و این دروازه بان 30ساله در 32دیدار از 35دیدار فصل جاری این تیم درون دروازه سرخ ها قرار گرفته و در این مدت 19بار (در 15بازی) دروازه خود را بازشده دیده و در 17بازی نیز کلین شیت کرده است. لک یک بازی لیگ برتر را به دلیل محرومیت از دست داد و در دو بازی دیگر به صلاح دید کادرفنی پرسپولیس روی نیمکت نشست. بوژیدار رادوشویچ کروات نیز در 3بازی وظیفه حراست از دروازه پرسپولیس را برعهده داشته که در این مدت دروازه وی باز نشده است. رادوشویچ یک بار در لیگ، یک بار در جام حذفی و یک بار در لیگ قهرمانان آسیا درون دروازه پرسپولیس قرار گرفته و در سایر دیدارهای فصل جاری (به جز دو بازی لیگ برتر)، روی نیمکت ذخیره ها نشسته است. امیرمحمد یوسفی 21ساله نیز دروازه بان سوم پرسپولیس در فصل جاری بوده و شانسی برای حضور در ترکیب این تیم تا به امروز نداشته است. محمدرضا باقری 19ساله نیز دیگر دروازه بان جوانی است که در تمرینات پرسپولیس حضور دارد، هرچند وی در لیست بازیکنان پرسپولیس برای لیگ قهرمانان حضور نداشت.

 مدافعان میانی؛ فصل رویایی کاپیتان
سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، محمد انصاری و محمداحسان حسینی چهار مدافع میانی تخصصی پرسپولیس در نیم فصل نخست لیگ برتر بودند و در نیم فصل دوم، با جدایی محمد انصاری و محمداحسان حسینی، فرشاد فرجی به این جمع اضافه شد. سیدجلال حسینی در فصل جاری 30بار برای پرسپولیس بازی کرده و 2427دقیقه در ترکیب این تیم به میدان رفته است. با 6گل زده در تمام رقابت ها، سیدجلال از این حیث بهترین فصل فوتبالی خود را سپری کرده و به همراه احمد نوراللهی، دومین گلزن برتر فصل سرخ ها پس از عیسی آل کثیر 7گله به شمار می رود. محمدحسین کنعانی زادگان دیگر مدافع میانی تخصصی سرخ ها در 28بازی، 2527دقیقه در فصل جاری به میدان رفته و 2گل نیز به ثمر رسانده است. محمداحسان حسینی مدافع میانی جوان سرخ ها درطول نیم فصل اول در سه بازی 96دقیقه برای این تیم بازی کرد و در یک بازی در ترکیب اصلی بود. محمد انصاری نیز تنها در دو بازی شانس حضور در ترکیب پرسپولیس را پیدا کرد و درمجموع دو بازی (لیگ برتر و جام حذفی) 21دقیقه در ترکیب این تیم حضور داشت. فرشاد فرجی نیز از زمان حضور در پرسپولیس در یک بازی آسیایی در ترکیب اصلی بوده و در یک بازی لیگ برتری به عنوان بازیکن ذخیره در ترکیب این تیم به میدان رفت و درمجموع 101دقیقه در ترکیب سرخ ها بازی کرده است. با توجه به کمبود بازیکن در قلب خط دفاعی، در مقطعی از فصل کمال کامیابی نیا نیز در این پست به میدان رفت و بازیکنانی چون مهدی شیری، میلاد سرلک و محمد شریفی نیز در دقایق کوتاهی در این پست شانس بازی داشته اند. امیرمحمد خارکش مدافع جوانی که از آکادمی به تیم اصلی پرسپولیس اضافه شده نیز در فصل جاری شانسی برای بازی نداشته است. گفتنی است که در فصل قبلی لیگ قهرمانان که پیش از آغاز لیگ برتر برگزار شد شجاع خلیل زاده نیز میان مدافعان پرسپولیس حضور داشت و در 7بازی، 660دقیقه در ترکیب پرسپولیس به میدان رفت و دو گل نیز به ثمر رساند.

 مدافعان کناری؛ فعال در ساخت گل
در سمت راست خط دفاعی، مهدی شیری و سیامک نعمتی دو انتخاب گل محمدی بوده اند که در این میان نعمتی در مقطعی به عنوان وینگر راست نیز بازی کرده است. سیامک نعمتی در 32بازی در ترکیب پرسپولیس به میدان رفته و 2698دقیقه در ترکیب این تیم حضور داشته است. نعمتی در فصل جاری دوبار موفق به گلزنی شده و پایه گذار 5گل نیز بوده است. مهدی شیری نیز درمجموع تمام رقابت ها در 23بازی، 1589دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده و یک بار نیز موفق به گلزنی شده است. در سمت چپ خط دفاعی، گل محمدی از سه بازیکن در فصل جاری بهره برده و سعید آقایی، وحید امیری و علی شجاعی سه انتخاب وی برای این پست بوده اند. سعید آقایی که فصل2021 لیگ قهرمانان آسیا را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داد، در 27بازی 2374دقیقه برای پرسپولیس در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان2020 به میدان رفته و 5گل نیز ساخته است. علی شجاعی دیگر مدافع چپ پرسپولیس نیز 17بار برای این تیم به میدان رفته و درمجموع 413دقیقه در ترکیب پرسپولیس حضور داشته است. وحید امیری نیز در فصل2021 لیگ قهرمانان آسیا در پست مدافع چپ به کار گرفته شد و در 5بازی از 6بازی آسیایی سرخ ها، در این پست به میدان رفت با این حال با توجه به اینکه وی در بخش عمده ای از فصل در پست های تهاجمی به میدان رفته، عملکرد وی را در بخش های بعدی بررسی خواهیم کرد.

 هافبک های میانی؛ این 3 یار کلیدی
احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، سعید حسین پور و محمد شریفی 5بازیکن پرسپولیس در پست هافبک میانی درطول نیم فصل نخست بودند که حسین پور در نقل وانتقالات زمستانی راهی ماشین سازی شد. میلاد سرلک در 34بازی از 35بازی فصل جاری پرسپولیس بازی کرده و تنها بازی اخیر سرخ ها با الریان را به دلیل مصدومیت از دست داده است. در 2492دقیقه حضور در زمین، سرلک دوبار موق به گلزنی شده و سه گل نیز ساخته است. احمد نوراللهی دیگر هافبک میانی سرخ ها در 32بازی، 2545دقیقه در زمین حضور داشته و 6گل به ثمر رسانده تا دومین گلزن برتر فصل سرخ ها باشد. وی همچنین زمینه ساز دو گل نیز شده و در مقطعی از فصل در پست مهاجم دوم برای پرسپولیس به میدان رفته است. کمال کامیابی نیا هافبک باتجربه سرخ ها در 25بازی، 1902دقیقه برای این تیم به میدان رفته و 4بار موفق به گلزنی شده است. کامیابی نیا در مقطعی از فصل در پست مدافع میانی برای پرسپولیس به میدان رفته و درحال حاضر نیز یکی از آلترناتیوهای این پست محسوب می شود. محمد شریفی دیگر هافبک میانی سرخ ها نیز در 6بازی، 210دقیقه به میدان رفته و در لیگ قهرمانان آسیا شانس حضور در ترکیب اصلی را نیز به دست آورده است. سعید حسین پور نیز تنها در یک بازی لیگ برتری به مدت 10دقیقه شانس بازی به دست آورد. با توجه به غیبت سه بازیکن کلیدی پرسپولیس مقابل الریان، احسان پهلوان در بازی اخیر این تیم مقابل الریان نیز بازی در این پست را تجربه کرد.

 هافبک های کناری؛ ترافیک سنگین، عملکرد فوق العاده
بازی با آرایش پایه 2-4-4 سبب شده دو هافبک کناری پرسپولیس نقشی کلیدی در طراحی حملات این تیم داشته باشند. وحید امیری، امید عالیشاه، احسان پهلوان و بشار رسن 4بازیکن پرسپولیس در این پست در نیم فصل اول بودند که رسن در اواسط نیم فصل نخست از این تیم جدا شد و به جای وی مهدی ترابی در نقل وانتقالات زمستانی به این تیم بازگشت. احسان پهلوان هافبک مورد اعتماد گل محمدی در 34بازی فصل جاری برای این تیم به میدان رفته و تنها دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا را به دلیل محرومیت از دست داده است. پهلوان در 2630دقیقه ای که برای پرسپولیس به میدان رفته، یک گل به ثمر رسانده و 4گل نیز ساخته است. وحید امیری نیز در 33بازی در ترکیب پرسپولیس حضور داشته و 2642دقیقه بازی کرده و در این مدت 4گل به ثمر رسانده و پایه گذار دو گل نیز بوده است. امیری به جز پست هافبک کناری، در بخش عمده ای از فصل در پست مهاجم دوم به میدان رفته و همان طور که بالاتر نیز اشاره شد، در بازی های اخیر این تیم مدافع چپ بوده است. امید عالیشاه هم که در مقطعی از فصل در خط حمله به میدان می رفت در 31بازی، 1558دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده و 4گل به ثمر رسانده و 7گل نیز ساخته است. مهدی ترابی نیز از زمان حضور دوباره در جمع سرخ ها، در 10بازی برای این تیم به میدان رفته و 3گل زده و 7گل ساخته و درکنار امید عالیشاه، بهترین گلساز فصل جاری پرسپولیس محسوب می شود. علیرضا خدایی و محمد عمری نیز دو بازیکن جوانی هستند که از آکادمی به تیم اصلی اضافه شده اند و شانسی برای بازی در فصل جاری نداشته اند.

 مهاجمان؛ آقای گلی عیسی با وجود محرومیت 6ماهه
درطول نیم فصل اول و با توجه به محرومیت عیسی آل کثیر، مهدی عبدی، محمدمهدی مهدی خانی، آرمان رمضانی و آریا برزگر 4مهاجم پرسپولیس بودند که در این میان عبدی مدتی به عنوان بازیکن اصلی به میدان رفت و یک وینگر درکنار وی در ترکیب اصلی قرار گرفت، هرچند وی نیز بعد از مدتی از ترکیب خارج شد تا پرسپولیس در مقطعی از فصل بدون مهاجم تخصصی بازی کند. با پایان دوران محرومیت آل کثیر و جذب مغانلو، رمضانی و برزگر از پرسپولیس جدا شدند تا در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا شاهد حضور دو مهاجم تخصصی در ترکیب پرسپولیس باشیم. میان مهاجمان پرسپولیس، مهدی عبدی در 30بازی، 1162دقیقه برای این تیم به میدان رفته و 5بار نیز موفق به گلزنی شده است. محمدمهدی مهدی خانی یکی از خریدهای تابستانی این تیم در 15بازی، 225دقیقه در میدان حاضر بوده و گلی به ثمر نرسانده است. آرمان رمضانی دیگر خرید تابستانی این تیم نیز در 15بازی، 280دقیقه برای این تیم به میدان رفت و وی نیز گلی به ثمر نرساند و فقط یک گل ساخت. عیسی آل کثیر که بخش زیادی از فصل را به دلیل محرومیت از دست داده همچنان بهترین گلزن فصل این تیم به شمار می رود. وی در 13بازی و 801دقیقه حضور در زمین 7بار موفق به گلزنی شده که 3گل آن مربوط به دوران پس از محرومیت بوده است. شهریار مغانلو خرید موفق سرخ ها در نقل وانتقالات زمستانی نیز از زمان حضور در ترکیب این تیم در 10بازی به میدان رفته و 652دقیقه در زمین حضور داشته است. وی در این مدت 4گل به ثمر رسانده و دو گل نیز ساخته است. آریا برزگر دیگر مهاجم پرسپولیسی ها که در نقل وانتقالات زمستانی از این تیم جدا شد در فصل جاری برای این تیم به میدان نرفت.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 2
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
پنجشنبه, 9 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن